První jarní klubovka 3. až 5. května, tentokrát netradičně v Ořechově!

Letošní rok by měli proběhnout tři větší klubová setkání. První bude v Ořechově, další na Brandlíně a v létě se po roce zase podíváme na Ostružnou. Na podzim samozřejmě proběhne 5, ročník Mistra Hledače. Začínáme v Army Parku Ořechov, kde by měla za podpory členů Archeo Moravia měla proběhnout opravdu hezké klubové setkání. Můžete se těšit na domluvené hledání, prohlídku vojenské techniky a také na smluvenou přednášku „Detektorová prospekce a archeologie“, od Prostějovského a Jihlavského archeologa (kluci kteří mají poměrně čerstvě po škole a oba jsou současně hledači). S největší pravděpodobností se akce zúčastní více archeologů a v sobotu by tak měl být prostor pro spoustu diskuzí.
 
Jak už bylo napsáno, setkání to bude ve všech směrech netradiční. Spát se bude tentokrát ve stanech, pokud jste vybavení obytným autem je to samozřejmě v pořádku. V areálu je pohodová restaurace tudíž se bude dát do večera diskutovat. Toalety a sprcha jsou tamtéž. Cena za stan na dva dny bude .100,- Kč, auta, pokud bude uvnitř areálu, také 100,- Kč . V hospodě se čepuje Starobrno, nebo Svijany a žejdlík stojí 25,- Kč . Hotová jídla se pohybují od 60,- Kč.
 
Libor s kterým děláme Mistra hledače na Ořechov již tradičně jezdí. Díky němu se tam probírají a testují detektory již delší dobu. Tuto tradici určitě neporušíme a určitě vyrobíme nějaký jednoduchý polygon aby jste si mohli trochu zablbnout. Stejně jako u Brandlína nebo Ostružné si myslím že by s akce v Ořechově mohla vzniknout zase jedna pěkná tradice.
 
Těšíme se na všechny Elmara, Libor a David

P.S: pokud budete chtít na klubovku přijet, posílejte i prosím přihlášky na email: klub@lovecpokladu.cz

Klubové setkání n Ořechově

Program první jarní klubovky

Pátek

Na místě budeme už do rána. Tudíž není problém přijet už po obědě. Bude se připravovat polygon a také navigační šipky atd. Oficiální začátek klubovky je v 16:00h
V areálu se budete moci podívat na vystavenou techniku a na večer bude připravený táborák. Místní hospůdka bude od 16:00h otevřená, dá se posedět jak venku tek uvnitř. Určitě bude super když se přivezou kytary, když se podařila ten ohýnek Veselý obličej

Sobota

9:00 – 13:00: společné hledání -  pozemek domluvil David a chtěli by jsme na něm ukázat jednu archeologickou metodu – vypovídající hodnotu ornice. Pokusili by jsme se všechny nalezené předměty zaměřit a během přednášky archeologa bych je nasypal d PC. Na konci by jsme vám chtěli na projektoru ukázat jak to vypadá když se podobná plocha chodí opakovaně (v tomto případě tedy větším počtem hledačů).

14:00 – 15:40: Testovaní novinek na polygonu, každý si bude moci osahat a otestovat sám novinky letošního jara jakou jsou GM4 PRO nebo Pulsní detektory od Detechu. Přivezeme ale také Minelab CTX 3030, E-Trac, Tejon a Cortes s Ultimate sondami, CS6MXi atd atd.

16:00 -  přednáška archeologa v připraveném stanu. K dispozici bude 150 míst a tak se dostane určitě na všechny, včetně všech co mi psali, že by se stavili pouze v sobotu na přednášku. Po ukončení přednášky se pak v diskuzi podíváme na výsledky dopoledního hledání.

19:00 -  bude připravený táborák

Neděle

10:00 – 12:00 – testovaní doplňkových sond na polygonu. Přivezeme sondy Detech a NEL. Pokud máte nějaké speciální přání, určitě napište, aby tam sonda na kterou se chcete podívat byla.

Komentáře

Ahoj moc pěkné místo na klubovku,bohužel pro nás daleko,co slibovaná klubovka v záp. čechách,asi to padlo :,-( :-D

To Zblabun: nepadlo, jenom tam ještě není dořešený termín. Nejspíše to bude ale až podzim a dost pravděpodobně tam budeme letos sézónu končit ;-)

Marku, asi bych tam nespal, ale rád bych přijel na pokuk a pokec, případnou přednášku. Co pro to mohu udělat?

Moje kasino . Dávno tomu ;-)

V Brandlíně jsou blbý postele.... krátký, jasný.... :-D

Tak na to zakončení v Z.Č. se těším a určitě se přijedu mrknout :-)

Ořechov super, už jsem tam jednou s Liborem byl,( viz můj dřívější přípěvek), nálada tehdy supr, atd,..určitě to bude stát za to!!! :-)

hurá už se těším doma je to ve formě předběžného ano :-P

To Myšák: a co je kachlik? :-D

dám si to do kalendáře

Už to mám v kalendáři a manželka se s tím pomalu smiřuje:-)

To Myšák: jsem z CV, tak sehnat ještě dva dobrodruhy a máme tu cestu každej za čtvrtinu ceny ;-)

A taky cobyne ;-)

Jiří v Brandlíně krátký postele ? Vždytˇjsi skoro vůbec postel neviděl :-D Kokr v Ořechově již byl a tak jsem moooc zvědavý jestli zase nezabloudí. :-D :-D :-D

Hmm Brno je relativně kousek, takže bych tam mohl dojet aspoň na jeden den... A třeba i na dva kdo ví... :)

Elmaro,
Kachlík je pacient spokojenej s Garrettem. Bydlí pár metrů od Myšáka. Oba jsou fakt príma pacienti, aspoň jednou za rok za nimi zajedu trápit se na čediči pod Milešovkou. Ještě tam je minimálně další docela jedlej pacient, Carolus. Ten zase chodí s Cortésem a umí dělat fajn sekeromotyky. Takový lehký. Nosím ji na vandry s detíkem.
vox

..Krejcárek povídal, že by tam rád jel, tak se nejspíš ukážeme :)

Myslím, že se taky dostavím. ;-)

Joooooo už se tesííííííííííííííííííííííím :-P :-P :-P :-P

Asi se s Pražákem taky dostavíme :-) pěšky,máme to za kopcem :-) program vypadá velice lákavě.

To vox: nechápu?

No, našetřím a budu-li živ a zdráv, přijedu se podívat rád!

Tak to vypadá,že HALO taky dojede.
Máro pošéfuj počasí !!!

Tak se chlapci připravde na masáž na D1 :-D

A hele, 76.plrb Brno, 7. plro Ořechov - vyzbrojen S-125M Něva 8-) Dnes snad jediný slušně zachovalý objekt bývalého systému protiletadlové raketové obrany státu...
Škoda, že to mám tak z ruky, kdysi jsem tam začínal vojákovat :-)

pako24: On není zdaleka jediný, slušně zachovalý. Je jich poměrně hodně i zachovalejších. Spíš jde o to, že je jako prakticky jediný přístupný. Všude jinde jsou vrakoviště, šrotiště, skladiště a kdoví jaký jiný "iště". :-(

No super,mám to 10km :-D :-D :-D účast 1000%

Alexi máš pravdu s tou masáží. Do Ostružné jsem po D1 jel a 3 dny mě v Ostružné nechutnalo pivo, protože jsem měl žaludek v krku. :-D Hlavně aby nikde nebyl kruháč, protože nejmenovaný účastník Libice, jak tvrdí zlý jazykové tam ještě krouží a tak bych nerad kroužil taky.

Počasí je naplánované, není se čeho bát :)

Tak to su klidný,sice ještě neděláme,ale už jsem si nahlásil volno ;-)

Krasa super akce ,jedeme take Sara a Evca :-D ;-)

Už se těším ;-)

Pokud nebudu v Norsku, tak se přijedu mrknout... Sice trochu dálka z ČB, ale spojil bych to s návštěvou bratránka nedaleko Brna...

vy se máte, závidím... doufám, že někdo udělá reportáž ;-)

i když teď se dívám, z Ostravy by se to dalo... pokud budu mít volno. Je to i pro nováčky, jako sem já?

Filgas: Je to pro všechny. Z Ostravy je to kousek. Hodinku a jseš tady. To stihneš v neděli i vystřízlivět, než pojedeš zpátky ;-)

mate1: ok, zítra mrknu co v racjtě co a jak... :-) ;-)

oprava: mrknu co v rachotě, jak dělám atd... :-P

Zavidím Vám hoši :) aj ja by som vyskúšal spoločné hladanie ;-) musí to byť pecka :-P

Tak se zastav hunte :)

Rád bych zajel, mám to kousek... ještě omrknu čas...Do kdy je potřeba přihláška?

Přihláška potřeba nebude, spí se ve stanech. Tudíž pokud budeš chtít přijeď ;-)

možno sa dostavím. Elmara na Slovensku -prípadne východ Slovenska sa neplánuje nič? ;-)

Zatím ne :)

Už se těším o:-)

zdarec máro to se musím gdesik hlásit aj jak se vyskytnu na sobotu ? :-P

To hauptman: ne :) Stačí když přijedeš :)

Chlapi..mám dotaz...berete si sebou detektory?? :-D

Tak Alexi, jen tak pro jistotu, kdyby náhodou :-) Ty vem hlavně hodně slivovice, minule byla výborná :-D

To Alex: v sobotu se jde dopoledne hledat :)

Hune, viděls film Přelet přes kukaččí hnízdo?
Tak takhle nějak vypadá společná hledačka.

Alexi, na co proboha detektory?

Prosímtě Máro chtěl bych se zeptat je mysleno ve vlastních stanech nebo eventuelně když je to army tak vojenských samo vlastní mám čus Piha.

Voxi..hmm..tak nějak jsem to myslel.. :-D Detektor a Svijany nejsou kamarádi :-D

Stany jsou potřeba vlastní. Pokud to nepůjde jinak, tak lze přinejhorším k nocování využít i velký vojenský stan, kde bude nachystáno sezení na přednášku a diskuzi. A samozřejmě pak kdekoliv venku. Ale doporučuji teplé spodní prádlo, noci bývají chladné. :-D

Přijedu a spát budu doma. Sjednám si drožku... vidím na to z vokna. 8-)

Dnes jsem pořídil nový stan, tak ho testnu na Ořechově. Moje stará dobrá "Cobra" to má definitivně za sebou, což jsem naštěstí zjistli včas :) Holt ty stany nevydrží už nic, dvacet let a je po něm :-)

Parkuje se gde, mám totiž hledací/spací dodávku, tak abych nešel po čtyřech třeba kylák :-D

To venawass: přímo v arealu. Je to pohoda, to se i doplazíš ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru