Upgrade v02.77 pro Nokta Makro Simplex+

Kategorie: Nokta - recenze a testy , Detektor kovů Nokta - Makro Simplex+

Je tady nový upgrade pro detektor kovů Nokta Makro Simplex+. Změn je opravdu hodně a tak je vezmeme bod po bodu, jelikož to opravdu stojí za to!:-)

Upgrade detektoru kovů Nokta makro Simplex+

  1. Krátkým stiskem tlačítka pinpoint vypnete zvuk – funkce se hodí, když máte detektor třeba při dohledávání zarušený dohledávačkou atd.
  2. Při použití detektor s klasickými sluchátky (kabelová) je rozšířené nastavení hlasitosti
  3. Byla přidaná 7 úroveň citlivosti – jedná se opravdu o citlivost navíc, nejde o rozdělení stávajících úrovní do více políček. V této úrovni, má tak detektor větší dosah. Je třeba ale počítat s tím, že na řadě míst v takovém nastavení nepůjde chodit a detektor v takovém nastavení nebude stabilní.
  4. Byl přidán druhý režim Park – Původní režim Park, byl přejmenovaný na Park 2. Nový Park 1 má vyšší citlivost a je také hlubší. (na LCD tak nyní najdete 5 ikon jednotlivých režimů)
  5. Byly provedeny změny v režimu All Metal – pozice se z prvního místa přesunula na poslední. Byla optimalizovaná úroveň prahového tónu pro všechny úrovně nastavení. V závislosti na půdních podmínkách lze nastavit od -50 do +50.
  6. Na LCD byla přidaná lišta mineralizace
  7. Byly prodlouženy časové limity – prodloužil se čas, kdy zůstává otevřená vybraná funkce, aniž by se detektor přepnul zpět do režimu vyhledávání. S tím souvisí přidání funkce BACK (šipka na horu). Kterou po nastavení detektoru rychle vyskočíte z menu bez čekání na vypršení časového limitu
  8. Byla zvýšena hloubka identifikace ID – detektor po upgrade identifikuje na LCD cíle hlouběji než v předchozí verzi sw.
  9. Byly přidány další úrovně podsvícení
  10. Byla rozšířená manuální funkce odladění půdy

Je to pořádná porce změn. Ale všechny změny jsou zcela účelné a Simplexe posunují dále. Určitě v příštím týdnu chceme natočit krátké video v kterém ukážeme všechny výhody nové verze v02.77


Jak nahrát nový update do detektoru?

1)Jděte na stránky výrobce: https://www.noktadetectors.com/metal-detector/simplex-metal-detector/
Z levého sloupce klikněte na software update a stáhněte soubor. Tento soubor poté rozzipujte do složky (obsahuje nak instalační software tak FW do detektoru).

detektor

2)Nainstalujte program Nokta Makro update tool a spusťte.
Z vrchního sloupce nezapomeňte vybrat model Simplex+

návod

3)Přes tlačítko select file vyberte FW detektoru (bude ve stejné složce jako instalační software)

návod

4)Připojte detektor a klikněte na tlačítko detect device.

návod

5)Nyní klikněte na start update a detektor neodpojujte od počítače dokud instalace nezkončí.

návod

6)Po skončení se objeví hlaška update complete a detektor můžete bez obav odpojit.

návod

Nyní máte nainstalovaný nový update.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dobrá správa dík 8-)

Bomba vypada to dobre,
uz se tesim dnes az to zkusim

Nainstalován, zítra vyzkouším. Díky už se těším ;-)

To jim to ale trvalo..... :-D

Paráda, díky a těším se na video😉

Paráda, snad si tu noktu už pořídím. Jinak by mě zajímalo jaká je v terénu, vaše osobní zkušenosti kdo sní chodíte, do teď jsem měl Ace 250, dnes šel do světa a když vše dobré dopadne chci si zajet koupit tuhle hračku tak bych rád věděl jaky je rozdíl Garrett Ace 250 a tahle nokta. O kolik je lepší než Ace atd. Díky.

Bohužel to nemohu posoudit Garretta jsem nikdy neměl ;-)

Já jsem se simplexem nadmíru spokojen. Přesnost a odezva oproti zvláštnímu cinkaní garetu je úplně jiná. Navíc se dá sm+ krásně naposlouchat a nemusíš kopat každej bordel ;-)

Děkuji. No mám ho a zatím dvě vycházky a je to peklo když nejsem zvyklej. Plete se mi to s Ace tak místo pinpoint noktu vypnu. o:-)

To: Army250, bohužel ty náviky si každý bere z předešlého detíku - je potřeba na ně rychle zapomenout a v podstatě naposlochávat a osvojovat si ovládání jako kdybys nikdy žádný před tím neměl ;-)

Zdravím všechny chtěl bych se zeptat co přesně mi teď ukazuje ta nově přidaná lišta mineralizace? Děkuji za odpověď

To by mě taky zajímalo mám poslední aktualizaci 2.78.

Ahoj chlapci, je to jenom taková kontrolka mineralizace,když má detík prozvuky. :-)

Super, děkuji za vysvětlení.

Kluci nevíte jen tak náhodou někdo zda třeba Simplex+ nechystá vydat menší cívku na hledání? Děkuji

Díky, takže čím víc je plnější ten proužek tím víc je půda mineralyzovana a tím větší možnost prozvuku? Jsem začátečník.

Ok přesně tak :-)

Díky.

Ahoj, je tu někdo co chodil se starou verzí a těď má novou, jaký je praktický přínos, a jde se případně vrátit k té staré?

No rád bych ti pomohl ale na to jsem laik. Měl jsem tam 2,77 teď tam mám 2,88 a nevím rozdíl jsem nepoznal, ale vrátit se dá znovuprehranim. Tuším že se dá vrátit k 76 min už ne jen po kontaktu s noktou kde snad musíš udat důvod proč. Jinak možná pokud to máš v PC, já mám tuším 76 nejmíň.

Muzu se jen zeptat proč by ses chtěl vracet ke starší verzi softwaru? Vždyť novější by měla být vždy o něco lepší a přínosnější... Jsem lajk je to jen můj názor.

Lze samozřejmě provést i tovární nastavení - tím se dostaneš do výchozího bodu - ale budou smazány všechny aktualizace....

https://www.detectorprospector.com/forums/topic/11457-simplex-factory-reset/

Tak on ten Hard reset má občas i něco do sebe.

Hele já ti nevím ale teď jsem provedl ten reset podle videa a vůbec nic se nezměnilo. Pořád mám firmware 2.78. 🤔

Tak tím resetem se změní pouze nastavení, citlivost, volume atd. Nedá se to do továrního nastavení jako že by mi tam naskočil ten úplně původní firmware jako když se koupil v obchodě.

To: Army250 zkus kontaktovat Jacoba - přeci jen je to serviní technik tak bude vědět učitě víc ;-)

Cobra: díky za radu, zkusím to, jinak zkusil jsem to několikrát a nic, v diskuzi pod tím odkazem to taky někdo řešil a radili mu ať to udělá znovu. Já to udělal asi 6x a nic.

To: Army250 Tak to je divné.... :-(

Prosím tě asi budu za blbce ale k čemu je dobrá ta stupnice čísel nahoře na displeji? Mám pocit že to je to samé jako uprostřed displeje ty ID čísla.

To jsou jednotlivé segmenty ID čísla které se ti zobrazuje zároveň i na displeji - výho toho je že jednotlivé segmenty se dají eliminovat - zkrátka třeba nechceš aby ti cíle co hazejí třeba 10 až 18 dávali signál - tedy je vyřadíš a detektor pokud bude detekovat cíle s ID 10-18 ani nepípne a bude je přehlížet. A na té horní linii se ti označí ty co jsi vyřadil, tedy segmenty 10-18 ;-)

Sorry za chyby - píšu ja TATAR :-D

Jo taky píšu občas blbě kor když jedu z mobilu. Jak to označíme co nechci aby hlásilo?

Joooo už jsem na to přišel to je ta fajivka a křížek v menu.

Notch diskriminace
Používejte nastavení Notch diskriminace tehdy, když potřebujete eliminovat nechtěné cíle, které jsou zastoupeny v širším spektru diskriminačního rozsahu.
SIMPLEX+ má 20 dílků či „oken/notch“ diskriminace, které se zobrazují jako malé obdélníky pod stupnicí ID cíle. Každý obdélník zastupuje skupinu 5 ID hodnot (01-05, 06-10, 11-15 atd.). Jakákoli kombinace těchto obdélníků může být vyřazena či přijata na základě Vaší preference. Vyloučené kategorie (obdélníky) budou podkresleny černě.
Notch diskriminace může být u detektoru SIMPLEX+ použita 2 způsoby: Automaticky či Manuálně.
Automaticky:
1. Stiskněte tlačítko nastavení a zvolte fci Notch diskriminace.
2. Pohybujte sondou nad cílem, který chcete vyřadit. Obdélník, který zastupuje dan ou kategorii typu cíle podle
ID hodnoty bude podkreslen černě.
3. Stiskněte tlačítko potvrzení.

Manuálně:
1. Stiskněte tlačítko nastavení a zvolte fci Notch diskriminace . Na dis pleji se zobrazí symboly kříž ek a odtržítko a zároveň se pod ID stupnicí v horní části displeje zobrazí malý kurzor.
2. Nastavte kurzor k požadované kategorii pomocí tlačítek (+) a (-).
3. Stiskněte tlačítko potvrzení a daná kategorie bude podkreslena černě.
Např.: Chcete odmítnout cíle s ID27. Zvolíte notch diskriminaci v nabídce nastavení. Kurzor se objevípod první kategorií. Pomocí tlačítka (+) klikáním dopravíte kurzor k 6tému obdélníku, protože nejbližší násobek 5 číslu 27 je 25 nebo 30. Obdélník č. 6 odpovídá hodnotám ID 26-30. Stiskněte tlačítko pro potvrzení jednou. Obdélník vč. ikony X budou na displeji podkresleny černě. S tímto nastavením nebude detektor reagovat na kovy s ID 26-30.Kurzor bude po volbě nastavení notch diskriminace na stejném místě, kde zůstal při posledním nastavení.
V nastavení notch diskriminace budou všechny skupiny ID, které jste vyřadili, zobrazeny s X a ty, které nejsou vyřazeny budou označeny se znakem odtržítka.
Označené skupiny můžete deaktivovat automaticky, nebo manuálně.
Dříve vyřazenou skupinu ID, můžete zaktivovat buď pomocí t lačítek (+) a (-), nebo tak, že mávnete
sondou nad daným cílem a stisknete tlačítko pro potvrzení.

Že tys ten manuál ani nečet :-D :-D :-D

To co oznacim na liště mi nebude hlásit nebo mi to bude hlásit to co oznacim?

No já ho ani memam. Koupil jsem ho z druhé ruky bez manuálu. Ale nějaký manuál jsem si vlastně stáhnu ale nemůžu ho v mobilu najít kam se mi uložil. :-)

Tady na Lovci je normálně ke stžení v češtině :-D

No já vím, ten jsem si stáhnul jen jsem nemohl najít kam se mi uložil. Už jsem ho našel a dokonce prostudoval. Nevím jak to mají ostatní ale já koukám do manuálu až když nevím kudy kam. :-)

:-D :-D :-D

Zdravím ve spolek, pochopil jsem to správně že po aktualizaci má simplex manuální
odladění půdy?

Byla rozšířená manuální funkce odladění půdy...........

Ahoj všem. Dal jsem upgrade na verzi 2.78 a bez té separační cívky je to hrozné. Omylem jsem se vrátil na úplně původní 2.68 a teď tam nemůžu dostat 2.76...poradi prosím někdo co s tím. Děkuji.

Ahoj všem. Dal jsem upgrade na verzi 2.78 a bez té separační cívky je to hrozné. Omylem jsem se vrátil na úplně původní 2.68 a teď tam nemůžu dostat 2.76...poradi prosím někdo co s tím. Děkuji.

Zdravím, nemáte někdo verzi 2.77 nikde ji nemůžu nalézt.

https://hack-review.com/software-download/nokta-simplex-plus-software-update-v2-7121-04-2020/

dik 2.77 stazeno

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru