Nové detektory kovů Nexus

Kategorie: Nexus - recenze a testy

Společnost Nexus vyrábějící detektory kovů byla založena v Hemel Hempstedu ve Velké Británii v roce 2004. Vývoj detektorů však započal již více jak před 15 lety a přinesl značné množství inovativních řešení. Již první model, který se roku 2004 dostal na trh, přinesl do té doby nevídaný dosah. Na konci roku 2006 pak přišel jeho nástupce Standart SE, který ještě výrazněji zlepšil diskriminační a separační vlastnosti původního přístroje. Následovaly špičkový přístroj Ultima a poloprofesionální řada Coronado. Posledním detektorem z původní řady byl jednoduchý model Coronado Ground Fix, který se objevil počátkem roku 2010.

Většina fanoušků značky již čekala, kdy firma přijde s novým detektorem. Tak, jak to ale bývá, vývoj nových přístrojů je drahá a také velmi zdlouhavá věc. Přijít se zcela novým a originálním řešením, to vyžaduje nejen velké množství času, ale také finančních prostředků. Po takřka čtyřech letech se letos začátkem října celá práce na nových přístrojích odtajnila a detektory byly představeny široké veřejnosti. Nové modely přinášejí zcela novou technologii vysílače a také rezonančně laděné cívky. Změněná byla také konstrukce detektoru, a také výrobní a konstrukční postupy hledacích cívek.

Díky tomu se nyní můžete podívat na celou novou řadu detektorů Nexus. S jejich popisem začneme od nejnovějšího špičkového modelu.

Detektor kovů Nexus Standard MK II

Nový špičkový profesionální model detektoru kovů Nexus má 5x vyšší výkon vysílače, než tomu bylo u modelu SE. Majiteli dovoluje se dokonale přizpůsobit okolním podmínkám, ale také vše svěřit plně automatickému režimu. Velice působivý je také nový grafický ukazatel DDM. Na stránku detektoru se můžete podívat zde: Detektor kovů Nexus Standard MK II.

Detektor kovů Nexus Standard MK II Detektor kovů Nexus Standart MK II - box

Detektor kovů Nexus Credo DDM

Profesionální model detektoru s výkonem vysílače o 44% vyšším, než tomu bylo u modelu Standard SE, disponuje řadou působivých vychytávek včetně nového grafického rozhraní. Stejně tak i rezonančně laděnými sondami, což přístroji dává maximální možný výkon. Na stránky detektorů se můžete podívat zde: Credo DDM 13 (osazeno novou 13” sondou) Credo DDM 10 (osazeno novou 10” sondou).

Detektor kovů Nexus Standard MK II Detektor kovů Nexus Standart MK II - box

Detektor kovů Nexus Credo

Credo je zjednodušená verze DDM. Detektory se od sebe liší především tím, že základní verze nepoužívá grafické rozhraní DDM. Na stránku modelu s 13” sondou se můžete podívat zde: Credo 13, a na 10” pak zde: Credo 10.

Detektor kovů Nexus Detektor kovů Nexus Standart MK II - box

Detektor kovů Nexus Bonanza

Přístroj je postaven tak, aby ho zvládl každý a také aby hned od začátku měl stejné výsledky jak profesionál, tak hledač s dlouholetou praxí. Stejně jako špičkové modely společnosti Nexus, je i Bonanza osazena nejnovějším vysílačem a má rezonančně laděné sondy. Na stránku detektoru se můžete podívat zde: Nexus Bonanza 10.

Detektor kovů Nexus Standard MK II Detektor kovů Nexus Standart MK II - box

Nové sondy pro detektory kovů Nexus

Firma proslulá svým neotřelým designem sond přišla u nové řady hned se čtyřmi novinkami. Navíc se hledači mohou těšit na to, že tento výčet není konečný. V tuto chvíli jsou k dispozici sondy na 6 kHz, 7 kHz a 18 kHz. Určitě za zajímavost stojí, že všechny modely jsou schopny pracovat se všemi Nexus sondami na všech pracovních frekvencích. Dostupné velikosti sond jsou nyní 7” (18 cm), 10” (26 cm) a 13” (33 cm).

Rozdělení dle typů:

  • 33cm 2D pro Nexus Standard MK II 6 kHz
  • 26 cm 2D pro Nexus Standard MK II 7 kHz
  • 26 cm 2D pro Nexus Standard MK II 18 kHz
  • 18 cm 2D pro Nexus Standard MK II 8 kHz
  • 33cm 2D pro Nexus Credo DDM, Credo a Bonanza 6 kHz
  • 26 cm 2D pro Nexus Credo DDM, Credo a Bonanza 7 kHz
  • 26 cm 2D pro Nexus Credo DDM, Credo a Bonanza18 kHz
  • 18 cm 2D pro Nexus Credo DDM, Credo a Bonanza 8 kHz

Nové sondy pro detektory kovů Nexus

Nové detektory kovů Nexus budou v České a Slovenské republice k dispozici od cca 28. října 2013. Na začátek listopadu pak plánujeme veřejné testování jak všech modelů detektorů, tak všech sond v Jílovém u Prahy. Přesné datum a místo konání akce ještě na stránkách Lovce pokladů upřesníme.

Lovecpokladu.cz je jediným výhradním distributorem detektorů kovů Nexus pro Českou a Slovenskou republiku. Naše firma zajišťuje jak záruční, tak pozáruční servis, stejně tak jako školení a výrobu instruktážních DVD pro celou řadu detektorů. V případě jakýchkoli dotazů se můžete vždy obrátit přímo na nás na email: info@lovecpokladu.cz nebo na kteroukoli naši pobočku jejichž přehled najdete na stránce kontaktů.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Detektory vypadají zajímavě a po přečtení mě napadá pár otázek:
1. Co je to balančně-rezonanční ladění a jaký je v tom rozdíl ve srovnání s ostatními?
2. Nastavení rychlosti obnovy má jen Credo DDM?
3. Jak je to s těmi frekvencemi? Obecně se doporučuje na mince 12 kHz a víc a tady najednou stačí 6 kHz. Mám v tom nějaký zmatek.

Zdravím, kam zmizely z e-shopu dosavadní modely coronado atd. Já že zrovínka dnes jsem se po delším uvažování pro coronado 9 rozhodl, to se všechny naráz prodali, nebo je firma nexus stáhla z prodeje? Na coronadu by mi vyhovovalo že to byl bezpohyb o těch nových typech toho zatím moc není... Na youtube je jen jedno nic neříkající video které mě tedy zatím nechává chladným.
Pokud jde opět i o bezpohybové stroje, přicházel by pro mě v úvahu credo ddm, ale nejspíš si budu muset počkat, a za měsíc si udělat výlet do Jílového na to listopadové testování.
:-O

Už se na ně těším starší model mě našel spoustu pěkných a hlubokých věcí ;-)

To bredleyS:

1. Opravdu si nejsem jistý, zda jsem pochopil přesně a to si s panem Chaushevem dopisujeme takřka denně. Technologii přesně popíšu v nějakém speciálním článku věnovaným značce.
2. Credo a Standard.
3. V současnosti je podobné hodnocení sporné. Podstatná je konstrukce diskriminátoru. Ale nejlepší je otestovat si každou "pravdu" sám :-)

To timemaster: docela jsi se trefil. Jediný detektor který máme skladem je Coronado 9. Detektory jsou kombinací pohybu a bezpohybu. To zůstalo značce vlastní.

Další informace přidáme až alespoň něco natestujeme :)

Jsem zvědavej, na horní dva modely urputně. :-)

To Elmara
Děkuji za odpovědi, už se těším na další informace.

Zajímalo by mě jak by dopadl test Nexus Standard MK II proti GM4 PRO :-/

To picaso: myslím, že tak 30. záři to budu vědět :-D

Aha, tak že za rok :,-( :-D

Tady jsem našel video nového nexuse ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=QeCzLmuUSYk

Elmarovi díky za odpověď, svým způsobem je to pro mne bezva informace, pokud to coronado vydrží do toho veřejného testování můj zájem o něj trvá, a i když ty nové budou jistě bomba něco mi říká že bude mému stylu sedět nejvíce. Těším se na viděnou :-D

Jo, na testy su taky zvědavý :-)

To Delta: Nechápu? Vždyť i původní Nexusi měli dobíjecí bloky. Samozřejmě je půjde koupit i k novým Nexusům.

Zajimavej stroj jen to posazení repráku mne přijde nešťstané

To Kim: proč?

Třeba obava před deštěm? Ten reprák vypadá vodotěsně, a stejně bych na něm měl kryt, takže mě osobně to jako problém nepřijde.

Jinak mě samozřejmě moc zajímá Credo v porovnání s GM4 a CS6MXi...hledat budu stejně nejspíš až na jaře, tak si chvíli s nákupem nového stroje počkám:)

Detektory Nexus mi prisly zajimave uz od uvedeni na nas trh. Osobne me prekvapuje, ze tady tyhle detiky nejsou prakticky vubec diskutovany a hloubeji testovany. Uplne chybi znalostni baze, zkusenosti hledacu. Nesvedci to o necem???

Detektory Nexus mi prisly zajimave uz od uvedeni na nas trh. Osobne me prekvapuje, ze tady tyhle detiky nejsou prakticky vubec diskutovany a hloubeji testovany. Uplne chybi znalostni baze, zkusenosti hledacu. Nesvedci to o necem???

Pripominka ze zkusenosti s puvodnima Nexusama: Nove SE: baterie vydrzela 3 hodiny a pak sel vykon dolu, nove Coronado: proste prestal fungovat bez priciny, novy Groundfix, to same, nenabijel, nefungoval. A Ultima? Za ty peníze? Šílenství... Takže hlavnim problemem byla baterie. Tady se poučili a místo bloku dali 10xAA? Co tam bude příště? Jaderný reaktor?

to ridge: díky za zajímavý poznatky. Myslel jsem, že bych se na ten zázrak jel k Elmarovi podívat, ale vidím, že to angláni nemaj dotažený. A nespolehlivej detektor nepotřebuju. 8-) Hledáš s Veloxem? Jak jsi spokojenej?

Mno, oni to jsou vlastně ve skutečnosti Bulhaři... to že si někdo v Anglii založí firmu z něj ještě nedělá anglický produkt :) Já mám hodně detektorů, Nokta je jeden z nich. Má své plusy i minusy, není vhodná pro každého, vždycky a všude... Bulhaři umí vyrobit daleko lepší detektory, ale Nexus asi ne. Nevýhoda výroby v Turecku, Bulharsku, nebo v Číně je jasná - dobrý nápad, skvělý výkon, vynikající výsledky, ale mizerné zpracování a provedení...

To ridge: Měl jsem ve výbavě jak Groundfix tak Coronedo a i Standard SE a neměl jsem problém ani u jednoho s napájením. Všechny mě našli spoustu pěkných nálezů - jen se s nima musel člověk zžít... Nevím ale cítím něco nekalého z toho co píšeš :-/ Už jen také proto , že i Noktu momentálně také chodím a zpracování bych jí určitě nevyčítal 8-)

hezky detektory..ale pro milionáře :-D

To ridge: zcela nesmyslné a naprosto neobjektivní. Navíc vše co jsi napsal jsou jenom kyselé hrozny dané tím, že zastoupení Nexusu již nemáte. Víc ani nebudu komentovat, vždyť je to doslova k smíchu.:-D Tohle je jako od Moltáše, ten taky když už něco neprodával, tak to najednou bylo to nejhorší na světě.... :,-(

P.S: ještě nám dlužíš napsat tu značku těch nejlepších Bulharských detektorů. Vsadím se že bych ji ale uhádnul?

to Elmara: neznám okolnosti celé záležitosti, takže jsem považoval ridgeho informace za osobní zkušenost nezaujatého člověka . Nicméně jedna věc mi nepřijde nezajímavá. Když se podívám do diskuzí, tak na celou řadu Nexus tam jsou za ta léta 2, slovy dva příspěvky, navíc bez odpovědi. Není mi jasné proč tomu tak je, když to podle výrobce byly detektory s tak vyjímečnými vlastnostmi. Nebo jsou tak inuitivní a jasné, že o nich není třeba diskutovat? Tomu nevěřím. 8-)

To Tomísek: detektorů Nexus se díky jejich původně hodně vysoké cenně prodalo dost málo. Cca. 20 kusů každý rok. Navíc si je dost často kupovali hledači, kteří se nálezy bohužel většinou nepochlubí.

Nyní je situace taková, že firma udělala velice hezkou novou řadu detektorů a na základě zkušeností se dvěma prodejci v ČR si co by distributora vybrala nás. Což někdo hodně nelibě nese a plive zcela neoprávněnou špínu na detektory, které byly vždy dobré, pouze měli příliš vysokou cenu. Osobně bych nejraději takový příspěvek smáznul. Vůbec se mi nelíbí když se tak na LP projevuje někdo kdo má pouze určitý obchodní záměr. Jenže to prostě nejde, všichni jsou na LP zvyklí že se nemaže a i nepříjemné věci prostě zůstávají pod články nebo na fóru zobrazené. Tento náš demokratický přístup je ale občas některými jedincí zneužíván pro podobné příspěvky a mě pak nezbývá než alespoň na některé věci reagovat.

Tobě mohu pouze doporučit si udělat názor sám. Na všech pobočkách LP si budeš moc detektory otestovat aniž by jsi něco musel kupovat. Porovnat si sám zda by pro tebe ten detektor byl přínos a nebo ne. Každopádně o tom, že tyhle detektory prostě budou hodě sexy svědčí reakce několika lidí s kterými jsem již probíral jejich testy prvních sériových kusů a také to, že zde třeba na model Nexus Standard MK II mám 4 ostré objednávky aniž by je kdo v ČR měl již v ruce........

Pokud by jsi chtěl zjistit co nejvíce praktických informací o starších Nexusech, napiš Habánovi. On na rozdíl od toho pána co reaguje nahoře s detektory Nexus chodil 2 nebo 3 roky. Je to tak určitě prodejce který s modely jako byly Coronado nebo Standart má nachozeno zdaleka nejvíce v ČR (tedy s prodejců) ;-)

To si mě asi s někým pletete :) Tak například GM jsou asi rozhodně daleko lepší detektory za menší peníze.. ;) Za to, že jsem měl Nexusů několik a nefungoval pořádně ani jeden, za to bohužel nemůžu... to tak prostě je. Ano, s pozitivníma zkušenostma se tu prezentuje hodně lidí, s těma negativníma bohužel málo...

Jsou detektory nexus už skladem ?

To ridge: Je to hodně nedůstojné, když se takto zapíráte.... :,-(

To pluge: ano, dnes detektory přišli. Od zítra budou v prodeji. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru