Noxování ve Kdyni

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Setkání pořádá spolek hledačů Vladivoj. Jedná se o komornější akci, než je třeba Mistr Hledač, ale i tak se tam stovka hledačů v pátek večer sejde. V pátek bujaré veselí, vyprávění zážitků, protože někteří na jiné akce než na tuto nejezdí. Ukázky nálezů a také k určení, večer zábavná tombola a díky místním parádním muzikantům halekání až do rozbřesku.

Letos ještě také smutná vzpomínka na kamaráda Honzu - Benyho, který nešťastnou nehodou před měsícem zemřel. Moc na něho vzpomínáme a ať se má tam v tom hledačském nebi dobře. Byl to skvělej chlap a hledač..

V sobotu ráno každý, koho to zajímá, vyrazí na polygony. Tentokrát to nemohlo být jinak než v duchu Minelab Equinox. Ve Kdyni je již víc jak deset let v zemi hloubkový polygon, který již pozlobil kdejaký detektor a kdejakého majitele "božského" detektoru. Ono s detektory, jak někdo napsal, je to jak s vesnickými šamany: Každý má toho nejlepšího :D. Pak takový polygon leckoho dokáže rozházet a trochu i posmutnět.. Dále je tam separační polygon, kde na metru čtverečním je něco mezi kýblem a kolečkem železného bordelu a někde mezi tím jsou čtyři hodně malé Ag mincičky. Tento bych nazval "hradištní peklo" Tuto fakt šílenou separaci nezvládne moc mašinek na trhu počítal bych to tak na jedné ruce... Asi se teď ozve tsss , ale každý může přijet a testnout si to a ukázat sám. Viděl jsem to tam již mnohokrát, buď ticho nebo jen broukání železa nebo označených 15 cílů místo 4 které tam jsou. Každopádně tento polygon si udělám i tady u nás pro testování separace, o kterou dneska hodně jde, je fakt super..

Nyní již k Equinoxu , sešlo se jich tam několik . Já měl na testování Equinox 600 i 800 se základníma cívkami a s novým upgradem softwaru. Plus také novou cívku Minelab 6" pro Equinox. Parťák Pavel 800ku se starým softem a pár kluků další mašinky se starým i novým softwarem.

Hloubkový polygon: Cíle si můžete prohlédnout na fotce.. Všechny Equinoxy, ať už 600, nebo 800 tento polygon dávají stejně dobře bez ohledu na upgrade. Testovalo se v multifrekvencích PARK 2 nebo POLE 2 z důvodu některých malých cílů. Zvukově v 5 tónu a v multitonu. Dokonce i jeden test proběhl v továrním nastavení park 2 samozřejmě s odladěním půdy a výsledek byl jen ten, že některé cíle byli jakoby na hranici. Jediné co může ovlivnit vyhodnocení a dosah je IRON BIAS a rychlost odezvy , vysoký IB vám dá ty hluboké cíle do železa - což je blbá volba nastavení :D A vysoká rychlost ubere hloubku, což pokud nejste v totálním bordelu je také špatně. Optimálně mě vycházela 4, ale pokud je to čisté místo tak 3 a chodit pomalu .

Separační polygon: Tady začal první Pavel s 800kou se starou verzí softwaru a základní sondou. Nastavení měl pole 2, 5-ton , multifrekvenci, rychlost 5 , prostě jak s tím přešel z hloubkového. Vzhledem k tomu že už má letité zkušenosti s hledáním a opravdu vycvičené ruce na pohyb a rychlost pohybu, tak vyčuchal ty 4 cíle během chvilky. Nastoupil jsem tedy se svou 800kou s upgradem a v první chvíli mě málem cvaklo, nemohl jsem nic trefit jen bručení železa na pozadí. No přiznám se, že jsem znervózněl a začal laborovat. Po chvilce jsem našel chybičku v nastavení, protože jsem se nekouknul na IRON BIAS, který jsem vedle na polygonu někomu ukazoval tak jsem tam měl 2 , což na takovou brutální separaci nejde a normálně ho chodím na 0. Musí to být na 1 nebo lépe 0 . Najednou jsem měl cíle 4 úplně v pohodě :D Pak nastalo velké kolotočové přendávání horních částí detektorů k otestování starého a nového softwaru. Také 600ky, která za 800kou vůbec nepokulhává, jen musí být při té separaci IB na 0. Na detektorech jsme nastavili multiton a mezi starým a novým softem byl rozdíl o jeden stupínek (tón výše) na vyhodnocení. Nastavení tedy optimal: ručně odladěná zem, allmetal se staženým zvukem železa někde na 4, treshold je v tu chvíli jedno, multiton nebo 5-ton i 2ton, odezva železa po 1 (neplatí pro hledání 1/24 statéru který se ozývá v čísle 1 ) , IRON BIAS na 0-1  a rychlost 5-6 rychlejší také funguje i možná lépe , ale ubírá hloubku.

Poslední odstavec chci věnovat malé doplňkové sondě Minelab 6": S touto neskutečnou potvůrkou jsme si hráli hodně dlouho. Na separačním polygonu dávala cíle samozřejmě daleko přesvědčivějším důrazem a na vyšší rychlost i s takovým tím klapnutím o okraj a lepším vyhodnocením na displeji. Oproti základní cívce i víc rozdělovala ty železné bazmeky co tam spolek Vladivoj nasypal. Do takového bordelu prostě jak dělaná. Mrzelo mě, že mě došla baterie a nemohl jsem to natočit na video a později, díky pivnímu oparu, jsem na to ani nevzdechnul. Hodně, ale opravdu HODNĚ, nás překvapilo, že ta malá sondička vzala i celý hloubkový polygon. Sice fakt na hranici, ale při její velikosti je to opravdu síla. Kdybych to sám neotestoval tak bych tomu nevěřil a samozřejmě už patří do naší domácí výbavy ;-)

Nakonec poděkování klukům z hledačského spolku Vladivoj za pořádání akce a příští rok se opět těšíme :D


EQ základ


Hlídač polygonu Amálka


Kolotoč výměn


Separační polygon


Testování


Cíle, hloubkový


EQ šestka


Hlobkovej Pavel


Separák


Tombola


Šťastný výherce


Upomínka, jako každý rok

Dan a Štěpánka - Habáni

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Parádně jste si to užili :-)

Děkuji za fajn čtení o:-) ;-)

Hezká akce , polygon je na veřejně přístupném místě? :-) :-)

A jak dopadl Aurumann s Deusem? Asi vas tam hosi pekne zesmesnil, kdyz o nem nepisete ani radku...

Dan tam někoho s deusem měl, tedy psát to sem asi nechtěl, aby s toho nebyla bramboračka, ale když na tom trváš, tak na tom trváš. On ty reakce tolik nečte, tak jsem mu raději napsal, aby to okomentoval.

Ostatně na polygonu na Brandlíně se testoval taky proti EQ a hele pořád se znovu a znovu nastavovovalo a stejně to pořád nějak nebylo ono :-). Kluci taky chtěli, abych to dal do článku o Mistru hledači, já jsem to nechtěl. I když tam EQ a E-Trac měli hodně navrh a všechny ty detektory si testovali přímo jejich majitelé, nakonec by to byla zase jenom bramboračka. Ono mě už ani nebaví se k tomu vyjadřovat, jednou jsem to už i natočily. https://www.youtube.com/watch?v=1oV7UlwiKfg&t=213s

Mám ale takovu horkou novinku, co dnes přišla. Minelab na říjen připravil takovu pěnou akci pro všechny distributory, bude se testovat úplně všude. A každý kdo si přijde EQ porovnat se muže docela těšit ... ale víc už ani prozradit nemůžu. Budeme to na stránky dávat až příští týden a ještě jsem ani nestihnul dát vědět všem dealerům. ;-)

V Brandlíně jsem za 4 hodiny ve svahovém polygonu měl jenom jednoho Deuse, ale ten kluk se s ním teprve učil, takže mu to moc nešlo. Po nastavení od zkušenějšího kolegy, s citlivostí na 99 a podladěnou zemí to dávalo stejnou hloubku jako GM4, s tímhle nastavením to mělo dost prozvuků.

Jasny no...ja si proste musel rypnout, po tom co tady posledne Auruman predved ohledne EQ. Me nevadi to, ze ma jiny nazor. Vadi mi to, ze napadne detektor, ktery zrejme v zivote nedrzel v ruce a kdyz ma tu moznost, promenit sva slova v dukaz v podobe primeho srovnani (k cemuz jste ho vyzvali), tak ticho po pesine. To mi neprijde jako fer chovani. Tak bud si za svym nazorem stojim a jdu do "souboje", nebo mlcim a nemam okolo tisic zbytecnych kecu. To je jediny, o co mi slo a opravdu jsem se tesil na vysledky primeho srovnani na polygonu.

Na novinku jsem zvedavej, nejak si nedokazu predstavit, co za tim muze byt :-)

To tak prostě je, už je to cca 10 let co Auruman nakupoval na Aukru mince a vkládal to sem na Lovce jako svoje nálezy :-D.

Omlouvám se , nejde nám doma internet , tak reaguju až teď. Jak píše Marek , bramboračka nebude , protože kvůli tomu to nepíšu a ani nedělám ! Kritizovat konkurenční detektory prostě nebudu.. Snažil jsem se i na polygonu se vzdát hlasitých komentářů , i když některé smutné a tiché zážitky mě v duchu rozesmáli ;-) Aurumann se Kdyně zúčastnil . On je to takovej webovej rypák a známe se už dlouho , ale i když mě jeden našeptávač radil ať ho schodim z lavičky, tak jsem to neudělal 8-) Ono by to při našich postavách bylo takové lavičkové sumo a hlavně k tomu není žádný důvod :-D :-D K těm kritikám Equinoxů to nejlíp napsal Bába: "Kolem Equinoxů jsou dvě skupiny lidí , jedna na nich hledá chyby a druhá je má " :-D Každopádně na příštích testováních nechám vždy holku v rámci tréninku na filmovou školu všechny natočit a udělejte si obrázek sami bez komentáře ;-) Já jsem osobně s Equinoxem spokojenej , moje Štěpánka také a malá Habánka už taky radši Eq než Reachera. PS: Ten separační polygon ŽÁDNEJ detektor nedal jako Equinox a některé detektory vůbec!

To Nol: já nevím zda tam byl. Dan mi jenom říkal, že tam s někým Deuse porovnávali a jak to dopadlo. Navíc si tam hráli dost na místním separačním polygonu, kde tedy Eq v popsaném nastavení zase ukázal co všechno jde s toho klacíku vymáčknout. ;-).

Pro všechny uživatele EQ - tohle je docela zajímavý... :-) ;-)

https://md-hunter.com/minelab-equinox-600-800-software-updates/

To NOL 22: Když se ptáš,rád ti odpovím.Člověče představ si že EQ 800 jsem na Kdyni s Deusem porovnával,s jedním zdejším hledačem z LP,tuším odněkud od Brna,no nic ve zlým,ale to co umí EQ se základní velkou cívkou,Deus zvládal v klidu i s malou bílou HF-stejná hloubka,dal AU čtyriadvacetinku stejně jako AG koníka a běžný stř.silverko,naopak mě překvapilo že Deus na Au 14.karátový řetízek reagoval úplně stejně jako na minci,kdežto EQ vůbec nechutnal.. :-) :-) ;-) ;-)..Teprve po přeladění jakýs taký střední signál,to jen tak na okraj.
A co se týče toho zda jsem vůbec měl kdy EQ v ruce,tak tě ubezpečuji že ano a celkem často,dokonce byl kupován zde na LP..A jelikož jsem zjistil že neumí nic co by Deus neuměl taky,to jsou pouze holá fakta,tak jsem ho zrovna včera poslal dál směrem na Sever :-P :-P Myslím že se brzo jeho nový majitel Elmarovi i ozve.Takže pánové chápu,že se vám to možná nelíbí co píšu,ale je to prostý fakt..Já jen aby jsi byl v obraze.. :-) :-) :-) :-) :-)

Ale,ale,ale ... Takhle vytrhnout z kontextu ! Nepiš hlouposti ! Musíš taky napsat že dotyčnej pro zajímavost testoval v základním nastavení , kde je diskriminace až do 2 zavřená což samozřejmě 1/24 jde do železa! Po přepnutí to Eq dával úplně suprově.. Proč se spíš nepochlubíš jak to šlo deusu na tom čtverci separačním? A promiň ale bílá HF sonda zvládala stejnou hloubku jako EQ ?? To žijeme asi každej v jiné dimenzi :-D Viděl jsem to teda ouplně jinak!

Ale ale habáne,to teď nějak vytrhuješ z kontextu ty ne? Ty jsi u toho byl že povídáš o něčem a nikdo z přítomných tě u toho neviděl ?? :-) :-) :-)

Co jsme testovali zlaté řetíky (cca 1mm -2,5g) v brandlíně , tak Deus ho neviděl ani když jsi ho na tu cívku položil :D EQ 800 v goldu ho měl. (deus měl klasickou sondu)

No já teď člověče nevím ale asi ano.Píšeš že to dával do železa,no tak to je jasné,nebyl.. :-) :-),on na to totiž nereagoval v základu až k přenastavení totiž vůbec... :-) ;-)
Hele já proti EQ opravdu nic nemám,jen popisuji pouhý postup událostí,tak nechápu co se čílíš.. ;-)
Sám jsi na Kdyni říkal,když jsi k nám přisedl,že je ti to u zadní části těla,ať si každý píše co chce a neříkej že ne,kamarád co seděl hned vedle tě velmi dobře taky slyšel...
Jinak díky za výhru z tomboly od firmy Minilab,otvírák se bude hodit :-) ;-)
P.S.
Hele a s tou lavičkou od našeptávače jsi to nemyslel vážně viď :-) ;-) ??

To jaccob: No je to klidně možné :-), ale já jsem u toho nebyl.. ;-)

Aurumanne to si děláš tady z lidí srandu? Nikdo z přítomných mě tam neviděl? Ten člověk s řetízkem a koníkem a 1/24 z moravy s Equinoxem tam byl jen jeden . A je to Kamarád a s ním jsem tam byl tak takhle už neprovokuj. Nebo ti přijdu takovej hubeňour , že mě nevidíš? Když koukám na svojí fotku tady vejš na separáku tak si moc drobnej nepřijdu. :-P

To si asi děláš srandu ty ze mě,viď? To je docela možné že je to tvůj kamarád,dokonce mi dal svoji vizitku,takže zanech těch planých řečí ano? Jen pro tvé upřesnění,mi to testovali v půl sedmé ráno,a pokud jsem ještě neměl vlčí mlhu po tom pivu,jsi se na polygonu objevil tuším lehce před 9-10,abych ti nekřivdil? My tam došli po tobě,ale kromě tebe a spol.,Pavla a mladého s Whitesem TDI,jsme tam nikoho dalšího neviděli.
No rozhodně jako hubeňour néé,to určitě né,to by si tě asi kámoši všimli v půl sedmé ráno určitě všimli,nemyslíš :-) :-) ;-) :-P ?

To aurumann: v říjnu bude běžet celosvětová akce TEST DRIVE AN EQUINX. U nás budou tři testování Equinoxů po celé ČR a Minelab tam dal pro všechny účastníky docela zajímavý bonus za to, že si přijdou ten detektor porovnat s tím co teď mají. Počítám, že se zastavíš na té nejbližší, kterou budeme dělat s Pilotem a Danem. Natočíme to a nesestříhané dáme na web. Tak jako se to udělalo zde: https://www.youtube.com/watch?v=1oV7UlwiKfg&t=214s

P.S: moje zkušenos s tebou je dost problematická a tak tomu co tady píšeš nevěřím, za prvé jsme si všichni z LP už mohli porovnat desítky Deusů, je to každotýdenní praxe a rovnou ti tak u cílů co tady máme mohu napsat, co vezmeš a co ne. A co budeš brát když si vyšponuješ zem a jak ti pak budou hrát prázdné díry..... věř mi, není více na testech závislá parta, než majitelé detektorů Deus, pro které to, že nemají ten nej detektor je evidetně něco, co sakra zkousávají hodně špatně. Jako by Vám kluci někdo doslova vymlel hlavy a vy jste úplně ztratily schopnost jakéhokoli kritického myšlení. A přitomje tady tolik o hodně zajímavějších detektorů než ta francouská hůlka....

Ahoj kluci! Diky vsem za info. Takze jste se tam opravdu setkali, ale to prime pomerovani se neuskutecnilo? To je ale opravdu skoda. Pro me tedy urcite...uprimne jsem se na to tesil jako maly dite. Vzdyt ja tenkrat i psal, ze pokud mi to casove vyjde, prijdu se podivat a i to natocim. Ale kdyz pak Dan psal, ze to je v terminu, v jakem to je...uz jsem tusil, ze mi to nevyjde. A je to tak, ted jsem v Italii a snazim se najit v mori aspon jeden gold. Na Jaccoba rozhodne nemam, tomu se to tam snad lepi na civku samo, nechapu jeho zlate uspechy ve vode :-) Ale uvidime, teprve jsem zacal, dnes jdu zase a porad mam jeste dost casu najit aspon jeden gold..to je zase moje dovolenkova "meta".

Kazdopadne, musim se opakovat. Mohl si to dat Auruman s Habanem a bylo by po bramboracce. Byla to idealni prilezitost, kterou jste propasli. Tedy rozuzleni zadne a bramboracku jak je videt, mame zpatky, chte-nechte. A vicemene jsem ji svym komentem tady zpusobil ja, to priznavam. A musim se priznat - i jsem chtel dohnat Aurumanna k reakci.

Na druhou stranu, kdyby byla vule...cesta se najde. Ja jsem z Prahy, Dan taky a Aurumann bydli rovnez velice blizko. To jen tak, kdyby nahodou ;-) Porad to bude lepsi, nez se tady opetovne napadat, vysledku se nikdy nedoberete. Kazdy si stoji za svou pravdou...holt chlapi, jejich konicky a ego...to funguje vzdy, bez ohledu na to, o jaky konicek se jedna :-D Nejsem jinej... Mejte se fajn a omlouvam se, ze jsem to tady opetovne vytahnul....je v tom stale hodne vasni a to jsem si az tak uplne neuvedomil. Mejte se hezky, ja beru sito a jdu do vody s EQ, ktery ve slane vody funguje paradne...to je ciste jen moje osobni zkusenost ;-)

To elmara: Pokud mi to čas a zdraví dovolí,rád se zastavím.
Moje zkušenost s tebou je víc než podobná,nic ve zlým,rád ti to věřím,ale vím co vím,stejně asi jako ty,co se týče té australské hůlky.Nám nikdo hlavy určitě nevymlel,je zajímavé že Deusáci mluví o Minelabácích dost podobně...

NOL 22:Tak chlape přeji pěkný nálezy,to myslím vážně,aby si to zde jiní zase nevykládali jako kritiku.. :-) ;-)

Nez jsem dopsal svuj koment, tak Elmara napsal o te akci - testovani, porovnavani. To jen pro uplnost, ze muj navrh na to testovani Haban vs Aurumann uz neni uplne aktualni ;-)

Aurumann: diky moc! ;-) Budu se snazit se aspon trosku priblizit Jaccobovi..aspon jeden by byl fajn! :-)

PS: ma pritelkyne to ted cetla a povida: a to se rika, ze zensky kolektiv.... Tak povidam - no jooo, ale je v tom ten konicek. Muj tata zavodil s holubama a co tam ti chlapi dokazali mezi sebou - pomlouvani, neprejicnost, podvody...no neskutecne veci. Ale jak jsem psal, jak je v tom nakej konicek, tak je zle :-D Dokazal bych verit, ze i sberatele brouku to budou mit stejne...

Ty joo tady to nějak vře ;-) ;-)

Takže jsem si pročetl diskuzi.A srovnává se tu detektor za 36.000Kč s detektorem za 23.990Kč a ,jak čtu tak ten levnější s jednou sondou,bez přikupování dalších sond za nehorázné peníze je ve většině srovnání lepší ,nebo stejný.Kde se tedy stala chyba??? ;-)

NOL 22: Jasně,rozumím jak to myslíš,každý má právo na svůj názor,já to tak aspoň beru,tak si užij pobytu i lovu a Lovu kovů zdar :-) ;-)

To Rome: chybu možná udělal opavdu Minelab, jelikož kdyby obchodní oddělení vědělo, co technické za ty tři roky postavilo, tak ten Equik stál to samé co E-Trac :-D A o tom jsem naprosto přesvědčený! 8-)

Elmara: pravda, taky se mi zda za tu cenu moc levnej ;-)

To Nol22: ono je to vtipný, ale tak nějak to bude, jelikož on jim ten Equik dost zamáznul prodeje těch vyšších modelů a to určitě účel být neměl :-). Ostatně třeba E-trac a Safari se dnes díky tomu taky prodávají za úplně jinou cenu.

Elmara: ano, souhlas. Hodne je to videt i na strojich, ktere jsou na prodej z druhe ruky. A to nejenom e-trac a safari, ale bohuzel i CTX. Tech CTX-karu je mi opravdu lito asi nejvice...vlajkova lod, co se ji momentalne utrhl hlavni stozar 8-)

No pro nás,jako koncové zákazníky jenom dobře.A myslím si,že Minelab dobře ví co dělá. ;-)

Rome : no právě , zas je to jako pokaždý... Tenhle článeček jsem psal o mém testování s lidičkama co měli zájem to otestovat.Kdo chtěl , přišel a byl jsem s EQuinoxama a malou sondou na polygonu 4x a na pohodu. Aurumann mezi nima nebyl a srazili jsme se akorát , když jsme nastavovali jeho kamarádům Detechy aby nebyli marný.. Nechápu proč si někdo honí triko pod článkem o jiné značce a nejde radši machrovat na stránky prodejce svého božského detektoru. Příště se na hrdiny těším s kamerou a bez servítek

Kdysi jsem také nedal dopustit na ten "svůj" detektor. Vždy z toho byla ta zmíněná bramboračka / Spatra-Slávia /. Dnes vím, že to nemá smysl. Každý detektor má své plusy i mínusy a jestli jde o 2 cm hlouběji, než ten druhý - nemá smysl řešit. Důležitější je stát nad tím správným místem.
A co se týče testování - nejlepší je koupit si "konkurenční" detektor a udělat si obrázek sám. To je pak objektivní a nezaujaté.
EQ je určitě zajímavý strojek a stojí za to se s ním seznámit. Mám v plánu ho pořídit a prověřit, ale počkám až na jaro nebo tu ohlášenou akci testování / Elmar výše /.
Z praxe vím, že pozdější verze se téměř vždy dočkají revizí, které eliminují některé nedostatky. / To platí i jinde /.
Všem přeji hezký podzim v přírodě s detektorem jakékoliv značky.

NOL22, Proč líto?
Na to co hledám jdu pořád hlouběji s CTX
A komfort,nastavení atd pro mě nesrovnatelný, váhu neřeším.

Cortes: Ja vůbec nepopiram ze je CTX skvelej detik. Vim, ze je. Jen si myslim, ze v porovnani cena/uzitna hodnota, mi vychazi lip EQ ;-)

NOL22, o tom by se dalo diskutovat celé hodiny.
Cena je právě momentálně příznivá, za 30 koupíš v záruce--)
Tož dobrou.

Cortes: no prave..není problem sehnat ted za 30 :) Je jich hodne. Jestli jsi takhle koupil, v poho. Ale ti co kupovali za plnou palbu, tam to uz takova slava není. Dobrou ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru