Nová bezdrátová sluchátka a loketní opěrka nejenom pro detektory Minelab

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Vzhledem ke svému zaměření, čas od času brousím po nabídce dílů a příslušenství, ve snaze najít něco zajímavého a nyní se moje snaha po nějakém čase vyplatila a hlásím hned dva nové zářezy.

Logicky vše okolo u nás klasicky používaných detektorů je dobře známé, takže jsem musel zalovit v nabídce u nás ne úplně využívaných detektorů. V obou případech se tedy jedná o příslušenství, které původně vůbec nebylo určené pro tyto detektory, nicméně je 100% kompatibilní a dobře odzkoušené (viz. test s Márou -127kg 😀)

Sluchátka ML100

Jako první jsem narazil na nová vylepšená sluchátka bezdrátová ML100, těch jsem si všimnul okamžitě, když jsme měli na testování ještě před produkční kus nového detektoru GPX6000.
Takže jsem jen čekal, kdy bude možné objednat sluchátka samostatně.

Sluchátka pracují se stejnou BT technologii AptxLL, jako původní sluchátka ML80, takže jsou kompatibilní s detektory EQUINOX 800/600 a Vanquish 540. Z hlediska konstrukce, zde určitě došlo k výrazným vylepšením, kladně určitě hodnotím hliníkové prvky konstrukce i větší polstrování jak u sluchátek ML80.
Co se dále týče akustiky tak sluchátka jsou určitě více uzavřená než klasické ML80, slyšíte více zvuk z detektoru a méně okolí než v původních sluchátkách, což dává rozum, protože jsou to sluchátka k detektoru na hledání přírodního zlata, kde je potřeba se na signál 100% soustředit a zvuk z okolí tak může snadno zastínit velice slabý signál z drobných nuggetů přírodního zlata.

Co je ale paradoxně super na bezdrátových sluchátkách je přiložený kabel, zatímco u klasických ML80 ho většina hledačů nikdy nepoužila, tady tomu tak určitě nebude.
Přibalený kabel má totiž na jednom konci speciální vodotěsný konektor pro Minelab Equinox.

Takže si z těchto sluchátek snadno uděláte sluchátka pro hledání ve vodě. Ideální pro hledače, kteří chodí vodu občas nebo si chtějí zahledat 1x ročně u moře.
Jedná se tedy o víceúčelová bezdrátová sluchátka které lze snadno upravit pro hledání ve vodě. (je ale potřeba dávat pozor, aby vám nespadli do vody).
Každopádně je to další alternativa ke klasickým ML80 což je určitě dobře.

Univerzální loketní opěrka 

Na další super věc jsem narazil zase u nás atyp. detektoru Gold monster 1000.
Celý detektor je totiž na celkem zajímavé rovné konstrukci, kde lze jednotlivé prvky libovolně posouvat. Celá opěrka je totiž velice chytře řešená a lze jí osadit v podstatě každý detektor s kulatou tyčí.
V případě potřeby je možné dovnitř vlepit i pěnovou vystýlku z Equinoxe (naleznete v náhradních dílech). Otvor pro loketní pásek je rovněž stejný jako u opěrky z EQ, takže lze použít i původní lok. pásek. Další zajímavost je materiál, ze kterého je opěrka vyrobena a který je vysoce ohebný- dokonce vydrží i Márových 127kg. Opěrka je tak v podstatě NEZNIČITELNÁ.

Video

Odkazy:

Sluchátka ML 100: Minelab sluchátka ML 100
Propojovací vodič: Minelab propojovací kabel vodotěsný pro bezdrátová sluchátka ML80 a ML100
Nová loketní opěrka: Minelab loketní opěrka univerzální pro kruhové konstrukce

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Bomba! Loketka, do který se mi vejde stehno mě fakt sejřila od první chvíle. Skvělé řešení, jen mělo přijít o něco dřív :-/ Už jsem si musel poradit jinak...

Argill lepsi ted nez nikdy,co jsem koukal na netu tak to zatim nikoho nenapadlo.Jinak ta operka neni jen na EQ, je to univerzal pujde to na vsechny detektory co maji kulatou tyc o prumeru cca 20-22mm takze je zase pouzitelna operka pro napr nektere detektory Tesora,Whites kde byli nahradni dily nesehnatelne z duvodu krachu fabriky,padne taky na garrett,BH atd …… A to vse bez toho aniz by bylo potreba vrtat do tyce a neco bastlit :-)

Já právě vrtal a bastlil :-D Nakonec spokojenost, ale tahle loketka je prostě parádní a fakt asi nepraskne. Vysoký lišty, malej průměr, origo minelab. Přece jenom na equinoxovi nápisy Nokta makro působí celkem bizardně :-D

Video pobavilo.
Nevím, jestli je zde na LP registrován těžší figurant ale s tímhle to bylo hodně přesvědčivé.

Máro, proč si to nedořekl? :-D :-D :-D

700,- Kč za kus plastu vytištěnýho na 3D tiskárně.

"No nekupte to, když to bylo tak levný."

JakubP-neni to tistene na tiskarne je to normalne dil z formy.
Precti si popis nahore

Cena mě nepřekvapuje. Vše šlo šíleně nahoru, včetně plastů.
Např. cena za 1 kilogram obyčejného černého plechu se oproti loňsku ztrojnásobila. Maso ;-)

Namor-ono je to v podstate stejne drahy jako origo operka z EQ -kdyz vezmes v potaz ze to supluje vrchni ,spodni dil,sroub, pasek.Kdyz sectes cenu vsech tech dilu dostanes se na +-50kc na stejnou cenu

Kdyby to bylo zmáknutý na tiskárně, tak se po tom 130ti kilovej chlap projde jenom jednou ;-) Při týhle životnosti je to na poměry plastu naopak dobrá investice :-)

MarkyMark: Už se to tu řešilo mnohokrát. Pokud jsi zvyklý na pásku, tohle se tě moc netýká. Já třeba pásku nesnesu, protože mi úplně změní dynamiku hledání. U každého signálu potřebuji detektor rychle odložit a mít obě ruce volné na kopání a dohledávku. Na nějaké odepínání detektoru od těla není čas. Kluci mají pásku hodně povolenou tak, aby se jí dala volně prostrčit a vytáhnout ruka. Tenhle systém je trochu schůdnější, ale stejně to nějak není ono, alespoň pro mne.
Když chodíš "na volno", určitě budeš řešit šířku opěrky a vakl mezi ní a rukou. Origo EQ je opravdu nesmyslně široká a aby se detektor dal udržet v nějaké linii, musím palcem pravačky tlačit na jednotku. Nemluvě o tom, že i při šetrném zacházení už mi praskla a v případě Minelabu to nebylo poprvé. Mají geniální mozky na hardware a elektroniku, ale s ergonomií a hledačským komfortem si dvakrát hlavu nelámou.
Nevím, jak u ostatních, ale můj problém je touto loketkou zcela jistě vyřešen ;-)

Já zásadně bez pásky a bez sluchátek.
A u EQN mi tam ta ruka taky šmajdá. Ale já si udělám asi hliníkovou a černý sprej na vrch ;-) 8-)

V podstatě závidím všem, kdo se naučili chodit s páskou. Nedávno jsem byl na hledačce s JohnDeeerem, který pásku na loketce nosí. EQ jsem si půjčil a je to veliký rozdíl. Žádné vrklání ruky v loketce, žádné tlačení jednotky. Na deset dní jsem si pásku nasadil a zkoušel. Páska dělá hodně, zejména po šesti hodinách hledání jsou rozdíly propastné a ruka zdaleka není tak utahaná. Jenom s tím odkládáním a znovu nasazením pořád zápasím. Taky dohledávačku bych potřeboval mít na levou ruku (což je pro ortodoxního praváka problém), ale všechno to bude o zvyku. Pět let jsem to dělal jinak. Bez pásky jsem zase o dost rychlejší a celkově systém chození bez pásky je mi pořád bližší. Tato loketka by mohla všechny předchozí nedostatky eliminovat. V Jílovým jsem jí s Jacobbem i v krátkosti otestoval a padla perfektně. Jaké jsou rozdíly po x hodinách hledání nevím, ale mě to za zkoušku stojí 8-)

No, tahle bude zajímavá právě pro nepáskaře :-D ;-)

A co takhle do loketky s páskou protahovat ruku ,nemusíte každý odložení odepínat pásku - takhle to dělám.
Teď to jde v zimě je to horší skrz svršky ,ale jde to.
Když je loketka široká zkusit z boku výstelku - molitan bo něco jiného .
Udělal jsem si loketku z hliníku podle sebe - užší , pevnější a je cca 70g těžší než origo.

Jachym: Jo, vždyť o tom byla řeč. Jako tu pásku ještě pokaždý utahovat a povolovat, to bych chtěl ten sucháč vidět po dvou hledačkách, navíc bys hodinu z hledání nedělal nic jinýho ;-) Ale máš pravdu a na to jsem v poznatcích z testování zapoměl: Počasí nepřálo a tak jsem chodil v bundách. Jedna má stahování rukávů na sucháč, druhá na patentku. Pokaždý si při protahování ruky o pásku štrejchneš s obojím. Další věc, na kterou si nechci zvykat ;-)

super.Diky Peto. operku a kabel určo zakoupím. ;-)

Ahoj. Sluchátka tohoto typu jsou v létě masakr. Nemáte někdo odzkoušená nějaká bezdrátová za ucho nebo do ucha která by měla BT technologii AptxLL ?

Jak píše Argill, jsem nepáskař a tak je pro mne zajímavá 8-) :-D Včera objednáno, zítra bude na poště, super :-) ;-)

Super, až mi zase rupne origo tak objednávám. ;-)
Díky za dobrý nápad.

To Silverman na BT sluchátka se vyprdni je to špatné řešení, daleko lepší je Bt modul s AptxLL a sluchátka přes jack taková co ti vyhovují. Napiš mi soukromou zprávu jeden modul tu mám testoval jsem ho s Vanquish 540 a fungoval parádně a navíc podporuje příjem ze dvou BT zařízení najednou :-)

Ahoj,
jsou sluchátka ML-100 kompaktibilni a EQ.900?
Dík

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru