Nové multifrekvenční detektory kovů Rutus v nabídce Lovecpokladu.cz

Kategorie: Detektory kovů Rutus

Společnost Rutus je další firmou, která se od klasických jednofrekvenčních VLF detektorů posunula k multifrekvenční technologii. V současnosti vyrábí dva pokročilé modely Versa a Atrex, které se prodávají ve 4 konfiguracích.

Od konce listopadu jsme měli k dispozici na testování detektory Versa a Atrex a během několika týdnu jsme tak dospěli k tomu, že tyto detektory rozhodně nabídku na LP obohatí. V současnosti jsou tak detektory již skladem a na celou nabídku se můžete podívat zde: Detektory kovů Rutus

O multifrekvenční technologii Rutus

Výzkum a experimenty týkající se skutečné práce s více frekvencemi probíhají ve společnosti RUTUS již dlouhou dobu. Detektory mají z dobrého důvodu třikrát výkonnější procesor než ten, který jsme používali v předchozích modelech, a podobné, ale jiné řešení samotné elektroniky detektoru.

Prvním nejdůležitějším bodem je počet frekvencí. V různých materiálech se často setkáte s tím, kolik frekvencí Multi Frequency detektory vysílají. Důležité není, kolik frekvencí detektor vysílá, ale kolik jich PŘIJÍMÁ tzn. kolik frekvencí současně analyzuje, aby detekoval předmět. Vysílání frekvence, kterou detektor nepřijímá, je jen zbytečným plýtváním energie.

Vysílací signál musí být optimalizován tak, aby vysílal POUZE ty frekvence, které detektor přijímá a tato problematika je sama o sobě složitá.  Zjednodušeně popsáno, jednofrekvenční detektory používají k detekci předmětů odporový signál ("Y"), zatímco Multi Frequency detektory používají magnetické ("X") signály z více frekvencí.

Signály X se chovají jinak než na obrázku, který všichni známe. S kolika frekvencemi bude přístroj Atrex pracovat v režimu Multi Frequency? Tolik, kolik je potřeba k dosažení všech požadovaných funkcí. Tyto informace jsou součástí pečlivě střeženého know-how každé společnosti.

Dalším přetrvávajícím mýtem, se kterým je třeba se vypořádat, je, že detektor v Multi Frequency je "pomalý".  Vícefrekvenční design dnes neznamená "pomalost" a má řadu výhod:

  • Není třeba vybírat frekvence pro hledané předměty, detektor dobře detekuje malé i velké předměty.
  • Detektor nereaguje, nebo jeho odezva je mnohonásobně snížena, na žádné vodivé nekovové látky či objekty v zemi, např. mořskou vodu, koks, břidlice atd.
  • Žádný vliv, nebo velmi malý vliv, magnetické a vodivostní vlastnosti půdy na identifikaci předmětů.
  • Účinnější detekce ve vysoce mineralizované půdě jak z hlediska přítomnosti magnetitu, tak z hlediska jeho vodivosti.

Článek je zařazen v kategoriích:

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru