Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Zelené úterý

Zelené úterý

koiko
2338 20
Již několik dní mají děti prázdniny a já si vzal dovolenou, abych byl s Kateřinou doma. Jenže, co doma – výlety, to jo, ale něco tomu chybělo – táhlo mě to do lesa.
Niklobraní

Niklobraní

krt
2630 26
Jak jsem našel poklad na prochozeném poli...
Libice no. 8

Libice no. 8

Elmara
2173 17
Tak už po osmé. Myslím, že na tomto hradišti už si Archeo LP 2010 a všichni naši přátelé udělali pořádný zářez. PŘIDÁNA SPECIÁLNÍ FOTOGRAFIE PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY AKCE!
Stradonice - dnes je to 140 let od nálezu pokladu

Stradonice - dnes je to 140 let od nálezu pokladu

Elmara
2833 16
Jsou nálezy, ze kterých se hledači zatají dech, ale jsou i takové, díky nimž řada hledačů začala vlastně hledat. A pak jsou nálezy, díky nimž se řada lidí rozhodla jít i studovat archeologii. Poklad, který se našel v roce 1877 na Stradonickém hradišti, je přesně ten, který dokázal vyvolat dobovou zlatou horečku a řadu lidí přiměl k tomu, že se o archeologii začali hlouběji zajímat.
Jak se hledá v Norsku

Jak se hledá v Norsku

Elmara
1925 3
Před 3000 lety byl ve Stjørdalské vesnici, 44 km východně od Trondheimu uložen bronzový depot. Nyní byl díky hledačům s detektory kovů znovu vyzdvižen.
Depůtek

Depůtek

Wladyslav
3775 11
Je čtvrtek.Už přes měsíc zápasím s nějakou podivnou chorobou co za našich mladých let nebývala.Ráno abych ušetřil trochu kredit prozvoním kolegu z opačné strany naší země.Blíží se ty velikonoce a já pojedu tedy snad opět za příbuzenstvem tím směrem tak bych rád zase něco podnikl v jeho hvozdech.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky