Nálezy a záchranné výzkumy v ČR

Libice no. 8

Libice no. 8

Elmara
1934 17
Tak už po osmé. Myslím, že na tomto hradišti už si Archeo LP 2010 a všichni naši přátelé udělali pořádný zářez. PŘIDÁNA SPECIÁLNÍ FOTOGRAFIE PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY AKCE!
Stradonice - dnes je to 140 let od nálezu pokladu

Stradonice - dnes je to 140 let od nálezu pokladu

Elmara
2599 16
Jsou nálezy, ze kterých se hledači zatají dech, ale jsou i takové, díky nimž řada hledačů začala vlastně hledat. A pak jsou nálezy, díky nimž se řada lidí rozhodla jít i studovat archeologii. Poklad, který se našel v roce 1877 na Stradonickém hradišti, je přesně ten, který dokázal vyvolat dobovou zlatou horečku a řadu lidí přiměl k tomu, že se o archeologii začali hlouběji zajímat.
Jak se hledá v Norsku

Jak se hledá v Norsku

Elmara
1811 3
Před 3000 lety byl ve Stjørdalské vesnici, 44 km východně od Trondheimu uložen bronzový depot. Nyní byl díky hledačům s detektory kovů znovu vyzdvižen.
Depůtek

Depůtek

Wladyslav
3674 11
Je čtvrtek.Už přes měsíc zápasím s nějakou podivnou chorobou co za našich mladých let nebývala.Ráno abych ušetřil trochu kredit prozvoním kolegu z opačné strany naší země.Blíží se ty velikonoce a já pojedu tedy snad opět za příbuzenstvem tím směrem tak bych rád zase něco podnikl v jeho hvozdech.
Keltský opasek - po očistě

Keltský opasek - po očistě

Elmara
6779 38
Andy mi dnes poslal pár fotografií opasku po očištění. Tedy musím říci, že jsem doslova musel zamáčknout slzu, není možné se tou krásu nepodělit. Je to prostě snový nález.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky