Je to bída

Ahoj,

detektor mám teprve dva měsíce a toulám se převážné v okolních lesích. Co nacházím, nestojí za moc. Kolečka, kromě dvou zdevastovaných RU zeleňáků, sockoruny a socpadesátníku, se mi vyhýbají.  To „zajímavější“ chci ukázat. První je poměrně velká olověná přezka, byla vrostlá v kořenech. Na fotce je patrné, že již byla jednou spravovaná, další úraz jsem jí způsobil já sám neopatrným kopáním. Netuším k jakému účelu sloužila, je poměrně velká a díky použitému materiálu lehce tvárná.
Další jsou sekané olověné kule, při každém lesním výletu vždy na jednu narazím, asi je začnu sbírat. Další „úlovek“ se mi podařil 17. listopadu. Ten kousek želízka je s největší pravděpodobností  značně olámaný hrot z kuše bez špičky a tulejky. V nejbližším okolí už nic podobného nebylo.

Skv

 

 

Je to bída

Je to bída

Je to bída

Je to bída

Je to bída

Je to bída

 

 

 

Komentáře

Běž na pole :-)

Jak píše Bobanx,zajdi na pole a uvidíš jak se začne dařit!!! ;-) Chce to hledat a hledat! 8-)

Jak říká Bobanx. Lesní nálezy můžou být překvapivě dobré, ale je jich míň než na poli. :-)

Přezka zajímavá, ale neporadím o co jde.

Přezka zajímavá, ale neporadím o co jde.

Zajímavá přezka, je-li to skutečně přezka. Neboť přezka z olova by byla jaksi nefunkční, že.

Co si stěžuješ? Nenech se zblbnout těmi, co se prsí čas od času raritními nálezy, případně mají doslova prdelní kliku. Nebo leží půl roku v literatuře a pak jdou najisto (ale ti většinou nepuglikují). Já osobně to dělám pro radost z meditativního bytí v přírodě a sem tam se mi něco zadaří, na tom ale vůbec nesejde. Hlavní je nadejchat se čerstvýho vzduchu a s detektorem v ruce - meditovat. Mj. ta tvoje přezka je nádherná.

Přezka je super a jak říká vox,je to jen koníček a meditace. ;-)

Tu přesku jsem našel už už dvakrát, opravdu je z měkého materiálu já myslím že z cínu. Měl jsem ji dokonce i z bodcem, chtěl jsem ji narovnat nahřátím a ona se roztekla.To sekané olovo může být ze šrapnelů,ta šipka těžko říct, já jsem je zatím takto přeražené ještě neviděl. Jsou kované a nejsou křehké, neměly by se tak urazit.

Inoboediens: Na přezku je to hodně měkké, ale v prostředku to má zesílení a dírku na osu ,nebo jak to nazvat. Skoro mě to přišlo jako by to ztratil nějaký filmový kompars, ale nevím co by na těch místech dělal a proč by nosil neodborně spravovanou přezku.
vox a blackjoe: Nestěžuji si, jen jsem titulek napsal do předmětu mailu a oni to tak uveřejnili.
S detektoringem jsem začal právě tak, že jsem se začal toulat lesy a krajinou (celodenní osamocené výlety jsou pro mě nepředstavitelný relax a nádhera) a občas si člověk uvědomí, že se vyskytuje na příhodných místech, kde se pravděpodobně splétaly lidské osudy, takže i teď občas klacek složím a víc si užívám bez něho. K tomu se přidaly knížky s regionální archeo tématikou - o těch místech si jen čtu, a pak je obcházím přiměřeným obloukem anebo navštěvuji bez detíku. Pole mě právě moc nebaví, většinou nudné prostředí a docela mě vadí společnost v podobě projíždějících aut a jejich vykulených posádek :-).

saman-1: U toho "hrotu" mi ta zdemolovanost přišla taky divná, dokonce jsem si říkal, že by to mohl být kousek kovaného plotu, ale co by tam zase v těch místech dělal? Ukazoval jsem to známému, který se tím už nějaké desetiletí zabývá a ten mi potvrdil (ten kámoš), že se s největší pravděpodobností jedná o hrot do kuše, který je překalený. A jestli ano nebo ne, je to vždycky hádanka.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru