Naučte se správně používat rýžovací pánve

Kategorie: Návody na hledání

Začínáme s rýžováním v 8 jednoduchých krocích

Začínáme s rýžováním

Hezky zpracovný návod na to jak vlastně začít s rýžováním zlata od Minelabu. Návod je ve formátu pdf. a mužete si ho stáhnout poklepáním na obrázek. Návod je v Čj.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Už léta to chci zkusit. nebyl čas. Ale letos jdu do toho. Kdyby se někdo ze severu přidal, ideálně zkušenější, abych se moh přiučit, tak do zpráv.

Předloni jsem jsem nakoupil vše potřebné a chvilku jsem to zkoušel na potoku u mostu v Žampachu. Výsledky nic moc, ale pro dětičky dobrá zábava. A kdo chce tomu pánev pučí nahoře v pokladně u štoly sv. Antonína Paduánského. ;-)

To toreq, bohužel, byl jsi na tom nejpitomějším místě z celého okolí Jílové. Neztrácej naději, i v řece dole je toho snad více. ;-)

Na jižní Moravě je taky šance?Letos jsem pořídil pánev,ale zatím nbyl čas. Dík :-D

Já jsem taky koupil pánev , ale od Tefalu , nic jsem s ní nenašel ,ale dobře se mi na ní smaží :-D :-D :-D :-D

Takže pro ty co začínají s rýžováním zlata,několik rad od geologa a zlatokopa amatéra:
1.Vykašlete se na reklamní kecy prodejců,pokud začínáte kupte si jakoukoliv pánev,ale hlavně lopatu,kýble,síto a obrňte se trpělivostí a nečekejte že zbohatnete.Je to jako s "detektory na zlato",tady jsme ve střední Evropě,kde to co budete kopat už několikrát prošlo "starcům" rukama.
2.Zkuste kontaktovat někoho kdo se rýžováním zabývá už delší dobu,neporadí vám kde se dá dát půl gramu za den,ale aspoň pojedete domů se dvěma zlatinkama.
3.Pokud jste dostatečně paličatí a rozhodli jste se svojí milované ze zlata co vyrýžujete vyrobit prsten ,snažte se hledat v mapách a na internetu.
4.Tím se dostanete do stadia,kdy už nejste úplní zelenáči,víte jak vypadá 1 mm plíšek u kterýho jste otevřeli šampaňský a ten vás nakopl jít dál,nebo se na to vykašlat.
5.Začínáte špekulovat nad tím jak vylepšit vercajk a kupujete si další pánve.Začínáte přemýšlet o splavu.
6.Zjistíte,že klasický pánve ať už plastový,nebo plechový jsou stejně nejlepší a člověk jich nemusí mít tuccet.Koupíte si první splav,kterej se podobá těm co mají bombarďáci na videích na YT.
7.Zjistíte,že kolega co je pár desítek metrů od vás na splav co si udělal doma hází lopatou a vy jen protříděnej písek zahradnickou lopatkou aby jste nezanesli splav.(Při výtěžnosti 0,2 g na tunu materiálu je to dost blbej pohled)
8.Začnete si upravovat splav,hledat nový klajmy a přátelit se s lidma co o tom něco vědí.Vykašlete se na prstýnek pro svoji starou a budete to brát jako lepší čundr,nebo budete dál kopat ten svůj poklad.
9.Když se zadaří,jste dost zkušenej,vaše "my lady" už má ten kroužek ze zlata co jste narýžoval,ze zlata vás berou už jen plíšky nad půl centimetru,drobisko tavíte do gramovejch slitků,když vám volá kolega z Podmok,že má bonanzu a vy se vymluvíte na apendix,začínáte se zajímat kde jsou starý důlní díla,kde jsou zapomenutý štoly a sejfy,když máte znovu radost ze zlatinky,jste zlatokopové.
10.Návody a rady prodejců berte s s nadhledem,každej štěrk,nebo písek chce svoje,každý ložisko je jiný.Někde je hodně těžších složek a někde rýžujete "z písku".
11.Nechci hanit zdejší nabídku zlatokopeckýho vybavení,ta určitě patří k nejlepšímu co se dá u nás sehnat,jen jsem chtěl poradit začátečníkům a napsat vo co gou. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru