Pretoriáni Archeo LP2010 + pomocné barbarské sbory HBB opět v akci

Kategorie: Hledačské akce publikované na LP

Přísežná stráž

Pátek: Během odpoledne až večera se postupně sjíždíme do Prostějova, kde máme ubytování v podniku jménem Europenzion www.europenzion-pv.cz. Pijeme pivo, pomlouváme ty co ještě nedorazili a sázíme se, jestli Vox najde Prostějov. Nakonec z pozvaných borců nedorazil akorát Cement, který doma zlobil a tak nedostal vycházku. Probíráme nad pivem důležitá společenská témata a postupně se objevuje i Tullamore a Rum. Okolo 2 ráno utíká servírka definitivně domů a tak se někteří jedinci se střídavými úspěchy snaží odplazit do patra na pokoj.

Sobota: Ráno na snídani to vypadá jako ve filmu Návrat oživlých mrtvol. Bledé postavy se strhanými rysy se potácí po místnosti a hledají konvici s kafem. Mirous nám nechce prozradit, kde se vzal otisk jeho čela na místním sanitárním zařízení.Čekaní na archeologa nám zpestří Mambo,  který sice v pořádku ráno dorazil do Olomoucké  ulice, bohužel ale ne do Prostějova, ale do Přerova. Trochu se mu smějeme a čekáme na něj.
Po příjezdu archeologa se přesouváme na lokalitu do blízkého lesa. Při přesunu ztrácíme Mamba, ale naštěstí  ho brzo nacházíme jak krouží okolo OBI a přitom naříká nad svých pochmurným osudem.

Lokalita je smíšený les, postupujeme do svahu a snažíme se něco najít. Litrfree se 2 hodiny snaží podkopat vzrostlou borovici, nakonec je na spodní vodě a vzdává to. Říkáme mu studnař. Elmara v lese zjistil, že v Prostějově u penzionu stojí odemčená zánovní C4 s klíčky a peněženkou v kufru. Dost ho to znejistilo. Na mé upozornění, že Citroeny se nekradou ani v Prostějově, něco zavrčel a vyrazil zpět do města. Nálezů je pomálu, barva jenom občas, většinou je to středověké železo. Lokalita je silně prolezlá, všude jsou vidět staré díry.

Díky pověstné přirozené dobrotě a ochotě Mamba  máme zajištěné buřty a pivo a tak si děláme v lese piknik. Začíná foukat, občas prší, nálezů pořád pomálu a tak se rychlejším tempem stahujeme k autům. Při odjezdu v 5 hod už regulérně chčije. Následuje rozbor akce na naší základně, v brzkých ranních hodinách završený populární debatou na téma : Měli jsme se v roce 1938 bránit?

Detektory na lokalitě

Detektory na lokalitě

 

Detektory na lokalitě

Detektory na lokalitě

Neděle:  Posilněni ranní kávou vyrážíme prozkoumat zaniklou středověkou osadu. Odjezd je komplikovaný poruchou Voxova zánovního Nisanu, který odmítá nastartovat. Naštěstí je mezi námi mnoho chytrých odborníků, schopných poradit za jakékoli situace. Nakonec ho nahodí Žabák přes kabely. Nebudu se rozepisovat o tom, kolikrát jsme ho cestou do lesa startovali a jak se Vox neumí rozjet do kopce. Lokalita v lese vypadá velmi zajímavě, bohužel kopeme kromě pár kování pouze železo, opět se jedná o místo často navštěvované, množství nezahrnutých děr je až překvapivé. Prostě díra přes díru.

Vox nestartuje

Po 3 hodinách průzkumu je naše činnost přerušena příjezdem policie, která byla přivolána zodpovědným příslušníkem PSVB v záloze, že pod rouškou denního světla se v lese děje něco nekalého. Řešíme jestli prchneme, nebo jako Pretoriáni budeme bojovat do posledního muže. Můj nápad zakopat se a maskovat se větví se také neujal. Návrh že předseda sdružení /já/ podnikne sebevražedný protiútok po křídle, aby mužstvo i s kořistí ustoupilo k vozové hradbě jsem vetoval.

Nakonec balíme fidlátka a vyrážíme  domů.  Tedy až na Voxe, který definitivně nestartuje ani přes kabely a Wblahdawa, který si zabouchl klíče od auta v kufru. Situace je velmi komplikovaná. Wblahdawův Golf připomíná nedobytnou pevnost a Vox přichází o pozici Alfa samce. Nakonec Hároš vymlátí okno od Golfa a Voxovo auto se na druhý pokus podaří roztlačit. Přejeme mu šťastnou cestu a rychle si vypínáme mobil. Všichni dorazíme v pořádku domů, akorát Mambo zvolil speciální zkratku, ale o tom už snad ani nebudu psát.

Byl to poeticky strávený náročný víkend, škoda že se našlo málo pěkných věcí. Na příští akci musíme nutně vzít nějaké odborníky z lékařských oborů, hlavně ortopedie, psychologie, plicního a protialkoholního. A také zkušeného automechanika:-)

Ahoj Pilotk

Trocha poezie od Strážce

Patrikovo utrpení

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Supr akce.Tedy až na ty rána 8-)

Kolegové zdař,podle toho jak je to napsané to musel být secsakramentsky krušný víkend,ale jak to dopadlo s těma švestkama,to mně zajímá,ostatní určo taky

Švestky v pohodě byla to záchraná akce. Pouze nastala někde chyba ve spojení :-)

Moc hezky popsané strasti našich legií v krajích vzdálených. ;-) :-D :-D

Když je víc lidí je vždycky sranda :-)

Jo pardálové to není jen tak si přijet.Na hané a D. vrchovině se musí umět hledat. :-D

Jiříko,pěkná reportáž ;-)

Omlouvám se chyba je ve mě o:-)

... eště že je tenhle tejden reprezentační přestávka v archeoakcích, další v řadě bych už asi nepřežil... bylo to slušné, mylsím že časem se to prosadí mezi legendy lidu hledačského. Navíc byl dobrej den, ta neděle, bo byl Apríl. A to taky na informačních jistotách nepřidalo...

Fakt krásně napsaný :-D .

Parádní akce, už vím jak se dostat do zavřenýho golfa. :-D Pěkně napsané ;-)

Nejlepší je ve videu sekvence fotek umírající Mirous :-D

Video je celé naprosto dokonalé. Tam není jediná fotografie navíc. Peťa se dokonale trefil :-D

jo jo AMERIČANI A JADERNÁ PONORKA DÍZLOVÁ Z TOOHO SEM BYL KO :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Tak.tak..srandy kopec.Loučení proběhlo přímo bratrsky.. podání rukou a označkováni vlastní krví. :-D

Super příspěvek, videjka povedený !!! :D byla to parádní akce :D

jj.Parádní akce, srandy kopec ;-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru