Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Možný nález fragmentu prubířského kamene v Jižních Čechách

Možný nález fragmentu prubířského kamene v Jižních Čechách

Sun
1067 3
Při povrchovém sběru keramiky před záchranným průzkumem v místě dosud neznámého osídlení ze 13.století v okolí Českých Budějovic se nám s archeologem podařilo najít ohlazený úlomek kamene se zbytkem po provrtání. Fragment se ještě zkoumá, ale mohlo by se jednat o kousek prubířského kamene.
Gian Gastone de' Medici 1671 - 1737

Gian Gastone de' Medici 1671 - 1737

Jednorukey
1867 11
Zdravím všechny lovce a lovkyně pokladů. Sedím teď v práci na noční,projíždím fotky v telefonu a nebylo by fér se nepodělit o něco tak krásného.
Libice no.9

Libice no.9

Pilotk
1848 16
O víkendu proběhlo už tradiční hledání s AUAV na Libickém hradišti. Jako každý rok je to akce ikonická ve všech směrech.
Neznámá varianta středobronzové jehlice ze Srbska u Karlštejna, okr. Beroun

Neznámá varianta středobronzové jehlice ze Srbska u Karlštejna, okr. Beroun

Lubor_Smejtek
1664 6
V červnu 2017 nalezl pan D. na katastru obce Srbsko u Karlštejna detektorem kovů bronzovou jehlici, kterou předal do Muzea Českého krasu v Berouně. Místo nálezu leží zhruba tři čtvrtě kilometru severovýchodně od intravilánu obce nad levým břehem Berounky na malé zatravněné mýtině, rozkládající se v sousedství výrazné kóty 348 m n. m. (obr. 1–2). Nálezce sice neměl satelitní navigaci GPS, ale polohu lokality si dobře pamatoval a následně ji tak pro potřeby zpracování mohl vyznačit do ortofotomapy.
Meč

Meč

Estetik
3957 34
Tento krásný nález se nám podařil před několika dny v našem obvyklém lesním lovišti. Všechno to ale začalo už před dvěma týdny, když jsme poblíž nalezli pár pěkných středověkých klíčů. Partnerce se zalíbil protější svah, ale ten den už jsme toho měli dost.
Cože se toho už našlo?

Cože se toho už našlo?

pikec
1700 1
Ano i tak se dá nazvat spousta různé munice, která byla od roku 1990 nalezena ve výcvikovém prostoru RALSKO, která je k vidění v nádherném muzeu, které doporučuji určitě navštívit. Otevíračka je sice jen pátek až neděli od 13:00 do 17:00 hodin.
Depůtek

Depůtek

Wladyslav
5848 28
Pokud si uděláte čas, v Rakovníku bude dnešním dnem zahájená zajímavá výstava. V rámci ní se mužete podívat i na tento depůtek od Wladyslava.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru