Nové detektory Bounty Hunter v severních Čechách

Kategorie: Bounty Hunter - recenze a testy , Detektor kovů Bounty Hunter Land Ranger Pro , Detektory kovů Bounty Hunter Lone Star Pro a Quick Draw Pro

Vyrazil jsem otestovat nové mašinky v našich tvrdých severských podmínkách. Lokalita Nakléřov, půda suchá s větším obsahem železných odpadů a pláž Habrovického rybníka, podloží písčité a mokré s větším obsahem plážových odpadů.

Testovací cíle byly:

  • Hliníková přezka wehrmacht GOTT MIT UNS
  • Ag. mince 20 krejcarů Marie Terezie
  • Ag. mince 10. Krejcarů F.J.
  • 1,- Kčs
  • 1. Krejcar M.Terezie
  • 1. Heller   

Detektor kovů Lone Star Pro

Detektor je určený hlavně pro začínající hledače s řad dorostu. První co mě překvapilo, byla jeho váha. 1kg včetně baterií, není v ruce skoro cítit.

Ovládání detektoru je velice jednoduché. Pod  přehledným displejem jsou ovladače pro zapnutí a vypnutí detektorů, nastavení citlivosti a diskriminace, které jdou krásně ovládat palcem ruky, která drží detektor.

Audio – odpověď detektoru nad cílem

Detektor hlásí cíle pod sondou buďto hlubokým bručivým tónem, to jsou železa (Fe), středním a vysokým tónem, to jsou cíle, které nás zajímají (měděné mince Cu, stříbrné mince Ag., odznaky, šperky atd. Díky tří tónové audio diskriminaci se dá přesněji odhadnout, co máme pod sondou.

Dalším testovaným strojem byl detektor Quick Draw Pro

Quick Draw Pro je osazený je koncentrickou biaxiální sondou o průměru 25cm. Váha opět pouze  1Kg. Jednoduché ovládání v menu. Velký přehledný displej a číselné vyobrazení ID cílů a tří tónová audio diskriminace hodně usnadní hledání začátečníkům. 

Krásná odpověď na nalezené cíle, příjemné hledání.

Land Ranger Pro

Na závěr jsem si nechal mašinku, na kterou jsem byl velice zvědav a to Land Ranger Pro.  Tento detektor využívá ruční odladění vlivů půdy GB, díky tomu odladíte přesněji zem. Další z čeho jsem měl radost, je možnost nastavení ze sedmi pracovních programů s volitelnou až čtyř tónovou audio diskriminací a ještě možnost (nastavení tónu odpadů) V-Brake.

Díky 2D biaxiální sondě o průměru 28cm , kterou používá First Texas u řady svých špičkových detektorů dosahuje detektor zajímavých hloubek i separaci.

Rychlý a přesný detektor za rozumnou cenu. Žádné rušení, stabilní detektor, který si oblíbí spousta hledačů a nejen těch začínajíc.

Z vlastního pocitu mohu říci, že hledání s detektory Bounty Hunter je příjemné a snadné. Dosahy detektoru, které jsem naměřil, se mohou lišit podle dané lokality i podložím v lokalitě. Přesto jsou výsledky výborné.

Zipsy - Detektory kovů Severní Čechy - autor článku používá čííslicové detektory již více jak 7 let.


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

a opět jsme v čechách tak trošku testu na čediči a bude to gutt ;-)

taky jsem cekal ze bude cedic kdyz jsem videl ten nadpis ;-)

nicmene ten Land Ranger ma hodne zajimavy dosahy...

No teda, klobouk dólů.Land Ranger má dosah brutální. Super test i s ostatníma
BH. :-O

Nemá cenu dělat hloubkové testy na čediči. Čedičové testy jsem dělal mnohokrát a vždy to dopadlo stejně. Kolikrát se dělali testy s několika hledači, každý měl svůj detektor. Testovalo se a testovalo. Výsledek byl pořád stejný. Detektory se základní soudou jdou max do 10 cm a cíl se hlásí do železa. S lepši sondou do 20 cm. Když se cíl vloží i pod malej kámen, detektory ho nevidí, a když jo hlásí železo. Vetšina detektorů, které mají ručni odladění půdy, po odladění oslepnou. Nejlíp na čediči fungují detektory, které mají minerální filtry. Chodil jsem 3 roky s Tesoro Lobo H.O.T. a korunu na Kletečné jsem dal v 16 cm. Teď mám Nokta Velox One a na tom samém místě jsem dal ve 24 cm. Ale pod kamenem cíl není vidět nebo se hlásí do železa. Novou Noktu Fors Core jsme taky testovali a ta chodí nejlíp, je stabilní a má minerální režim. Další testy na čediči až s detektorem do minerálních půd.

Land Ranger Pro určitě překvapil zatím každého kdo ho testoval. Na to kolik ten detektor stojí nechodí vůbec špatně ;-)

A co se týče dosahu a stabilitě kdybychom porovnali Zero a Land Ranger? Chtěl bych pořídit něco víc hloubkového než je Lobo, ale zase nechci nic drahého. Zkrátka Lobo si nechat a na dohledávky třeba hloubkáč.Tohle jsou detektory, který bych ještě zaplatil, ale výš už nejdu. :-)

Koukám, že má, jestli jsem to dobře pochopil, Land Ranger manuální zem. To by měla být velká výhoda oproti Zeru. Kdyby Lobo mělo manuální zem ještě k automatu byla by to paráda. :-) Poslední dobou jsem kopl něco pěkného jen u hraničních signálů, prostě hloubš. Byly to signály, kdy už to detík skoro nebral a byl jsem až v zesilovačích.Chodil jsem i s prozvuky.

To Bobr77: poud máš Lobo se sondou HOT, je samozřejmě hlubší než ty dva detektory co popisuješ. Land Ranger má poloautomatiku, kdy zapumpuješ a detektor se sám nastaví. Výsledek nemůžeš ovlivnit. Zero má plně automatický režim, kde také nejde výsledek ovlivnit ;-)

Co se týče automatického vyrovnání GB u Loba, je to nejlépe hodnocený patent Tesoro vůbec. Je naprosto dokonalý a v podstatě lepší neznám. Vždyť s Lobem se dá chodit doslova všude a stačí jenom otočit citlivost na max, treshold taky a jde se na to ;-)

TO: Bobr77 Ono to ruční odladění je na půl, protože jen zmáčkneš GB a detektor se odladí, není to klasické ruční nastavení. Jestli budeš vybírat mezi Land Ranger a Zero LP30, tak Zero LP 30.

Loba se nehodlám zbavit. našlo mi pěkný věci. Jen se poohlížím po něčem víc hloubkovym. Vím, kde by se dalo ještě něco vyšťourat, ale je to mezi kořeny, kameny a ty věci tam jsou. Já jsem prakticky kromě Tesora nic jiného nevyzkoušel.

To bobr: pokud už máš Lobo H.O.T nebude ten nárůst hloubky už nikdy o parník. To je prostě realita. Aby tam byl posun alepsoň znatelný, musel by jsi se podívat na multifrekvenční Minelaby (E-Trac a CTX 3030). ;-)

O parník to být zrovna nemusí. Byl jsem hledat se známým a mám pocit, že on se svým Fisherem F4 měl lepší odezvu než já s Lobem. Ale nějak jsme to už neporovnávali. Jen jsme zkoušeli jeden signál. Já hraniční, ale on měl signál celkem čistej. A to nemá bůhví co za detík. Já tady koukám na testy, jak detektory berou korunu v 35 cm. No tak na to se Lobo nechytá ani náhodou a to je trochu to, co mě trápí.Když to svede detík za 8000 Kč, tak mě opravdu zajímá.:-)

To Bobr: tak to bude někde problém? Buď v tvém nastavení (Lobo max disk milimetr nebo dva pddo číslo 2, citlivost max, treshold max.) nebo něco s detektorem? Tyhle detektory nejdou vůbec porovnávat ;-)

Ještě to vyzkouším. Je fakt, že já chodím prakticky pořád na čediči. Diskriminaci dávám jen těsně nad 1. Už se mi to královsky vyplatilo.Občas musí člověk písknout železo a pak přijde to lepší. ;-) :-)

Tak to je OK.

na lovci pokladů jednoznačně vládne Bounty Hunter.
asi se zrodil nový král mezi výrobci detektorů.

Kat71: na lovci asi nevládnou :-) , ale mezi digitálními detektory v dané ceně, vládnou :-)

Mám ho doma měl sem teknetic delta 4000 a polepšil sem si hodně, detektor si po opakovaném zapnutí pamatuje nastavení ,přesnost naprostá odladění pudy super a nálezi během 2 dnů ( knofle v hloubce 30cm ,výložka čsla z palcátem hloubka 15cm )
není to nic moc ale budou lepší místa :-P

To kat: já ti už nějak nerozumím, jednou napíšeš jedině Whites. Pak, že máš za 8 let hledání již 17 mincí. Teď zase něco o nějakém králi, když se jedná o začátečnické digitály?

Zdravim. V režimu all metal u tohoto detektoru manualně ladit zem jde a to velmi citlivě
. V režimu disk 2-4 to udělá automat. A v režimu coin,jewlery,archeo je zem pevně nastavená. :-)

Mě by zajímalo jaká citlivost by byla spíše nadrobotinuultimate jakou jsou grešličky s tou ultimate sondou?

Omlouvám se za ukliknuti v telefonu hodilo to nesmysl.

zdravím vás,minulý týden jsem zakoupil BT Land Ranger Pro a musím říci že třeba měděný knoflík o pruměru asi 2cm jsem tahal z 26cm díry což jsem byl docela překvapenej,doposud jsem používal CScope CS1MX a tam je ten dosah o proti BT o dost chudší řekl bych tak skoro o necelou polovinu ale zas musím říct že jsem sním našel hodně pěkných věciček

Jsem také majitelem BH land ranger pro a musím říct že jsem velice spokojen , odezva výborná a přesnost taky , jen bych se pozastavil u toho jednoho halleře když nebude ležatá ale kolmo tak detík už má problém v 15-20 cm už ho nevidí , bylo testováno s kámošem co má multi frekvenční detektor , korunu to vezme krásně v 30 cm ale už přesnost klesne a ukazuje různě . Jinak bych tento detektor doporučil .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru