Templáři II - z mého pohledu

Kategorie: Hrady, hradiště a zaniklá místa

Templářský řád měl ohromnou moc z těchto důvodů

1.Templářský řád měl obrovský vliv a motiv,na víru duchovní,dále ztělesňoval Svatou válku jako takovou. Templářští rytíři neváhali položit život na obranu Svatého hrobu a Jeruzaléma.

2.Byl tu ekonomický motiv,templářský řád byl časem nesmírně zámožný.To poukazuje na to,že v průběhu dvouset let jim křesťanský lid daroval pozemky,peníze a statky a někteří i veškeré své jmění.Templářský řád  lid podpořil při křížáckých taženích a k obraně Svaté země(ze začátku).

Jejich obrovský vzestup začínal křížovými výpravami.Ke konci 11.století se shromažďovali rytíři Templářského řádu,kteří se chtěli vydat do Palestiny.Poháněla je víra spojená s náboženským fanatismem, to znamená podle mého názoru,za každou cenu porazit muslimy.Od roku 1096 uposlechli tisíce mužů výzvy, aby se přidávali ke křížové výpravě.Rytířská vojska se vydala na pochod po souši,později se začala přepravovat i po moři.Zdaleka menší křížácké oddíly se staraly o ochranu křesťanských cest poutníků směrem ke Svaté zemi,před nájezdy a přepady,aby cesty byli ochráněny.Tímto způsobem vlastně vzniknul řád Templářů.

Templaři

Neohrožené a silné oddíly se po čase rozrostly ve velkolepou a v bojeschopnou armádu.Jejich odhodlání a převeliká odvaha se časem stala legendární.Pravý a oddaný Templář se raději nechal zabít,než aby se vzdal v boji proti Turkovi atd.Ve jménu kříže(převážně symbol templářů červený kříž na bílé,čistota a krev Ježíše)se vedla Svatá válka,kde smrt nalezlo tisíce mužů řádu.Křížákům se nakonec povedlo dobít Jeruzalém,za cenu strašlivého krveprolití.Ve svatém městě záhy vzniklo správní středisko Templářů, zde po té setrvával Velmistr,který měl neomezenou a velkou moc.Výše postaven byl už jen Papež.Přísná pravidla Templářského řádu vyžadovala velkou poslušnost,oddanost řádu a bezpodmínečnou kázeň.

Temlaři

Co se týká řádu:Jakým způsobem se vlastně dostali k bohatství?

Templáři věděli moc dobře jakým způsobem zbohatnout.Zakládali rejdařství,ujímali se přepravy křesťanských poutníků a zajišťovali jim bezpečný ochranný doprovod!Od západní Evropy až po pobřeží Palestiny, zakládali opěrné body.Řád Templářů se rozrůstal ve velkém.Dále se jim dařilo v hospodářství,na svých statcích zaváděli nové pěstitelské metody,až dosáhli značných přebytků úrody.

Templaři

Vážení přátelé,doufám,že jsem se trochu odspravedlnil a pokud by byl zájem,přispěl bych dalším, ale delším článkem TEMPLÁŘI III,jelikož nevím jaké budou reakce na můj článek.

Vive Dieu,Saint Amour      
                                                                            s úctou Herry

                                

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Paráda, chci trojku!

Z mé strany se reakce na článek v pozitivním smyslu může těšit každý, kdo si na článku dá záležet a píše za sebe. V tomto případě tedy chválím, zhostil jsi se toho dobře. Jen tak dál!

Ještě bych jen k tomu dnešnímu tématu dodal, že templáři současně se značnou kořistí přinesli do středověké Evropy i ceněné znalosti z Východu, o kterých Evropa do té doby neměla ani tušení. Ať již astronomické, stavitelské nebo třeba ty pěstební, o nichž se zmiňuješ. Plánuješ někdy pokračování článku, kde se bude probírat boj o moc mezi templáři a církví? Na tohle téma bude asi výživná diskuze :-)

to GM4PRO: Chtěl bych se v dalším článku zmínit o Johanitech,a trošku to téma rozebrat ;-)

Myslel jsem křížovou výpravu,a po té vznik Templářského řadu, ;-)Jinak dík :-)

Určitě tu trojku sem musíš dát.je to přeci kus historie. :-)

Super, piš dál! Mimochodem templáři byli pořádní chlapi, to může potvrdit každý kdo si na sebe někdy zkusil navléknout brnění a vzít do ruky meč a štít. Já se v tom skoro nedokázal pohnout. Neumím si představit v tom bojovat nebo jezdit na koni. o:-)

Oceňuji, že jsi to po kritice u prvního článku nezabalil. Nejenže jsi o tom přemýšlel, ale i uznal chybu. Namísto toho aby ses urazil, jsi publikoval další článek správným způsobem, a to přesto, že je tento způsob pochopitelně mnohem pracnější. To se nevidí. Co se stylu týče, tak vzhledem k tomu, že jsi toho dosud asi mnoho nenapsal, to vůbec není špatné. Piš dál.

Přesně tak, jen tak dál.

Herry - i já oceňuju, že jsi dokázal pobrat kritiku a uznal svoji chybu. Ne každý z kritiků by to dokázal.
Přeju do další práce mnoho zdaru.

Vážení, rád bych Vám doporučil tento web - http://albafos.blog.cz ;-)

Albafos:opláchni si vlažnou vodou ohambí.

Alfabos: Ježíš Kristus a podkožní čipy... Sorry, ale nemám morální kvalitu to číst (sotva jsem našel sílu k letmému přeletu).

albafos sory sem to nepochopil nedočetl ;-)

Templáři,asi nejsou ti bojovníci na foto.Templáři byli ,velmi bohatí lidé kteří žili v ústraní a podporovali své
ochránce a bojovníky kteří z přesvedčení k jejich víře bojovalli za žold a museli obětovat i život.
Tento system je starý tisíce let až po dnešek.
Snažíš se, jsi dobrej, piš dál.................

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru