Nejkrásnější nález dubna 2020

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Nejkrásnější nález nalezený detektorem kovů měsíce dubna

Letošní jaro, je na nálezy opravdu neskutečně bohaté. A vybat 20 nejlepších nálezů za duben, tak bylo opravdu těžké. Díky tak všem z Archeo LP a dalším, co nám poslali návrhy. Musím říci, že jsem se stím pral skoro půl dne.:-)

V dubnu si vítěz odnese, nebo lépe řečeno mu pošleme, nový detektor Minelab Go Find 60. Stejně jako u dohledávaček, tento detektor už opravdu nikde nekoupíte. Hledači co skončí na druhém a třetím místě, pak dostanou trička Vanquish. Tyto trička jsou neprodejná. Stejně jako jsme podobnou limitovanou edici již několikrát udělali (Zero, Equinox atd.).

Každý přihlášený uživatel na LP má jeden hlas. Soutěž končí 31.5.2020 o půlnoci.


1. Tak to padlo! Karel IV.

nálezce: krtek62
 
Pražský groš

2. luftwafe

nálezce: Libuna
 
Kordík Luftwafe

3. Nákončí

Nálezce: berret
 
Slovanské nákončí
 

4. Luxusní spona

Nálezce: Brabi

Spona

5. Bronzový nůž

Nálezce: Rychard
Odevzdáno do: Vlastivědné muzeum v Olomouci
 

Bronzový nůž

6. Pečetní prsten

Nálezce: Detik14

Pečetní prsten

7. Bronzová sekera

Nálezce: RV46

8. Amulet

Nálezce: Mac

Amulet

9. Thrax

Nálezce: Fandass

Thrax

10. Kůň a slunce

Nálezce: Ubbe

Obol

11. Amulet od Pierpos

Nálezce: pierpos

Amulet

12. Ladislav Pohrobek

Nálezce: Logi76

Ladislav Pohrobek

13. Ag spona s AU zdobením

Nálezce: Orca55

Spona

14. Korálky od Natálky

Nálezce: Kvasak

15. Řecký Triobol

Nálezce: Drzhor

16. Pod dubem

Nálezce: trnka52

17. Velikonoční kopí

Nálezce: odysseus

Kopí

18. Vráťa z pole

Nálezce: cetkos

Denár Vratislav

19. Germán

Nálezce: tumam

Germánská spona

20. Sekera s laloky

Nálezce: Front0805

Sekera s laloky


Nejkrásnější nález dubna 2020
1. Tak to padlo! Karel IV.
7
2. luftwafe
4
3. Nákončí
4
4. Luxusní spona
4
5. Bronzový nůž
22
6. Pečetní prsten
13
7. Bronzová sekera
5
8. Amulet
1
9. Thrax
2
10. Kůň a slunce
6
11. Amulet od Pierpos
4
12. Ladislav Pohrobek
85
13. Ag spona s AU zdobením
81
14. Korálky od Natálky
3
15. Řecký Triobol
1
16. Pod dubem
12
17. Velikonoční kopí
3
18. Vráťa z pole
6
19. Germán
1
20. Sekera s laloky
3
Celkem hlasovalo 267 lidí


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Přemyslovský denár je něco co jsem nikdy nenašel ale určitě na mě také nějaký Vráťa nebo Bolek čeká!

Bojové kladivo ;-)

Mám tam dvě věci a zatím dobrý :-)

Jejda, dekuji za nominaci životního kopu, byl to mimořádně plodný tejden v dubnu groš a par dni po něm dukat, hádám ze tohle už se opakovat nebude, dekuji za hlasy a sám volím pečetní prsten ve stříbre, sam nemám ani obyčejný pečeťak, takže si ho budu přát sako klasiku, lépe v ag a třeba bude zas haluz a padne v au, :-) ostatně pěkný věci mi vesměs padají jen ve snu ;-)

Ač válkař, tak za mě zlatě zdobená spona.

Opět vše krásný nálezy.. Jsem sice kolečkař, ale ta Spona s Au zdobením je prostě krásná.
Pohrobek a Vrata jsou pro mě aspoň k pokoukani ;-) tak se nezlobte klucka.

Akorát mě vrtá hlavou že jsem žil v domnění že to vybíráte vy admini... A ne že je to na doporučení.... Škoda že moje odevzdaná ostruha z doby železné skončila v záplavě 2 Helleru a lahviček...

Tak konečně i nějaké železo, chlapi-železáři, gratulačka Vám, ale hlas mám jen jeden, tudíž pro jednoho smůla, ale pravidla jsou jasná.

Protože to nikdo neurčil a já ještě nevím z muzea přesnou dataci. Ten Řím jsem tam vrazil předčasně a teď to nejde zrušit. Jestli jsi přesvědčen o středověku tak to označ. Až budu vědět přesně dám ti vědět. Odysseus.

Dobrý, už se mě to podařilo smáznout přes kategorii vše. To jsem nevěděl.

Tak to já už vůbec nevím, jen ty brambory mě utkvěly v palici :-D

Vratislav - prezentace sice mohla být i lepší, ale super kop a oceňuji odevzdání. 👍

Nádherné nálezy - těžké rozhodování ale ten Pečetní prsten je pro mne TOP ;-)

Všechny nalezy jsou naprosta parada.Jen jeden nalez tam vynika a je to unikat.A to č.13.střibrna spona se zlatym zdobenim.To je proste neco neskutecnyho. :-)

"Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky"... Komu je ten hlas dám? Obdivuhodné nálezy ... 👍🏻☺️

Muj názor k zamyšlení:
Je tu převaha neodevzdaných nálezů a to není dobrý trend do budoucna. Dát detektor za neodevzdaný unikátní nález není správné.

K výběru: vybírají admini a členové archeo LP 2010. Není to legrace, jelikož hledáme vždy shodu. Nálezy které dostanou jeden nebo dva hlasy se do výběru nedostanou.

Karamelka: Ano, dříve jsme se toho drželi. Ale vlastně to bylo špatně. Souhlasím, pokud se jedná o pravěk nebo i významné středověké věci a znovu a znovu opakovaně každému kdo projeví i minimální zájem posíláme kontakty na archeology. Druhá věc a to je myslím docela špatně, u hodně předmětu se po odevzdání už zpětně nedoplní kde to leží. To bych chtěl v podstatě všechny poprosit aby nám to psali .)

Samozdrejme jsem v kontaktu s archeo. Jen ted v teto dobe je to trochu problem :-)

Pogrobek ;-)

Díky Elmaro za info i odpověď. Vím, že má smysl, že to 'leží ' alespoň zde.

Orca55: Máš krásný a snový nález. Dal jsem mu hlas. Zaslouží si odbornou expertizu, myslím, že Tebe to z povahy věci musí zajímat nejvíce.

Šéfe, teď jsem to úplně nepochopil. Když po odevzdání náleze artefaktu doplním na lovce místo nálezu tak riskuju, že tam vlítne někdo kdo je z jiného těsta a provede tam nějaké harakiri.
Ale to co jsi napsal, se týká asi těch co si zatím nechávají nalezené věci u sebe a tam by měla proběhnout nějaká osvěta, Protože až se jednou rozhodnou dát věci do muzeí tak by měli mít přesné souřadnice a pořádné nálezovky.
A protože na Jižní Moravě jsme zase o kus vepředu před ostatníma ;-) tak tady probíhá společná akce kraje a muzeí a hledačů a jmenuje se " Společními silami"
Je zaměřená hlavně asi na mladé pátrače, staré vlčáky nové triky nenaučíš, a jde v ní právě o odevzdávání artefaktů do muzeí. No ona ta akce trvá už skoro rok, ale zatím měla slabší propagaci. Takže kdyby chtěl někdo z brněnska vědět víc, klidně se na bratra Odysseuse obraťte, v muzeích je plno prázdného místa! :-)

I když jsem válkař ta stříbrná spona se zdobením je prostě nej.

Všechny ty nálezy jsou úžasný, LP by měl mít vlastní muzeum :-) poplatek za vystavený kus by mohlo být 3ks dvouhelleru :-D
Ale opravdu, je těžké zvolit ten nejlepší, máte moc krásný nálezy, před všemi smekám

To odyseus: vidíš je jenom ty, ani admini se na ně nepodívají. Společnými silami děláme akce z řadou archeologů už řadu let. Je ale pravda, že to na jihu p. Komorozci opravdu nakopnul pořádně. Je tady docela slušná šance, že přijde ještě něco zajímavějšího. Ale raději to nebudu ještě komentovat, tyhle věc mají tendenci se před cílem zaseknout ;-)

Hlasují číslo 5 bronzový nůž

;-)z takového výběru je opravdu velmi těžké rozhodovat,samé parádní kousky.A jsem překvapen a i potěšen že se mezi tyto nálezy dostal i jeden můj.To mi bohatě stačí.

To Kvasak: To jo, Ale kdyby jsme dostali třeba aspoň cenu útěchy. Třeba bonbóny. Jsme je mohli rozdávat před školou a tak.... Ježíš to jsem se prokecl! :-O :-O :-O

Peťo,rozdávat bonbony pred školou neni dobrý nápad :-(....Mami co ti Taťka řekl uplně na začátku? :-O...Pojť sem holčičko,dám ti čokoládu ;-) ;-) ;-)

:-D :-D :-D

vojta83 - On tě nikdo nevybral a ty máš z toho teď traumata a bebíčko, viď?
Vole, to jsi chlap? Jdi si dát za stodolu pohlavek.

Odysseus zamyslel jsem se nad tim cos napsal. Moje treti zena je o trinact let mladsi. Ja kdyz odmaturoval tak ona sla do prvni tridy. :-D :-D

:-) :-) :-) Už jenom to, třetí žena, vyloudilo úsměv na mé tváři. To že je o 13 let mladší, svědčí o tvém duševním i fyzickém zdraví! Gratuluji.

To Elmara. Nechci rýt nebo tak něco... Ale moje první zkušenost tady nebyla moc dobrá. Prakticky po první ani ne hodině co jsem zapnul ve svém životě deťík jsem kopl předmět který jsem nejdřív považoval za odpad. Když jsem ho vytáhl doma z mošny tak už jsem znejistěl. Druhý den už jsem si byl celkem jistý že to nebude jenom nejaký starý nůž. Postnul jsem to sem s prosbou o radu a hádejte? Nic vůbec nic. Musel jsem si poradit sám. Teplické Muzeum nereagovalo vůbec a až v Mostě (trochu krkolomně) mi řekli o co se jedná a archeolog byl tak ochotný že hned jak měl čas přijel pro předmět a spolu jsme zaměřili i místo nálezu. Jediný co tak ta radost v očích toho kluka byla satisfakce ;-) no ale za oliváč mě úplně nepochválil :-)

Elmara... Ve finálové soutěži se bude hrát jen o jeden detik nebo více cen bude?

Sulejman.vitez bere detík,2,3 místo triko..😉

Shadow: trochu nerozumím. Oliváč bych nikdy nikomu nedoporučil, stejně tak jako špenát atd. Prostě nic organického.

Sulejman: Určitě bude více cen, to už je jasné teď. Zvláště když není mistr hledač, určitě na soutěž i něco vyprosíme :)

No ten oliváč jsem si právě vyšťoural v ruzných diskusích sám. Já tě zničeho neobviňuji abychom si rozuměli. Jen jsem reagoval na tvou reakci k tomu co psal Karamelka. Snažil jsem se poukázat na to že mi Jakožto úplnému zelenáči tady někdo neporadil co mám dělat. Stačí se mrknout ke mně do artefaktů. Je to úplně první věc co jsem sem dával..

Jo, na bažanty je každý ostrý.... já to také nemám rád. To co mě naštve je, když někomu něco napíšu po druhé, třetí, čtvrté.... :-D

Hurá koník doběhl první :-D

Prosím o zalání adres všech tří vítězů na klub@lovecpokladu.cz

A gratulujeme vítězům :)

Jménem svým a hlavně syna (11 let) děkuji za hlasy a hlásím, že mladej má obrovskou radost protože detektor bude jeho a konečně bude moct i hledat semnou né mi jen asistovat :) Celej měsíc napjatě soutež sledoval tak jsem rád, že to klaplo, i když ta spona je hodně luxusní a unikátní nález, stejně jako všechny další vybrané si zaslouží pochvalu.

Ale i tak musím konstatovat že 267 hlasujících je žalostně málo na to kolik ma LP registrovaných členu... odhaduju že jich bude mnohem více... škoda no.

GRT vítězům , no myslel jsem si alespoň na to tričko , nedá se nic dělat , syn bude muset nadále chodit v roztrhaném :-D :-D :-D kde jste se poděli všichni železáři a dík těm kteří dali hlas ;-) ;-) ;-)

Hlavně kluci pošlete ty adresy. ;-)

Všem děkuju za hlasy. Bylo to napívavé až do konce. Přeju všem ať to pípá ;-) ;-)

gratuluji vítězům a synkovi, ať se daří s novou mašinkou ;)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru