Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Libice no.9

Libice no.9

Pilotk
1724 16
O víkendu proběhlo už tradiční hledání s AUAV na Libickém hradišti. Jako každý rok je to akce ikonická ve všech směrech.
Neznámá varianta středobronzové jehlice ze Srbska u Karlštejna, okr. Beroun

Neznámá varianta středobronzové jehlice ze Srbska u Karlštejna, okr. Beroun

Lubor_Smejtek
1552 6
V červnu 2017 nalezl pan D. na katastru obce Srbsko u Karlštejna detektorem kovů bronzovou jehlici, kterou předal do Muzea Českého krasu v Berouně. Místo nálezu leží zhruba tři čtvrtě kilometru severovýchodně od intravilánu obce nad levým břehem Berounky na malé zatravněné mýtině, rozkládající se v sousedství výrazné kóty 348 m n. m. (obr. 1–2). Nálezce sice neměl satelitní navigaci GPS, ale polohu lokality si dobře pamatoval a následně ji tak pro potřeby zpracování mohl vyznačit do ortofotomapy.
Meč

Meč

Estetik
3680 31
Tento krásný nález se nám podařil před několika dny v našem obvyklém lesním lovišti. Všechno to ale začalo už před dvěma týdny, když jsme poblíž nalezli pár pěkných středověkých klíčů. Partnerce se zalíbil protější svah, ale ten den už jsme toho měli dost.
Cože se toho už našlo?

Cože se toho už našlo?

pikec
1604 1
Ano i tak se dá nazvat spousta různé munice, která byla od roku 1990 nalezena ve výcvikovém prostoru RALSKO, která je k vidění v nádherném muzeu, které doporučuji určitě navštívit. Otevíračka je sice jen pátek až neděli od 13:00 do 17:00 hodin.
Depůtek

Depůtek

Wladyslav
5720 28
Pokud si uděláte čas, v Rakovníku bude dnešním dnem zahájená zajímavá výstava. V rámci ní se mužete podívat i na tento depůtek od Wladyslava.
Seveřan

Seveřan

martinveslo
2558 26
Tak jsem dostal stranický úkol, měl bych představit náš spolek, který působí na severu Čech. S manželkou jsme vždy měli dobrodružného ducha, tak bylo jen otázkou času, než přičichneme k detektorům.
Příběh keltské mince

Příběh keltské mince

ja.runa
3986 19
Tak konečně. Po čtyřech letech jsem se dočkal. Keltská mince. Dotek Druidů. Jen co jsem palcem odhrnul slupku hlíny z drobného kolečka a objevil se koník, byl jsem si téměř jistý….a užíval jsem si tu euforii z dotyku historie, po které touží asi každý hledač.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru