Týden se značkou Bounty Hunter aneb tři nové detektory jsou tady!

Kategorie: Bounty Hunter - recenze a testy , Detektor kovů Bounty Hunter Land Ranger Pro , Detektory kovů Bounty Hunter Lone Star Pro a Quick Draw Pro

Bounty Hunter je značka, která se v posledních letech soustředila především na detektory v nižší cenové třídě. Nebylo tomu tak ale vždy a asi tomu tak nebude napořád. Nyní přichází na trh rovnou se třemi novými detektory Lone Star Pro, Quick Draw a Land Ranger Pro. Jak se detektory povedly se můžete podívat v článku.

Detektory máme na testech již od konce dubna. Původně se start nových přístrojů plánoval již na konec května, bohužel podobné projekty často dostávají zpoždění a tohle jednoměsíční není vůbec nic. Díky zdržení jsme měli možnost otestovat detektory jak my, tak většina našich poboček. Detektory si prošly testy také na několika našich polygonech a otestovalo si je už několik hledačů, kteří s LP dlouhé roky spolupracují a nás vždy zajímá jejich názor na nové přístroje.

Detektory kovů Lone Star Pro a Quick Draw Pro

Detektory jsou určeny pro začátečníky, zpracování je ale perfektní a ani dosah není špatný. Bezpečná identifikace 1 Kčs ve 20 cm v podstatě ve všech půdních podmínkách, které se testovaly, u detektoru za necelých 4.000 Kč je podle mě velice příjemná. Konstrukce detektoru je hezky tuhá, tyče se nijak nevyklají a díky svojí malé váze máte rychle pocit jakoby detektor byl součástí Vaší ruky.


Nový detektor kovů Bounty Hunter Lone Star Pro

I funkční vybavení je v této ceně dosti nevídané. Oba detektory mají především audio diskriminaci. Nastavení diskriminace je na úrovni podstatně dražších detektorů. Quick Draw Pro má navíc i ovládání hlasitosti, bezpohybový dohledávací režim a především kvalitní biaxiální sondu o velikosti 25 cm.


Nový detektor kovů Bounty Hunter Quick Draw Pro

Sečteno a podtrženo, jsou tady dva nové detektory pro začátečníky, které jsou velmi účelné. Mají lehkou konstrukci a pokud s detektorem začínáte, nechcete investovat příliš vysokou částku a představujete si detektor s LCD, pak je toto ideální volba. Cena Lone Star Pro je navíc taková, že opravdu není důvod kupovat různé čínské obrobky, které se často objevují na aukčních serverech a s detektory vlastně nemají nic společného.


Detektor kovů Bounty Hunter Quick Draw v továrním zvýhodněném setu

Detektor kovů Land Ranger Pro

Třetím novým detektorem je Land Ranger Pro. Svojí cenou je to vlastně stále začátečnický detektor a to, jestli tomu tak je, můžete posoudit sami. Detektor se nám ze všech tří líbil nejvíce. Je to samozřejmé; měl nejlepší dosah a velice zajímavé nové funkce. Navíc, přestože je to detektor v ceně pod 7.000 Kč, disponuje možností odladit si půdu a to je tedy za ty peníze hodně výjimečné.

Možnosti ovládání a nastavení

Land Ranger Pro svojí výbavou zcela vybočuje ze své cenové kategorie a určitě stojí za to popsat vše, co je vlastně možné si nastavit a přizpůsobit.

Menu detektoru kovů Land Ranger Pro

Menu detektoru je vlevo na LCD, obsahuje standardní položky, plus zcela novu funkci V-Break.

Citlivost – standardní nastavení citlivosti v rozpětí od 0 do 10
Volume – nastavení hlasitosti detektoru v rozpětí od 0 do 10
Disk Level – nastavení diskriminace po jednotlivých číslech od 0 po 60
V-Break – diskriminační funkce umožňující u diskriminačních režimů zdůraznění (variabilitu) tónu železa a disk 2 vlastně stanoví, kde se ozve hluboký tón železa a kde barva.
Notch – klasická výřezová funkce umožňující odfiltrovat jednotlivá ID čísla

Programy

Programové vybavení je opravdu bohaté a ve své cenové třídě nemá obdoby.

All Metal – standardní režim bez jakékoli diskriminace
A – Archeologie - přednastavený režim detektoru s nízkou úrovní odmítání železa.
J – Šperky - přednastavený režim pro hledání šperků a obecně nejdrobnějších cílů s nízkou úrovní odmítání železa
C – Mince - přednastavený režim detektoru s poměrně vysokou diskriminací pro odmítání železa a odpadů
Disk 2 – dvoutónový diskriminační plně nastavitelný režim s protažením tónu pro co nejlepší separační vlastnosti
Disk 3 – třítónový diskriminační plně nastavitelný režim
Disk 4 – čtyřtónový diskriminační plně nastavitelný režim

Odladění půdy

Land Ranger Pro má možnost odladění vlivu země. Nastavení je to jednoduché. V podstatě pouze podržíte tlačítko GB a zapumpujete nad půdou, která neobsahuje žádný kov. Na LCD se Vám ustálí číslo GB a odladění je hotové.

Sonda

Detektor je v základu vybaven 28 cm biaxiální 2D sondou, kterou First Texas používá u řady svých špičkových detektorů. Sonda je to osvědčená a nabízí velice dobrý poměr mezi dosahem a výbornými separačnimi vlastnostmi.

Závěr

Jak už bylo na začátku řečeno, ze všech tří detektorů se nám Land Ranger Pro líbil nejvíce, což je ale dáno tím, že je to model vyšší. Díky času, který jsme tentokrát díky továrně měli k dispozici navíc, jsme stihli natočit pro všechny detektory také instruktážní DVD. Všechny tři detektory se dočkají o prázdninách nějakého společného testu a svůj speciální článek a rozsáhlá videa navíc i samostatně model Land Ranger Pro.

Prospekty všech tří nových detektorů Bounty Hunter

Ceny nových detektorů Bounty Hunter

Lone Star Pro - 3.890 Kč s DPH

Quick Draw Pro - 4.680 Kč s DPH
Quick Draw Pro Set - 5.980 Kč s DPH

Land Ranger Pro - 6.890 Kč s DPH


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Proč mě ten Bounty Hunter připomíná vzhledově můj teknetics?

ZERO nebo LAND RANGER?

Tvrda konkurencia hlavne pre Yellov devil series bude ten Ranger a mozno aj pre Zero ale nevieme pokal neposkusame :-D

ať si každej koupí co chce = nebo co mu dle možností vyhovuje, klidně Bounty Hunter.
>> já zůstanu věrný mýmu mazlíkovi - White´s MXT PRO.
tak ať nám to PÍPÁ a na značce nezáleží !!!! ;-)

Všechny tři detektory si můžete otestovat přímo na naší pobočce v Jílovém u Prahy. Od příštího týdne budou na všech ostatních pobočkách LP. ;-)

Tak už chybi jen Fisher 80, doufam že do konce roku bude. 8-) :-P

Tak přepravce bude detektory doručovat zítra ráno. Všechny objednávky by jsme ta měli vyřídit během zítřejšího dopoledne :-D

To Milous: o F80 nevím tedy nic, ale něco se chystá a jedu osmičku to v názvu má ;-)

Ja jsem si pořídil Bounty Hunter Quick Draw Pro a můžu jen doporučit. Pro začatečníka jednoduché ovladaní. :) zatím si nemužu na nic stěžovat.

zdravím dnes mi dorazil Bounty Hunter Land Ranger Pro,ale mám problém jelikož jsem měl doposledka C.Scope CS1MX tak sem dost zmatenej z nastavení a potřeboval bych poradit jak co nejjednodušeji naladit a vyrazit,budu rád za každé info petr

Zdravim prosimvás poradítemi jakou nejlepší baterku do boumty hunter land renger pro ? už jsem vyskoušel nekolik baterek a na žádnou to nejde jen na starou vartu ale už je naní jedna čárka a je to slabí děkuju za info

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru