Seriál o brodění,potápění s detektory kovů a vyzvedávání pokladů u nás i ze dna moří..

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Detektory kovů pro hledání ve vodě

I když  je zde drtivá většina nepotápěčů, rozhodli  jsme se vytvořit obsáhlý seriál o detektorování  pod vodou. Probereme se poctivě tématem brodění, které jistě zajímá mnoho z Vás. Vše od technik až po nezbytné pomůcky a vybavení.

Detektory kovů pro hledání ve vodě

Vezmeme to dále k potápění, rozvedeme jednotlivé techniky a postupy při náhodném i cíleném vyhledávání pod vodní hladinou.  Nezbytnou součástí celého seriálu bude představení jednotlivých detektorů a pomůcek určených pod vodu. A abychom vyvolali trochu té zlaté horečky, budeme Vám pravidelně servírovat slavné příběhy vylovených pokladů.

Samozřejmě se podělíme i o nálezy z našich břehů a vod, přidáme pár veselých příběhů ze zakázkového hledání  a  sem tam se můžete těšit i na reporty z jednotlivých akcí...

Pokud máte zájem o toto téma, můžete se zastavit i tento víkend (22.8. – 24.8.) na lomu Štětkovice v Bořené Hoře, kde na srazu potápěčů budeme mít ve spolupráci s lovcem pokladů stánek s detektory pod vodu, které si zde můžete  vyzkoušet, případně jednotlivé prezentační použité modely zakoupit se slevou .

Milan Ais, www.xdive.cz – specializovaná pobočka lovce pokladů
Autor, technický potápěč se věnuje zakázkovému hledání pod vodou s detektory kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

paráda

Tak to si rád přečtu.

Tak to sa mi páči už dlho nad dačím takým rozmýšlam skúsiť ďalší level :D
Šup šup daľšie příspěvky :-)

Ako plazovy hladac na morskej plazi uz teraz sa tesim.

Jo, to semi líbí. :-)

To je UC na té první fotce? :-D

To fíha: foto autora, kdyby měl UC foto na lovci, byla by to určitě nějaká rarita :-D

to all: díky za ohlasy, budeme se snažit ;-)

Pište, co Vás samozřejmě zajímá a co by jste chtěli do seriálu přidat.... 8-)

pokud jsou nějaké fotky z tichomoří.tak moc prosím ;-)

Je dost rozdíl mezi koupákem a technickým potapěčem :-) Na akci bych rád přijel, ale přečetl jsem si to až nyní a víkend je zasekaný. Od místního administrátora jsem dostal inforaci, že děláte kurzy potápění? Kde to máte, v Praze? Možná pokud by to nevadilo by jsi v příštím článku mohl přidat i nějaký ceník na kolik takový kurz přijde. :-P

to jojda1997: Kurzy jsou v Praze, viz odkaz v článku, tam je i ceník. A budeme avizovat i další akce, tak snad se někde uvidíme :-)

Vyrazil jsem s rodinkou se na akci podívat.Po příjezdu na místo se ptám po prezentaci detektorů.Nějaký čudla mi povídá ano detektory jo ty tu jsou.Musíte zaplatit vstupné.A to za celou rodinu.Odpovídám děkuji to určitě ne.Otočil jsem auto a jel zpátky domů.Po této zajímavé upoutávce docela zklamání,ale prostě solit za podívání na detektory solit nebudu.Ono toho solení je v dnešní době dost.

casey: Mal som CZ21, no pokukujem po Excalibure. Prezradíš mi svoj názor na tieto dve mašinky, alebo Ti mám najskôr poslať 15kč na účet? 8-)

Tak jsme se vrátili z naprosto povedené víkendové akce plné potápění s detektory, ale o tom až v reportu...
Pro HAČ: Přijmi prosím omluvu, to jsem netušil, že to tam tak proběhlo...Nikdo nic takového nehlásil, ale to je tím, že 99% lidí se tam přijelo i potápět, a ti vstupné platí dle provozního řádu. Stánků tam bylo několik s potápěčskými potřebami. Při rodinném výletu by mě to taky vytočilo :-/... Jako kompenzaci Ti nabízím pokud Tě zajímá brodění nebo potápění soukromé zaučení a půjčení detektoru pod vodu. Nebo pokud plánuješ koupi detektoru, dám Ti slevu ve výši Tvých nákladů za zmařený výlet.. Díky za pochopení...

Pro Sahin11: 15 je málo, chci patnáctpadesát :-)

Shrnutí - porovnávací tabulka jednotlivých detektorů pod vodu bude na konci seriálu. Mezitím v každém díle bude vždy jeden detektor v recenzi nebo videu podroben zkoumání a představení.
Co se týče fisher vz-21 a excalibura, tak v kostce....
Záleží na co to chceš. Brodění nebo potápění? Jde Ti o dosah, vztlak, boční odpor vody, pohodlnost při práci ? Trochu to rozveď....
Oba jsou naprosto suprové mašiny, Fíša má velký plus za multitón (jako jediný pod vodu), Excalibur zase za dokonale odvedenou práci při vývoji.., ne nadarmo je to nejlepší mašina na světě pod vodu.
;-)

Casey klid ,v pohodě...nic se nestalo stanou se horší věci.Na to brodění bych se tě někdy zeptal.Ale časem.Náklady na výlet neřešim mám to do lomu 2 km. Prostě jsem se chtěl jen podívat a pokecat s kolegou který hledá ikdyž trochu jinak. :-).Takže vše dobrý. :-)

Nějakou dobu už tímto směrem pošilhávám, ale má představa o této oblasti hledání se formovala pouze z informací na zahraničních webech. Na seriál se opravdu těším, u mě je to trefa do černého.

Čtvrtek nebo pátek bude první díl, tak se těšte, snad naplníme Vaše očekávání :-)

casey: Ja potápam. A pred dvomi rokmi som kôpil fishera, da som 8 ponorov v sladkej vode a v pohode. Na ďalší rok som ho zobral k moru a pri prvom ponore skapal. Dal som ho na reklamaciu, ževraj ho poslali do usa, po 6 mesiacoch tomu predajcovi poslali nový a ten, keď mi ho poslal, tak sa kurierovi stratil. predajca mi samozrejme peniaze vrátil. No od vtedy už nemám takú dôveru k tejto značke, aj keď, tá mašina mi od začiatku sadla do ruky. Ako píšeš, multitón, diskriminácia, to všetko šlapalo super. Vztlak, neviem, ako sa chovajú iné značky, ale keď som fišíka na chvíľu pustil z ruky, tak už mastil na hladinu. Tak svoj dotaz som myslel v technickom a konštrukčnom zmysle. Dikes.

Fisher CZ-21 je super detík, já ho mám chvíli, ale kamarád ho používá léta bez jediný opravy, takže jsi asi padl na špatný kus. Předpokládám, že ten dealer nebyl www.lovecpokladu.cz ??? 6 měsíců je šleha :-)
Fíša se při potápění chová jak píšeš, pustíš ho a můžeš plavat nahoru :-) To je dobrý na brodění, kde ho odložíš, a on stojí ve vodě. Je to způsobeno velkým vnitřním objemem v elektronice. Navíc při potápění jde nahoru i cívka a tlačit ho pořád dolů může být únavné.
Excalibur má oproti tomu mírně negativní vztlak, tzn. že klesá. Práce s ním je podle mého hodně pohodlná, nemám mu co pod vodou vytknout. Někdo psal, že mu vadí vyšší boční odpor vody při mávání, ale já jsem nic takového nezaznamenal. Ani při 2,5 hodinovém ponoru. Dílenské zpracování je jasně lepší než u Fíši, a to je Fíša skutečně pěkně a solidně udělaný detektor.

Až pojedeš přes čechy, můžeš si Excalibur půjčit a vyzkoušet.., to platí pro všechny. :-)

Dík za plodnú odpoveď a budem uvažovať o tvojej ponuke ;-) Dík. PS: ten díler, nebudem to rozvádzať. Ak to tu sleduje z "povzdálí", tak sa spozná. Ale ako som písal, zachoval sa korektne, až na tú dobu vybavovania reklamačky. Ešte raz dikes chlapci a až vám nezamrzne 1stupeň! :-D :-D

Zamrzá pravidelně, ale nám to nevadí :-)

Jen info pro ty, kdo již netrpělivě čekají na další díl seriálu..., vzhledem k přípravám na Mistra hledače v Brandlíně další díl vyjde v pondělí, max. v úterý. Již je ale téměř dokončen, máte se na co těšit ;-)

Jen info pro ty, kdo již netrpělivě čekají na další díl seriálu..., vzhledem k přípravám na Mistra hledače v Brandlíně další díl vyjde v pondělí, max. v úterý. Již je ale téměř dokončen, máte se na co těšit ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru