Nová řada Minelab Go Find, redakční recenze

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektory kovů Minelab Go Find

Je to již pár týdnů, co jsou na trhu nové detektory řady GoFind a tak je myslím čas napsat nějaké rozumné hodnocení. Jelikož u těchto detektorů není k popisu nastavení zase až tak moc co říci, budeme se soustředit na funkčnost přístroje, to znamená dosah, citlivost a konstrukci.

Minelab GoFind 66

Nejlepší z GoFindů je 66tka. Detektor se od levnějších variant liší především vyšším nastavením citlivosti a tím pádem také o něco větším dosahem. Je zde také větší variabilita nastavení a nějaké to příslušenství navíc. Pokud se ale nechystáte používat mobilní aplikaci, bude rozdíl ve výkonu asi to hlavní, co Vás bude zajímat.

Jak citlivost, tak dosah jsou velmi slušné, tedy na začátečnický detektor. Jak ostatně uvidíte na videu na polygonu, detektor se dokáže podívat až na 1 Kč v 25 cm. I když se tady jedná o les a ve vyšší mineralizaci bude výsledek horší, stále je třeba si říci, že se tady bavíme o detektoru za 5.990 Kč s DPH. Slušná je také citlivost detektoru. I menší Ag mince detektor bere jako „barevné“ cíle, i když dosah není zase nijak oslnivý.

Obecně se ale dá říci, že třeba na dovolené s GoFindem 66 vyběhne klidně i zkušenější hledač a přesně v tuto chvíli pak ocení také skladnost, která je opravdu mimořádná.

Co detektoru vytknout? Často diskutovaným tématem je skládací konstrukce. Občas na ni slyším různá vyjádření typu skládací plasťák atd. Jenomže ta konstrukce se nijak nesype. Pokud už něco někomu prasklo, byla to loketní opěrka, a to ještě u původní řady GoFind. Konstrukce je udělaná tak, aby se detektor dal několika pohyby poskládat a strčit i do poměrně malého baťůžku a v podstatě o to tady jde. Pokud někdo hledá detektor na klasické konzervativní konstrukci, prostě není problém si vybrat třeba X-Terru 305 a dostat tak za necelých 8.000 Kč přístroj se dvěma pracovními frekvencemi a navíc s technologií VFLEX.

Minelab Go Find 44

Detektor je o něco slabší varianta 66. Jde tady především o lehce menší dosah a také menší možnost nastavení. Obecně se ale dá říci, že detektor svým výkonem musí překvapit úplně každého, jelikož se bavíme o přístroji za necelých 5.000 Kč.

Minelab GoFind 22

Detektor má menší hledací cívku a také je zde nejmenší možnost nastavení. Přístroj je primárně navržen pro řekněme odrostlejší děti. Devítiletý kluk nebo holka si s detektorem už většinou hravě poradí. Menší dosah detektoru, než je tomu u vyšších verzí, tady určitě není problém. Naopak. Jelikož určitě nechcete, aby se Vaše dítě u poloviny signálů prokopávalo do 20 cm a hlouběji. Pokud tomu tak je, sami si nezahledáte, jelikož budete většinu času trávit nad nálezy svých drahých ratolestí.


 

Vlastnosti detektoru Go-Find 22 Vlastnosti detektoru Go-Find 44 Vlastnosti detektoru Go-Find 66  

2 vyhledávací režimy
20cm vodotěsná sonda
3 úrovně citlivosti
5 úrovní hlasitosti
Váha 1 kg
Pracovní frekvence 7,8 kHz
 

3 Vyhledávací režimy
25cm vodotěsná sonda
4 úrovně citlivosti
5 úrovní hlasitosti
5 “Treasure” zobrazení LED
Podsvícení
Pinpoint – dohledávací bezpohybový režim
Bluetooth – propojení s chytrým telefonem
Standardní  GO-Find aplikace
Váha 1,06 kg
Pracovní frekvence 7,8 kHz
4 Vyhledávací režimy
    25cm vodotěsná sonda
    5 úrovní citlivosti
    5 úrovní hlasitosti
    5 “Treasure” zobrazení LED
    Podsvícení
    Pinpoint – dohledávací bezpohybový režim
    Bluetooth – propojení s chytrým telefonem
    Profesionální Go-FIND aplikace
    Váha 1,06 kg
    Lopatka
    Držák na chytrý telefon
    Sluchátka
Pracovní frekvence 7,8 kHz
Cena 3.990 kč s DPH Cena 4.990 Kč s DPH Cena 5.990 Kč s DPH

 

Katalog detektorů kovů Minelab řady Go-Find

Katalog je ve formátu pdf a můžete si jej stáhnout poklepáním na obrázek níže.

 

Návod k detektorům kovů řady Go-Find

Návod je ve formátu pdf a můžete si jej stáhnout poklepáním na obrázek níže.

Návod je v českém jazyce!

Hodnocení celé řady GoFind

Detektory jsou určené pro začátečníky, ale to je jenom polovina pravdy. Ano, přístroje nedosahují úrovně špičkových detektorů a také separačně jsou slabší. Na druhou stranu si je do báglu může přibalit třeba na výlet na kole i velký profík a prostě si projít místo, na které byl zvědavý a když se něco najde, tak se pak vrátit již s přístrojem profesionálním. Několik mých známých, kteří používali i detektory starší řady Go Find, na ně nedají dopustit a tahají je ssebou v podstatě všude s jasným odůvodněním. Na to, co detektor stojí, toho předvede opravdu hodně. V podstatě ze srandy jsme jeden celý den s Ondrou testovali všechny nalezené cíle. Já jsme chodil s CTX 3030  a Ondra s naší testovací GoFind 44. Testovali jsme o kolik asi tak přijde cílů. Chodili jsme v místním lese, kde těch cílů zase tolik není. Na druhou stranu tady také není příliš odpadu, abychom se museli dohadovat nad tím, zda to je opravdu to co bere nebo je to něco, co leží kousek vedle… Bylo to zajímavé, Go Find měl takřka 70% všech nalezených cílů. Samozřejmě to není žádné dokonalé měřítko, přesto je to ukázka toho, co jste schopni s tímto detektorem předvést, tedy alespoň v lokalitách s menším a nebo středním množstvím železa. A také tam, kde se prostě nehoní extrémní hloubky.

To mě ostatně přivádí k poslednímu hodnocení, a to je diskriminace a separační vlastnosti. Diskriminace je u GoFindů zcela nad očekávaní. Filtrování železa pracuje velice spolehlivě. Ve své ceně skvělé. Separace je slabší, tedy pokud bychom ji porovnávali s vyššími modely. V podstatě pracuje tak, jak byste to čekali u detektoru do 10.000 Kč.

Video

Na videu najdete ukázku dosahu na dva cíle na našem polygonu. Jedné se o 1 Kčs ve 20 cm a v 25 cm. Cíle jsou tam již řadu let a tak se nejlépe ukáže na co detektory mají. Těch 25 cm je i pro GoFind 66 hloubka hraniční, ale na to se můžete podívat na videu.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:-D :-D :-D :-D :-O :-D 8-)

Mám 44ku ale niesom moc spokojný. Dosah to má slušný ale na kopu miestach musím znižovať dosah detektoru na polovicu kôli prozvukom. Proste to pipa všade aj tam kde nič není. No a konstrukcia to není tiež ziadna hitparáda 😀 treba dávať bacha na každý koreň stromu aby niečo neprasklo. No ale použiteľné to je. Za tie prachy to stoji je to určite lepšie jak nejaký čínsky prístroj. 8-)

"Pokud už něco někomu prasklo, byla to loketní opěrka, a to ještě u původní řady GoFind" A přesně tady jsem očekával vylepšení, který ovšem nepřišlo. Loketka je křehká a mělká. Detík se musí svírat silou aby nevypadl z ruky a už po pár hodinách hledání to člověk neblaze pocítí. Hardwarově není moc co vyčíst, ale konstrukce detektoru je, alespoň pro mě, zcela zásadní a v případě starý 60ky jsem často chytal nerva...

Koupil jsem Gofind 66 s tím že je dobře skladný a po přečtení hodnocení asi čekal kdy přijde zkrat ale po necelém půlroku mě hodně zarazilo a spíš naštvalo že první jdou dokytek aretacni zuby což se projeví pořád posunujíci opěrkou, následovalo upadnuti zadních části vodících lišt a následně prasknuti celé opěrky,. Děti je jinak pro začínající super, našel mnoho mincí i když má jen ten svůj základ, ale divím se, že když se o tom problémů s konstrukcí ví, tak s tím výrobci nic nedělají. :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru