Tesoro is dead

Kategorie: Tesoro - recenze a testy

Tesoro, jedna z nejstarších značek definitivně mizí ze světa. Firma se dostala před několika měsíci do vážných ekonomických problémů a začala hledat kupce. Nyní je již jasné, že prodat firmu jako takovou se nepovedlo. Je možné, že někdo koupí samotnou značku, původní detektory Tesoro, ale už určitě vyrábět nebude.

Je to velká škoda, ale po odchodu do důchodu a následně smrti Jacka Gifforda k tomu společnost pomalu směřovala. Vždy platí, že vše je o lidech a v Tesoro chyběl skutečný vývojář. Tak trochu jsme to začali tušit již pár let zpátky při návštěvě v USA, kdy jsme Tesoru nabídli významně vylepšenou verzi Tejonu, na které několik měsíců pracoval Petr a již jsme také prezentovali i na Mistru Hledači (Valkyrie), ale oni s tímto, již takřka hotovým projektem, nedokázali pohnout.

Detektory Tesoro jsem měl velice rád a modely Tejon a Lobo pro mě znamenaly mnoho let nádherného hledání, ostatně stejně jako detektory Troy, na kterých Tesoro také pracovalo. Ostatně Lobo a Troye X5 si nechávám mezi detektory, které už nikdy neprodám.

Nezbývá než se rozloučit. Osobně jsem zvědavý, zda někdo koupí alespoň značku. Vím, že před časem měl First Texas zájem o patenty spojené s obvodem, který řeší půdní rovnováhu u LOBO ST, ale jak je to nyní to netuším.

Vzhledem k ukončení výroby nyní nabízíme zbývající skladové detektory za 50% jejich ceny. Celou nabídku najdete na bazaru.

Na všechny publikované články o detektorech Tesoro se můžete podívat zde: Recenze a testy detektorů Tesoro.

A na závěr trocha nostalgie, staré katalogy z 90. let, kdy myslím bylo Tesoro na vrcholu...

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tesora je obrovská škoda, pořád to jsou (aspoň pro mě) jedny z nejlepších analogů.
S Lobem 100% souhlas, je to super stroj.

R.I.P. Tesoro. Je to škoda. Chodil jsem jezevce a Cortese. Nezapomenutelný stroje.

No to by mě taky zajímalo,páč moje Vaquero za nic nevyměním :,-( :-)

Silver byl můj první,supr analog,jednoduchý stroj,výměna baterie téměř za chůze.Taky mě dal nejlepší nález v počátcích hledání který sem dodnes nepřekonal. :-D

Obrovská škoda. Hodně jsem se těšil na Valkyrii. Vývoj, ale nezastavíš. Na Tejonu jsem se hodně učil naposlouchat tón, byla to dobrá škola. :,-(

To Vindelici: Ano, dílů je relativně dost, dělali jsme servis pro Čechy a Slovensko. Na druhou stranu se na nás začali obracet ale hledači z celé EU a ty musíme odmítat. (jde hlavně o PCB).

Určitě nějaký čas ano. Navíc ty plastové díly (loketky asi začneme tisknout)

S Cortesem jsem se neco nachodil...

Přešel jsem po třech letech s Eurosabre II na Tejona a měl jsem v plánu toho ES II prodat.Ale myslím si že si ho nechám pro strýčka příhodu.

Cortes byl můj první a nechal jsem si ho- nostalgie ;-)

De mortuis nil nisi bene.

Je to škoda, ale jak se říká vývoj nezastavíš :-( na Tesora nedám dopustit dík za ně.

A jéé, to mi neměli dělat.
Čekal jsem na znovuzrození a příchod nového Tesora ve stylu Equinox a ona smrť smrťoucí.
Jsem dlouholetým a spokojeným uživatelem detektorů Tesoro. Tyto detektory mám ve velké oblibě pro jejich vyvážený a kultivovaný projev bez zbytečného bzukání a hrkání.

Tak, teď načnu lahev bílého a na památku Jacka Gifforda a jeho génia se podívám na její dno. Ať žije Tesoro!


c4llixů: Já měl De Leona 9 let. :-) :-) Do včerejška. Musím říct že posloužil velice dobře. Je to jednoduchej strojek. Nejde sice do hloubky, ale vyhodnocení je skvělé. Jako záložní zůstane doma. :-) :-)

jaro,c4 - DeLeon je můj 5 detektor a rozhodně nejpovedenější stroj ze všech.
Pro mě hloubka není vůbec ta nejdůležitější věc. DeLeon má mnoho jiných kvalit, které já ze všech těch 5 strojů různých renomovaných značek vyhodnotil jako kvalita nejkvalitnější :-D

Nakonec šokující informace!
90% ze zdejších TOP nálezů bylo nalezeno v hloubce do 20cm. A tam Leonek sáhne pro cokoliv. Howgh,domluvil jsem. (copyright Vinetou)

Všechno někdy končí, ať už dříve nebo později..

Tak jsem vymenil Cibolu za Deleona a uz se tesim na prvni hledacku. Doufam ze pujde aspon stejne do hloubky jako cibola :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru