Nové cívky od Coilteku pro Minelab Equinox – první ochutnávka

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600 , Testy cívek pro detektory kovů Minelab

Včera odpoledne přišli všechny tři testovací cívky na Equinoxe od Coilteku. Petr neodolal a natočil alespoň první první ochutnávku.

Video

Na videu najdete ukázku dosahu na vzduchu u všech tří velikostí cívek.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To je dosah :-O

Nádhera. Kolik bude přibližně kousků v první várce?

Podle velikosti (20/5/30) je to málo, ale zájem je celosvětově neskutečný.

:-O To bude mazec. Paráda snad se dostane na mě hned při první várce

Všechny objednávky, které máme do dnešného večera budou v první várce. Těch 10x5 tam je ale už jenom pár... pár jsou dva/dvě ;-)

Paráda ;-) ;-)

Tak super,mám objednáno. :-)

Jen co povoli led beru tu malou do vody,vcera jsem si objednal silnej neopren tak to v te vode snad nejak vydrzim ;-)

Tak objednano 10 krat 5..Takže zustala poslední :-D

10x5 objednána 18.02.2021 20:47..Tak snad to bude první várka :-D

Tak doufám,že poreferujete,jaké jsou ty cívky v praxi za chůze v terénu :-)

Rozhodujici bude test- srovnani se standartni 11". Jaký bude rozdíl a jak velký..... 🤔🤔🤔🤔🤔🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐😃😃😃😃😃😜😜😜😜😜😜😜😜😜

airtesty jsou neobjektivní,chtělo by to porovnat dosah na nekopané cíle,ale ta nejmenší vypadá nabušeně :-O

To pluge: ano, jsou o tom žádná a taky jsme to mnohokrát napsali. Určitě tak uděláme řadu testů v půdě. Na druhou stranu, je řada značek, které reagují na čerstvě zakopanou dírů a na videích z hledačů pak úplné blbce ;-)
Každopádně doufáme, že se snad podaří udělat i nějakou předváděčku alespoň na probošťáku. Tak nějak doufáme, že se zvyšující se teplotou a větším množsvím UV to covid zabalí jako minulý rok a do podzimu bude trochu normální stav. ;-)

Také jsem zvědavý na srovnání velkých sond Minelab a Coiltek. Přemýšlím totiž o té velké sondě na Noxe 600.

Elmara : Covidus to zabalí až se většina národa nechá naočkovat takovou vakcinou, která je i proti novým tozšířeným mutacím koronáče..... Jinak h...o...🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Elmara,ano řada detektorů reaguje i na zahrabané díry,proto jsem psal porovnat na nekopané cíle a nejlépe s hraničním dosahem,ale vypadá to že tyto coilteky jdou do země skoro jak v airtestu.Deus bude dosahově nepochybně poražen,myslím že v dobře nastaveném gold režimu můžeme spekulovat i o srovnatelném dosahu s MNL gpx ;-)

Spekulovat ano. :-) Záleží na jaké typy cílů... Equiky tu hloubku prostě umí neskutečnou. Tohle je jenom další nakopnutí ;-)

Pěkná, svižná odezva :-O Zdá se mi to, nebo signál z coilteku "doteče" do jednotky dřív, než z origo sondy? Možná je to tím, že už celkem dlouho chodím s 15'kou u který je reaktivita prostě nějak pomalejší. S tou elipsou 10x5 se bude luxusně dohledávat. 8-)

Argill. Mohl by jsi to prosím trochu rozvést? Jak to myslíš, jako že ten Coiltek je rychlejší na odezvu na cíl?Děkuju

Flyfish215: To je jen můj sugestivní dojem. Netuším, jak měl Jaccob nastavenýho noxe. Podle videa mi ale přijde Coiltek rychlejší. Otázka je, jak se osvědčí v terénu. Výsledky airtestu jsou perfektní, jako střílet ryby v kádi. Nox je super a nedám na něj dopustit, ale tuhle rychlost odezvy jsem zatím viděl jen u jeho velkého konkurenta... V reaktivitě a vyhodnocení cíle barva/železo má nox svoje limity. Možná je mají na svědomí origo cívky a s Koiltekem bude nox totální raketa, ale jak říkám, je to jenom můj dojem. ;-)

Ahoj Marku.Mohl by jsi sem prosím dopsat váhy všech cívek?V obchodě tato informace není.diky moc ;-)

Beru zpět..😊už to vidím😏😊

V lednu jsem si koupil hloubkovou cívku od Minelab, mám být smutný?

Ne k tomu není důvod. Jsou to dvě podobné alternativy. Ta Minelabácká má o chlup lepší separaci a ta Coiltekácká o chlup lepší dosah. Smutek netřeba :)

No, jak to vypada s testem novych civek v terenu???? Zajima me hlavne ta 14x9, coz si myslim je asi nejpouzitelnejsi civka na bezne hledani na pole. Nemyslim ty air testy....😜🤓🤓🤓🤓
Uz by bylo nacase..... Dik. 🙋

Takze mezi tema novyma a predeslyma civkama ( v tomhle pripade hloubkovyma) je jen o ,, chlup" rozdil ??? 🙄🙄🙄🙄🙄

Tak tyto cívky max do lesa...na poli se můžu ukopat už teď se základní :-D

Velké cívky jsou prostě do čistějšího prostředí. Uvědomit si to, je základ úspěchu. Pokud nějaké takové koleso začne někdo používat v místě s extrémním množství železa, nedává to smysl. :-)

No,neja
k to tady s tema vysledkama testu tech novych civek zamrzlo...... 🙄🙄🙄🙄🙄🙄

Bandidos: To víš, kdejaký youtuber to udělá hned. Prostě vezme cívku, natočí nějaký nesmysl byť i bez pár hodin chození. Natož pak, že by chtěl otestovat různé půdní podínky, terény a cíle. Taky samozřejmě platí, že kdy něco napíšeme, děláme to pod vlastním jménem a za názorem si tak stojíme. Těžko si pak můžeš vycucat z prstu nějaké hovadiny, to by tady LP nebylo už takřka 16 let. Samozřejmě je tady možnost natočit hromadu nakoupených věcí a prohlásit, že se našli jenom díky nové sondě. To docela funguje a mohl bych napsat nejméně jednu partu která to tak dělá....

Tudíž, sondy testujeme a ještě pár týdnů budeme. Pak napíšeme reálné hodnocení. To co jde napsat již nyní je: 15" je nejhlubší sonda na EQ, sondy jsou mimořádně ne-mikrofoní. Taková stabilita se věru jenom tak nevidí. 10x5, je i při nehorázné separaci na cíle jako jsou mince a drobnější hlubší, než jsme byly ochotní doufat. ;-)

.... a ta 14x9 je teda zatim jak......? Ta me zajimá.
Jinak nejenom já hořím nedočkavostí co teda vlastne namerite oproti stantartni 11" 😎🤓

Tak právě teď dorazila...15".. díky. Odpo ji hned prubnu. 😃😃

Davide, napiš sem pak nějaké srovnání se základní. Třeba dosah na groš :-)
Díky

https://youtu.be/kOFh3geUeH4

Díky za odkaz BANDIDOS
Co tak koukám, tak Coitek 15 oproti Minelab 11 rozdíl max 5cm... tak nevím jestli za ten rozdíl dát 8T...

Tohle, uprostřed toho všema sítěma zarušeného krámu nemá s realitou nic společného. Ale musím říci, že to vypadá efektně :).
Každopádně rozdíl mezi 15" coiltek a 11" minelab mám natočený v testu, který půjde tento týden na stránky. Dělali jsme to na 1 krouně. Tam to vycházelo zcela reálně nějaký 8 cm. Petr by uznal i více, ...na šust. To ostatně v tom videu uslyšíte.:) Jako u všech velkých cívek platí. Čím menší je cíl, tím menší je rozdíl mezi mezi velkou a malu cívkou a opačně. Máme tam natočeného i koníka, to bylo docela překvapení. ;-)

tak na to taky mrknu ;-)

Mozna by bylo dobre udelat taky nejakou tabulku s dosahama jednotlivych civek pro lepsi orientaci..🙄😉😉😉😉

Jestli je fakt ten Coiltek tak dobrý, tak to by se měl k té největší cívce dodávat i bagr na vykopání nálezů,né?

Tak majitelé těch 10x5". 20 kousků v terénu z první várky není málo. Tak kde jsou nějaké postřehy???? Mám ji v merku, tak sem prosím s těmi komentáři z praxe. 8-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru