Detektor Racer 2 polopatě

Kategorie: Nokta - recenze a testy , Detektory kovů Nokta - Makro řady Racer

Už nějakou dobu jsme slibovali článek o Raceru 2 , bohužel během vánočního chaosu nebyl úplně prostor něco udělat pořádně, tak jsem se rozhodl tuto chybu napravit teď :-).

Pokud jste našli tento detektor pod stromečkem nebo hledáte detektor s nejlepším poměrem cena X výkon, popřípadě trochu tápete v nastavení bude tento článek přesně pro vás. Racer 2 je jeden z nejuniverzálnějších digitálů na trhu, nastavení a obsluha je poměrně jednoduchá a všechna složitost detektoru zůstala uvnitř ovládací jednotky :-).

Celkově nastavení detektoru obsahuje pouze opravdu užitečné funkce, které budete opravu využívat. Což z tohoto detektoru dělá stejně jako u detektoru ZERO II vítěze této cenové kategorie v poměru cena X výkon akorát mezi digitálními detektory. Za zmínku stojí i možnost připojení bezdrátových sluchátek (aktuální modely už mají integrovaný vysílač pro bezdrátové sluchátka), sluchátka fungují opravdu pěkně a jsou úplně bez zpoždění.

Celkem užitečné je i použití VCO modulace tonu (změna výšky tonu s intenzitou signálu) jako u vyšších modelů jak je u výrobce Nokta/Makro zvykem, což výrazně pomůže při přesnější lokalizaci cíle a odhadu hloubky cíle.

Technická data:

 • Technologie VLF
 • Provozní frekvence 14 kHz
 • Audio frekvence 100 Hz - 700 Hz (nastavitelná)
 • Režimy hledání 5 (All Metal / dva tóny / tři tóny / pláž / DEEP)
 • Iron Audio Ano
 • Tone Break Ano
 • Notch filter Ano
 • Odladění vlivu půdy Automatické / manuální / Automatické průběžné sledování GB
 • Pinpoint, bezpohybový režim dohledávání  Ano
 • Posun frekvence Ano
 • Vibrační mód Ano
 • Nastavení citlivosti 01-99
 • ID cíle 00-99
 • Základní cívka vodotěsná 2D 28,5x18 cm

Pracovní režimy

Detektor disponuje celkem 5 vyhledávacími režimy (ALLMETAL,TWO TONE,THREE TONE,BEACH A DEEP).V našich podmínkách budete asi nejčastěji používat TWO TONE,THREE TONE a DEEP, v podstatě 70% času hledám na jeden z prvních dvou. Obecně režim TWO TONE používám spíše v lese kde potřebuji trochu zatlačit na hloubku a režim THREE TONE se zase více hodí na pole nebo do více zaneřáděných míst.

Přehled režimů a doporučené nastavení

TWO TONE: Klasický dvoutonový režim ŽELEZO X BAREVNÝ KOV. Rozlišení cílů zde probíhá tonově, detektor reaguje hlubokým tonem na železné cíle a vysokým na cíle z barevných kovů. Režim vhodnější pro méně odpadem zamořená místa. Citlivost chodím na 75,na některých místech bez výrazné mineralizace půdy a zamořením odpadem lze za menší nestability i 85.

Nastavení tone break většinou nechávám na doporučené hodnotě 10, někdy dávám i 12 pokud je na lokalitě vysoká koncentrace železa popř je půda dost mokrá. Stabilitu detektoru v tomto režimu velice ovlivňuje nastavení ID FILTER, nedoporučuji nastavovat méně než 3.

THREE TONE: Třitonový režim, rozlišení zde probíhá třemi tony (železo, barevné cíle nižší povrchové vodivosti, barevné cíle vyšší povrchové vodivosti). Tento režim je stabilnější jak režim TWO TONE který má vyšší výkon obecně jsem zpozoroval rozdíl v citlivosti o cca 10-15 oproti DI2 (výkon jako dostanete v TWO TONE na citlivost 70, je v THREE TONE na citlivost 80)

Hodí se hlavně na pole a odpadem zamořené oblasti nebo na klidnější hledání když není nutné detektor šponovat na hloubku.

DEEP: Podobný režim jako TWO TONE, veškerá změna nastavení se projevuje stejně, režim navržen speciálně na vyhledávání hlubokých cílu. Režim je ještě citlivější jak TWO TONE a umožnuje z detektoru dostat maximální dosah.

Tento režim má raději pomalejší pohyb sondy, rovněž tonová odpověd v tomto režimu mě přijde více protažená.

BEACH: Tento režim využijete hlavně při dovolené u moře na solí nasáklých mořských plážích. Pozor tento režim obsahuje filtry odladění země pro odladění soli na mořských plážích, což může ubrat na dosahu.

V našich podmínkách není nutné ho používat, na našich plážích můžete bez obav hledat na TWO TONE nebo THREE TONE

ALL METAL: Hloubkový režim jak už název napovídá jedná se o režim který detekuje všechny kovy, akustická odezva je na všechny kovy stejná, nicméně ID identifikace cíle na LCD stále funguje

hlubší cíle už se značí pouze akusticky -tento režim používám pouze na dohledávky pokud jde vyložene o hloubku.

Nastavení

Nastavení pro jednotlivé režimy je vyjma ALLMETALU stejné pro který slouží prostřední prostřední sloupek nastavení, zbylý horní a dolní sloupek slouží pro nastavení diskriminačních režimů. Horní sloupek obsahuje úplně základní nutné nastavení, výrobce zde sice některé položky menu trochu netradičně pojmenoval, nicméně funkce je stejná jako u jiných detektorů. např: GAIN (anglicky zesílení) /sensitvity, citlovost a ID FILTER / disc, diskriminace .Osobně musím říct že jsou zde celkem vhodně zvolené tovární hodnoty a mockrát nebylo nutné se od nich odchylovat.

Z hlediska stability mělo na detektory výrazný vliv zejména logicky změna parametru GAIN  ale i ID filter, zde bych nechodil na hodnotu menší než 3. Poté následuje parametr IRON AUDIO/iron volume, kde je možné separátně nastavit hlasitost pouze pro železný ton, což pomáhá zvýraznit signál z barevného v železem zamořených lokalitách.

Další relativně důležitý parametr je funkce TONE BREAK kde v podstatě říkáte detektoru od jakého ID čísla se bude cíl ozývat vysokým či nízkým tonem např. při nastavení parametru na 10 (tovární hodnota) všechny cíle s ID 0-9 detektor

zvukově vyhodnotí hlubokým tonem a cíle s ID 10-99 se budou signalizovat tonem vyšším (ve všech režimech kromě ALL METAL a THREE TONE). V tomto režimu je jediná výjimka protože disponuje 3 tony

lze zde nastavit dvě hodnoty parametru tone break. Kde první hodnota umožnuje nastavit interval tonu mezi železným a středním tonem a druhá mezi středním a vysokým, mezi těmito hodnotami jde v režimu TONE BREAK přepínat stisknutím tlačítka PP.

Uživatelké přizpůsobení detektoru

Vrchní sloupec menu o kterém jsem psal výše obsahuje výhradně nejdůležitější nastavení pro detektor , ve spodním sloupci ale najdete pár položek díky kterým jsi lze detektor přenastavit přesně na míru. Asi nejdůležitější je hned první položka AUDIO TONE kde lze nastavit jednotlivé audio frekvence pro všechny tony, osobně mám radši vyšší tony tak jsem v režimu TWO TONE nastavení pro druhý ton trochu přidal. Mezi nastavením pro jednotlivé tony lze opět přepínat tlačítkem PP. Pokud by jste chtěli při hledání zůstat potichu můžete zapnout vibrace v ručce (00-vypnuto 01-zapnuto).

Rovněž pomocí funkce BACKLIGHT můžete ovládat podsvícení LCD, k dispozici je celkem 5 úrovních podsvícení bud s parametrem C (podvícení poběží stále) nebo bez (podsvícení se zapne pouze při použití některého tlačítka nebo když detektor dostane signál. A konečně v poslední položce menu je možné vaše nastavení buďto uložit nebo vrátit detektor do továrního nastavení.

Bonusové režimy

Jak již jsem psal z článku jednotlivé pracovní režimy se neliší pouze počtem tonů ale i funkčními vlastnostmi,díky čemuž lze s chytrou změnou nastavení vymyslet celkém zajimavé režimy.

DVĚ MOŽNOSTI DISKRIMINACE TZV. DO TICHA

Pokud budete chtít diskriminovat aby se cíl o nižším ID než bude nastaveno neozýval existují celkem dvě možnosti. Klasicky to lze pomocí funkce ID FILTER kde budou nižší ID než nastavená hodnota ignorovány,jako ale každá diskriminace trochu ubírá na dosahu, zato ale se detektor trochu zklidní. Druhá možnost jak diskriminovat bez ovlivnění dosahu je pomocí funkce TONE BREAK nastavit hodnotu od které chci nižší ID  ignorovat, tyto cíle se pak budou ozývat železným tonem, následně přes funkci IRON VOLUME ztlumit hlasitost železa až na 0.

KLIDNÝ DVOUTONOVÝ REŽIM

Jak již jsem psal režim THREE TONE je asi nejklidnější režim ,pokud by vám 3 tonový z nějakého důvodu nevyhovoval, lze celkem snadno tento režim upravit. V menu nastavte parametr TONE BREAK (železo-střední ton) na požadovanou hodnotu (cca 10) a TONE BREAK (střední vysoký ton) shodně, tím pádem uměle zkrátím interval středního tonu na 0 a detektor tak poběží pouze v režimu železný a vysoký ton. Stejný režim také můžete vytvořit přiřazením stejné audio frekvence pro střední a vysoký ton v nastavení AUDIO TONE.

HLUBOKÁ JEDNOTONKA

Pokud by vás obtěžovala častá odezva železa a přesto by jste nechtěli používat klasickou diskriminaci aby jsi detektor zachoval maximální možnou hloubku tak je následující režim přesně pro vás.

Takto lze celkem úspěšně přetvořit režim TWO TONE a případně i DEEP jak již jsem psal o pár řádků výše bude nutné nastavit parametr TONE BREAK na požadovanou hodnotu a potom následně hlasitost železa ztlumit na 0. Díky tomu se železné cíle nebudou ozývat a detektor jsi zachová maximální možnou hloubku.

Závěrem

Projel jsem a odzkoušel kompletně celé nastavení detektoru a musím říct že opravdu vše z nastavení co detektor jsem aktivně používal, detektor prostě neobsahuje funkce pro funkce, ale opravdu jen užitečné možnosti nastavení. Sympatické je taky nastavení audia kde můžete přizpůsobit detektor na míru vaším uším. Za zmínku stojí i že výrobce v rámci aktuální akce k detektoru přibalil i dohledávačku NOKTA POINTER NEW v ceně 3390, cena celého setu je 12 350,- takže po odečtení ceny dohledávačky se s cenou detektoru dostane nejen pod magickou hranici 10 000 kč ale i pod hranici 9000 kč (8960kč) což je za rychlý digitál v této vybavenosti snová cena.

Video

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To Jaccob, opět poučné a pěkné video s vysvětlením funkcí, díky za ukázku. Pro lepší pochopení je video určitě nepostradatelné, lepší jednou vidět, než 10 x přečíst. ;-) :-D :-D

To jaccob. Chcis e zeptat. Naráží se zde na Zero. Měl jsem zero I s 30-kou. A pak GM4 a te´d něvím zda zkusit nové Zero II 30, anebo tento Racer2? Chtěl jsem digitál, ale jsem docela rozčarovaný z toho, že kamarád mi půjčil EQ600 a byl jsme docela zklamán... Má ještě F75 a upřímně já si z EQ600 na zadek nesedl. Mě rozhodně F75 přišla lepší a hlavně rychlejší. Nevím na kolik aktuálně při dnešních nových digitálech ( Racer2 zas tak nový není) je rozdíl v rychlosti vyhodnocení, ale mě prostě přišlo, že analog je prostě rychlejší a přesnější. Mě přišla prostě ta F75 lepší jak EQ600. Mám cenový limit a tak přemýšlím zda vzít digitál Racer2, anebo raději Zero II30. Bohužel na F75 nemám. :-/ Zero dostalo vyšší frekvenci, takže to láká. Ale nakolik se změnilo celkově se člověk asi nedozví. Chválí se všechno co je nové. Zda získalo i na dosahu a přesnosti vyhodnocení a separaci.... kdo ví?

Díky anjel. Popřemýšlím, ale nechce se mi moc čekat... :-D A díky za stránky. Jsou super, je tam dost zajímavých porovnávacích testů. Sice nevládnu angličtinou, ale google to jistí. :-D

Tak já hlavně našel toto. :-D A EQ 800 tam dostal docela na zadek od Anfibia Multi. :-) Jasně, vyšponoval ho co to šlo. Ale i tak. ;-)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=863&v=Nihc5sm8J74
No rpávě. Taky přemýšlím na d digitálem, ale jaký? A ještě k tomu za rozumnou cenu? Bo k němu budu potřebovat ještě malou a velkou sondu. Tak ať to nestojí milion.

Každej novej detektor je přeci lepší a výkonnější...alespoň se to tak vždy píše ;-)

Mildas-díky za pochvalu
Poki 77,mě osobně se určitě EQ zdá hlubší jak F75,sám EQ chodím a vím jak z něj vymáčknout co to jde.Jinak EQ je rychlý tak jak jsi ho nastavíš,rychlost obnovy jde u 600 i 800 nastavit podle potřeby
Každý výrobce má svůj specifický podpis a chování detektoru ,každému taky vyhovuje něco jiného,třeba právě F75 a Racer používá VCO modulaci tonu což někomu vyhovuje jinému zase ne tady je to celkem dost individuální apod. Pokud se ti dobře hledalo s F75 tak ti bude asi nejvíce vyhovovat Racer kde bych řekl že při návrhu tohodle detektoru tam menší inspirace právě detektorem F75 byla :-D

To jaccob. Tak zas tak úplně EQ nehaním. Špatný není. Ale dost mě zaujal ten Kruzer... teď koukám na videa testů a je to zajímavé. Jen nevím zda základní bude stejný jak ten Multi co se výkonosti týče ( né frekvencí samosebou).
Ono je jasný, že každý test je dosti individuální, ale tady třeba taky Kruzer vyhrál. :-) Druhé video od vrchu v komentářích.
https://md-hunter.com/comparison-makro-multi-kruzer-vs-minelab-equinox-800-ground-test/

Jinak ten Racer2 taky v testech nevypadá zle. A je pravda, že mi EQ neseděl zvukově jak píšeš a taky číselnýma hodnotama. Jediné co vím, že mě už nikdo u EQ nedonutí kopat ID 16-17.. :-D

Tak jak rikam kazdy vyrobce to ma jinak,u vetsiny vyrobcu je id 0-99,treba minelab zase razi svoji cestu a ma Id -9az 0 pro zelezo a 0-40 pro barvu,ono tak jak to ma minelab to vlastne vychazi z toho jak detektor v principu funguje,tj zelezo zpozduje fazi mezi vysilaci a prijimaci civko z toho teda zaporne hodnoty ID a u barevnych cilu zase faze predbiha z toho kladne ID,ale jk rikam kazdy vyrobce jsi to udela podle sebe

Co je to za nesmysl nekopat id16,17? Ta 16ka hlásí ag 10ti krejcary FJ I. Jinak u Eqinoxu má smysl kopat id již od 2ky,chce to mít sluchadla a multitón. Vypoušrět soudy po hodině chození je nesmysl

To berret. Tak to nevím kde. Já teda ag 10ti krejcar nikdy nenašel. Ale mohl bych po několika ( né jedné) hodině vykládat. Samý bordel. Samý plech, víčka, plechovky a podobně. Vše 16-18. Mince jsem tahal od 20-29 a zatím nejvíc s ním 4 krejcar 1861. Ten byl výš. Jinak klasika 2.ky Cu. A to, že se u něj vyplatí kolem nuly 1-2 vím, to bývá stříbro. Ale to tady není.

No jak myslíš Poki,nechám to samozřejmně na tobě,...

To Berret: Já bych to taky nechal na Pokim, zbyde toho na polích více. ;-) ;-)

Tak,tak ;-)

Každej detík má něco do sebe.Eq,makro GMko atd.

To berret:Hromada lidí si detík neumí ani nastavit,hlavně EQ.
To jaccob:Kámošovi taky nevyhovovala číselná stupnice a shaft EQ,tak šel do Makra.

Technologie jdou kupředu,třeba za 10let to budem skenovat brejlema 8-) 8-) 8-)

Ano.To je největší problém.Nastavení Equinoxe.Je tam bohužel takové množství možností při nastavení,že 90% uživatelů udělá chybu.A při tom tady bylo už tolik článků tykajících se nastavení.Tím nechci vůbec hanit Noktu a Makro,kteří jdou neskutečně nahoru.Ale určitě nedostal Eq800 na prdel :-)Když budu chtít natočím video a umístím na youtube a pohaním,nebo pochválím jakýkoliv stroj.Je to nevypovídající.Na Mistru na podzim byl společný polygon pro všechny detektory a každý uživatel si ho mohl nastavit nejlíp,jak uměl.Tuším,že oba Equinoxy a Etrac tam chodili naprosto nejlíp.Ale je pravda,že ty nové Nokty ještě nebyly.

Připravujeme s Markem diskuzní web, který se spustí někdy v únoru a bude se věnovat výhradně nastavením detektorů všech značek(a to bez omezení) ,zkušenostem z terénu a různým srovnávacím testům.Bude adminstrátorsky spravován několika hledači tady od nás z Moravy.A budou tam návody na nastavení pro různé detektory velmi,opravdu velmi jednoduše popsané.Jako první tam zveřejníme jenoduchý návod pro nastavení Equinoxe 600 a 800 .Pro uživatele přecházející z analogů,nebo pro úplné začátečníky.Veškeré diskuze budou omezeny pouze na nastavení detektorů a zkušenosti z terénu s jednotlivými detektory.

Nokta chrlí jeden vodotěsný stroj za druhým a já pořád marně čekám až přijde XP s vodotěsným strojem.Ale asi se ještě načekám. :-(

nord super zprava, ... hned po spusteni dej vedet ;-). Zbytecne se s tim ale nepiplej, stejne se temata vetsinou odladi za behu podle zajmu uzivatelu.

K testu: Racer II za ty peníze co stojí, opravdu stojí :-). Jinak bychom o něm ostatně nic nepsali. Co se týče porovnán EQ... udělali jsme v minulém roce X akci, bylo tam snad všechno s čím se dá chodit a dohromady s mistrem se zůčastnilo 500 lidí a prostě všichni viděli. Mimochodem, stejné akce budeme pořádat i letos, jelikož jsem přesvědčený, že nyní máme v nabídce čtyři vůbec nejlepší hobby detektory na trhu EQ 600, 800, Anfibio a F75V2. Tudíž proč to neukázat a třeba při tom i někoho něco nenaučit :). Co se týče Kruzeru, je na tom dosahově hůře než Anfibio, je to ale dané cívkou. Anfibio prostě používá novější a výkonější sondu. Rozdíl v dosahu na minci o velikosti 1 kčs je dobrých 5 cm.

Pro mě jako pro technika je tedy občas nepochopitelné, co někteří borci dokažou nastavit a zažil jsem opravdu věci neskutečné. Jako příklad za všechny a tedy nebudu jmenovat, abych se toho kluka nedotknul. Byl a je tady borec, co tady docela drsně komentoval zrovna EQ. Tedy řešil dosah na Ag. Nakonec se nechal ukecat a na jednu akci přijel. Jeho nastavení detektoru bylo 5kHz, Pole1, IB 8 a rychlost na 1čku.

Musím se přiznat, že jsem na té předváděčce brečel smíchy a plakal zároveň. X grilovacích postů a pak tohle. V podstatě nemohl udělat více, aby ty Ag bral blbě (tedy vlastně mohl, při první akci, co se dělalal na Moravě, jsme tam měli borce, co si zavřel ID až do +20. Tak tam to bylo dané, že prostě nic neuvidí) :-)

Někdy prostě stačí málo, nastavit to jenom trochu rozumně a jde to najednou samo ;-)

Já se přidám se svou troškou do mlýna. Když vyšla Nokta s modelem Impact ani chvilku jsem neváhal a vyměnil ji za Nokta Fors Core. Je pravda že zpočátku jsem s Impactem dost bojoval ale nakonec se mi dostal tak pod kůži natolik, že jsem si to pak každou hledačku užíval. Pak přišel Minelab s modelem Equinox 600/800 já si pořídil právě tu osmistovku. A opět začal boj... bohužel je to první detektor který nademnou vyhrál. Vzhledem k tomu že jsem tedy měl detektory dva Impacta a Noxe přemýšlel jsem co z nich pustit. Pak opět přišla Nokta/Makro s modelem Anfibio a já po ní pokukoval a díky Márovi a Petrovi jsem dostal tu možnost si ji i vyzkoušet. No a po dvou víkendech testování bylo rozhodnuto - půjde Impact a pořídím si Anfibio. A tak se i stalo. První týdny jsem si užíval Anfibia a občas bral i Noxe - no řeknu to asi takhle absolutně mi Nox nevyhovuje. Nechci ale aby to vyznělo nějak hanlivě - prostě osobně oželím dosah oproti bleskové a přesné odpovědi detektoru a že to fak jde se můžete ostatně přesvědčit všichni. Takže jsem Noxovi udělal pápá a vím bezpečně co už nechci. Jak prostě říká Mára - "ty nejsi Minelabák - ty jsi Nokťák" :-D ;-) :-P

Párkrát jsem teď na prodejně předváděl Racer II. a taky Kruzer 14 . Myslím že pro ty co finančně nedosáhnou na Anfibio nebo Equinoxe je to v digitálech jasná volba. Hlavně při ceně 12350,- s dohledávačkou není v této hladině co řešit ;-)

jaccob - pane kolego, jste machr. Další testy prosím ve Vašem provedení.

Marek a som asi otrava ale nejaka club párty pri "čaji" nebude už som vás dosť dlho nevidel 😀 a to nechcem vynechať Norda lebo akorat ešte vylepsujem to moje domáce Lobo a robim na novej doske a tá jeho príprava terénu je bezkonkurenčná ;-)

Pekny základní představení funkčnosti. Nad R2 jsem taky přemýšlel a nakonec šel do novějšího brachy Multi Kruzera. Kruzer prakticky vychází z Racer 2. S detektorem jsem spokojený, umí co potrebuju včetně čediče. Racer 2 je určitě dobra volba a po snížení ceny stojí určitě za vyzkoušení.

Asi je to mimo mísu ,ale čekám co Bulhar,kurva přece si to nenechá líbit ;-) 8-) :-D

Namor..Ano videa Jaccoba jsou fakt super.Má to velmi vysokou úroveň.Mít to ještě i v angličtině, tak to má sledovanost,jako blázen.Tím chci říct je to srovnatelené s nejlepšími videi na youtube kde předvádí detektory.
Exdjj ...hned,jak se oteplí uděláme nějaký sraz😊
Alexeif1...chceme to spustit co nejdřív,tak žádné piplání nebude😊

To poki ten tvuj odkaz na poměření anfibka s noxem, air test opravdu rovnou preskakuju, to neni o nicem, kord minelab na to ani neni stavenej, ale pak ten test v zemi, jestli to nastaveni nemenil a nechal si tam nastavenou odezvu na 1 tak takhle se mu ten cil proste bude hlasit, za prve buh vi jestli odladil :D a za druhe mel jit s odezvou nahoru, na 1 odezvu s tim nemuze mrdlat jako vosouch :-D

To Zajda444 Jasně, Air test taky neberu. Jen mě to zaujalo a jasně, že je vidět, že druhý detektor byl hodně vyšťavený a líp nastavený. Ale celkově prostě mě zarazilo, že si ani neškrkl více méně oproti Anfibiu. Ten rozdíl v přijetí signálu je až zarážející. Což ale nevyvrací, že kdyby ten Nox byl taky dokonale nastavený, tak to taky vezme na první dobrou. Proto to opravdu chce vzít vše na jedno pole a vše spolu na místě s nejlepším nastavením zkusit. Ale s někým kdo opravdu ví jak ze všech těch detektorů dostat maximum Já taky zkoušel na Noxu ty nastavení co se tady psali ve vlákně o noxech, ale prostě mi to fakt s ním nešlo. :-/

Nord - ano, profík každým coulem.

Osobne se snazim videa delat co nejvic polopate,a ukazovat ,dusledky vsech moznych nastaveni v prikladech.aby jsi to mohl kazdy vyzkouset a overit a tim svuj detektor co nejvice pochopit,coz je polovina uspechu.
Osobne zastavam nazor ze umeni je vysvetlit slozitou vec jednoduse ;-)

Jinak mam v hlave jeste napad na takovej serial kde bude vysvetlena komplet funkce detektoru ,od civky az po baterky,bude popsany co je vevnitr,jak to funguje ,jak vypada uvnit civka atak.,vsechno by to melo bejt vysvetleny dost polopate aby to pochopili i odtatni a ne jen elektroinzenyri ;-)

jaccob včera v 11:46 - jo jo jo, to chceme! Předem dík:-)

Čauec nezkoušeli jste jestli je rozdíl mezi nabíjecíma a normálníma baterkama .... docela by mě zajímalo jestli je tam nějaký rozdíl .... díkes

Dobrý den, používáte někdo na rejsru nějakou větší sondu? A jak jste s ní spokojeni?

Ahoj, jsem úplný nováček a přemýšlím mezi Racer 2 a Vanquish 540. Vanquish mi přijde uživatelsky pratelstejsi a pro nováčka ideální ale bude mi stačit za rok dva? Je racer 2 výrazně výkonnější nebo ne?
Děkuji předem

Ahoj krásný den přeji. Chtěl bych poprosit také o srovnání Raceru II s Vanquishem 540. Děkuji moc 👍

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru