Technologie Equinoxu část 2

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Co vlastně je technologie Multi-IQ? podle čeho je pojmenovaná? Jaké operační frekvence používá? Je režim "Multi" stejný nebo odlišný pro různé režimy detektoru? Je Multi-IQ stejný nebo odlišný pro EQUINOX 600 a EQUINOX 800? Proč používat jednu frekvenci? Jak funguje EQUINOX v určitých prostředích? Jak funguje EQUINOX ve srovnání s ostatními detektory Minelab? Jak funguje EQUINOX proti jiným detektorům značek?

To jsou některé z mnoha otázek, které jsme slyšeli od zveřejnění naší nové řady detektorů EQUINOX v polovině září. Na některé odpovědi jsi budete muset počkat, dokud Minelab nebude zveřejňovat zprávy od našich testerů v terénu a / nebo jsi je osvojíte vlastní praxí. Mezitím se podívejme dále na aspekty technologie Multi-IQ.

Technologie Multi IQ je odvozená ze:

Současného použití více frekvencí ve fázi a *kvadraturní sychnronní demodulaci. Takže jak výtečně dedukoval “Pimento” na stránkách Thomas Dankowski Metal detecting forum:

Myslím jsi že IQ z Multi-IQ neznamená jak inteligentní je ,ale poukazuje na matematické osy I a Q reprezentující dva kvadraturní komponenty signálu. (které jsou demudulovány-pricip většiny detektorů kovů).

To ovšem neznamená že Equinox není inteligentní detektor. Pojďme se podívat na odpověd od doktora Philipa Wahrlicha - hlavního technologického fyzika Minelabu o klíčovém rozdílu  Multi IQ v porovnání s demodulací používanou v konvenčních jednofrekvenčních VLF detektorech.

V rámci technologie Multi IQ, je přijímač jak fázově uzamčený a amplitudově normalizovaný na přenášené magnetické pole, spíše než na elektrické napětí, které pohání přenášené pole. Toto pole může být pozměněno mineralizací v půdě (ve fázi a amplitudě), takže pokud by byl přijímač pouze fázově uzamčen na napájecí napětí, mohlo by to mít za následek nepřesnou identifikaci cílů a nestabilitu detektoru. Uzamknutí přijímače na skutečné vysílané pole, napříč všemi frekvencemi současně (měřením proudu cívkou) řeší tyto problémy a vytvoří velmi citlivý a stabilní detektor.

Přesné měření těchto extrémně malých proudových změn je docela obtížné, zvláště, pokud zvážíte, příslušné úrovně v řádu nanoapmér.

S pomocí Multi IQ můžeme odvodit mnohem větší přesnost vyhodnoceí ID cíle a zvýšit hloubkový dosah, obzvláště v těžce mineralizovaných půdách. V mírné mineralizaci může jednofrekvenční detektor fungovat přiměřeně, avšak hloubka a stabilita ID vyhodnocení budou značně omezený mineralizací půdy. Zatím co technologie Multi IQ dosáhuje maximálního hloubkového dosahu s velmi stabilním ID vyhodnocením. V těžce mineralizované půdě nebude jednofrekvenční detektor
schopný efektivně oddělit signál cíle a zobrazí zkreslené výsledky. Zatím co detektor s technologii Multi IQ bude stále detekovat cíle v hloubce a ztratí minimálně na míře přesnosti vyhodnocení ID cíle. Takto bychom obecně představovali výhody vícefrekvenčních detektorů založené na našich technických testovacích datech.

Další informace podá Philip Wahrlich o technických podrobnostech:

"Pro každou frekvenci, kterou detektor přenáší a přijímá, jsou dva signály, které lze extrahovat, které označujeme jako I a Q. Signál Q je nejvíce citlivý na cíle, zatímco signál I je nejcitlivější vůči obsahu železa. Tradiční jednofrekvenční detektory kovu používají signál Q k detekci cílů a pak použijí poměr I a Q signálů k vyhodnocení charakteristik cíle a přiřazení cílového ID. Problém s tímto přístupem spočívá v tom, že signál I je citlivý na obsah železa v půdě. Cílové ID je vždy ovlivněno mineralizací v půdě a jakmile je signál z cíle slabší, je přesnost vyhodnocení cílového ID menší.
S určitým zjednodušením lze pro stručnost říci, že pokud detektor vysílá a přijímá na více než jedné frekvenci, může ignorovat signály I citlivé na půdu a místo toho se zaměří na více Q signálů, které obdrží, aby zjistil cílové ID. Tímto způsobem je i pro slabé cíle nebo vysoce mineralizované půdy, cílové ID je mnohem méně ovlivněno mineralizací v půdě. To vede k velmi přesným výsledkům identifikace cílů jak v mineralizovaných půdách, tak i v případě hloubkově uložených cílů"

Kolik použít frekvencí současně?

Můžete se zeptat a přemýšlet, jestli je to kritický parametr. Toto je předmětěm výzkumu společnosti Minelab v posledních letech. Optimální počet frekvencí je velice složité matematicky vyčíslit. Možná nejde o maximální počet kmitočtů potřebných k dosažení optimálního výsledku, ale o minimální počet, který je zajímavější.

Pokud jde o frekvence v detektoru, citlivost na všechny typy cílů, jak jsou frekvence kombinovány a zpracovány, je nyní důležitější, než zastoupení frekvencí, pro dosažení ještě lepších výsledků. Efektivní nová technologie = nižší spotřeba = lehčí váha = vyšší výkon.


Operační frekvence 20 kHz a 40 kHz nejsou k dispozici u modelu EQUINOX 600. Zobrazený frekvenční rozsah Multi-IQ platí pro EQUINOX 600 a 800. Tento diagram je pouze reprezentativní. Aktuální úrovně citlivosti budou záviset na typech a velikostech cílů, podmínkách půdy a nastavení detektoru.

Výše uvedený diagram je určen jako zjednodušené znázornění toho, jak různé operační frekvence  lépe vyhovují různým typům cílů; tj. nízké frekvence (např. 5 kHz) jsou citlivější vůči vysoce vodivým cílům (např. velké stříbrné cíle) a vysoké frekvence (např. 40 kHz) reagují na nízkovodivostní cíle (například malé zlaté nugety). EQUINOX 600 nabízí výběr ze tří samostatných operačních frekvencí a detektor EQUINOX 800 nabízí výběr z 5 jednotlivých frekvencí. Oba modely mají také možnost multifrekvenční volby, které pokrývají mnohem širší rozsah cílů než jakákoli jedna jediná frekvence.

Oficiální text společnosti Minelab pro vás zpracoval

JaccobPopis kvadraturní amplitudové modulace: * Kvadraturní amplitudová modulace (QAM z anglického Quadrature amplitude modulation) je digitální i analogové modulační schéma. QAM využívá dvojici obvykle sinusových signálů s konstantním kmitočtem vzájemně fázově posunutých o 90° – tak zvané kvadraturní nosné nebo kvadraturní komponenty. Toto posunutí o čtvrt periody dalo název celému modulačnímu schématu. Obě nosné jsou nezávisle na sobě amplitudově klíčovány (pro digitální přenos) nebo modulovány (pro analogový přenos) a poté sečteny. Výsledný signál má podobu signálu klíčovaného nebo modulovaného jak fázovým posuvem (PSK), tak amplitudovým posuvem (ASK). Konstelační diagram ukazuje, jak lze pomocí konkrétní amplitudy a fázového posuvu rozlišit několik stavů a tak přenášet několik bitů současně.


Konstelační diagram modulace 16-QAM

V případě modulace 16-QAM může mít každá kvadraturní nosná 4 různé amplitudy (ve skutečnosti 2 + 2 s opačnou polaritou), takže pomocí jedné nosné lze rozlišit 2 bity informace, pomocí obou nosných 4 bity. Použitý konstelační diagram má 16 bodů.

Výběrem patřičného konstelačního diagramu lze dosáhnout libovolně vysoké spektrální efektivity, která je omezena pouze mírou šumu a linearity komunikačního kanálu. zdroj Wikipedie

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To vitorio: tento text, je určený pro lidi, co mají nějaký všeobecný přehled o tom, jak detektory kovů fungují. :-)

Tak ja sem z toho taky zmateny :)
Snad to bude v pohode a pojede to. Klidne uberu na rychlosti,hlavne at jde do hloubky,je presnej a jednoduchej na nastaveni.
Moc si preju at deusakum nalozim. Protoze to co do me valí absolutne nechapu.

Jj, hlavně naložit deusakum. Je to o něčem jiném?! Případné mi to trošku hloupé. Každý si bude hájit svou značku i když budou ve všech směrech naprosto stejné a každý řekne že jeho detektor je o sto procent lepší. Vzpamatuje se!

Maxzxr10 co to plácáš ? Co tam kde čteš o deusu ? Naprosto hloupý je tvůj blábol . Jestli deusovi naložil minelab , tak je to jen jejich boj a to je dobře pro nás , protože konkurence je třeba . Pokud vím, dobrej výrobek si reklamu dělá nejlíp sám svými zákazníky a nějaký kecy kolem ovlivní jen slaboduché . Něco jiného jsou pravdivé informace a ty pokud vím nemají nic společného se shazováním jiné značky . Podle tvého osočení by se musel Lovec pokladů specializovat pouze na minelab a shazovat tímhle článkem ne jen ten deus , ale i všechny ostatní značky , které sám prodává .
Nikdy sem si nevšiml u žádné zde prodávané a vychvalované značky a nebo novinky , že by u ní bylo něco , co by poškozovalo jinou značku a to ani velemana :-P

Joeblack,byla to jen odezva která neměla vznést nějakou bouři,a bylo to nakoment fickmana. Každý máme svoje a každá značka taky,Deus bohužel všem zatím nakládá váhou,toť vše ;-)

Já osobně nehanim ani nevyzdvihuji žádnou značku

Joe a si to pekne napísal ;-),a som zabudol dopísať že Jaccob máš palec je faj poštudovať aj takéto veci.

Tož to pa jó ;-) A jinak jak píšeš , každé stroj má svoje plus a mínus a svého kupce i haniče ;-)
Tyhle boje bych nechal na výrobcích a vývojářích , protože mezi námi sou to jen žabomyší války o ničem ;-)

Jinak se omlouvám, špatně sem Tě pochopil a fickmana sem nečetl ;-) :-D

Ok,v pohodě. Já nesnáším války mezi značkami,je to přece koníček a ne válka. Ať to všem pípá.

Ok,v pohodě. Já nesnáším války mezi značkami,je to přece koníček a ne válka. Ať to všem pípá.

Přesně tak sem to myslel , mezi námi je takové hádání jedině na škodu ;-)
Ale velemana stejně pomluvím :-P :-D :-D

V případě modulace 16-QAM může mít každá kvadraturní nosná 4 různé amplitudy (ve skutečnosti 2 + 2 s opačnou polaritou), takže pomocí jedné nosné lze rozlišit 2 bity informace, pomocí obou nosných 4 bity. Použitý konstelační diagram má 16 bodů.

Tak nad tímhle budu přemýšlet ještě dlouho ;-)Jaké štěstí,že jsem jen obyčejný uživatel detektorů. ;-)

Dobře Norde,palec nahoru

Tady dle daneho textu chapu ze equinox 600 bude v multifrekvenci mit k dispozici i 20 a 40khz,tudiz by 800 ktera stoji o dost vic mela vyhodu jen v samostatnych frek. 20 a 40,bud chyba prekladu a nebo prodejni nesmysl

Dobry no a pak si precti tu veticku hned pod tim zobrazeny rozsah multi iq plati pro 600 a 800,cist umim ale je to dost nejasny z toho jak to pisou da se to vylozit dvouma zpusobama a i sam.minelam tohle porad pouziva a proto se ptam anbyl bych rad kdyby nekdo povolanej tohle rekl na jisto

To Jaccob...po třicáté jsem si přečetl některé věty z toho článku.A už chápu proč nemůžu pracovat na servisu detektorů a ani žádné detektory vyrábět. A Vám, co rozumíte všemu co je tu napsáno, normálně závidím.Už dlouho jsem si nepřipadal hloupěji ;-)

Zajda444 - možná to pro tebe bude srozumitelnější , když ty dvě věty pod diagramem prohodíš , cca takto: Zobrazený frekvenční rozsah Multi-IQ platí pro EQUINOX 600 a 800. Operační frekvence 20 kHz a 40 kHz nejsou k dispozici u modelu EQUINOX 600 ..... ;-)

Mají v našich podmínkách kde se nehledá přírodní zlato smysl frekvence 20 kHz a 40 kHz? Ptám se proto ,že už s frekvencí 18 kHz nacházím někdy takové drobky, že to sotva bere dohledávačka a detektor, který by reagoval na něco ještě menšího už bych asi nechtěl.

Panove janto chapu ze jednotlive frekvence 20 a 40 nejsou u 600 :D mozna si jeste jednou vy prectete co jsem napsal :D me jde o to jestli jsou pouzity v multi iq u sestistovky,jednotlive tam.nejsou to je jasny,le.jestli multi rezim lepsi un800 nebo je stejny u obou o to jde ;) a z toho co tam minelab pise to vyvodit 100% pro nejde

Zajda 444 Equinox 600 nepracuje s frekvencemi 20 a 40 kHz -tudíž nejsou zastoupeny ani v multi,takže multi u E600 zpracovává 3 frekvence,ale za ty prachy je to královsky vybavený detektor

Jak je to s těma frekvencema, to bych ještě počkal, v originálním článku, nemyslím tenhle překlad, je napsáno, že equinox 600 neumí frekvence 20 a 40 kHz jako samostatné frekvence, z čehož rozhodně neplyne, že ty frekvence nemá v multifrekvenci. Na někalika zahraničních diskusích to chápou stejně jako např. Zajda444.

Teorie úžasný, jsem zvědav na praxi.�� Připomíná mi to chvílema diskusi rybářů. Japonský navijáky, švýcarský vlasce, americký pruty a ve finále chytnou ryze český hovno. Jsem zvědav až bude equi mezi lidem sběrným. �

Jako logicky s vama souhlasim,ale proste to pisou tak otevrene jakoby to tak nemelo byt,ja to driv vsem taky tvrdil,ale.minelab uz to nekolikrat takhle blbe vyslovil,ze to z ni tak ze 600 je v multaku ma,mozna jento schvalne aby nekdo koupil i to 6kilo :D ale proste i original anglicky je napsanej takhle divne a uprimne ja cekam az k tomu vyjadri Elmara,dokud se tady budem jen mi dohad jak to minelab mysli ,tak to budou porad jen dohady :D

Já jsem zvědav na eq versus ctx, cenovej rozdíl zásadní ale jinak no nevim...

toreq - jinak ještě váha :-)

No váha je jasná :-)
Tam je otázka jestli po aktualizaci ctx bude mít tu cenu takovou aby se spíš nevyplatil koupit eq ;-)
Ale to je strašně daleko a v tuhle chvíli je to jak jitrnice kterou svět neviděl.

Toreq ...přesně,jak píšeš.Aktualizace CTX 3030 rozhodne o budoucí ceně,jak použitých strojů ,tak i nových. Eq aniž by byl na trhu už snížil prodejní ceny u Fisherů F75 a F75ltd.A teď čekám co se stane u ostatních výrobců a jejich vlajkových lodí.
Tak nějak doufám,že aktualizace 3030 podrží cenu použitých ctx a ,že se nebude cena nového stroje snižovat.

potvrdí někdo zda bude mit eqx800 update sw ? na strankách minelabu ve specifikaci maj toto :)
Software Upgradeable
Yes, via USB connection (Windows and OSX)

No pravdu máš, napsáno to tam opravdu je.

sem si tam nikde usb konektoru nevšim :)

http://www.minelab.com/usa/metal-detectors/treasure-detectors/equinox-800. ;-)

A brožura ke stažení zde... http://www.minelab.com/usa/metal-detectors/treasure-detectors/equinox-800?view=downloads 8-)

Kabel se pripoji pres nabijeci port,da se tak na dobijeni pripojit i powerbanka

Joska...no moc tomu nevěřím,že to snížení bylo jen tak samo od sebe.Stejně tak nevěřím,že sama od sebe byla snížena MI-6.Respektive dána do akční nabídky. ;-)

A impact sel okamzite dolu :)

to nord: To, že MI-6 bude sračka píšu od té doby , co jsem se dozvěděl, že vůbec výjde. I tady jsem psal proč si to myslím a její výroba mi dala za pravdu. Ale jinak si myslím, že XP dělá nadprůměrné detektory a proto třeba džuse vlastním. :-P Ale zas na druhou stranu, můj první detík byl terka 705 a jestli to eqečko bude fakt dobre tak jdu do něj :-D

To dofi 111....měl jsem na mysli snížení ceny kvůli příchodu konkurenčních dohledávaček od Minelabu na trh.

Je pravda,že ta XP dohledávačka má strašně laciný plasty a dosah oproti například TRX celkem nic moc. Výhodou je asi jen spojení s Deusem.Nabíjecí akumulátor považuji za nevýhodu.

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.cz&sp=nmt4&tl=cs&u=http://www.detectorprospector.com/forum/topic/4577-five-frequency-times-eight/&usg=ALkJrhgUm_NYVXMJGYVwkskbJY_pWxYKWw jinak zde na foru potvzuji ze rezim multi iq je na 800 a 600 identicky!!! Takze zadny blbe preklady,ci spatne vylozeno,ale oba detiky maj to hlavni stejne

http://www.detectorprospector.com/forum/topic/4577-five-frequency-times-eight/ pro jistotu i anglicky odkaz

Dle článku na oficiálních stránkách minelabu budou verze 600 a 800 výkonnostně totožně v těch módech, které obě verze sdílí. Prostě tam píšou, že pokud nejste hledači přírodního zlata, tak Vám z hlediska výkonu ta verze 800 nic nepřidá. Píšu to sem hlavně pro ty, kteří mají pochybnosti o výkonnostním rozdílu obou verzí.

https://www.minelab.com/eur/go-minelabbing/treasure-talk/minelab-equinox-unprecedented-anticipation

http://www.detectorprospector.com/forum/topic/4608-equinox-600-versus-equinox-800/
,,,,,
kesybz,
Tak úplně s tebou nesouhlasím, singl frekvence může být za určitých okolností lepší než multi co má má 600 ( 20,40), a jen na zlato to opravdu nemusí být.
Dosah třeba bude stejný v nějakém programu na něco. Ale 800 bude co se týče nastavení dle mě o level jinde.

Překladač Google-)), překlad jakž takž-)) Ale pochopit se to dá.
Zařízení Equinox 600 umožňuje zapnout nebo vypnout podsvícení. Equinox 800 má nízké, střední, vysoké nebo vypnuté. Je to zajímavé jen pro těžké uživatele podsvícení.

Oba modely řady Equinox mají funkce automatického zrušení šumu, ale 800 také nabízí manuální potlačení. Pokud lovíte v oblastech s vysokým elektrickým rušením (EMI) nebo kolem mnoha jiných detektorů, může to pomoci při hledání nejklidnějšího nastavení s nejmenším rušením. Pro běžné použití je automatická skvělá.

Zařízení Equinox 600 je vybaveno třemi úrovněmi Detekce nebo obnovení (Reaktivity on Deus). Nízká nastavení jsou lepší pro oblasti s řídkými cíli, pro vysoké nastavení hustého odpadu. Equinox má osm úrovní pro jemnější ladění v nejhustějších scénářích . Nízká nastavení nabízejí větší pevnosti na velmi hlubokých cílech, ale špatné oddělení těsně sousedních cílů. Vysoká nastavení mají velkou separaci, ale oříznuté zvukové odezvy vyžadované v hustém koši způsobují, že je těžší slyšet velmi hluboké cíle. Použijte nastavení co nejnižší, abyste dosáhli požadovaného oddělení cíle.

Equinox 800 má tlačítko uživatelského profilu, které umožňuje operátorovi přeskočit přímo do alternativního detekčního režimu. To může způsobit několik stisknutí tlačítek na Equinoxu 600. Například pro návrat z Parkovacího režimu 1 do Beach Mode 1 trvá čtyři stisknutí tlačítka Detect Mode (Režim detekce), aby se tam pohybovalo. Uživatel Equinox 800 může naprogramovat uživatelský profil pro skok tam jedním tlačítkem. Vynikající pro křížovou kontrolu cílů se dvěma různými režimy detekce.

Existují samozřejmě možnosti 20 kHz a 40 kHz, které na Equinoxu 600 chybí.

A nejlepší pro poslední.

Tón hlasitosti. Nyní jsou detektory, že všechny cílové tóny mají stejnou hlasitost. Relativně nová funkce umožňuje některým detektorům nastavit hlasitost železa a oceli tak, aby byly nižší, což může být mnohem jednodušší uši v místech plných železných odpadků. Ovladače Equinox 600 a 800 mohou nastavit hlasitost tónu. To je obzvláště užitečné v režimu dvou tónů, kde jeden tón je normálně železný a vše ostatní je jiné.

Přístroj Equinox 800 jde o krok dále, protože umožňuje nastavit i hlasitosti barevného neónového tónu. Možná máte minci nastavenou, abyste dali vysoký tón, ale máte ztrátu sluchu ve vysokém rozsahu tónů. Zařízení Equinox 800 umožňuje zvýšit hlasitost odposlechu ve vztahu k ostatním tónům, což usnadňuje slyšení. To je nejužitečnější v režimu pěti tónů.

Ovladače Equinox 600 a 800 vám umožňují nastavit hlasitost prahu, ale Equinox 800 také umožňuje nastavit prahové rozmezí nebo tón. Opět platí pro lidi, kteří mají problémy se sluchovým postižením v určitém rozsahu.

Oba modely Equinox vám umožní vybrat si z několika přednastavených možností tónu. Jeden tón, dva tóny (obvykle železné / neželezné), pět tónů nebo padesát tónů. Tóny jsou přednastavené, ale ve spojení s hlasitostí tónu nad oběma modely Equinox 600 a 800 vám umožní nastavit hlasitost železa tak, aby odpovídala vašemu uchu.

Equinox 800 také umožňuje přizpůsobit neželezné tóny podle vašich přání. Opět platí pro ty se ztrátou sluchu, ale také velmi dobré pro vytváření vlastních audio diskriminace vzory. Mějte však na paměti, že režim 50 tónů je vyňat z nastavení tónu a hlasitosti a je stejný u obou modelů.

Nakonec, Tone Break. Umístění na měřítku cíle, kde se jeden tón přepne na jiný, je přednastaveno z výroby. Oba modely Equinox umožňují nastavit bod, ve kterém se železné tóny přesouvají na neželezné tóny - velmi důležitou vlastností. Ovšem u přístroje Equinox 800 se ostatní ovládací prvky neželezných zvuků skutečně dají dohromady s vědomím, že můžete také nastavit body zlomu mezi neželeznými tóny. To znamená, že můžete vytvořit zcela vlastní režimy diskriminace na Equinoxu 800. Opět je režim 50 tón vyňatý, takže je to nejužitečnější v režimu pěti tónů. Můžete posunout body rozbalení podle libosti s jednotkou Equinox 800 a dokonce je použít k vytvoření režimu čtyř tónů a tří tónů. Můžete přesunout pár segmenty cílit id jak železné čtení v rozsahu a přiřadit jim podobný tón Například vím, že z těchto dvou tónů bude železnatý, a zbývající tři tóny přiřazeny neželezných předmětů jako provozovatel zlíbí. Jedná se o neuvěřitelně přesvědčivý rys pro lidi jako já, kteří loví téměř úplně do ucha s cílovými čísly, které právě přicházejí do hry po faktu. Přesto je pro jistotu více pokročilé uživatelské funkce, a proto mají tyto možnosti pouze modely Equinox 800 ..

Dovolil bych si zde vypíchnout velmi podstatnou větu z té diskuze, která je hned na začátku:

Where the Equinox 600 and 800 share features they are identical, so no worries about any of the modes on the Equinox 600 being any less powerful than the same modes on the Equinox 800.

Volně se to dá přeložit jako: Tam, kde sdílí equinox 600 funkce s verzí 800, tak sou tyto detektory naprosto stejné, takže není důvod k nějaké obavě z toho, že by nějaký z dostupných módů na verzi 600 byl jakkoli méně výkonný.

Verze 800 má samozřejmě různá nastavení navíc, ale já se znám, že bych stejně s těmito nastaveními neexperimentoval. :-) Chodím jenom lesy, takže mi stačí vědomí, že v těch dostupných módech na verzi 600 nepřijdu o hloubkový dosah.

kesybz, pokud jsi hračička a dostaneš z něj to nejlepší, tak ti buď přáno.
Ale taky se můžeš dostat na místa, kde bude mult. nestabilní a ve výhodě bude ,,ten,, na čisté, třeba 20 kHz.
Každopádně ne nadarmo je 800 dražší, krom sluchátek se právě těším na ty možnosti co oproti 600 nabízí a pořád věřím tomu že na některých místech to bude velká výhoda.
Taky čtu různá zahraniční fora-)) A pravdu nám ukáže až čas.
;-)

cortes: to je fakt :-) , zatím objednáno nemám, ještě si počkám na zkušenosti ostatních... :-)

kesybz - s tím hloubkovým dosahem bych právě řekl ,že to pokročilé nastavování co má 800 , přinese určité výhody . Třeba manuální nastavení noise cancel ti dovolí zvolit nejhlubší kanál ( jak víme z jiných minelabů , je mezi kanály celkem rozdíl v dosahu ) , dále třeba threshold pitch ti pomůže upřednostnit dosah na určité typy cílů , a pak je taky otázka jestli osmistupňový recovery speed nemá větší rozsah než třístupňový . Samozřejmě jsou to jenom moje domněnky , nic z toho nevím jistě , ale po zkušenostech s jinými minelaby , se to dá předpokládat.... ;-)

To cortes : Velmi děkuji cotesovi za odkaz a i za překlad z an do cz, rozdíly mezi equinox 600 a 800. Myslím si, že z těchto informací to musí pochopit snad každý, kdo se o tyto detektory zajímá. Já jsem osobně rád za každou takovou konkrétní informaci a vysvětlení dosud nevyzkoušeného detektoru. ;-) :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru