Nový detektor kovů Detech EDS Winner II

Kategorie: Detektor kovů Detech EDS Winner

VLF detektory Detech jsem používal na řadě dohledávek a ať už to bylo první EDS nebo později levnější varianta Winner. To co nás všechny překvapovalo byla především hloubka těchto detektorů. Evidentně se zde projevovalo, že Detech coby světová jednička ve výrobě doplňkových sond pro většinu značek detektorů ví co dělá. Ono se to ostatně netýká jenom VLF detektorů, ale také PI detektorů, jejichž vývoji se firma věnuje řadu let a i tady se zkušenosti v oboru ukazují jako rozhodující. Vždyť jejich nových 5100 je jednoznačně nejlepší PI rám co jsem kdy viděl. Tím mám na mysli, že se skutečně dá používat a opravdu to hezky funguje :-).

Nový detektor kovů Detech Winner II
Nový detektor kovů Detech Winner II s oběma sondami.

Zpět k novému detektoru Winner II. Co se vlastně zlepšilo? Především diskriminace a dalo by se říci, že o parník. Původní Winner měl hluboko uložená železa docela rád a odlišit od sebe takové cíle od barev bylo o docela dlouhém naposlouchání. Na našem polygonu jsem tak jako první testoval právě diskriminaci. Výrobce sliboval, že by měla být výrazně lepší. Kdo k nám někdy zavítal tak ten cíl zná. V půdě uložený velký zrezlý hřeb, který zejména v části s hlavou dělá detektorům vážné problémy. Původní Winner tuto část cíle hlásil nekompromisně do barvy a pokud jste se kolem cíle trochu nezamotali, aby Vám okolní prskání napovědělo, že se jedné o železo, prostě jste kopali cíl jako barvu. Nová verze II udělala jenom jedno krátké škytnutí a bylo ticho. Dokud jsme neslezl s diskriminací pod úroveň Rellic bylo železo naprosto jasně odfiltrované bez jakýchkoli známek problému. Posun v úrovni diskriminace je tak opravdu velký a navíc se nastavení diskriminace nijak neprojevilo na výjimečném dosahu přístroje.

Ovládací box detektoru kovů Winner II
Ovládací box detektoru kovů Detech Winner II

Druhé zlepšení avizované výrobcem mělo být v oblasti audio. Zvuk má být hezčí a jednoznačnější. U Winneru si můžete vybrat ze dvou použitelných tónů. Jeden je vysoký a druhý střední. Obě nové audio odpovědi jsou příjemné, ale i když normálně používám takřka u všeho co nejvyšší audio frekvenci, tady bych volil spíše střední. Odpověď detektoru ve středním tónu mi přišla natolik jednoznačná a odpověď na ty nejhlubší cíle tak jasná, že pro mě by tady nebylo co řešit. Tudíž zatímco u staršího Winnera se střední tón takřka nepoužíval, u nového mi přijde ještě lepší než vysoký. Zlepšení je jednoznačné.

Třetím vylepšením je chování automatického filtru půdy. Starší Winner nebyl na rušení příliš náchylný, ale přesto se občas někdo ozval, že tady u nás to jde blbě. U nového by měla být automatická funkce podstatně lepší. Osobně jsem ale detektor otestoval pouze na třech místech. Les, pole a kameny vyskládaná cesta a to vše v okolí Jílového. Problém nebyl nikde a nastavení citlivosti jsem měl stále na cca 90% maxima. Další testy tak určitě ještě přijdou.

Poslední, na první pohled viditelnou změnou je zmenšení ovládacího boxu detektoru, což činí detektor elegantnější a navíc i o chlup lehčí.

Náš testovací lesík
Náš testovací lesík u polygonu

Dosahy detektoru

Dosah je důvod proč si Winnera koupit. U detektorů Detech je to tradice a nová II. ji tedy rozhodně neporušila. Všechny cíle na polygonu vzala bez problému a to jak v hloubkovém režimu, tak v režimu norm. Pouze 1 Kčs v 35 cm byla ve vysokém tónu trochu nejednoznačná, ve středním ale nebylo co řešit.

Závěr

Pro všechny, kteří mají rádi hluboké jednotónky je to jednoznačná výzva minimálně svůj stroj porovnat a otestovat. Příznivý je totiž nejenom výkon a citlivost detektoru, ale také jeho cena 12.900 Kč s DPH. Detektor je navíc ošperkovaný 6” 2D sondou zdarma, nabíječkou baterií a dobíjecími bateriemi v ceně. Tato akce výrobce platí do 1.1.2014.:-)

Elmara

Sondy, které najdete v balení detektoru jsou: 9x9" (23x23 cm 2D) a 6" (15 cm 2D)

Sonda 6

Sonda pro EDS Winner 23x23 cm
Základní sonda detektoru kovů Detech Winner II 23x23 cm 2D. K dispozici je i větší 30x30 cm 2D coby dopňková alternativa.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Já také zdravím, ale já bych prosím srovnání s Lobo HOT. Třeba bude výměna.... ;-)

To tetschen: to jsou trochu jiné detektory, navíc si myslím, že by bylo nejlepší se zastavit a porovnat si na našem polygonu vše sám. Lepší jednou vidět, než desetkrát slyšet ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru