Raport z Test Drive an Equinox v Chabařovicích

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010 , Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Akce proběhla v kempu v Chabařovicích, kde máme každý rok v květnu sraz hledačů. S malou výjimkou umístění polygonu. Protože se rybník každý rok vypouští, mohl jsem připravit polygon na dně rybníka. Cíle byly stejné jako na předchozích testovacích akcích „Test Drive an Equinox“, pro možnost porovnání v různých půdních podmínkách.
Už když jsem připravoval testovací polygon, jsem věděl, že to bude oříšek. Pod asi dvaceti centimetry písku, ležela silná osm centimetrů široká vrstva rezavé usazeniny. To nebudou mít detektory snadné a taky neměly. Cíle nebyly zdaleka tak hluboko jako třeba na Proboštských jezerech, ale stejně byly pro většinu detektorů neviditelné.

První nedočkavci začali přijíždět už v osm hodin ráno a rovnou naběhli s detektory k místním atrakcím, které jsou jinak pod vodou. První nalezené Ag. náušnice na sebe nenechaly dlouho čekat. Než jsem si připravil stoleček a židličku, byl rybník plný hledačů. První zlatá náušnice, pár  bižu prstenů. Slyším jak se pyšní šťastní nálezci.

V 10:00 jsem jim lov odpískal a začalo se testovat. Vysvětlil jsem průchozí polygon a jako první jsem měl tu čest ho projít. První jsem vzal Minelab Equinox 800 se základní sondou. Viděl všechny cíle a některé ještě i s malou rezervou. Druhý jsem vzal Equinox 600 s malou separační sondou. Tady měl detektor malinko potíže u tří cílů, které neviděl. Na obhajobu musím podotknout, že ta sonda má v průměru 15 cm. Při použití základní sondy, Equinox 600  viděl všechny cíle. Poslední šel Minelab CTX 3030, ten na tom byl nejhůř. Viděl pouze tři cíle. Uvolníl jsem prostor ostaním a začali se dít věci. Nokta CoRe pouze pražský groš, GM4 pouze tolar, Garrett 250 nic, Tejon nic, Nokta Impact pouze Tolar,  XP Deus bílá sonda 22 cm a XP  Deus sonda 28 cm tady mám jen vyjádření „ něco vůbec a něco jen na hraně, Fisher 75 se sondou Ultimate pouze větší cíle. Zlato se hlásilo do železa, Deus XP sonda 22HF na první nastavení nic, na laborování 4 ze 7,  z toho dva slabý a dva duchové.  Jediný detektor, který viděl všechny cíle byl Equinox 600 a 800 se základní sondou.

Hloubky uložení cílů:
Pražský groš       27cm
Římský denár     21cm
Tolar                     27cm
Keltský obol       16 cm
Nuget zlata         15 cm
Dukát                   25 cm
Vídeňský fenik  22 cm
Sekera s tulejkou   38 cm

Tolik z testování v Chabařovicích a už tuto sobotu v kempu Relax Teplá u Mariáských lázní na dalším testování

Videa

Odkaz na předchozí akci na Proboštských jezerech: Raport z testování Equinoxů v Hluku a na Proboštských jezerech

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dno rybníka dokáže být hodně pekelné. Kluci mi popisovali jak v té půdě detektory chodily a tedy žádná pecka. Všechno tam hořelo jako papír. :-D

To ctxko bylo s jakou cívkou? Tak nějak mám pocit, že si minelab s ctxkářema vytřel zadek....

To Pevel.... Equinox je Minelab... CTX 3030 je Minelab.....

no právě to mám na mysli... asi se teď zájemci o ctx moc nehrnou, že? přijde ti normální, že detektor za poloviční cenu zařízne "vlajkovou loď" ? mě moc ne... je to škoda. chápu že nox přišel s něčím novým, je je to přirozený vývoj, ale na druhou stranu tedy nechápu, proč ctx stojí pořád stejně? jedno už doma mám a druhé kupovat nebudu, ale stejně tuhle politiku nechápu. Stejně tak ten ohlášený / neohlášený update firmware pro ctx... Prostě to z mého pohledu vypadá, že minelab s ctx už nepočítá. Že už jde jen o výprodej...

ktore z cielov videlo CTX? to ze 3 to viem. Ď.

Super dopoledne...Ta puda tam byla pěknej ořišek ale nox i přes to, tam většinu detektoru strčil do kapsy..Jen toho pražaka bych asi v realu asi nekopl..Jinak bomba.. ;-) :-)

Ahoj, měl bych dotaz jak je na tom Equinox 800 v blízkosti elektrických ohradníků a elektrifikovaných železnic? Zda je detík rušen či ne. Měl jsem Terru 70 a v blízkosti ohradníku se pro prozvuky nedalo hledat. Díky za odpověď. ;-)
P.S.: Nechystáte taky nějaký testování, předváděčku na jihu Čech? Chtěl bych si Noxe 800 osahat? :-)

Jaký rozměr a váhu měl ten nuget ?

Je to pořád ten stejný, Zipsy použil stejné cíle jako mi na předchozích předváděčkách. Tak aby jsme mohli co nejlépe demonstrovat vztah mezi dosahem a typem půdy ;-)

Minelab CTX se základní sondou. Viděl jsem PG, dukát a římana. Ostatní cíle bych při hledání třeba na poli nekopal. Uvidíme jak to bude chodit tuto sobotu. Elektrický ohradník se dá eliminovat odladěním interferencí a snížení citlivosti, ale jak daleko jsem byl od ohradníku nevím, cca 8m a normálně jsem hledal. Půda byla brutální :-D

Snad se mi ty cíle vrátí jednou domů ;-)

Zipsy, dík za odpověď. :-)

Byl jsem se podívat a porovnat a musím říct že na mě Equinox udělal dojem. Moje CoRečko bylo jak slepé koťátko... Bezpečně jsem viděl jen ten Tolar... Když jsem ho hodně vyšťavil a dal si extra zalezet na pohybu (Jak bych asi normalne nikdy nechodil), tak si na pár cílech škrtlo, ale jestli bych to kopal, to by záleželo hlavně asi na tom jakou bych měl v danou chvíli ještě sílu ;-)
Equinox jsem viděl takto live poprvé, ale zdálo se že všechny cíle, snad s výjimkou toho pražáku viděl naprosto jiste a s prehledem... a to i s malou civkou! To jsem fakt valil oči...
A taky na to že impact, ktereho tam kdosi donesl, na to nebyl oproti mému stroji o nic lépe...
Zipsy budeš mít Eq. v pujcovne? Chtěl bych vyzkoušet ještě jiný(běžnější) terén...
8-)

Nevím o jaký nuget jde.Na tyhle akce nejezdím
Jde mi o to že nuget byl viděn v 15 cm a dukát v 25 cm
Proto mě zajímá rozměr a váha

Gringo vaha byla 0.9 nebo rovnej g.A velikost zhruba jak rozkleplej brok😊tak si velikost odhadni.

Jo tak to mi stačí
No tyhle testy mě vždy pobaví když je pak čtu nebo koukám na video :-)

Jo a díky ;-)

tak to mě dostalo - přišel jsem s kamarády vyzkoušet terén a s mojim zerem jsem si ani neškrt - přitom v terénu stále tahám - je to pro mě přesto náročné - mám pocit že si to ulehčím a pujdu do Eguinox ;-)

krone
Sice taháš ale jen větší ágéčka.Drobný ag mince v nálezech vůbec nemáš.Jen z období kdy si měl Gmaxxe
Nepřišlo Ti to divný?

Gringo.dobrej postřeh. :-)xp jsou vyborny mašiny ale tohle je uplné jina liga.. :-)

Co je jiná liga? Zero? :-O :-D
krone má Zero takže píšu o Zeru

To i to.. ;-) :-D :-D

Ne nox je jiná liga :-)

U mě byl návrat z noxe na ctx jako z fábie do suberbu :-) to železo s tonem barvy mě přivádělo k šílenství :-)

Jo no. tak to je když někdo neumí použít fábku :-)

pluge...dost kluků, co znám se vrátilo z Noxe k Ctx.Já si zvyknul už na Noxe a nevrátím se :-)Ale sem tam si postesknu a zavzpomínám na Ctx.

To nord: já bohužel ani jednoho :-) I když jak prodejce bych to fakt ocenil 8-)

to Elmara ...no jo no, jiný kraj ,jiný mrav😊Až zase přijedeš k nám na Moravu,tak Ti je představím😊

Ctx neumí droboť,jako Equinox...zase na druhou stranu nabídne takřka absolutní diskriminci železa ,neskutečnou výdrž baterie, long a duťáky(ty se dají mimochodem nastavit i na eq800).A to,že pluge píše o natahování želízek s Equinoxem,tak to je taky zavádějící ,je to bohužel špatné nastavení přiznání železa a celkově audia u Equinoxu.Oba stroje jsou pro mě srdeční záležitost.A mrzí mě,že teď CTX není to opravdovou vlajkovou lodí Minelabu.Na druhou stranu ,kdo ví co bude za měsíc či za půl roku :-)

zipsy, Ty jsi s CTX neviděl sekerku a PG jo?
Můžu tě poprosit o přesné nastavení co jsi použil?
Už jsem někde psal, že nehledám mince, droboť, že se zaměřuju na větší,hlouběji uložené předměty.
A vím že CTX nemá problém, třeba na přezku WW1 kolem 50, na PG přes 30 a pod.
A to se základní sondou.
Opravdu mě to zajímá..To nastavení, do podrobna prosím.
Klidně i do PM
Díky

To Cortes.Tohle byla brutalne problemova puda.Dosahy klesly oproti dobre pude 10-16cm a nekde mozna i vic,co jsem si vsiml..Tak proto.. ;-)

marczus to by znamenalo,že nox jde na tulejku minim. o 10 -16 cm hloub,jak ctx

Nord žádné špatné nastavení přiznání železa a celkově audia,nox má v porovnání s ctx při sebelepším nastavení prozvuky,občas chodím s kolegou co má a na některých lokalitách mi ho je líto.Ale na drobot je citlivější

Při čtení komentářů mi připadá, že se vyrábí dva druhy Noxe, první ten, který je naprosto v pohodě a druhý, který nejde naladit a má hrozný prozvuky. Naštěstí na mně vyšel ten první typ... K želízkům středověkým nemám moc zkušenosti, ale ty starší želízka nejsou vůbec problém. Něco už jsem s ním nachodil od března a na tich správných lokalitách se prostě nesplete a tahal jsem pouze barvu, na místech, který jsou totálně prohledaný..... :-) :-) Krásně jde naladit na konrétní cíle... Moudří vědí...

pluge...občas chodím i na brutálně zaželezená místa a prozvuky mám úplně minimální,jestli vůbec nějaké.Jak ten tvůj kolega nastavuje přiznání železa,diskriminaci, počet a výšky tónů?Neptám se ve zlém,ale třeba mu společně pomůžeme.

Presne, nox je neuveritelne klidnej nenasel misto kde by byl problem a nesel doladit, je to hlavne o rukou

Nox nema absolutne žadny prozvuky Nevim co tu řešite za blbosti.A jestli myslite ze vam do toho skače železo,tak to je jen u 600u kteryho nejde vypnout zcela železo kzery je jen informativni.Pokut to človek baposloucha tak to ma v maliku a nic nereši.. ;-) :-)

I 600 je v totálním železe úplně klidná ;-)I u ní lze nastavit přiznání železa.Problém je pokud chce někdo chodit zaželezené místa např.ve dvoutónu a nenastaví si správně detektor.Marczus čtu,že včera jsi měl slušně rozjetej večer ;-)

Zdrvim kluci asi patrim do te skupiny noxaru kterym detik vydava prozvuky ale nejsem si jist ze za to muze detik,chodim totalne pekelne pole ale totalne plne vsemoznych zelez a zelizek od radlic, sroubu kovanych hrebu zbytku dratu apd ale i moderniho odpadu jednou jsem na mavnuti vykopal 14 cilu /vsehochut/ ale jsou tu i stribrnaci, zelezo bruci na kazdem kroku coz je spravne mam to tak nastavene ale mezitim i prozvuky do barvy ale to ja jiz neresim reaguji az na krasny signal ele kamos si na me doporuceni take koupil noxe a je ztoho dost nasr....ty ze ma uz nekolikaty detik ale takle skur...ne urvany detik nemel porat kontroluje jestli je to barva nebo prozvuk, byl navyknuty z tezona bud barva nebo ticho nastaveni stejne jako ja dle elmary rezim park2, odledeni poloautomat, disc zavreno -9 az -5, mltiton, cit 20, obnova 6-7, ib 2, tres na pozadi, zelezo protazene do +2 otazka: jak detik zklidnit?Pomaha 1 rezim ale porat to pry neni ono a potom ubrani cit okolo15 cos asi nebude take dodre.Delam v necem chybu nebo je to opravdu mistem na jine lokalite je prozvuku mene ale jsou.Predem dekuji za kazdou odpoved a radu.

To Kesam, Nox je neskutečně citlivý detík a reaguje na opravdu drobné cíle a to může být problém na totálně zaneřáděném poli drobnou a k tomu hlouběji uloženou barvou. Pak je lepší naposlouchat echt pípance. Je to o zvyku a chození. Tejona jsem taky chodil a je to dobrá mašina, ale s noxem už s 90% můžu říct co je pod cívkou. Chodím v 5 tónu, na multi jsem si zatím nezvykl. Po přechodu z analogu je pro mě 5 tón lepší varianta.

kesam... v první řadě bych zkusil např.pole 2 či 1 v továrním režimu.Píšeš,že máš zasiskriminováno jen -9 až -5 ...tzn.že mínus 4 až plus 2 máš otevřeno???Pokud budeš chtít na kterémkoliv poli na Moravě předvést,že Equinox umí být tichý a zároveň tahat barvy v totálním železe a to stejně dobře,jako např.CTX rád to předvedu.Můžeme i zkusit projít určitý úsek Tejonem a pak Equinoxem ,aby jsi viděp co všechno bohužel Tejon v železe nevidí

To Aslan,take si myslím ze je to lokalitou jak jsem jiz psal ja slabe pipance a prozvuky neresim reaguji az na krasny signal ale tim mozna prechazim slabsi susty ale kamose to dost irituje proste na to neni navyknuty ale i ja bych bral klidnější detik.

to nord,chodim park2 protoze to taty doporucuji, vice bordelu park, mene bordelu pole, ano -4az +2 otvreno +1a+2 ton zeleza na poli je i koks,podle doporuceni elmary, bruceni zeleza nevadi mam ho nastavene potichu na pozadi spise to propipnuti mezi tim.Zatim jsme to vyresil tim ze kamos chodi v tovarnim nastaveni ale nevzpomenu si jaky rezim.Na to ze tejonem prechazel uz take vi ma svuj placek cca 20x20m za barakem kam snim hned vyrazil /noxem/ a nadsene me hlasil to snad neni mozny taty jsem byl se vsema detikama co jsem mel a jeste jsem vyzobl 9 minci a nejaky knofl sam rika ze hleda perfektne az na ty prozvuky.Jak hleda CTX v bordelu vim moc dobre chodil jsem snim pred noxem zkracene cim vic bordelu a horsi puda tim lip hleda a zchazi mi jeho uzasna diskriminace.Byl bych velice rad kdyby se mi podarilo domluvit nejakou zchuzku radci jednou vidět nez desetkrat cist hlavne kvuli kamosovi.

Mohl bych se vetřít do diskuze a zeptat se, zda může někdo porovnat nebo porovnával Equinox 600 a Vaquero s ultimate sondou?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru