Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

Mě to dělá na tesorech při lehkym přešťavení, v hledání to nevadí, a já tomu řikám funkce Hledej a nečum kde co lítá. Když se hledá, je klid. :-D Ten krám se nudí, asi...

Ano nenapsal sem že ho mám manuálně odladěný na max co to de,pak ty prozvuky sů,to je možné že se potvora nudí :-D

Jak jsem vypozoroval, tak když blbne, je potřeba pohnout kabelem u cívky. Asi tam bude kontaktní error. Občas je na mrtvici trefit tu správnou polohu. To Ben06: Čili to odladění blblo vlivem půdy - když to nejde, tak jedině automat. S tím odznakem: je to ono, je tam popis Moravský zemský válečný pomocný fond a to samé v němčině.

Většinou na všechny druhy prozvuků stačí,když ho vypnu a znovu zapnu. Nevím proč to tak je,ale funguje to.... i na ten problém viz Ondra ;-)

....ještě malý kibic ;-)
... nevystavujte zbytečně kabely sondy do vysílacího pole cívek, tzn. snažit se, aby kabel co nejmíň ovlivňoval činnost sondy. U polohy 90° viz výše, lze sledovat vliv kabelu a už i vliv origo uchycené jednotky detektoru(svou velikostí a obsahem vám v této vzdálenosti snadno cívku rozváží - ovlivní, až tak je detektor citlivý)

díky ;-) je možné, že to bylo tím el.vedením, které bylo asi 50 metrů daleko.Ladil jsem v Disc.Jinak obvykle mám odladění půdy max. na 5. ;-)

jaké používáte baterie?vydrží vůbec nabíjecí aspoň pár hodin?

Na GP ultra co mě dali do detíku na LP sem chodil asi dva měsíce třikrát týdně po asi 5 hodinách,u nás v Hodoši sem na ně zatím nenarazil ale ani nepátral po nich,vzal sem Panasonic za 100 kč 8 kusů,zatím s nima chodím tak od začátku srpna akorát nevím kolik hodin,sobota 8 hodin přas týden tak dvakrát po dvou hodkách,jednů sem tam dal varty 8 kusů za 30 kč nějaká akce,byly nejslabší ale mohly byt už taky po záruce to nevím :-) Když to tak po sobě čtu moc sem ti neporadil,nabíjecí nedávám. :-)

díky ;-)

může mě někdo napsat jak ma nastaveny detektor?Já mám nastavení podle návodu, ale na mince, které jsou hluboko 5 cm, mě to dává střední ton :-/.

Zem na manuál, železo 2-4, citlivost cca 6, disk: les 3-5, pole 5-7, disk volume 3-5, dle lokality. Pozor na nechtěné posunutí potencáku, už se mi stalo, že jsem 2 hoďky kopal každý malý kousek alobalu, než jsem si všiml, že mám disk na 0. :-(

Půdu vždy odlaďuji, citlivost: nový model 5-7, starý 10, disk 3 až 5, disk volume 8, iron volume 3-4 8-)

Díky ráno to vyzkouším. ;-)

Ja taky porad nevim jak zjistit jestli mam stary nebo novejsi model. Nekupoval jsem ho ale na lovcich takze kdyz jsem psal prodejci tak mi prisla odooved ze je jen jeden druh cs6.a na prelepeny navod jsem se koukal ale nic jsem tam nezjistil.da se tedy zjistit ktery mam? Dik

Jeste jedna perlicka kdyz jsem prodejci psal jak mam tedy odladit zem bylo mi napsano ze mi uplne nerozumi co po nem chci a ze mam chodit na auto ze to je nejlepsi.
Kdybych vedel ze jsiu takove rozdily mezi prodejci tak me mrzi ze jsem ho neooridil na lovcich

CHodím na manuál,Ground-9,Iron volume-4,Disc-1,Disc vol.-1 :-)

Nekde jsem cetl ze kdyz mas ground vic nez 7 je lepsi auto.
jake mas na tu 9 dosahy?

Na tu devítku mám signál svůj snubák na hlůbku polní lopatky,asi 15-18 cm ale přesně to nevím nikdy sem to neměřil,prstýnek má 3g,na auto sem chodil první den a měl sem hokej v tonech tak sem to dal zrovna na manuál a snažil se poslůchat jenom dva tony což mě sedí,zýtra se jedu mrknůt na předváděčku do Hradiště,su hodně zvědavý na Teknetics G2,snubák beru :-D :-D

nejaka predvadecka? ve kterem hradisti?

V Uherském,je to vyvěšené na DW :-)

skoda to mam trochu z ruky :-(

Zdar, nevíte někdo váhu sondy - C.Scope 2D 36x28 ?
Dik Venawass

vyměním zánovní ESII za CS6MX
nycco@email.cz

a to je výhodné :-D o:-)

Dneska se konečně Cs6ka předvedla!Byl jsem na klasické dvouhodinovce a povedl se stříbrňák František II. 3 krejcar 182?.Byl hluboko asi 25 cm.Kopal jsem ho rýčem Fiskárs takže byl fakt hluboko :-D!Kromě stříbrňáku dalších pár koleček a pěkná cínová nebo olověná figurka myslivce.Poradí mi, kde mám koupit citronku a jak vypadá :-D? díky ;-)

Normálně v potravinách, používá se do marmelád. Pytlík plný krystalek ;-)

Díky za rychlou odpověď! ;-)

Doporučuji sehnat čistou kyselinu citronovou (prostě to co se používá v laborce) s tím co se prodá v potravinách se to nedá srovnat.

Zdravim. Ma z vas niekto skusenost s novou 2D sondou 36x28cm ? Zaujimaju ma vaše nazory. Obavam sa hlavne či nebudem prechadzat drobne ciele a ake ma separačne vlastosti.

Už je jich 15 ks mezi hledači. Tudíž by se mohlo pár kluků ozvat. Nejvíce zkušeností tady ale mají asi dva kluci ze Slovenska, který tyto sondy používali jako první.

Sonda přidá jak na dosahu tak samozřejmě na pokrytí. Je to ale koláč a tak se hodí do málo členitých terénů ;-)

To Elmara chci se te zeptat na odladeni CS6mxi kterou sem si uvas kupoval predchozich clancich si psal ze vzdy odladujes pudu myslis ze automat stoji za prd mam ho od dubna ajeste se ho furt ucim poslouchat jeto muj prvni detik po konzultaci se Zipsy sem vybral tento

Odladění samo je velice jednoduché, otočíš “iron volume” na maximum a pak kýveš sondou nahoru a dolu a nad kusem čisté půdy. Přitom se ozývá při přiblížení k půdě hluboký tón. V bodě kde se ozývat přestane je odladěno.
Hlavní výhoda manuálního režimu je že v automatu je už malá diskriminace. Sám odfiltruje drobná želízka což mnoho hledačů preferuje, jelikož detektor je pak zdánlivě klidnější. Osobně jsem ale raději když zaslechni všechny cíle i ty nejtitěrnější a v jaký rozdíl je mezi automatem a manuálem si nejlépe otestuješ na nějaké pořádně železem zaneřáděné lokalitě ;-)

jj diky o vikendu to prubnu jestli unas trochu povoli snich ted sem chodil furt s automatem sem zvedavej jestli v tom poznam rozdil jeste jednou diky

Víkend má být nádherný, tedy proto tomu co je za oknem teď. Tudíž nejlepší možnost si zablbnout :-D

Pozor!

Nový návod pro C.Scope CS6MXi je nyní ke stažení na LP. Najdete ho na adrese www.lovecpokladu.cz/navody/cscope/CS6MX%20Manual%20015_final-4.pdf

V návodu je upravená část o odladění půdy a nastavenícitlivosti pro detektory C.Scope CS6MXi mk2 vyráběné cca od dubna 2012.

Tak chlapi, po dlouhém váhání jsem si vybrala CS4mx Scope. Co vy na to. :-D. Ala

Čau ja mám CS6MX a koupil jsem si ji jako úplný začátečník na začátku jara a můžu vám říct že začátek byl těžký .Díky Elmarovému videu jsem se sním tak sehrál že bych neměnil a musím poděkovat také Liborovi za rady.JSOU TO FAJN KLUCI A PATŘÍ JIM VELKÉ DÍK.Jo brácha si koupil CS4 a hned by měnil.Tak ať vám to pípe kluci. V sobotu vyrážíme na jednu z posledních hledaček na Vysočině nechce se někdo přidat. :-)

To Hrobar.
Zdravím.
Od kud z Vysočiny budete v sobotu vyrážet?Pokud bych to neměl daleko,tak bych se rád přidal. :-)

ja bych taky někam vyrazil když bude čas :-D

To hrobar: díky :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru