Opomíjený detektor Golden Mask GM3W

Kategorie: Detektor kovů Golden Mask GM3

Ti, kteří se značkou Golden Mask začínali od začátku, si na GM2, GM3 a GM3+ velice dobře pamatují. Tyto detektory jsou starší než nyní jednoznačně nejoblíbenější GM4PRO a GM4PRO WD. Honba za vysokými frekvencemi tyto detektory doslova pohřbila. Nová verze GM3W má upravenou základní desku a také v ceně bezdrátová sluchátka WS105. Stal se z ní tak velice hezký universální detektor na pracovní frekvenci 8 kHz. Navíc je detektor také osazen novou cívkou 30x25 cm 2D. U nově dodaných přístrojů je v šedé barvě. Nevím ale zda to bude standard i do budoucna, to jsme zatím nezjistili.

Stejně jako všechny detektory GM sází i GM3W jednoznačně na dosah a maximální jednoduchost obsluhy. Všechny ovládací prvky jsou na čelním panelu.

1. Threshold – prahový tón. Zvedá citlivost detektoru jak na drobné cíle, tak na hluboko uložené předměty. Ideální nastavení vypadá tak, že lehounce tento prahový tón slyšíte.
2. Páčka přepínače automatické a manuální země. V automatu nic neodlaďujete, v manuálním režimu je potřeba pumpováním dosáhnout vyváženého stavu.
3. Ovladač Ground Balance – otočný ovladač vyvážení půdy, funguje pouze v manuálním režimu. Otáčením a zároveň pumpováním (pohyb sondy nahoru a dolů rovnoběžně se zemí mezi 2 a 20 cm) dosáhnete přesného nastavení vyvážení půdy GB.
4. Ovládací páčka režimu diskriminace. Poloha Off znamená, že jsou diskriminační režimy vypnuté. Uslyšíte jak železo, tak barevné cíle. Poloha Norm zavře většinu menších železných cílů, ty již neuslyšíte. Pokud přepnete do režimu Full, vyhnete se větším železným kusům v poměrně slušných hloubkách.
5. LED dioda se signalizací vybité baterie.
6. V.C.O – Pro uživatele v podstatě přepnutí mezi jednotónovým a audio režimem.
7. Konektor pro vstup klasických sluchátek na jack 6,3 mm.
8. Sensitivity – nastavení citlivosti. Doporučená hodnota je vyznačena červeně. Citlivost je ale stejně tak závislá na nastavení thresholdu (viz text níže – doporučená nastavení).
9. Disc level – nastavení diskriminace. Doporučená úroveň je na čísle 4.
10. Volume – hlasitost


Ovladací tlačítko bezdrátových sluchátek

Doporučená nastavení

V podstatě bych popsal dvě doporučená nastavení. Dvě v manuálním režimu odladění půdy a jedno v automatickém.

1. Bez diskriminačního filtru a s VCO

V tomto režimu bude detektor detekovat všechny cíle. Železné budou "bručet" a ty z barevných kovů "pískat". Pokud použijete toto nastavení, je zároveň potřeba použít režim manuálního vyvážení půdy, jelikož automat dává pryč železné cíle.
 
Nastavení je jednoduché. Vyvážíte zem, threshold na úroveň slyšitelnosti, citlivost na doporučenou 6, Audio disc na Off, VCO na On. Pokud preferujete chození v tónovém režimu, je toto nastavení asi nejlepší, které můžete použít.

2. Bez VCO, manuál a automat

V tomto režimu budete všechny cíle přijímat jedním tónem. Pokud se rozhodnete chodit v automatickém režimu vyvážení půdy, automaticky bude odmítané železo a to bez ohledu na to, jaký nastavíte diskriminační režim.  
 
Nastavení: v manuální režimu vyvážíte zem, nastavíte Threshold na úroveň slyšitelnosti, Sensitivity na 6, Audio disc na Norm, VCO na Off. V podstatě i s nastavením disku na minimální hodnotu vyloučíte většinu železných cílů. Režim Full dokáže smazat i velmi hluboko uložené železné cíle, ale na druhou stranu tím jste schopni přijít o některé nejdrobnější cíle na povrchu.

Pokud se rozhodnete pracovat v automatickém režimu, můžete jak VCO, tak Audio disc přepnout na Off. Detektor i tak vyloučí valnou většinu železných cílů.

Hodnocení GM3W

Rozhodně to není detektor špatný a dalo by se říci, že je to takový detektor ze staré školy. Nemá žádné záludnosti, pouze je potřeba si zvyknout na audio odpověď. To je ale asi u každého detektoru stejné.
GM3W se může pochlubit skvělým dosahem na naprostou většinu cílů. Velice dobře zvládá i ty nejdrobnější stříbrné mince, i když tam jsou GM4 o něco lepší. Na druhou stranu je detektor méně náchylný na rušení. Větší 2D sonda 30x25 cm 2D ještě přidá na dosahu.  Prostě hodně zajímavý universál s bezdrátovými sluchátky za skvělou cenu Golden Mask GM3W

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

mam ještě starou verzi, maká dobře a v odpovědi na cíl mi to přijde lepší jak gm4

Určite dobrej stroj ale jen přece když priplatim pouze 100kč jsem na ceně gm4....a ruku na srdce to udělá skoro každý. Jasně nebudu Mít bezdrát ale to je jen jedna věc navíc zbytek bude hovořit pro gm4.Podle mě urcite dobrá mašina ale cenová politika hovoří pro gm4.
Navíc cívka motýl mi moc nesedla mel jsem problém presne zaměřit cíl kdežto se spiderem se mi zaměřuje naprosto přesně.

To Stela: proto jsem vlastně článek psal. Oni to jsou dva různé detektory. Nejde to porovnávat jako koupím si Fábii nebo Octavku. Jsou to dva různé stroje a ten na té nižší pracovní frekvenci, je zbytečně opomíjený. Proto tam má také ta sluchátka a klasická čtyřka ne :-). Tedy alespoň nyní :-)

Jasný chápu Já to vzal jen jako selským rozumem a tak mi vychází jako volba gm4 ale jasný že pro někoho bude lepší volba gm3. Určitě si příznivce najde. Já vzal gm4 a nelituji. :-)

Kdysi jsem měl GM3+ a když jsem přešel na GM4PRO, tak jsem ze začátku docela litoval. GM4 jde sice o něco hlouběji (hlavně na malé cíle), ale taková ta pohoda hledání byla s GM3 lepší :-)

Ona ta vysoká frekvence je dobrá hlavně na hledání přírodního zlata pro běžné hledání má i dost negativ. GM3 na nižší frekvenci byl stabilnější a malé cíle bral taky (našel jsem s ním 2 keltské oboly), ale zase né úplné drobky, které sotva vidí dohledávačka. S GM4 je někdy otrava to dohledávat.
Mám dotaz na majitele dvoufrekvenčního WD, když přepínáte frekvence je při hledání znát nějaký rozdíl?
Že bych se vracel k GM3 to ne, ale o WD uvažuju.

Slušný retro :-) :-) :-) :-) :-)
XP Deus má 4 frekvence 4,8,12 a 18kHz
To ty GM vyráběj nějaký bezmozci,že to neuměj udělat pořádně a ještě k tomu to uváděj jako novinku hahahhahahaha to mě tedy hooodně rozesmálo!!!!!

Vargu byl jsem u toho když Deus neviděl zlatou minci 1\24 stateru v hloubce asi 5 až 10 cm. GM4, Tejon a CS6 na ní měly kopatelný signál, ale Deus ani ťuk a přitom je to údajně speciál na drobné zlato.

Všechny Gmka mají určitě něco do sebe, Kdo má gmko jakéhokoliv čísla určitě neprohloupí, jsou to dobrý mašiny

Varg: jenže taky xp Deus je trochu jiná cenová...a jak bylo psáno každý gmko je dobrej stroj a vůbec nevadí jestli má jen jednu frekvenci...a podle mě gm4ka za 12litru je hooodne muziky za málo peněz. ;-)

To Varg: pěkná ubohost, ten Tvůj komentář. Kolik máš nachozených detektorů, když už tu meleš takový hovna? Tvého Deuse taky nikdo nehaní a věř, že by mu natrhla prdel naprostá většina analogů 8-)

Tak já mám digitál a vůbec mi to nevadí..... :-D ale když pujdu do analogu, asi to bude GM4....... o:-)

To Varg: ty XP čka vyrábí uplný bezmozci, CTX, E.Trac, Safari používá 28 frekvencí součastně. Třífrekvenční X-Terry rady byly už v roce 2003..... asi takhle je to?

Tohle trolení je opravdu mor.... :,-(

To Elmara: on možná někdy dospěje a dostane rozum ;-)

Jojo deusu natrhne diru vecina lepsich analogu..nevim co na nem vidi..za ty prachy..akorat bezdrat za ty love ubohost..asi tak varg.
o:-) i kdys detektor je jen polovina druha pulka je obsluha...

Tenhle stroj jsem měl ale nějak mě nesednul ,newim proč ...Teď už nějaký čas chodím s gm4 WD a paráda :-)

Tak už jsem to nevydržel,nenavážím se do Minelabu tak proč se všichni prdelkovači navážíte do Xpéček já vím je to prodejní rivali tak jak jsem s Márou už několikrát řešil,detektor který jsem neměl v ruce nekritizuji,mašiny jsou to dobré obě,akorát je třeba připomenout jaké doplńky už XP udělalo pro svoje detektory- bezdrátová sluchátka,bezdrátové připojení telefonu během hledání,bezdrátovou dohledávačku a jiné vychytávky,to samozřejmě něco stojí,jinak at si každý chodí s čím chce a co se mu líbí,něco na závěr bulhar bulharem zůstane kdyby latinsky uměl hodně krásných zážitků při hledání a dnů v přírodě,přeje Žblabuń.Máro nic ve zlém,to je můj názor ahoj všem

Žlabuň , emocionálně vyvrcholil, ale počitá se..... Taky se mi to stává.... Tobě taky přeju ;-) 8-) o:-)

Peters1 díky ;-) ;-)

Děte s těma rádobi mašinkama do ryti!!!!Já si koupil nejlevnějnější Teknetics a našel s nim životní nález, hledání neni o technice!!!!Pochopíte???Nevyhazujte zbytečně prachy,myslete a naučte se hledat!!! ;-) ;-)

To zblabun: asi by to chtělo si tu diskuzi přejet znovu, kdo tady začal trolit. :) Tak se nediv, že se někdo ozve, když jsou to takové blbosti. Samozřejmě to byla provokace a reagovat nemělo smysl :-) Já to nemám rád, ale tady jsem se už neudržel. Někdy to už prostě nejde :-). Možná by jsi tak měl napsat něco pro Viraga, který hodnotí evidentně na základě fotek :-)

Zblabun: Ano tvoje hláška Bulhar bulharem zustane je vlastně pocta pro gm.Říká se přece ''maká jak Bulhar'' a to těm detektorům fakt sedí ;-) A je uplne jedno kdo to vlastně vyrábí hlavně že to funguje tak jak to funguje a těm klukům z Bulharska to fakt jde. :-P

kdyby ty GM dělali kvalitněji , tyče , kabel , a vyřešily rušení , tak by si mohli říct třeba o 2k víc za kus a byl by to bezkonkurenční stroj , dokud pojedou na kvantitu a ne na kvalitu tak se to bude hejtit dokola ,,, deus je šampon , xp gmp je stroj a jsem spokojený ,,, před tím x-terra taky super

Delta: Ani jeden problém co jsi popsal se mi zatím netýká takže proto možná taková chvála ale beru že se něco takovýho občas vyskytne někomu.

Zase věčné téma..

Sto lidí,sto chutí.Já začínal s detektorem za 5 tisíc a nálezy byly.Jde o to máchnout na správném místě správným směrem.Je pravda,že s kvalitnějším detektorem to jde lépe.Každý detektor má ale svoje pro a proti,bez rozdílu ceny. ;-)

Deus nebrat!!!!Jak říkával můj učitel fyziky!!!!! ;-) ;-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru