Nové sondy pro Minelaby řady GPX od Coiltecu a Petrovo video testování cívek na GM

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Coiltec, co by doslova výhradní výrobce doplňkových cívek pro Minelab se dlouhodobě soustředí právě na vývoj cívek pro PI detektory Minelab. Dva nové přírůstky jsme testovali v úterý na našem polygonu a rozhodně lze říci že obě cívky přidají více než slušně. Testovali jsme oprati standartní cívce se zapnutou funkcí odfiltrování železa na 1. Nárůst dosahu byl v rozmezí od 10 do 20-25% v závislosti na velikosti předmětu. Osobně mi více do ruky seděla 14” Elite, kterou jsem tak hned k naší podnikové 4500stovce znárodnily. Druhá větší cívka má i přes své opravdu již velké rozměry 43 x 28 cm stále velice slušnou separaci a dosah je skutečně pekelný.

Sondy mají plný design, což tedy opravdu oceňuje jelikož jak každá správny vlastník nějakého GP/GPX ví je potřeba žehličkovat, když chcete s detektorů vymačkat maximum. Plný tvar pak zabraňuje neustálému zachycování o větvě a drny jako je tomu o otevřených spider cívek. Navíc plná cívka se daleko lépe čistí od bahna.


Coiltec 14 Elite - nová 2D cívka pro PI Minelaby         Coiltec Goldhunting 17x11 pro GPX

Obě sondy mají shodnou zaváděcí cenu 6 490 Kč.


Upravené cívky pro řadu detektorů Golden Mask GM4 a Zero

Ani jsem nestačili hledače informovat, že došlo k určitému posunu ve výrobě cívek u GM. Na první pohled jsou sondy stejné, ale už na ten druhý si všimnete že třeba kabel je zcela jiný. Ten má podstatně dokonalejší stínění a navíc myslím může každého u nás potěšit, že je od Českého výrobce. V podstatě se tak nyní dá říci, že nejlepš dopňkové cívky jsou pro GM jsou od GM. Již delší dobu továrna dosáhla toho že cívky jsou v podstatě s naprostým minimem závad. Nyní ještě trochu posunuli odolnost oproti rušení i když GMko je stále GMko.:-)

Na videu kluci postupně testují všechny cívky na našem polygonu v Jílovém. Ke všem cívka od GM pak ještě přidali 30x25 SEF od Detechu.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Škoda že tam nebyla 17cm 2d.Rád bych ji viděl v porovnání s 23cm spider

To jimmi: budeme dělat oficiální video LP. Tam předvedeme rozdíly v dosahu na několika různých olůvkách. Prostě rozdíl v dosahu od nejmenší cívky po největší na rozdílně velkých olověných kuličkách. Bude to docela vypovídající i když to bude jenom na vzduchu v automatickém režimu GB.

Super to se těším :-)

Ahoj.17-náctka má nejlepší výsledky! Jinou už nedávám.Musí se ale pečlivě řádkovat.Separace a dosah super!

Dik ja do ní půjdu určitě jen jsem ji chtěl vidět v praxi

Můžete dát do testu i malou SEFku na gm ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru