Téměř tříkilový zlatý nuget našel detektorem kovů!

Kategorie: Poklady

Když se něčemu dlouhodobě věnujete, málo co vás v branži překvapí. Ovšem to, co se povedlo profesionálnímu hledači zlata Michaelu Brownovi z australské Viktorie, se opravdu nevidí každý den. Zlatý nuget, který se vám sotva vejde do dvou dlaní, to už stojí opravdu za to!

Australský prospektor Michael Brown našel svůj životní kousek poblíž města Wedderburn. Nugget o hmotnosti 87 uncí (cca 2,7 kilogramů) se mu připletl pod cívku jeho speciálního detektoru pro vyhledávání zlata z hloubky sotva 15 cm. Téměř tříkilový „macek“ má hodnotu 135 000 australských dolarů, což při současném kurzu činí solidních 2 635 000 korun!

Zlato nalezené detektorem kovů Minelab

Ovšem sám Brown ví, že v aukci nuget prodá mnohem výhodněji, prý pod 200 000 dolarů nepůjde. Když se nálezce novináři ptali, jak peníze využije, jen utrousil, že být „ženatý“ se čtyřmi dcerami něco stojí a tak že by nevěděli, co s penězi, u nich skutečně nehrozí...

S úsměvem šťastného nálezce říká: "Najít zlato o takovéto velikosti – stále jsem v absolutním šoku! Ačkoli jsem profesionální prospektor, tento nález znamená v mé kariéře monumentální úspěch. Hledám za pomoci detektorů kovů Minelab již roky a tahle investice se mi více než vyplatila".

Zlato nalezené ddetektorem kovů

Zajímavé je, že v blízkosti města Wedderburn se v roce 1981 našel ještě větší „kousek“, který vážil celých 7 kilogramů. Samozřejmě, že přesné místo nálezu pan Brown udržuje v tajnosti. I tak se již nejen australská diskuzní fóra plní různými nápady a návrhy na výpravu do okolí. Že by další australská zlatá horečka?

Zdraví GM4PRO - Roman

Zdroje: Minelab.com, coinweek.com. dailymail.co.uk

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

lovec 8-) ma to zmaknuty ;-)

Supr!

Zlato zásadně nehledám
Za prvé je zbytečně přeceňovaný
a za druhé sou s ním jen problémy a starosti
i když na druhou stranu přináší mnohá potěšení a krásně se s ním mazlí
Mám doma dvě zlata a víc nepotřebuju ,takže můžu potvrdit z vlastních zkušeností o:-) ;-) :-D

Podobný šutřík lecos řeší :-) Škoda že u nás je to maximálně v gramech :-)

To je názorný příklad toho, že na detektoru, myslím značce, vůbec nezáleží. Protože takovou hroudu najdeš i s koštětem. Stačí být ve správný čas na pravém místě a je to. Vůbec si nedovedu představit co by se tady dělo, kdyby někdo našel něco takového tady u nás.

co by se dělo? no vznikla by nová česká horečka na kterou není lék a žádná vakcína :-D

Mildasi to si myslím, že není pravda. Většina prospektorů hledá se značkou Minelab. A tvoje přirovnání je podobné, jako že na medvěda se vzduchovkou. Když príjde blízko, tak to výjde. Je to možný, ale nikdo to neudělá. :-D

WOW

Tohle najit ja tak bych se tam asi pos... :-D pan ma dobry stesti ktery doufam potka kazdyho z nas ;-)

Zipsy, špatně jsi to pochopil. Chtěl jsem tím říci, že téměř tříkilovou hroudu v hloubce 15 cm, to není důkaz kvality detektoru. Chápu, reklama pro značku je to obrovská, ale měl štěstí a dobře ví, kde má hledat. Takže, k nálezu tohoto kusu by mu stačil snad i ten nejhorší detík jaký byl vyroben. Sám s jiným detektorem nechodím než s Minelabem. Kdyby to našel chlap v hloubce alespoň 1 metr, určitě by se dalo mluvit o umění hledat a značce detíku. Větší machrovina je nalézat pidi zlata, taková, jaká jsou právě u nás. Na značku Minelab nedám dopustit, umí. ;-) :-)

Jasná věc :-) ale na Minelaba tam mohla čekat větší hrouda :-)

Mildas: Když jsem článek psal, chtěl jsem se té zmínce o značce nějak vyhnout, i proto jsem použil větu: "...připletl pod cívku jeho speciálního detektoru pro vyhledávání zlata..." namísto konkrétního typu. Ovšem Michael pak výrobce použil v přímé řeči a tam nezasahuju. Tak či tak, australský net je toho plný, ví se samozřejmě i jaký detektor to konkrétně byl. Ono se prakticky v Austrálii ani s ničím jiným moc nehledá, tahle značka se na ten typ půdy a způsob hledání přímo specializuje.

A jaky, ze detektor to konkretne byl? :-)

A jaky, ze detektor to konkretne byl? :-)

Hledej, smudlo :-)

Hledal jsem, ale nedohledal :-D jsem pres telefon, tak, ze na prd :-/ podivam se tedy vecer na pc.... kdyz mi to nechces rict... :-D :-D

Toto by se u nás taky asi muselo odevzdat, že jo...?

záhada vyřešena :-) dobrej klace

k o:-)

Krtecek: ;-)
SirMaik: Myslím, že nemuselo

když to nikomu neřekneš , tak ne o:-) ;-) :-D

Ani tak ne :) Nepochazi z cinnosti cloveka, nejde o archeologicky nalez

jj, taky si myslím... je to prostě přírodní zlato :-)

:-D GM4PRO, myslet si to můžeš, ale tady není Austrálie. :-D

Takže ,když najdu pod barákem zlatou žílu ,tak je moje ? o:-) :-D :-D :-D :-D
Co je v zemi , to je státu a co je státu to už nikdy neuvidíš :-P ;-) :-D
Nerostné bohatství na území České republiky je ve vlastnictví České republiky
§ 5a 8-)

Nemluvim o zlaty zile... Navic nas nikoho zrejme tohle nikdy nepotka, bavime se tu o nerealne situaci :) Nicmene, najit zlato zrejme neznamena, ze mas povinnost je odevzdat, hlasit apod. Muze patrit statu, ale tu povinnost hlasit, napr. po vyrejzovani, jsem nikde nenasel. Treba se pletu, ale zda se, ze nahodilej nalez nejak nema stat osetrenej... Myslim, ze se to vztahuje pouze na prumyslove vyuzitelne lokality.

:-O ,to jooooooooooo

Řekl bych, že paragraf si vždycky najdou 8-)
Zatajení nalezené věci ? o:-) ;-) :-D

Jestli to nekdo predtim ztratil? :-)

joe
už tě vidím jak houpavým krokem vstoupíš do místní krčmy, nohou odkopneš barovou židli, rukou smeteš z pultu ty prťavé malé štvrtky a zařveš- BARMANE!!!! teď dones flašku toho nejlepšího pití co máš!!!!!
A na bar křápneš s takovýmhle nugetem. :-D :-D :-D :-D

U nás tak akorát zlatý voči a nebo prasátko :-P :-P :-P :-P :-P

Protože nikdo Vám nemůže dát tolik co my Vám můžeme slíbit. 8-)

:-D :-D :-D :-D :-D Peťo ta představa je strašná :-D :-D :-D :-D :-D
Romane právě to ztratil státní šťoural :-D :-D
Samozřejmě v česku je na takovej nález narazit jedině sám .Dva lidi už je opravdu moc . Vždycky jeden promluví o:-) :-D

Joe: Tak to máš sakra recht...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru