Nový Golden Mask GM5+SE

Kategorie: Golden Mask - recenze a testy , Golden Mask GM 5 , GM 6 a ONE

Na první pohled je to stále ta stejná krabička, ale ty podstatné změny nastaly v elektronice. Především došlo k podstatným změnám na základní desce. SEčko je již osazeno novou generací operačních zesilovačů Etrim ™ s filtrovanými vstupy EMI / RFI. Poměr mezi signálem a šumem je nyní podstatně lepší a za dobrých podmínek tak lze použít i maximální nastavení.
To samozřejmě znamená, že se detektor dostane hlouběji. Výrazně se také posunuly separační vlastnosti detektorů. Rychlost je nyní v podstatě stejná, jako je tomu u klasických GM4, což je tedy opravdu co říci.
Dalším hloubkovým bonusem je pak použití funkce Power box, která přidá na dosahu dalších 10% a i při jeho použití s plně nabitým detektorem vydržíte pracovat cca 10 až 12 hodin.

Při použití režimu Power Box / nízkáúroveň se dá s GM5+ SE velice dobře pracovat i v extrémně mineralizovaných půdách. Navíc díky nové funkci I volume (iron volume) jste schopni si nastavit úroveň hlasitosti železa, což práci v takových podmínkách usnadňuje a přináší i bonus určitého komfortu.

GM5+ SE stále používá dvě pracovní frekvence 8 a 18 kHz, jak jsme byli zvyklí z předchozích modelů (GM5 a GM5+) a všechny sondy určené pro detektory GM5, GM5+, GM4PRO WD, GM4PRO a LP ZERO jsou s GM5+ SE kompatibilní.

Funkce a vlastnosti

Pracovní frekvence: 8 a 18 kHz
Odladění vlivu půdy: automatické a manuální
Nastavení hlasitosti
Nastavení prahového tónu

Nastavení hlasitosti železa
Nastavení zesilovačů: funkce pro zesílení slabých signálů na hranici dosahu
Posun pracovní frekvence: u každé pracovní frekvence 9 kroků
Podsvícení LCD
Pracovní režimy:  All Metal / 2 tóny / 1 tón s diskriminací
Napájení: Bateriový blok NiMH 2500 mAh včetně nabíječky
Vestavený vysílač pro bezdrátová sluchátka WS106
Bezdrátová sluchátka WS106 v ceně detektoru
Váha s cívkou 23 cm 2D: 1,3 kg

Čím je detektor výjimečný?

Hloubková diskriminace -  funkce umožňuje nastavit diskriminaci pro hluboko uložené předměty, kdy si lze určit její ostrost.
Nastavení audio u železa - lze nastavit úroveň, kde se má ozvat tón železa (do jakého ID) a také jak hlasité má být železo.
Automatické nastavení GB - tato funkce se oproti původní verzi zlepšila výrazně a jak v manuálním, tak v automatickém režimu se nyní dostanete na stejná čísla.
Bezdrátová sluchátka v ceně -  detektor obsahuje v ceně jak bezdrátový vysílač, tak sluchátka WS106. Ta jsou již v praxi ověřená, bez zpoždění a kvalitní.
Dvě pracovní frekvence - GMko je jedním z mála výrobců, kteří používají v jednom přístroji více frekvencí.
Hloubka a rychlost obnovy po přijetí cíle - to je věc, která detektory kovů GM zdobí a také k této značce přitáhla nejvíce fanoušků. GM má nyní digitál, který v podstatě překonává jejich analogové přístroje a to je velký posun.

Golden Mask je mezi hledači uznávanou značkou analogových detektorů a ta má obrovskou skupinu fanoušků. Nová verze GM5+ SE výrazně posunuje firmu i na poli digitálních detektorech. Je otázkou kam se GM posunuli s vyhodnocením a LCD. Na to bude potřeba detektor pořádně nachodit. Přesto je to další počin na cestě vpřed této menší, ale sympatické firmy.

Odkaz na stránku detektoru na LP: Golden Mask GM5+SE


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jak si stojí v porovnání s noxem 600

Equinox je rolls royce mezi detíkama, tomu se těžko něco vyrovná v následujících 5 letech ;-) 8-) :-D :-P

Jako mám noxe 800. ale zase nevěřím že nejsou detíky co můžou na nabídnout zase něco jiného co třeba nox nemá. to může být u výběru rozhodující. :-)

No myslím že i přesto že se tenhle detík mohl povést,tak prodeje budou nic moc,poněvadž většinu trhu opravdu zabral Equinox a veškerá konkurence si myslím,z něj má vrásky.

To: Moskou Eqinox je výborný ale rozhodně NE Rolls Royce :-D :-D :-D

Chtělo by to nějakej testík v terénu.

Bez testu GM 5ky+SE je to o ničem.Měl jsem Všechny verze a posledni je opravdu povedena.Škoda,že se po Eq nějak pozapomenulo na ostatní a test a postřehy z terénu na GM5ku plusko vubec nejsou.Slibovalo se že budou a nic :-(

Já si taky myslím, že EQ není Rolls, ostatně já bych Rollsem jezdit nechtěl :). Jsou tady uplně jiná auta, ke kterým bych ho přirovnal a bylo by to podsatně trefnější :)

To Sison: test tady chtěl dělat jeden hledač, to že se do něho nakonec nepustil je škoda, ale to je prostě život. Bude tady jeden předváděcí kus a pokud by jsi se chtěl do testu pustit, napiš na klub@lovecpokladu.cz. Určitě se dá dohodnout vše. Ono nachodit pořádně nějaký detektor prostě vezmě několik měsíců. Mimo EQ nás čeká test nové Nokty, která se přiřítí na konci léta. Je toho prostě moc :)

Panove. S Rollsem se nejezdi. Rollsem se nechava vozit... :-D

Tímto se nechci nikoho dotknout, ale pamatuji si ještě a není to tak dávno, jak se tady vynášel do nebes a také testoval původní GM5. Po krátkém čase se však zjistilo, že je to docela průšvih a pak vznikl GM5plus. Jenže o něm ani slovo.Taky nic moc... A najednou je tady o dost vylepšený GM5+SE a já se ptám, to opravdu nikomu tady nestojí zato napravit reputaci tohoto detektoru?
Našel jsem dvě hodně zajímavé videa které ukazují, že by tento detektor mohl být konečně "to pravé" .
Proto se divím, že nemáte zájem testovat tento detektor. Napadají mě jen dvě věci. Za prvé: je tak dobrý, že by snad mohl ohrozit prodeje jinných detektorů do kterých se investovalo ( reklama, předobjednávky...atd..)
Anebo druhá varianta: Víme, že to není žádný zázrak, tak raději to potichu přejdeme. O tom ale pochybuji, s firmu GM máte dobré vztahy a zkušenosti a určitě víte jak si vede....
Je to docela škoda. Pokud si dobře pamatuji tak největší boom tady byl kolem GM5 a Nokty Impact, ale pak vše utichlo kvůli Noxu. Já se tedy přimlouvám a určitě nejsem sám za testování nové GM5+SE. o:-)
https://www.youtube.com/watch?v=3yMGX7JoMq4

https://www.youtube.com/watch?v=vsuzLukXnCw

Pokki je to bohužel tak. :-( :,-( :,-(

Kamarád si ji koupil a myslím že je to fakt dobrý stroj. má pár much ale to každý detektor za mě palec hore. ;-) :-)

GM5+ i starší GM5 jsem testoval. Ke GM5 jsem napsal i recenzi. Bohužel u pluska jsem chodil jen zjara loni a i přesto s ním nachodil asi 100 hodin, jenže prakticky všechna videa, která ke gm5+ mám, jsou nepoužitelná. Jedná se o videa se záběrem na displej tak, aby byl vidět graf signálu přímo v reálu, v různý půdě, za různého počasí, žádný fejky. To jsem chtěl posléze analyzovat a výsledky psát do tabulek. Věnoval jsem tomu dost času a speciálně pro ty účely koupil akční kamerku. Jenže ten displej nakonec vidět ve videích není z důvodů, které jsem nemohl ovlivnit. Tak jsem to chtěl přetočit v létě za lepších podmínek, ale to už jsem trpěl následky úrazu břicha a chodit s detektorem nemohl. Přesto jsem se v průběhu času snažil předat v diskusích i v soukromých zprávách tazatelům informace, které je zajímaly.

Závěry z testů GM5+ jsem prezentoval několikrát. Shrnu hlavní: Ano, je rychlý, na droboť hluboký (měl jsem spider 23) a graf velmi spolehlivý. Dokonce i na rušení trpěl méně, než starší verze GM, mohl jsem i k ohradníkům cca na 30, někdy i v těsné blízkosti, aniž by se to výrazně projevilo a nešlo hledat. Čediče mu nechutnaly, to je ale dost náročná disciplína pro všechny VLF detektory. Trochu mě zklamala výdrž baterie oproti původní GM5, ale ta prý byla nahrazena výkonnějšími články. Ve své (nejen) cenové kategorii to byl v roce 2017 pecka stroj, který tehdy asi neměl moc konkurence.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru