Směřování klubu lovce pokladu

1
 

Od začátku byl Lovec pokladu zamýšlen jako anglický hledačský klub, což znamená sdružení lidí se stejným zajmem o jeden druh zábavy - koníček, kteří jsou schopni si něco říct i mimo hledání.

Základ činnosti Klubu bych shrnul v následujících bodech:

• Hlavní činností Klubu Lovců Pokladů Zemí Koruny České je vzdělávat své členy (právně a technicky).
• Klubová činnost, schůzky, soutěže, testy.
• Společná hledání na pozemcích, na kterých se Klub domluvil s vlastníky půdy.
• Povzbudit své členy, aby dodržovali kodex zákonného chování a tím i dobrou pověst Klubu.
• Podporovat členství lidí ze všech sociálních vrstev a pomáhat rozvíjet jejich zájem o historii naší země. Charitativní činnost.
• Pomoc při obnově památek, na kterých se členové klubu shodnou. Spolupráce s profesionálními archeology a institucemi pečujícími o ochranu památek v ČR.

Myslím že prvních pět bodů Klub lovce pokladů naplňuje. Bod poslední bohužel zůstává stále otevřen vzhledem k situaci u nás, kdy by se spíše než o obnovu památek měl Klub pokoušet o aktivní spolupráci s archeo na celém území ČR.

Co by se dalo nebo nedalo dělat nachám na volné diskuzi, především doufám, že se vyjádří všichni Ti, kteří s touto spoluprací v Klubu mají již nějakou zkušenost. Moje vlastní skušenost je pouze v osobní rovině a jsem přesvědčen že to je i možná cesta do budoucna.

Co by se tak dalo dělat?

Myslím si, že by neměl být problém se dohodnout na záchranných povrchových sběrech kdekoli na území republiky. Takové akce by byly alternativou ke klubovým setkáním a každého hledače se zájmem o archeologii by určitě nadchly - o čemž jsem naprosto přesvědčen. Je to úplně jiné hledání a v případě, že je archeolog alespoň trochu hledač jako my, jsou to pak velmi hezké dny. Sami momentálně obvoláváme seznam archeologů v ČR a tak trochu sondujeme kam až by se dalo zajít. Vstřícnost některých lidí je pak třeba ocenit, protože profesionální archeolog nebo pracovník muzea riskuje podstatně víc.

U tohoto bodu bych tak chtěl poprosit všechny členy klubu, kteří s archeo nějak spolupracují, aby se mi ozvali na email. Docela bych potřeboval vědět kolik vás v tuto chvíli je.

Druhým bodem, který se zrovna dvakrát nenaplňuje, je charita. V podstatě jsme na podobný účel přispěli pouze jednou Výtěžek z Mistra Hledače byl převeden v plné výši na konto Člověka v tísni. V tomto ohledu bude druhý ročník stejný a je tak pouze otázka zda to není málo.

Poslední věc, která by tady měla zaznít je to, co se na lovci několikrát objevilo a myslím, že k tomu u některých členů mohl být důvod. Pokud je pro někoho hledání pouze způsobem, jak si přijít k nějaké koruně, pak si myslím, že mu tento klub nikdy nebude vyhovovat a není důvod aby na lovce dál chodil!

Přeji všem krásný víkend, počasí má být doslova hledačské, takže se určitě potkáme někde na poli v mém případě tedy v sobotu určitě :)

Elmara

Komentáře

SOUHLASÍM ;-)

A hned je se nad čím zamýšlet :-) Akorát.. Už mi to takhle večer asi moc nemyslí, ale moc si nedokážu představit ten záchranný povrchový sběr.. Tím se myslí třeba něaké střepiny na poli? o:-) No, každopádně je to vše supr a doufám, že se bude dařit. Tak všichni s chutí do toho :-P :-)

Ten povrchový sběr je dobrý nápad. Majitel pole, který by o to stál by už nemusel mít strach, že si zničí drahý stroj o starou radlici, nemluvě o případné munici :-O a my zahledáme :-)

Souhlas,proto sem si tenkrate vybral tento web,tamtu partu...

Naprosto souhlasím se vším co je zde popsáno ,
pokud by se sehnal kontakt na archeologa, kterému by vyhovovala spolupráce s hledači a to v každém kraji , bylo by to super. Přimlouvám se za Plzeňský. ;-)

Mně jen trochu vadí dávat prachy nějaké přerozdělující organizaci, připadá mi to jako černá díra, peníze klidně ano, ale cíleně - klidně škole, nemocnici, postiženým, muzeu, na archeovýzkum apod. Z toho se pak dá udělat i tisková zpráva a poslat do masmédií :-)

Připojuji se plně k souhlasu ostatních členů klubu a pokusím se také sehnat nějaké archeology kteří nás nehází do jednoho pytle s hovady.
Brünn a okolí je pro.
Rudd

Se všemy body souhlasím.U toho posledního je to někdy trochu problém.Už řadu let hledám místo kde leželo Pruské vojsko a následná místa největších střetů s vojskem Císařským a Saským.A místa kde jsou hroby vojáků,důstojníků a generálů.Bohužel pomníky z této bitvy už strhlo původní Německé obyvatelstvo.A hlavně na místy stejném prostoru proběhla část bojů ve válce Prusko-Rakouské roku 1866 a ta má dnes navrch.A taky je i těžká spolupráce s kolegy detektoráři,kteří se pohybují v prostoru bitvy 1745.Kolikrát věci nalezené k této události končí na burzách protože nejsou středem zájmu jejich hledání.A intenzivní zemědělská činnost a hlavně nové stroje které dovedou rozemlít kámen na prach a neustálé strašení hledačů vede k zničení i posledních zbytků které mohou pomoct zdokumentovat průběh bitvy a dohledat místa ležení.Bez rozumné spolupráce se to nedá zdokumentovat.

Dobroději, přívlastky (přídavná jména) se píší malými písmeny, pokud to není přímo název. Promiň mi moji profesionální deformaci. A pořiď si Lobo, je nejlepší! (Promiň mi moji detektorářskou deformaci :-))

Tak a budem se učit .....českí jazik..... :-P :-O. Přece je jedno , co a jak, kdo napíše. Každý není bůh,. Jinak krásný článek a musím souhlasit..... Jinak dobroději já bych to napsal jako ty :-D a Vox ty jsi učitel? :-D. Doufám že jsem nikoho neurazil,,,,, ;-)

K tomuto se více méně připojuji. Jen se mi nelíbí ta charita – podobně jako Vox bych volil adresnou pomoc, která by pokud možno měla vztah k onomu „lovení pokladů“. Řekl bych ale, že vytyčování cílů není problémem této komunity. Spíše bych se zaměřil na to, jak jich dosáhnout. A tady podle mě narážíme na limity dané uspořádáním tohoto "klubu". Přesnější by asi bylo platformy, protože on to vlastně žádný klub není – což je škoda. Na druhou stranu chápu, že budovat klub, který má nějaká pravidla a po svých členech občas i něco vyžaduje, je těžké, pokud to celé stojí na komerční bázi.

Dobrý článek, dobrý plán. Jen jesltli se ho podaří naplnit..

Voxi : zaujala mě vážně tvá lektorská připomímka ohledně přívlastků .Uveď konkrétní příklad kdy psát malé kdy velké písmeno . Mám v tom taky trochu guláš.

Charita je dobra vec ale neprehledna, delal jsem na charite par let a vim jak se penize od darcu,trikralovych zbirek atd. prerozdeluji a jakym zpusobem jsou cerpany. Nechci se dal o tomto rozepisovat . Myslim ze finance ktere se vyberou by mneli byt adresne kde je prehled kam tyto finance jdou a na co.

Jo máš pravdu každopádně souhlasím . 8-)

Nerad dávám peníze tam,kde si napřed koupí nová auta,nové počítače a co zbyde,rozdají potřebným.Jinak souhlasím s Markem a držím palec,ať se alespoň část z toho povede.

Mudlo, já s příjmením Ptáčníků jsem buď Němec, nebo Holanďan, nebo snad i Kelt, ale vychován zde, převážně jsem se věnoval technice, avšak nejlepšími učiteli mi byli učitelé jazyků - češtiny, angličtiny, ruštiny, němčiny, a pak i francouzštiny. Většinou si ze všeho už pamatuji fakt doslova hovno, ale něco mně fakt přes pajšl nejde, takže to i ventiluji i třeba Dobroději, který hledá déle než já, a i bezpochyby umí hledat lépe nežli já. Nemyslím to zle, ale jako připomenutí toho, že čeština je krásný jazyk a jeden z nejbohatších na světě. Tak proč si ho kurvit, piča hé...?

Georgetumo, čeština není němčina, takže přívlastky se píší malými písmeny. Stačí vzít zítra ráno do ruky noviny. A už dost!!! :-)

Tak a tsd kamenujte chudáka Voxe za to že napomíná, on to tak nemyslí(myslí) :-D :-D Ale já ho mám stejně rád :-D o:-) I když je to Tesorář :-D

ted o:-)

voxy necheJ teho ju :-D :-P

Vox má pravdu.Omlouvám se za hanobení jazyka.Ale Lobo si nepořídím.Dávám přednost značkám co mají pod cívkou víc než zátky.A vše zajímavé ať ztracené nebo skryté není hloub než 20cm.To platí v 98%.Ale raději bych se vrátil k původní myšlence článku.Vzdělávání,setkání,soutěžení,péče o památky a hlavně v mezích zákona.A sám za sebe.Většinou vím co hledám abych případným nálezem potvrdil to ,co jsem o daném místě nastudoval.A často jsem zklamán,když svůj poznatek nemůžu předat dál pro nezájem odborníků.

Ahoj ,já jsem tam zase nenašel dříve zmiňované podmínky členství klubu o kterých se zde nedávno vedla diskuse.Docela by mě to zajímalo ;-) :-)

Dobroději, dovolil bych si ti oponovat stou hloubkou nemáš úplně pravdu. Nejzajímavější a také nejcenější věcy nacházím do 70cm, je jasné že záleží na tom čemu říkáme zajímavé věcy a které době se věnujeme.Mladší doba bronzová,latén, doba římská,doba slovanská a středověk je tak dvacet procent do dvaceti centimetrů a ostatní nad dvacet centimetrů. Dobroději v ostatním s tebou plně souhlasím. Pro voxe, nejkrásnější jsou moravské nářečí například Moravského Slovácka z té naši růžové zahrádky Moravy.

Z nářečí se mi nejvíc líbí plzeňské

České jazyk řešte jinde,tady je to o hledání,kua! o:-)

Kokerssi co to je kua?

Záchranný povrchový i pod povrchový už probíhá bohužel často z důvodu ochrany před ostatními hledači. Jde o to vybudovat důvěru na obou stranách což je ovšem v mnohých případech dost těžké vzhledem ke špatným zkušenostem. Jak zde již zaznělo mnohokrát pomohla by patrně i organizace, která by spolupráci nějakým způsobem zastřešila.

souhlas s tím, co bylo napsáno, jsem všemi 10ti pro snahu o prohlubování vzájemné spolupráce s archeo profíky, je to určitě velmi zajímavé a hlavně poučné. Osobně si myslím, že pro ně by to mohl být přínos, jak se dostat k technice a lidem, kterých se jim zoufale nedostává. Vše je to jen o osobním přístupu a tady by klub mohl udělat dost práce. Osobně se rád aktivně zapojím.

Ještě poznámka, aniž bych tyto body nějak zavrhoval tak na obnovu památek i na charitu vznikají a fungují sdružení která se zabývají vyloženě jen tím, což my nejsme a nejsem si jist, že někdy budeme.

Nikdy toho není na světě tolik, aby toho nemohlo být více.. Není-již pravda? :-) A to si myslím že se to hodí ke všemu, jenž je zde diskutováno :-) A teď si na mně Vox smlsne.. Ještě že mám Tesoro :-P :-D

Myslím že mohu rovnou poděkovat všem co mi už poslaly kontakty. Myslím že to pujde a opravdu se těším na klubovku/y (hned po jižních čechách budu domlouvat Ostružnou)

saman-1: Mezi "u" a "a" si domysli "rv"! :-D

S tímto bodem bych prosím nesouhlasil..cituji.. Podporovat členství lidí ze všech sociálních vrstev a pomáhat rozvíjet jejich zájem o historii naší země. Charitativní činnost.
Naopak bych omezil počet členů v klubu..A další nepřibral.
Jen pokud by se uvolnilo místo po odcházejícímu členovi.
Dále bych dal možnost v nastavení profilu..kdykoli a sám ..Ukončit členství v klubu.A ne že po půl roce nečinnosti se to smaže samo.Když už ..tak dejme tomu měsíc.
Jinak v podstatě se vším souhlasím.

;-) ;-)

TO Cortes: Tak to je mi líto, ale tenhle bod je pro mě doslova základním kamenem lovce pokladu......tady prostor pro změny určtě není :-)

Neříkám neumožnit,ale nepřijímat kde koho na potkání..A říct ..tento klub bude mět max..tolik a tolik členů.
Musel jsem to napsat :-DJe to stále masovější a masovější..více hledačů na toto upozorňovalo. :-D

Jsem rybář tak dvacet let a nejraděj bych byl taky , aby se rybářská základna nerozšiřovala (bylo by více ryb na jednoho rybáře). Což je samozřejmě nesmysl.Když se přihlásí někdo do svazu, tak se taky neví jestli nemíní pytlačit.To samé je s detektoráři. ;-)

alex-U nás už povolenky do lesa nedávají všem.Je určený počet kusů :-P

Jak vidím ten obrázek nahoře tak se mi děla špatně, vždy jsem se snažil při hledaní byt co nejméně nápadný a ne jak smečka psu, ta komerce prodeje detektoru a prezentace nalezu hledaní zabijí,čím více děr tím líp, je to biznis prodat co nejvíce detektoru platí pro všechny www prodejců. Kdeže ty staré časy jsou. Klidně to zase smazej už jsem si zvyknul kdo napíše pravdivý názor je smazán a vymazán. A můj názor zrušit nic nepropagovat. 8-)

To samé dělají i rybáři, ale na soukromých revírech. ;-)

Koukám ,že pár lidiček to tady hlavně ke konci píší i za mě.Mám bydliště kde nejsou ,žádné významné lokality,u mě je to jen o chození a chození ,prošel jsem toho tady móóóc a mohu napsat že na echtovní nálezy je to chudý kraj,Bohužel lidí s detektorem přibývá a přibývá i v tomto na nálezy chudičkém kraji.....nevím kam až toto povede.K chodu Markovýho klubu:Nevím původně jsem myslel klubík o počtu do sta lidiček,ale i to bude jinak,prostě komu se prodá detektor,ten pošle přízpěvek a je v klubu..a o poctivosti hledačů 8-) 8-) 8-)Každý z vás ví jak to je.Nevěřím Marku že vemeš lidi na lokalitu na pomoc archeu a při tomto počtu lidí nevěřím že se ti tam nikdo nevrátí jindy.Moje mínění :-Nemyslím to nijak zle.)

To Hač. Je jasné že se objeví i nějaký nepoctivec. Nijak to ohlídat nepujde. Bohužel, pokud se ale lokality ohrožené nelegalní čiností některých taky hledačů neprochodí, nic na nějaké bádání nezbude.
Pro hodně lidí to bude možnost se s archeologií seznámit a pochopit určitou logiku věci :-)

To Krusell: Nemá smysl někoho do spolupráce nutit, to je na každém co ho zajímá. Pro většinu hledačů, to ale může být zajímavé. Fotka je z Mistra hledače, nevím o nikom komu by se s té akce dělalo špatně. Tedy až na tebe.
Neustále tady ale někoho napadáš, používáš výrazy které na lovce nepatří, a od časů pusinky jsi určitě největší "prudič" na lovci.

Moc nerozumím proč to děláš, ale je pravda že se mi to vůbec nelíbí :,-(

To Krusell: A ještě dodatek, jsem docela alergický na každého kdo si k vlastnímu názoru napíše, že je to ten zaručeně prvdivý.

Taky by mě zajímalo, na jaké ty staré časy tady vzpomínáš, s detektorem chodíš pár týdnů?

Na chlapíka který tady minulý týden brečel nad tím, že mu na jiném webu zrušily inzerci a nemá tak kde obchodovat s nálezy je Tvůj přístup docela ostrý... :,-(

Tak nevím podle čeho soudíš že hledám pár týdnu, prvého Fishera jsem si dovezl z Vidně hned, jak zrušili lajnu, asi podle toho že se někde někdo zaregistruje, a Ty víš, že s něčím obchodují nebo jen tak střílíš od pasu, když tak něco vyměním nebo koupím, co nemam, a někdo nabídne, ale neprodávám, zas taková socka nejsem, a nebyl jsem sám, co nadávali že někteří puberťaci neví jak podat nezávadný inzerat.A nevím co je na mém názoru ostrého, ještě celkem dobře vidím i slyším. Ani tu nemá smysl psát, komu prodej detektoru nejvíce vadí že. :-D
To víš, že všichni nejsme jak ovečky, a v pionýru jsem též nebyl, a babičku jsem nečetl. Tak nic ve zlem ať se Ti daří.

To krusell: tahle diskuze nemá smysl. Účelem klubu lovce lidi spojovat. Za tím co jsem napsal, si stojím, a mám dojem, že se vydáváš za někoho, kdo nejsi. Ostatně tahle diskuze má být o dalším směřování klubu lovce pokladů a nezlob se, k tomu jsi neřekl nic! Tedy pokud Tvůj příspěvek neznamenal, že by většina hledačů měla Svůj koníček opustit, aby si mohl chodit jako za starých zlatých časů, kterých jsi se ale nezúčastnil….
Nevím, jaký rozdíl je mezi nezávadně a závadně podaným inzerátem na prodej nálezů. Ale ani to nechci vědět!

Musím jenom znovu poděkovat všem, co mi poslali kontakty na archeo s kterými spolupracují. Myslím, že do podzimu bude minimálně jedna akce, a vše tak spíše bude záležet na stavu porostů. :-)

Vše probereme na klubovce a pak samozřejmě zveřejním v secret. Zdá se, že je ale hodně odvážných archeologů, co jsou ochotní risknout povrchové sběry s amatéry.

Zdravím Elmaru a ostatní Lovce,jsem zde a hledám teprve od srpna loňského roku ale musím přiznat že mě to zde přirostlo k srdci více než na DW.V zásadě souhlasím s výše uvedeným ale zároveň podpořit Cortése.Můj názor je že klub by měl mít jen určitý počet lidí ať už 100 nebo 300,a členství v klubu by mělo mít trošku přísnější pravidla,poslání prvního příspěvku se mi zdá málo.
S archeology nemám žádné zkušenosti ale rád bych akce s nimi uvítal ,či zmíněné povrchové sběry na polích . :-) ;-)

To Bob125: Je klidně možné navrhnout přísnější pravidla pro vstup. Stačí dát návrh. Počet omezovat ale nejde, nevím jak bych to udělal a bylo by to pro začátečníky jenom diskvalifikace.

Posuzovat weby nebudu, ani to nejde. Myslím že je hodně lidí co na DW chodí. Tohle dělá jenom zlou krev. V podstatě jsou tady tři nebo čtyři větší weby o hledání (LP, DW, DR) a pak pár menších jako je detektorgold. Myslím že většina hledačů, kteří chodí delší dobu, občas mrkne na všechny :-)

To Elmara :to jsem nechtěl jenom že lovci mě přirostli víc k srdci :-).Co se týče podmínek vstupu snad by se musel zůčastnit některého klubového setkání ,tím by se mohli lovci s daným člověkem seznámit osobně a udělat si o něm obrázek.Kolikrát už první dojem napoví. :-)

Já musím částečně souhlasit s Cortesem,Hačem a dalšíma.Nepřijímat nové lidi asi nepůjde,ale co udělat druhej secret do ktérého by byl již přístup za přísnějších podmínek,např. anonymní hlasování členů kteří tam již budou.To samé by platilo o zrušení přístupu.
Bylo by však těžké určit ty první členy,ale nějaké kritérium by se určitě našlo. ;-)

to all: nemyslím, že by bylo důležité omezovat počet členů, ale souhlasil bych s nějakým způsobem zpřísnění přijetí člena.....myslím hlavně proto, aby do klubu dostali ti, kteří mají hledání jako skvělý relax a koníček....ideální podle mne je jako jedno z těch pravidel doporučení od stávajícího člena(členů)...jde o eliminaci "mrcasníků" kteří např. nezahrabávají, kšeftují a jinak dělají ostudu a špatnou pověst těm slušným hledačům. Boj proti tomu, aby byl omezený počet členů nebo počet hledačů celkově mi přijde a nikdo se na mne nezlobte, jako snaha aby toho na dotyčné více zbylo.... :-( je pravda, že je hledačů spousty, ale nemůže to být taková tragédie, když potkat v terénu kolegu je jev velmi vzácný a ojedinělý. Miluju samostatné lovy a stejně tak i společné - vše má něco do sebe. A další věc, která mi nejde moc pod vousy je když hledač, který chodí delší dobu ohrnuje nos nad začátečníky, nebo hledači s krátkou zkušeností (jako třeba já - hledání se věnuji druhým rokem), protože mezi začátečníky může být leckdy slušnější člověk než starý pardál, který nemá vztah k přírodě a jde mu jen o ty nálezy. Co se týče archeologů zatím nemám zkušenosti, ale již brzy možná bude vše jinak ...jeden místní člověk, který má zájem o historii naší obce našel pravděpodobně místo se zajímavou historií, ovšem ne přímo archeo významu a rád by uspořádal výpravu - on, archeolog k posouzení místa a já k prvotnímu ohledání...což by mohla být velmi zajímavá a poučná zkušenost. ;-) jinak musím dodat, že znám odsud zatím cca 5 lidí a další poznám až na klubovce příští týden, takže snad si společně padneme do noty a do piva :-D ;-)

Ty jsi krutej mambo61 . Moc se do takových to debat nezapojuji ,ale tady mě to nedá Buď nás nové vezměte mezi sebe ,nebo ne . Takové členství druhé kategorie je dosti podivné .
bob125:taktéž se mi tu líbí ,jinam ani nechodím a nepřispívám ,ale když vidím že tu je člověk pomalu na obtíž tak nevim
:-(

:-D :-D :-D :-D

TO miki: Určitě na obtíž nejsi :-)

Co se týče počtu hledačů, ono to hledání plíšků většinou moc dlouho neudrží. Odpad nováčků je obrovský. Pro ty co je ale hledání chytně jako kdysi mě, nebo každého jiného hledače bych rád klub měl vždy přístupný.

Ale volání po super V.I.P může být taky platné. Co takle V.I.P pro ty co se budou zůčastňovat klubových hledání s archeology? Tam by se řešila pouze spolupráce? Je to jenom návrh? Mohlo by to fungovat i tak, že by tam mimo lidí co na setkání jezdí nemohl nikdo jiný přispívat?

miki...bylo to myšleno trošku jinak,např. aktivitou na webu.Kdo je novej a starej jsem neřešil ;-)
Ale uznej sám že dát jeden příspěvek a pak jen čučet není zrovna košér.A to nemluvím o vynášení informací z LP ven ;-)
Špatně jsi to pochopil. :-) ;-)

Já chci bejt předseda VIP secretu 8-) S archačema spolupracuju, jsem zván na jejich akce, archeo jsem taky odevzdal, byl jsem na všech ročnících výstupu na vrch Satan, příspěvků jsem taky pár poslal, všichni mně maj rádi o:-) a navíc kouřim fajfku a to předseda musí :-D :-D Zkrátka mám zásluhy a potřebné schopnosti tak si mě zvolte nebo se zvolim sám a všechny vás vymetu :-D A začnu nováčkama a Tessorářema :-D :-D Můj náměstek bude Jin ;-)

Tom2: je prava že s fajfkou vypadáš jako Klema. Což se cení, vudce má mít charizma :-) Já jsem pro :-)

JJ hlásím se na místo náměstka:-)Budu přísná a nekompromisní a budu razit a prosazovat heslo Tom2- Kdo nešlape s Minelabem , šlape proti nám!!! :-P :-P Jinak vážně, nemyslím si , že je možné limitovat množství lidí, kteří by zde chtěli být, spíš zpřísnit podmínky členství, a tvrdě postihovat nevhodné chování v chatu, a také pokud by se prokázalo, že dotyčný hledač, chodí na zakázané archeolokality, tak pak si myslím, že by zde neměl být, nebot takoví lidé dělají tomuto krásnému koníčku špatnou pověst.

A že jsem nedržel hubu. o:-) :-P

Elmara: Však já vím že máš doma fajfku také :-D

Tom2: jenže já ji kouřím stejně jako cigarety :-D

Elmara: Vždyt já také :-D Rakovina nás dostihne tak jako tak 8-)

Tome, to neokecáš. Když tě vidís s fajfkou, mám hned představu mladého vůdce revoluce. Když se podívám na sebe, vidím sedláckého synka hospodařícího na gruntu :-) To by nešlo, reprezentovat se musí. Co by to bylo za předsedu kdyby vypadal jako kulak Vata :-)

No jo no kulak Vata byl dobrák jako ty to neokecáš :-D Já bych byl holt ten diktátor ;-)

N

To Tom2. no právě :-)

Trochu mi ujelo N :-) Já vidím problematickou spolupráci s archáči veřejně prezentovanou na webu. Nedovedu si představit že domluvím hledání s oblastním muzeem a na akci by přijelo 20 lidí který jsem v životě neviděl a měl bych se za ně zaručit. To že máme společný koníček neznamená že se mezi námi nenajde blbec co si nacpe nálezy do kapes a zítra je pošle na aukro. Určitě bych se nebál pozvat lidi co znám z Ostružné, místní lokalita je dobrej filtr charakteru , ale cizí bych nechtěl. Jinak díky tomuto webu a klubovkám jsem poznal nové, stejně "postižené" kamarády a doufám že i nastávající klubovka u Libmuse bude povedená :-) I Když to bude asi hromadné maso, ale určitě bude i prdel. Nápady na změny v klubu nejlépe probereme večer u piva při debatě z "ksichtu do ksichtu". A jedna poznámka na závěr. Zahrabávejte kurva po sobě díry. Ahoj Pilotk

To Pilotk: těším se na pokec :) Bude to chtít probrat ze všech stran :-) Určitě souhlasím s tím že akce by měla být o lidech co jezdí na klubovky, a které známe osobně alespoń z pár akcí. To by mohl být první filtr :-)

Jak to tu tak sleduji, říkám si proč vstup do klubu neudělat osobně a formou - třeba (podpisu,...?) kodexu slušného hledače a zároveň si tak udělit právo ke vstupu se smluveným jménem a heslem.. Třeba na njěakém srazu. Asi jsem nevymyslel nic závratného, ale myslím si že by si nováčci rozmysleli jestli se stát členem či ne. Tím by i nemuselo docházet, jak už se tu někdo zmínil, k únikům informací. Je to jen můj malej nepromyšlenej názor, nápad. Osobně nejsem z těch co by přispíval každý den a sbíral frčky (tím nechci nikoho urazit, třeba tu ani nikdo takový není) a ani jeden z těch co by nerad přispěl, nebo jen koukal co a kdo.. Rád se něco dozvím a myslím že tu jsou samý bezva mudrcové co mne jako ročního hledače můžou něco naučit. Mohl bych jmenovat, ale to bych se upsal.... :-) No abych se moc nerozepisoval.. Nechci nikomu nic radit. Někdo je komunikativní více, někdo méně a někdo vlk samotář. A to je asi vše co jsem v tuto chvíli chtěl :-) Všem hodně zdaru
Atos

To je právě ten problém, někdo je vlk samotář. Pro mě je například problém srazy, hospoda mě nezajímá alkohol také ne a velké polní akce mě děsí.Jsem pro komorní hledání do tří lidí a to je většinou můj syn a nějaký moc dobrý kamarád.Poslední dobu ani moc příspěvků neposílám ty různé hádky mě odrazují. Přesto si rád přečtu co se tu děje a třeba pokud vím tak poradím. A to co chcete z klubu udělat začíná přecházet do mnoha poviností a do toho se mě nechce ani bych na to neměl čas. Přesto nevidím důvod proč bych na stránky LP neměl chodit, ale jak čtu co chcete udělat za bezpečnostní opatření tak to asi nepůjde.Všechny ty akce co plánujete podle mého názoru některé lidi a to i dobrých odradí a to je přece škoda.

Zdravím všechny lovce,
detektor mám asi 2 roky, moc hledat nechodím, takže mých nálezů je málo, ale jsem ráda, že jsem členem. Nikdy jsem se o historii nijak nezajímala, ale díky těmto stránkám se to jaksi změnilo. Nejenom z mých nálezů, těch je fakt málo :,-( :,-(,, ale z nálezů ostatních členů a hlavně názorům k nim a zkušenostem od ostatních členů se i dost naučím. Mrzí mne, že se na klubovky nedostanu, buď je to daleko, nebo to nevyjde časově. :,-(. Jinak s archeology nemám žádné zkušenosti, spolupráce se nebráním. Nakonec - snad někdy naviděnou :-) ;-). Aknel

Bohužel máš pravdu :,-(

Tak myslím že uplný zaklad všeho by bylo, kdyby lidé kteří na lovce chodí na něho chodily rádi. Pokud lovec někomu nesedí, tak ať se prostě nechodí. 8-)

Teda Bobanxi.. Jak to že sis ještě nezaložil vlastní klub..? To není zamýšlení, ale hotovej seznam. Nejspíš to bude ale tím, že by si s tímhle neměl asi takovej úspěch. Ale každý má nějaký ten názor a doufám, že jsem tě teď nějak nenaštval. Elmara dle mého ví co dělá a naprosto souhlasím s tím co teď napsal. Koneckoncu, je to v jeho režiji a on je ten co s tím začal.. Nechmeho tedy dělat to, co tak dobře umí 8-)

Myslím že by bylo dobře si přečíst všechny základní body na kterých je klub lovce založený. Ty jsou tam od začátku a myslím že budou platit stále.

Myslím že diskuze bude na klubovce plodná :-D Určitě se ale nezmění nic na tom, že by se na lovci nepřijímali nováčci. Každý někdy začínal a tenhle požadavek považuji za unfer 8-)

Řešíme tady V.I.P a další blbosti. Čím víc se budeme uzavírat před veřejností, tím bude hůř, protože v těch ostatních to bude budit pocit, že se dějí nekalosti. „Nepublikovatelné“ nálezy ať si ti, kterých se to týká, posílají mezi sebou dál emaily. Někteří vychytralí hledači o sobě dávají vědět jen bezvýznamnými nálezy a to ostatní končí Bůh ví kde. Chápu třeba, že místa nálezů se nezveřejňují hlavně kvůli nim. Já osobně jsem si detektor pořizoval jen pro ten neopakovatelný zážitek od slibného signálu pod cívkou po identifikaci nálezu. Nikdy jsem nic vyloženě cenného nevykopal a ani po tom netoužím. Velice rád bych vyměnil vykopanou truhlu zlata za pocit, že neděláme nic nezákonného, naopak že přispíváme k poznání dosud neznámých a neobjevených historických faktů a souvislostí ;-)Toť vše.

Bogan st. Amen! není co dodat.....vidím, že máme pěkně složenou chatku na víkend a budeme si rozumnět ;-)

Doufám, že si taky zahledáme a víkend nám neproprší :-D

Od Admina: Příspěvek od Bobanxe jsem na jeho žádost smáznul.

Příspěvek od Bobanxe, to je škoda :-/

To Bogan st.. on napíše jiný, chce si to jenom nechat víc projít hlavou :-)

Ta selekce není dobrej nápad.Modré oči,blond vlasy,tvar lebky....Hledání je o pohodě.Většina zlatokopů se unaví a čas je zavane.Možná by bylo zajímavé pořádat společné akce a sběr bordelu .Ukázat,že detektor neslouží jen ke každodennímu sběru zlatých valounů.V tel. zprávách byl záběr kraje vypuštěné přehrady.Bordel,plechovky a jinej kovovej odpad.Nebo kraje lesů.Bylo by to legální a veřejnost by možná změnila úhel pohledu na hledání.Osobně beru občas nevěřícího tomáše na procházku do lesa a když vidí kolik železa se tam válí,tak mění názor na hledání.

Dobrý den,
Bohužel Vás asi nepotěším, protože opravdu povoluji pouze registrace které
někdo doporučí, nebo registrace lidí kteří chtějí především informace dávat.
Když se to dělá jinak, fórum je pak plné "duchů" kteří jen mlčí.
Doporučuji Vám prozatím se registrovat na jiných hledačských stránkách kde
nejsou tak striktní podmínky, a časem si Vás třeba někdo všimne (když budete
aktivní) a pozve Vás.
Nehledejte v tom nic zlého.

Díky za pochopení
B.Marek

Tahle odpověď mě přišla z jednoho fora když jsem vybíral detektor docela mě to mrzelo chtěl jsem si jen přečíst názory jinejch hledačů na různý detektory doufám,že to tady takhle nedopadne.Jinak držím Elmarovi palec ať to vymyslí ke spokojenosti všech určitě to lehký nebude.

Krejcar: Ty jedeš na klubovku??

Krejcar přijede v sobotu

jo tak to je super...poznám dalšího člověka, kterej se tady jeví jako super....lidi já se těšim....teď ještě to počasí... :-/

Těžká debata klucí a holky. Vono jde zřejmě o daleko vážnější věc, než si teď uvědomujeme. Konec srandy, protože jestli něco nevznikne, tak zároveň něco zanikne, a nebo, nedejperun, vznikne něco někde jinde, co se nám vůbec nemusí líbit.
Jestli má fungovat jakýkoli zájmový klub s napojením činnosti na státní strukturu je třeba přesně vymezit jeho funkci tak, aby byla státem akceptovatelná. Koridor není v našem případě nijak široký. Tedy žádné "já bych, já bych chtěl"
Shodli bychom se zřejmě na klubu v anglickém stylu, že?
Členem renomovaného klubu hledačů se rozhodně nikdo nestává nákupem detektoru. Nákupem detektoru a posláním příspěvku se "člověk" stane pacientem Lovců pokladů - tohle je daný a je jasný proč to tak musí být.
Na týhle členský základně by VOPRAVDU mohl vzniknout Klub jako to V.I.P.
Prostě aby to mohlo vypadat třeba tak, že přijdete za majitelem pozemku:"Dobrý den, mohu si u vás na poli zahledat?" On:"Táhni do hajzlu s tou berlí, nebo budeš potřebovat opravdovou!!" Vy:" Ale já jsem členem Klubu Těchcovpotutvářekopouartefaktynedozírnéceny." On:" Tak to je jiná, to jste měl říct dřív. Pojďte si dát kafe a já vám ukážu rodinnou kroniku, ať víte, kde nejlíp začít."
No a aby to tak mohlo jednou být, tak je naprosto nutný aby členy takovýho klubu byli jen lidi a né hovada. Takže přijetí do takovýho klubu nabude jen záležitostí chtění jednotlivce, ale souhlasu stávajících členů.
Nemusíme snad moc hledat V.I.P. sekci - máme tu archeo.
Přístup na archeo by například mohl být povolen až na základě doporučení archeologa - protože je fakt, že krytí zatím spíš potřebují "archáči" než hledači. No a tam by se pak nechalo debatit o věcech o kterých na chatu nelze, s lidmi, kteří tomu fakt rozumí.
Členství v klubu samosebou přináší mnoho povinností, které, ten co ho to baví, rád splní (archeo-hledačo-ofiko-akce), a žádné výhody - mimo možnosti slušně kopat v zemi slušně se chovat a občas se slušně s kamarády vožrat.
Prostě se to zřejmě neobejde bez nějaké té "průkazky". No a to je kámen úrazu zejména pro lidi pamatující SSM - to jsem pochopil z diskuzí na DR. Lze to pochopit, jenže vono to holt jinak nepůjde, dokavád nebudem zvládat telepatii.
Pokud se najdou archeologové, kteří jsou ochotní jít do nějaké formy spolupráce, musí mít nějakou záruku, že lidi, se kterými do toho jdou, nejsou nějací prasomrcasníci, ale vzdělaní a vnitřně ukáznění lidé. A na čele to nikdo napsaný nemá.
Z některých diskuzí (nejenom tady)podle mě moc čiší takové to - "Já mám detektor a všechny se poserte bo máme demokracii"
Takovej klub není prostě žádná prdel a věřte, že aspoň částečně vím o čem mluvím protože jsem zakládal motoskijöringový klub a pořádal v tom sportu mistrovství republiky v době, kdy se v Čechách ještě ani nevědělo, že se nechá táhnout za motorkou lyžař - natož závodit.
Věřte kamarádi, že to dá dost makačku a odměnou je většinou "jenom" dobrý pocit z dobře vykonané práce.
No a vo tom to je.
Budiž nám oporou fakt, že ve vesmíru neexistuje problém, který dlouhodobě odolá náporu inteligence.
Tak ahoooj na masovce - teda klubovce

:-) :-)

Vida, a máme tady základ další zednářské VIP detektorářské lóže. Co takhle založení předsednictva, vybírání příspěvků, placení odpustků? Založíme si účetnictví? Trestání za pozdní příchody, za neúčast? Na schůzích, samozřejmě? Připojíme se k chovatelům králíků, zahrádkářům, a dalším členům bývalé Národní fronty? Úlevy na daních? Co kdyby z toho dokonce koukala nějaká dotace z EU? To by se to chlastalo...

Voxi - i když existuje řidičský průkaz, vždycky máš možnost bejt slušnej řidič, nebo prase, a nebo jezdit načerno. Prostě tady ten svět takhle funguje.

Kvakjire, no a vovovo-votom to je. Ale jak to fšecko rozlišit?

Prostě bejt členem svobodnejch zednářů není o tom mít jachtu a vilu - kdyby to bylo tak jednoduchý, tak je tam kde kdo. Svoboda není o tom jaký máš možnosti, ale jak je využiješ. Nejlíp se rozhoduje volbou mezi navzájem známými lidmi se stejným cílem - už od pravěku.
Našim společným cílem je aby nám to kopání nezakázali.

Jo tak to máš pravdu (i když si nejsem jist, zda zrovna tohle u takovýchto, zvláště těch jejich VIP, skutečně platí - dokonce jsem přesvědčen, že je tomu přesně naopak, třebaže možná z trochu jiných důvodů).
Naším společným cílem by ale skutečně MĚLO BÝT aby nám to hledání a kopání nezakázali.

Na oficiálních místech se s Tebou nebudou bavit dokud to nepůjde přes politiku, nebo ekonomiku. Takže spolek, nebo sdružení a to sevším všudy . Včetně účetnictví, předsedy a mluvčího.

Já bych to nelámal přes koleno. Kdo bude chtít být aktivním členem klubu ať si je. Pro tuto sortu lidí by mohlo být zaheslováno Archeo kde by si tito aktivní členové klubu řešili v klidu svoji činnost.Ostatní ať si vesele jedou po svém tady na lovci.

Jojo, je to věc těžká, prdelí holou, rozsednouti ježka. Naštěstí toto rozhodování není ani na mě, ani na nás, ale na Elmarovi.
Mj. jsem se jednoho psychologa, spíš psychiatra (potkali jsme se před X lety o dovolené v Bretani, takřka v Brocéliandu) zeptal kdo je to dospělý člověk. Odpověděl, že je to člověk, schopný přijmout zodpovědnost za druhé. Takže si ty příspěvky, rady a moudra proberme znovu odspodu nahoru, kdo jen nekibicoval a se k tomu v těch přízpěvcích přiznal?

Ahoj vcelku souhlasím s kvkjirem ale je tu jedna drobnost jsou mezi námi lidé, jedinci ktěří z nějakého duvodu na akce typu maso klubovka .-) nemusejí nebo nechtějí.Toho koho osbně nepoznáte nemužete soudit a také co si víc myslím nemužete moc organizovat ,z toho usuzuji že se vám zmenší okruh klubařů já třeba na masové akce nejsem ale neznamená to že když najdu archeo neodevzdám ho z 3 roky co tak nejak pohledávam nejsem zase až tak zaryt do hlíny každý den ,jsem doposud žadné archeo nenašel nebo prostě nemnel něco co bych mohl odevzdat.To ovšem stále neukazuje nato že bych to neodevzdal jak by ste mne tedy mohly soudit když jediný kdo mne poznal z lovce byl ELMARA,Krejcar .z jednoho společného pohledání a setkání v krámě také nepoznáte jestli dotyční je prasohledač nebo jen má rád přírodu i s její ukritou krásou pod zemí.Jsem vášnivej rybář ale ryby nejím jsem vášnivej hledač ale málokdo mne zná pač na srazy nejezdím jsem tedy podle čeho možným členem ? dá se to poznat?a s archeology bych si vyšel někdy rád nepopírám ale akce typu 50 lidí na jedné louce mně děsí.Podle čeho vybírat to otázka ˇ? Ať se vám vydaří víkend a moc to tam nezrajtujte  jinak podporuji nejakou klubovou příslušnost ale musí se spoustu věcí vyřešit je to běh na dlouhou trat držím palce a doufám že klubistou zustanu  ;-)

Berme to jako projekt.
Základní fáze projektu:
nadšení
vystřízlivění
chaos
selhání projektu
potrestání nevinných
dokončení zcela jiného (zdeformovaného) projektu
vyznamenání nezúčastněnýchDiskuze je opravdu taková jakou jsem si představoval. Moje vlastní představa je velice podobná té co má Kvajir a v podstatě vše co se týká případných archeo akcí jinak než je popsáno od žabáka ani dělat nepůjde :) Ostatní je na demokratickém vyžvatlání :-)

Elmaro ,
cituji ,, Ostatní je na demokratickém vyžvatlávání ´´ tak to se mi moc líbí .
Za komančů jsme měli organizovaný každý náš krok. Za ty léta mám na organizování jistou alergii.Nyní mi stačí k mé nelibosti organizovat život v práci jeden bývalý agilní zelený mozeček a občas i rodina takže tady to klábosení na webu beru jako pohodový relax mezi stejně postiženými pacienty.
P. S. Každý ať si najde svou cestu která mu bude vyhovovat . V dnešní uspěchané době člověk ani moc času na svého koníčka nemá a je to také o penězích na cestování.Každý má jinak hluboko do žlabu . :-D

Tak já se ještě jednou pokusím demokraticky vyžvatlat :-)
Dostal jsem ještě jeden nápad ,nevím však jestli je to technicky proveditelné.
Co takhle umožnit zaheslování příspěvku.Bylo by pak na každém ,který příspěvek určí pro všechny v klubu,a který jen pro určitou část lidiček kterým pošle heslo pro přístup.Nebude to žádné V.I.P,vlk se nažere a koza zůstane celá.
Tak a do mě ;-) :-P

To mambo.61: To je samozřejmě proveditelné, ale moc nevím jak by to pak fungovalo.

Já vím Markova vize je mít klub dle Anglických hledačských klubů.Jenže jsme bohužel v kocourkově ,kde neplatí ani zákony o hledání jako v Anglii čili nemůže fungovat ani klub dle jejich vzoru.Tady je anarchie jak v politice,v zákonech,tak i trochu odlišná mentalita lidí tudíž i hledačů. :-)..........Jinak trochu poslednímu tématu v diskusi.Nearad bych dělil klub na V.I.P. a ostatní ,je to myslím trochu nespravedlivé vůči nově příchozím ,protože pořád jsou tyto stránky pouze a jen o našem koníčku a to je hledání...bohužel nemám představu jak toto vše kolem stránek a klubu ukočírovat a bojím se aby se to Márovi nezvrtlo do jednoho nejmenovaného webu.Nokonec všichni víme prdlajs,třeba je důležité ,že jde prodej detektorů.A to si myslím že malinko,tedy hodně závidím.A třeba v tom je důvod proč jsem začal rejt :-P :-P :-Protože bych to nedělal jinak. :-/

Když bude mít klub pravidla, tak už jde jen o to, je dodržovat. Jsem na 100 % přesvědčen, že by se daly naše zákony vyložit tak, aby pravidla dávaly. Stejně jako by mohli dodržovat pravidla i politici apod. Je to bezpochyby věc mentality a tradic, ve Velké Británii mají přece jen těch několik set let náskok. Někde se ale začít může. V tomto případě skutečně stačí jen chtít.

Možná, že používáme špatným způsobem pojem "V.I.P.". Co trochu upravit význam - z - very important person, na - very industrious (hard-working) person. A hned by to bylo o něčem jiném. :-P
Nakonec je třeba klub v klubu kravina. Pouze někteří členové klubu budou "spolupracovníci" (hned další slovo s divným významem). Vono tahle debata pojede 100x rychleji až se sejdeme. Teď jen nějaký ty body do diskuse. A kdo se začne u ohně prát před patnáctým pivem, toho bych už do secretu nepustil.

To Elmara a kvakjir: na klubovku se sice nedostanu, ale plně se ztotožňuju s názorem, který tu výše kvakjir prezentoval. Má můj hlas v zastoupení 8-)

Ještě jedna poznámka nevím kolik má LP členů,ale této diskuze se zůčastnilo 38 lidí,slovy třicetosm,což také o něčem svědčí :-O

Kvakoš dobrý a kdo vypije patnáct a víc nebude se bít, tak se stává členem I.H.P. :-)

Čéče Kobro,
nejseš ty tak trochu korporátní Helmut s hlavou tak trochu hranatou z Excelu? (Tohle totiž mám přímo nad sebou ve firmě) :-) Tohle tvoje vyčíslení a názory fakt sedí.

Nedalo mi to, a posílám, co jsem si ráno do svého baťovského notesu poznamenal, je to s tebou a Kvakjirem jak přes kopírák:

Členství v klubu, jak ho chápu já:
* dobrovolné,
* přístupné všem,
* nezávislé na vlastnictví detektoru (někoho prostě baví jen historie a na tu naši francouzskou hůl kašle),
* podmíněno aktivitou (obojí výše a toto viz např. Jezero),
* nutnost aktivity, a to nikoliv bezbřehým tlacháním v chatu (secret VIP pouze pro vyvolené),
* ev. absolvování školení od archeologů nebo patřičných pracovníků muzea - snad i periodické.

Nikomu tohle nevnucuji, natož pak Elmarovi a ostatním adminům. Takhle to prostě cítím já a v zásadě rovněž souhlasím s Kvakjirem a ohledně té aktivity i s tebou.

A nebo vše ať je jak bylo ,přeci si to řídí admin stránek,hledač a prodejce klacků Marek a jeho tým v jedné osobě sám tak proč mu do toho nějak kecat .Ono se to nasměruje někam samo.Není-li pravda. :-)

A já hlavně potřebuji tu loketní opěrku jinak je to v čudu,protože chodit budu stále ať je nějaký klub nebo není,je mi nakonec jedno jestli se to tu hádá nebo někdo někoho osočuje,je mi jedno kdo co našel nebo najde.Hlavně že jsem s dětmi na čersvém vzduchu a sem tam něco hezkého vyškubnu z matičky země.Tímto končím diskusi a rád vás uvidím možná v Rudolci.Přijel bych na kukajdu brzy ráno. :-)

Diskuze se mi líbí, v takovou jsem doufal. Okomentuji několik posledních řádků.

1. To co popsal Cobra, doufám vypotíme na klubovce a pak třeba nějak doučešu doma.

2. 38 diskutujících je víc než bych čekal. Lovec má cca 550 aktivních registrací. Pravidelných návštěvníků je samozřejmě ale podstatně méně.

3. Hači ty chlape ušatá, já nechci aby se to na lovci hádalo. Když mi někdo napíše že jsem jenom umolousaný prodejce klacků, tak se nenaštvu - je to pravda :-) Vadí mi, když jsou ale lidi na sebe jako psi. Myslím že hodně to dělá anonymita internetu. Padnou věci které by normálně nezazněli a kdyby zazněli z očí do očí, tak si to borci vyřídí už i jinak "lidsky". :-P

4. Od začátku jsem pro hledače chtěl dělat klubová setkání v Anglickém stylu, nikdy jsem tak na klubovky netahal detektory na předvádění ani neděl jiné blbůstky, co by mě bránily si na klubovce pořádně zahledat a pokecat (většinou do kuropění). Myslím že je ale čas trochu přidat a zejména pro lidi, co už mají doma dostatečné zásoby krejcarů by akce s archeo mohly znamenat výrazné obohacení jejich nejen hledačského života. :-)

Zítra večer už budu v Rudolci, notes si neberu a tak další reakce až v pondělí :-D Nejvážnější dotazy tak bude řešit freon :-P

Já jen doufám, že za nevhodné chování v chatu se nebude brát moje až téměř příliš časté, až příliš lidové vyjadřování. Jak měl ostatně jeden z mých spolupracovníků v prvním zaměstnání u ČSD v posudku. (A chlubil se s tím.) Osobně jsem ho měl rád. Byl to bastlíř elektroniky, jako tehdy já.

Anglické a české podmínky jsou rozdílné, zejména co se mentality týká. Klub bude muset umět se napojit na ofiko strukturu - jinak je to plácání báboviček na písku. Jak psal Alex - prostě se vším všudy.
Rozjet by to měli (na nějaké společně vyžvatlané platformě) ti pacienti, co už nějakou dobu spolupracují s archeo, a mají tak patřičnou (vzájemnou) důvěru. Bo jinak se to nehne.
Selským rozumem vzato je využití potenciálu hledačů archeology jasně oboustranně výhodná záležitost. To je jasná věc. Těžký je takovou spolupráci VYTVOŘIT. Následně se na to můžou nabalit další - i méně aktivní - lidičkové, ale ten základ... musí být echt pro všechny strany.
Já bych bejci taky nejradši makal v NASA na projektu terraformingu Neptunu, ale žel bohu mě tam nechtěj, a to zejména pro to , že takovej projekt zatím v NASA neexistuje.

Založit organizaci take není problém. Problém je, že k tomu bude potřeba hlavně lidi, kteří pro samotné administrativní vyřizování a to myslím i v období případného vzniku (tedy po celou dobu jeho fungování) mohou zapomenout na klasické hledačské procházky po polích a lesích. Tito lidé by byli vlajkovou lodí organizace, včetně zodpovědnosti i za druhé.
Myslím, že až si tohle uvědomí případný zájemce o tyto funkce, tak jich moc nebude k mání. Leda, že by to byl srdcař se vším všudy a byl ochoten tyto útrapy sdílet.
Ono pokecat se dá vždy, všude a o všem, ale tentokrád by musel konkrétní člověk zvednout prdel a místo hledačky na lokalitách s detíkem, provádět hledačku uplně v jiných dimenzích a to hledat zpřízněné duše v politice. Takže začátek by byl u zástupců regionů a to už s požehnáním
archeologických vod a s konkrétním návrhem, ve kterém se budou nacházet body jako kdo jsme, co chceme atd.Toto všechno by muselo vzniknout na základě co největšího počtu
usneseníschopné členské základny a to vše na "papíře". Zvolený zástupce základnou by si toto vše měl hodně vážně nechat projít hlavou.Byl by to totiž první pokus o něco podobného v hledačských vodách a pokud by to vyšumělo jen z toho důvodu, že by se nenašli lidi, kteří by byli potřeba na případnou schůzku z důvodu (já už toho mám dost, teď ať se starají jiní)dojít, je možné, že nic podobného by se asi už dlouho neopakovalo.
Osobně, kdyby se takoví lidi našli, bych si jich nedozírně vážil a asi bych nebyl sám.

Alexi, zajímavý, a hlavně věcný postřeh. Opět jak přes kopírák - náš dům na Střížkově (taková ta hnusná stalinská gotika - 11 vchodů, 253 bytových jednotek) je už Společenství vlastníků. Máme výbor a kontrolní komisi (ze zákona), já jsem v KK a musím říct, že zvláště výbor toho má doslova plný brejle. Opravovali jsme střechu, vyměňujeme okna ve společných prostorách, museli jsme koupit a instalovat nové výtahy, teď se upravují vnitřky - dlaždičky, lina, schránky na dopisy... Výbor to prakticky "jen" řídí a zbytek výkonných prací dělá původní družstvo. K tomu máme výhodu, že jsme pohromadě na jednom fleku, zatímco klub bude rozsetý po celé republice. To jen pro představu. Však bude času na diskuzi v Brandlíně - a dost ho nebude, to mi věřte. Elmara to bude muset ukočírovat, jinak se to rozplizne do bezbřehé duševní onanie.

Zdravím všechny.
Právě jsem si dočetl tuto diskusi a musím též reagovat.V prvé řadě na to členství v klubu. Ku příkladu já jsem začal hledat v loňském roce a opravdu mě to začalo bavit.Za členství v klubu jsem hodně rád i když jsem si představoval,že získat ho bude těžší. Myslím ,že zpřísnění vstupních podmínek by nebylo od věci.Třeba přijímačky na klubovce jak psal tuším Kobra by byly myslím prima.Jednak by se lidé i více poznali a myslím ,že přijímací rituály i lidi více svazují.Pozor však na podmiňovanou aktivitu.Třeba já pracuji jako svářeč na montážích po celém světě a opravdu by mě bylo velice líto kdybych byl za svou dočasnou neaktivitu perzekuován byť jen podmínečným vyloučením.Věřte ,že teď vše doženu :-), už to fotím. A dále souhlasím ,že pomáhati třeba museím je třeba ,ale konkrétním opravdu ne nějakým přerozdělováním. Myslím,že třeba něco jako členský příspěvek by samo o sobě vyselektovalo dost lidí kterým jde jen o čumění.A hlavně by se z členských dalo i něco přispívat na ty potřebné.Já sám doufám,že mi zbyde čas a zučastním se své první klubovky,abych vás taky poznal.Mějte se fajn a a´t to pípá

Kdo jede na klubovku, prosím všechny postřehy sebou. :-)

Podoly, zkus jít nabídnout pomoc do našeho Národního muzea :-) Odtamtud rovnou do hospody se ožrat, následně do blázince, to obojí v lepším případě, pokud tě totiž rovnou nezatknou :-)))

Ještě malá poznámka.Pokud zadám na Googlu třeba bronzové kopí, tak mě vyjedou veřejně nálezy které jsou na LP. Tak je potřeba vyřešit pokud chcete uzavřený klub, aby se na naše nálezy nemohl podívat kdokoliv i bez členství v klubu.Jinak by ten klub asi neměl smysl.

Samane, naopak, pokud jsou u nálezů zprávy, že ty archeonálezy šly do muzea, tak je to ta nejlepší reklama.

A kromě toho všeho bychom mohli na klub upozorňovat tím, že pokaždé vyčistíme kus lesa od PET lahví, skla, obalu TetraPak apod. Prostě tak trochu ochrana přírody.

Nevím, jestli tuhle diskuzi ještě někdo sleduje............ Já byl poměrně dlouho mimo, tedy nebylo moc času brouzdat po netu.
Myšlenka, kterou Elmara vyslovil na začátku se mi líbí. Ale souhlasím i s jinými, totiž charita prostřednictvím "neziskových" organizací (netvrdím, že jsou všechny takové) je hlavně příspěvkem na hezčí kanceláře, rychlejší compy, novější auta a šperky modelek, co charitu propagují. Raději dávat adresně, třeba nákup hraček do dětského domova, uspořádat jim dětský den a pod.
A moc se mi líbí Voxova myšlenka s čištěním lesa, to se bude líbit ochráncům přírody - i s nimi mohou být při našem koníčku potíže.
Pokud to bude fungovat, rád a aktivně se zapojím.
Bohužel, nevím, jestli to náš obraz v očích veřejnosti vylepší, zlatokopové s detíky dobře ví, proč to dělají........oni svoje V.I.P. kluby už dávno mají...........
Elmarovi držím palce.

Myslím že má smysl to zkoušet. Přinos je pro obě strany. :-)

Nazdar Elmaro.
Souhlasím s budoucností klubu,jak jsi ji navrhl.Kromě pomoci ,která by měla být adresná,což již několik členů podotklo.Co se týká spolupráce s archeologi,měl bych jeden tip.Možná dobrý možná ne.Jsem registrován v NM v mineralogické společnosti.Tato společnost vezme každého,kdo se zajíma o mineralogii a sběr minerálů.Po zaplacení členského poplatku 100kč ročně je zájemce přijat za člena.Tato splečnost se pravidelně schází v NM k besedám ,přednáškám,2x do roka pořádá tématický zájezd na lokality.Mimo jiné je tam řeč o nových nalezištích a nálezech,různé rady pro začínající i pokročilé sběratele.
Tuto společnoct vedou doktoři přírodních věd,kteří jsou velice slušní,vstřícní a hlavně zkušení.
To jenom tak pro úvod toho co chci říci.
Existuje také česká archeologická splečnost NM,která sdružuje zájemce o oarcheologii z laické i odborné veřejnosti.Pokud píšeš ,že se snažíš navázat nějaké kontakty s archeologi a muzei,myslím si ,že toto je jedinečná příležitost jak se dovědět o tomto problému nebo spolupráci a náhledu na věc přímo od zdroje.Bohužel neznám tam prostředí které v sekci panuje.Pokud je to ale jako v sekci mineralogické, tak nevím o ničem lepším,kde se věci o spolupráci archeologů,muzeí a detektorářů můžou probrat.
email na vedoucí sekce . zuzana.blahova@ff.cuni.cz
Možná by stálo za to,domluvit si nějakou schůzku a věc projednat.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru