Po stopách legend – 9. 10 a 11. kolo Lovců Historie

Kategorie: Lovci historie, sekce LH a časopis

Pro mnoho “válkařů” je nález takového prstenu nedosažitelný sen. Pro mě osobně, je to nepochopitelné, jak se někdo může pachtit za takovým kouskem stříbra a navíc s hodně temnou historii. Ono ať je to jak je to, tenhle prsten nedostal nikdo za sázení stromků nebo práci s nemocnými dětmi. Většina “válkařů” ale ví proč ho hledá a co pro ně osobně znamená, a tak jim do toho nebudeme žvatlat.

Hledání s detektory kovů v praxi

Ve třech speciálních kolech jsme umístili tři takové prsteny ve sběratelské kvalitě na tři pro “válkaře” doslova magické lokality. Vzhledem k tomu, že je rovnou uvidíte na mapkách, vám je mohu rovnou prozradit. Jedná se o Staré Hobzí, Osiku a samozřejmě Český Rudolec. Těmito sběrnými tábory prošly doslova statisíce německých válečných zajatců. Místa jsou to tak hledači hojné navštěvovaná a podle řady vyjádření extrémně prohledaná.

Jelikož celá naše povedená partička strávila minulý víkend u Libora na jeho rybníku, nemohlo to dopadnout jinak, než že jsme si při ukládání cílů taky pořádně zahledali. Ne že by padnul nějaký zázrak, i když třeba malá zcela kompletní orlička ze stužkovnice, kterou dal Pilot, byla opravdu v nádherném stavu. To co mě udivilo nejvíc, byl počet barevných cílů. Vždyť třeba na Hobzí jsem měl za cca 2 hodiny více tak 10 mincí a stejný počet knoflíků. Ostatní na tom byli podobně, což znamenalo za dvě hodiny více jak 100 vykopaných barev. To je docela dost na prošůrovanou lokalitu, navíc v plném létě za teploty okolo 35 °C :-).Takže můžete všichni zkusit štěstí a udělat si třeba příjemný víkend v jižních Čechách, stejně jako jsem to udělali my. Bylo krásně, něco se našlo, ryby u Libora braly a Líni líní večer na grilu .... no prostě léto na jihu :-D.

Hodně štěstí všem!

Nápovědy

Osika:

1. Nápověda - mapa

2. Nápověda - příjezdová cesta a kde zůstala auta

Příjezdová cesta

A kde zůstala auta

3. Nápověda

4. Nápověda

5. Nápověda

6. Nápověda - deset metrů od cíle

 

Rudolec

1. Nápověda - mapa

2. Nápověda -  kde zůstala auta

Kde zůstala auta

3. Nápověda

4. Nápověda

5. Nápověda

6. Nápověda - deset metrů od cíle

Staré Hobzí

1. První nápověda - mapa

2. Nápověda - kde zůstala auta

3. nápověda

4. Nápověda

5. Nápověda

6. Nápověda - deset metrů od cíle


Vítězové, Rudolec

Lovci historie

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hurá na vejlet :-)

Já bych ho snad ani nechtěl najít(originál) - díky všem fejkovým "nálezům" tohoto prstenu, ztratil úplně na exkluzivitě a stává se tak spíše "danajským nálezem".

no mapy ukazuji skutečně místa kde mohl prsten být.jeden dokonce byl.ale teď to asi bude o procházce s tichem co vydává detík :-D

To Kim: v podstatě jem to viděl stejně, ale počet barev, navíc v takto parných dnech mě tedy dost překvapil. Co se týče "věcí" tak v podstatě padli jenom dvě, orlička do stužkovnice a stříbrný prsten po nich. Tedy o něco horší než ty co jsme tam zakopali :-)

Našlo se ale taky dost rozvrakovaných cílů. Libor snad hodinu dohledával Protěž, která byla si na deset dílů. Bylo taky pár čtvrtek ID, něco i s částí opisu. Takže sice žádná velká hitparáda, ale zase určitě více než na většině jiných míst. ;-) Trefit ale celý odznak, už je prostě jenom o štěstí :-D

jee jeden tam byl taky v loni

Patecni start není fer vuci pracujícímu lidu, který je az do vecera v praci 8-)

To Nol: Jsou prázdniny a tak je dost lidí doma a odpočívá. Navíc finální napovědy budou až v sobotu :) Takže máš určitě šanci, jsou tam tři kousky :-D

Co si budem nalhávat,sme s Litrem krasavci :) Držím palce hoši :)

Rudolec u mechu--))

Škoda, že Vám nemohu přijet načechrat drn, aby jste to krasavci našli. :-D

skusim štěstí.....

zkusím kyvadýlko- 49°00'19.4"N 15°25'52.9"E

To je teda škoda.Mám to skoro doma a jsem v Českém Krumlově na montáži do neděle. :-( Přeji Vám hodně štěstí........a co říká kyvadýlko na další dva fešáky???

V nejhoršim případě to tam zustane, a někdo to najde pozdějc... to ho budou křísit, až to zjistí.... :-)

Jestli to nepadne v noci, tak bych ráno vyjel.Praha-Humpolec-Pelhřimov-Jindřichův Hradec...Chce někdo taxi? 8-)

Já teda nejsem válkař ani náhodou, ale byl jsem nedávno na střední moravě kde se na jistém místě na ústupvce kdysi našlo moře odznaků. A protože tam bylo nalezeno i množství zlatých prstenů, tak jsem šel vyzkoušet nové Lobo, Dopadlo to tak, že jsem na totálně vyluxované lokalitě ještě na místě kde byly doslova krátery vyhrábl odznak za zranění. Vyměnil jsem to s válkařem za něco užitčnějšího....
... :-D ;-) 8-) Kromě ještě pár blbostí po němcích - nic. Gold taky nic :-)

Stará známá místa :-) Jestli to najde někdo kdo o této soutěži neví tak pak bude docela zklamán :-D

Tak v Hobzí jsem neuspěl, i když jsem byl asi hodně blízko. Už jsem doma, protože na odpoledne má paní domu jiný plán . Ale komáry jsem nakrmil, takže už vám třeba dají pokoj ;-) Od 5:30 co jsem tam byl jsem nepotkal živáčka, jen spoustu starých ale i čerstvých děr. Kromě pár knoflíků a mincí jsem nenašel nic, prstýnek tam tedy ještě čeká. Přeju ostatním hodně štěstí při hledání.

Je to tam jak na talíři. Když to nikdo nedá, tak přidáme ještě souřadnice :)

Osika právě padla :)

Rudolec je najitý - Piccaso, enter6, Maximus1,Jumper. Dneska večer nebo zítra budou dodány fotky. :)

Hoši,4 výherci na jeden prsten?Neni to trochu moc?


:-)

Hoši,4 výherci na jeden prsten?Neni to trochu moc?


:-)

jsem na hobzi uz pet hodin a furt nic

Kremilek3/smrtáka jsem našel já jen jsme tam kolem byly všichni a bylo mi blbý se společně nevyfotit když jsem ho vyfouk před nosem fotky pošlou večer kolegové z Hradce Králové pač jsem to neměl jak nafotit 8-) 8-)

Staré Hobzí nalezeno.Byl jsem tam od 10:30 do 20:00 .Už jsem myslel, že to někdo dal přede mnou,Libor mi to ale vyvrátil, tak jsem si ten kopeček vyběhl ještě jednou. Mimochodem se tam dají najít ještě zajímavé kousky, tak vám za to kluci velký dík! 8-) 8-)

Gratulace všem nálezcům :-)

Velká gratulace saracene, už jsem se bál, že tam budu muset ráno znova :-) Malinko mne štve, že jsem to nenašel, když jsem dokázal tak brzo vstávat a motal se kolem toho, ale ty si to za výdrž zasloužíš víc.

Byla to super hledačka , díky organizátorům. Přijeli jsme na Osiku již v pátek večer, hledat se nedalo, hustě pršelo. Ale v sobotu již fajn počasí a tak od půl šesté do půl jedné kdy to padlo se pěkně hledalo a ještě se dá něco najít, jen to chce čas a trpělivost.

;-) ;-)

saraceen-gratuluji, jáké zajímavé kousky pochlub se :)

Přes Rudolec sem jezdil minulí týden,je to malebný kraj,Slavonice a okolí,detík stál v rohu celí týden ani sem ho jako správný dovolenkář nevytáhl :-D Prsteny sů krásné

Velká gratulace všem nálezcům ;-)

No, to bylo dobrý kolo. Všichni kdo jdou do finále na Mistru hledači, prosím napište mi na email klub@lovecpokladu.cz ať vás doplním do startovní listiny.

Gratulace vítězům, dobrá práce!!!

Ufff...tak, a ještě jedno kolo, poslední bude.... asi...
:-)

Tak ty prsteny tam byly nakonec dva :-O !!!

Jóó??? A teď babo raď kterej je ten soutěžní :-D :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru