Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Jakýkoli níže uvedený nález člena Klubu Lovce Pokladů byl řádně odevzdán místně příslušným úřadům.

Nejkrásnější nález ledna 2020

Nejkrásnější nález ledna 2020

Elmara
9242 46
Spolu s aktivními členy Archeo LP, jsme pro všechny, co na LP přispívají, připravily každoměsíční soutěž o nějaký zajímavý dárek (pokud možno takový, který nemůžete koupit). Poslední den hlasování!
Lesní depot

Lesní depot

Mildes
2825 15
Soubor několika drobných předmětů z jedné díry.
Rozsyp polských grošů

Rozsyp polských grošů

jaccob
2596 13
Jak už to tak bývá, tak jsem zase na víkend naplánoval hledačku s kámoši. Šli jsme ve skvadře já, David a Brába. Flek jsme měli vyhlédnutý už od minula. Stará celkem nenápadná cesta už něco pustila i týden předtím. Popadaly mě tam dva saské groše, 3kr. Ferdinanda III a 1/24 tolaru. Davidovi pak 6kr.1849,10kr. FJI, polský poltorak a ještě 2 Ag. Takže místo docela výživné.
Efekt spolupráce detektoristů s archeology v číslech

Efekt spolupráce detektoristů s archeology v číslech

GM4PRO
3274 24
V listopadu vyšla studie, která reportuje zajímavé údaje o nalezených a odevzdaných pokladech v Anglii, Walesu a Severním Irsku za roky 2017 a 2018. Tato data srovnává s lety předešlými od roku 1996, kdy vyšel zákon o pokladech. Studie rozhodně stojí za pozornost a mohla by se také u nás stát podkladem pro odbornou i veřejnou diskusi.
Mise Greta

Mise Greta

jaccob
3583 17
Asi už většina z vás zaregistrovala, že hladina Orlíku celkem dost klesla.
Prvorepubliková hospoda 5 Ag

Prvorepubliková hospoda 5 Ag

jaccob
4609 5
Před časem, jsme s kamarádem objevili jeden zapadlý vypuštěný rybníček, kde k našemu překvapení v jednom úseku začalo padat celkem staré zlato.
Příběh náramku

Příběh náramku

Hunter
2332 11
Dne 26. 8. 2018 dostávám od Máry zprávu, že den předtím nalezl na poli zajímavý bronzový předmět, a zda bych mu pomohl s jeho určením a potažmo dalším zpracováním. Jelikož se stále morduji se zpracováním nám notoricky známých hradišť, váhal jsem (cca několik milisekund), zda budu moci tomuto zajímavému nálezu věnovat dostatek času.  Nakonec však DYCKY BRONZ.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru