Středověký hrot

Přeji pěkný den,

rád bych se pochlubil mým prozatím nejstarším nálezem a to :  (typ. BODKIN) - šipky kuše. Z dostupných zdrojů jsem se dočetl že váha je v podstatě standardní pro těžké typy hrotů. Nalezeno v lese v hloubce cca 15 cm,poblíž cca (1 – 1,5 Km vzdálené) zříceniny hradu. Absolutně si netroufnu odhadnout stáří. Rád bych podotkl že se nejedná o archeologickou lokalitu! Chystám se navštívit i muzeum. Děkuji všem za názory a případné rady. Přeji všem adrenalinové nálezy.


Cobra

 

Středověký hrot

Středověký hrot

Středověký hrot

Středověký hrot

Středověký hrot

Středověký hrot

 

 

Komentáře

Slušnej kalibr, je překvapivé kolik se jich dá najít. Ale je málo kdo má trpělivost aby kopal i železo.

Moc pěkney.....Našel jsem jich asi 10, a každý má jinou délku a váhu. ;-)

Třeba saman-1 ti řekne víc, ale domnívám se, že se používaly v docela širokém časovém rozpětí. Ne zcela standardní je, že je to v takové vzdálenosti od hradu (nějaká potyčka, výpad obránců, posily?) Nepochybně najdeš kdo všechno hrad zdolával a alespoň zúžíš časový rozsah. Pěkné.

Jak píše SKV, používaly se dlouhou dobu a roztroušené jsou všude díky tomu, že se používaly k lovu.

Myslím, že můžeš být klidný 1,5 km od hradu nikdo průzkum dělat nebude. Pokud jsou v muzeu normální tak ti ji nejspíš i nechají a navíc pro nás (hledače) i sebe získáš plusové body ;-)

Moc pěkná šipečka, taky mám jednu a byl to můj první nález. :-D

Má docela velkou váhu, to bude nějaká obléhací kuše. Počítej, že to je kolem čtrnáctého století a tak sto let na horu a sto let dolů. V muzeu toho mají hodně, také myslím že ti ji nechají.

Zdravím všechny - tak bylo stanoveno Prof.Durdíkem že se jedná o nejtěžší hrot pro kuše na probíjení brnění (je to tedy hrot určený k boji - nikoliv k lovu).Stáří je skutečne 1400 +- 60 let,blíže by řekla expertíza - jenomže se v tomto případě nevyplatí.Ke vzdálenosti od hradu mi bylo řečeno že si to mohl někdo odnést v sobě - jakožto zranění z boje o:-).Teprve mimo dostřel a řinčení zbraní to pak mohl vyjmout a zahodit - je to však jen SPEKULACE.A k mému potěšení mi ji skutečně nechaly (v depozitářích se jich prý v lepším stavu válí dosti :-D )Každopádně všem děkuji za komentáře.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru