Stoooorm pro detektor kovů Garrett AT International

Kategorie: Detektor kovů Garett AT International

Když jsme nové sondy Storm objednávali, dočetl jsme se na řadě ruských fór velice pozitivní hodnocení. Dokonce to chvílema vypadalo spíše jako placená reklama. Tudíž jsme k testování přistupovali hodně opatrně, musím ale říci, že nás obě testované sondy doslova dostali.

Nejdříve jsem začali testovat na našem polygonu, který řada z hledačů zná. AT čko bylo nastavené v režimu ZERO s citlivostí těsně pod maximum (jedna čárka). Lehce jsem si zavřeli železo, aby se nám želízka do velikosti většího hřebíku hlásili hlubokým tónem. Přesně jsme odladili zem a šlo se na to. Se základní sondou bralo AT čko 1 Kčs 20 cm jako jasný cíl, 25 cm – jasný cíl, ve 30 cm ale bylo již ticho. Na dvou halířích RU jsme skončili na položce 20 cm, a pro detektor to byl cíl na hranici dosahu. Testovali jsem také Ag čtyřrázek v 25 cm kde se základní sondou detektor nic neviděl a to samé platí o “obolu” – cíli s minulých závodů MH v 15 cm. V podstatě jsme výsledky znal jelikož se tady AT už mnohokrát po polygonu prošlo, v rámci testu jsme je ale raději čerstvě zopakovali.

První jsme šli testovat sondu STORM. Sonda je to 2D o rozměrech 36x33 cm. Sonda je vybavená pasivním zesilovačem a její váha je krásných 690g. Oproti základní cívce je tak nárůst v podstatě minimální a sonda se dá určitě používat pro běžné celodenní chození. Po připojení jsme nechali nastavené stejné jako bylo pro základní cívku. Pouze jsem chtěl do vyvážit zem, ale její nastavení zůstalo úplně stejné. Začali jsme zase na 1 Kčs kde jsme dostali výsledky: 1kčs – 20 cm jasný cíl, 25 cm – jasný cíl, 30 cm – jasný cíl, 35 cm – slabý s občasným přeskočením do železa. U dvou halířů 20 cm – jasný cíl, 25 cm – přeskakovaní barva – železo. Čtyřrázek 25 cm jako jednostraná barva, ale jasná a obol jako barva na hranici dosahu.

Detektor kovů Garrett At se sondou storm

Rozdíl je tak značný a pro nás se Strážcem rozhodně velké překvapení, protože to že sonda přidá v podstatě 30% dosahu na mince, to se opravdu moc často nestane. Postupně jsem na AT ubíral citlivost  přidával diskriminaci železa. I v nastavení iron disk na 40, zapnutým Iron audio a citlivostí dva segmenty pod maximem jsem měli stejné výsledky. A v takovém nastavení se s AT dá chodit v podstatě všude.

Sonda Storm pro detektor kovů Garrett At international

Udělali jsme ještě malou procházku po lese a testovali zda nárazy o klacky a trávu příliš nezvoní. V tomto bodě si nejsem úplně jistý jelikož nemám At tolik nachozené, ale nová sonda nedělala prozvuky v podstatě žádné. Tudíž to bylo velice příjemné.

Vrátili jsme se ale obloukem na polygon a pustili se do testovaní sondy Hunter pro AT. Ta by měla mít především skvělé separační vlastnosti, ale při zachování maximální hloubky. Hunter je 2D sonda o rozměrech 31x22 cm a váze 490g. Nastavení zůstalo stejné jako v předchozích dvou případech a znovu jsme začali na 1 Kčs. Výsledky byly: 1 kčs 20 cm – jasný cíl, 25 cm – jasný cíl, 30 cm – barva s občasným přeskočením do železa. 35 cm – do železa nebo ticho. U dvouhalířů byla 20 cm – jasný cíl a 25 cm přeskakovalo barva – železo stejně ale jako u Stormu by jste cíl ale vykopali. Dosah u obolu byl dost na hraně a v podstatě se tam cíl ozval na každé druhé nebo třetí mávnutí. Když jme ale cíl posunuli o cca 2 nebo 3 cm výše byl již jasně kopatelný. Navíc jsem přibližně 10 cm od cíle na zem položili železnou nábojnici a detektor přesto dokázal i takovou to malou barvu stále vyseparovat. Výsledek byl tak rozhodně hodně nad očekávání.

Detektor kovů Garrett At international se sondou Hunter

Co dodat závěrem, všechny naměřené hodnoty jsou pod článkem v přehledné tabulce. Obě sondy stojí hodně za úvahu, pro mě by byl ale Storm jednoznačná volba. Sondy jsou velice kvalitně provedené, stejně tak konektory které výrobce používá stejné jako Garrett. Jediné mínus bych tak mol říci o krytkách, které se špatně nasazují a chvíli to trvá než se s ní poperete. Jsou ale součástí balení a nic za ně uživatel platit nemusí tak to tak nebolí.

At international se sondou Hunter

Dnešní dopoledne jsme strávili s At International a novými sondami od Nelu. Na zítrek jsme se strážcem domluvení na steejném testu pro detektory řady X-Terra kde by sonda Storm a 18,75 kHz měla být také velice zajímavý posun.

  1 kčs 20 cm 1 kčs 25 cm 1 kčs 30 cm 1 kčs 35 cm 2 RU 20 cm 2 RU 25 Čtyřrázek 25 cm Obol
cil MH 12 cm
Obol cíl MH 10 cm
Základní sonda pro AT Ano jasně

Ano
jasně

Ne Ne Ano- na hranici kopatelnosti Ne Ne Ne Ne
Sonda Nel Hunter pro AT

Ano
jasně

Ano
jasně
Ano občas přeskočila do železa Do železa nebo ticho Ano
jasně
Barva - železo. Ale kopatelná. Ano jednostraně Ne Ano
Sonda Nel Storm pro At Ano jasně Ano jasně Ano jasně Slabě s občasným přeskočením do železa Ano jasně Ano s občasným přeskočením do železa Ano jednostraně ale jasně Ano s přeskočením do železa Ano

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Rád by som sa opýtal Elmaru či nechystate testovanie nových sond Nel aj s At-Gold,alebo by výsledky boli porovnatelné At-Pro? :-)Ďík

Konečně něco pro AT-čko. Huntera znám, ale tohle sem neznal, a už sem to projel na našem polygonu, a kreslí to pěkně. Tak šup, ještě ty Terrky... Dík za konzultaci k tomuhle dneska, Máro. :-)

Dneska budouci hledac z meho okoli pri vyberu detiku pro sebe, telefonicky prinesl info o nove civce a kupodivu i na XTerku, letel jsem na web a prohledl testy,
takze je rozhodnuto a ve ctvrtek se zrejme uvidime a ja asi neodolam.

Terru budeme dělat zítra. Já jsem už ty sondy testoval minulý týden, ale jenom tak na rychlo. Rozhodně přidají, zítra změříme kolik ;-)

Tak na výsledky toho Terra testu jsem zvědavý:)

Krása a nádhera. Chtěl jsem se zeptat zda taky neplánujete test doplňkových sond k Fisheru F70 např. S.E.F ULTIMATE 33 cm a podobně, popřípadě kde něco najít. Díkec pánové :-)

To vepřik: ano, do začátku prázdnin ještě uděláme řadu testů :)

To Elmara: bezvadný již teď sem jako na trní a už se těším. :-)

Škoda, že tu není test na Garretta at gold a sondu Nel hunter... :,-(
sondu jsem i tak dnes objednal o:-) tak už se těším na test sondy. kamarad ma Terku 705 obutou sondou Nel Hunter, tak budem dělat test, kdo pujde hlouběji.. a vubec celkové hodnocení..
pak to sem hodím... :-)

Super testík šetřim na něj koruny,jak se to asi bude chovat ve slaný vodě? Jedem na dovču chci to vzít sebou,má s tim někdo zkušenost?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru