Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

pravda, taky jsem ho koupil a potom cetl to forum a nadaval jsem si ze jsem nekoupil goldmaxe, ale naprosto jsem se s nim z kamaradil. je to fajn detektor mam ho necela dva mesice a dela jen radost :-)

No mam ho na pošte,zitra v pondeli si pro nej jdu a od patku mam tyden dovolenou kdy budu u rodicu od manzelky v Liskovci u Kromerize tak budu chodit a chodit :-)

Tejon mě láká i když mě šestka sedla maximálně :-)

jo jo učit se a učit se vse je o praxi myslim.kdybych to nemel tak daleko k jejich obchodu a vyskousel si je primo v terenu a pozbiral rady od Elmara bylo by to jeste lepsi,nekdy musim prijit na ty vase srazy a kouknout na skusene hledace ;-)

K našemu obchodu :) Tacud alias Jana Mlejnská

Na webu se člověk dočte hodně různých věcí, ale občas si protiřečí. CS6MXi je jakási odpověď na XP Gold Maxx Power. Docela by mě zajímalo, jestli je někdo porovnával a s jakými cívkami - jestli se základními (XP má tuším v základu o něco menší) nebo se stejnou velikostí (tedy na XP s tou 27 DD). Také by mě docela zajímalo srovnání CS6 a GMP s větší 36 cm sondou. Hledám momentálně detektor s co nelepší separací a zároveň s možností slušné hloubky (i za cenu použití jiné sondy). Co jsem chodil s Minelab Quattro, tak hloubka byla dost dobrá, ale detektor byl strašně "pomalý".

Tohle porovnání ti neudělám. Ale už ho několik lidiček dělalo. Výsledky byly velice podobné.

To bych ani nežádal:) Vox tuším někde psal, že to zkoušel - akorát to už nemůžu najít.

a stabilita te vetsi civky? ja mam s tou zakladni obcas prozvuky.

Znám dobře oba dva. CS6Mxi perfektni zpracovaní. Vynikající separace.Velmi dobrá možnost nastavení středního tónu a vysokého tónu.Tzn. co ještě chceš,aby bylo ve středním tónu. Dosah je,ale menší než u GM4. Hluboce uložené malé stříbrňáčky ti to hodí do čistého tónu s tónem železa.Naopak na poli, kde je velké množství alobalů , budeš králem.Protože je perfektně odfiltruješ.
GM4 zpracování je taky dobré,ale na CS6Mxi nemá. Design je takový no....takový :-) Ale neskutečný dosah na malé stříbrňáčky do průměru 2cm.Jasné a zřetelné označení cíle. Je tak trošku blbuvzdorný....je vcelku jedno,jak rychle máváš...vždy ti to jasně a zřetelně označí tón. Nedá se potlačit zvuk železa...takže slyšíš každé želízko. Přesto všechno za sebou nechává, v dosahu na malé nízkovodivé cíle, řadu výrazně dražších přístrojů. Já osobně mám GM4 a GMP....chodím zejména lesy . Kamarád chodí CS6Mxi. GM4 i CS6Mxi jsou velmi dobré přístroje za rozumnou cenu,ale nedá se říct,že ten je lepší než ten druhý. Každý má své pro a proti.

CS6Mxi ma moznost potlaceni zvuku zeleza, i stredniho tonu,takze na zamorenem prostoru vybiras jen barvu.GM4 ma moznost zesilovani zvuku signalu,slysis jasne i velmi slabe signaly.CS6mxi ,kdyz umistis jednotku nahoru,tak je vyborne vyvazena a skoro ji necitis,ale zase dobre neslysis slabounke signaly....je to obdobne,jako u GMP.U GM4 u te drazsi sady je zase vyhoda v tom,ze ziskas navic 7 " civku.A ta je opravdu vyborna .Ma velky dosah a dostanes se s ni vsude tam kde s velkou civkou ne.Oba detektory maji moznost automatickeho odladeni zeme.U GM4 je automat nadmiru povedeny,ocenuji v mistech kde se zem manualne prakticky neda odladit a kde jine pristroje zustavaji uplne slepe.Automat u CS6 je takovy standartni.Ztracis s nim na dosahu,ale zklidni ti pristroj v mistech,kde jsou prozvuky.

A jeste ti pridam dosahy na 1Kcs u me na zahrade.
S C6Mxi chytnu korunu kopatelne v 27cm
S GM 4 a s civkou 12x10 v 35cm jeste pomerne jasne.
S civkou 7" v 30cm kopatelne.
Pro zajimavost pridam i dosahy Goldmaxxe s kterym mam nejvic nachozeno.S malou zakladni civkou 22,5cm je 1Kcs kopatelne v 27cm.A s civkou Ultimate je jasny kopatelny signal v 31cm.

No a co se dosahu týka na cíle,které mě zajímají víc než 1Kčs a to jsou malé stříbrňáčky. Ty , které většina detektorářů přechází(buď jsou příliš hluboko, nebo jim je jejich digitál vyhodnocuje,jako železný cíl nebo alobal). Tak na ty je GM4 stvořená. Ona má tu vlastnost,že ti barevný cíl vypíská až do jejího úplného konce dosahu.Tzn. nezmění v konci dosahu čístý tón za tón železitý,jako většina přístrojů.A velkou devizou je právě zesílení toho tónu.Takže,když si dáš reproduktor na plno,tak hluboce uložené mince ti to bude hlásit velmi jasně a zřetelně. Zažil jsem jenom v jednom případě, že nehlásíla GM4 úplně čistou barvu a to na rozpadlý 3 krejcar Leopold úplně teňounký , v dost velké hloubce, ale přesto to byl pořád poměrně jasný čistý signál s malým zavrzáním do železa.
Tak, abych to ukončil. Ideální přístroj by pro mě byl: Dosahy a označování barevného cíle ,jako GM4 a možnost vypínání zvuku železa a nastavení středního tónu,jako u CS6mxi. Design a plasty,jako CS6mxi...automat GM4 a cívky GM4 12x10 a 7". A pokud možno ještě tak 300g na váze ubrat. Cena do 15 000Kč. :-)

Včera sem trochu zakutil a přišil sem si popruh ke krytu proti dešti,chodil sem z boxem elektroniky přes rameno a možu říct je to opravdu velký rozdíl skoro jak kdybych chodil z hůlků od lyží :-D

Ahoj...mám opět dotaz...proč se mi občas hlásí železo jako cíl ( vysokým tonem)? I když mám iron vol. na 4.....

No pokud je to velke zelezo tesne pod civkou , tak se ti zahlasi silnym cistym tonem.Ale je to uplne jiny signal nez mince.Pokud myslis treba signal podkovy,kravskeho zvonku,sekery a ja nevim jeste jakeho jineho tvarove zajimaveho zeleza,tak i kdyz je tam cisty signal,tak vzdy i velmi jasne vrzani zeleza.Neni to cisty signal,jako mince. Nekdy se to zavrzani ozve az odkopnes 5cm pudy,ale ozve se vzdy ,kdyz je to zelezo.Kdyz si nejsi jisty rozkmitej civku rychle nad cilem, pokud se ozyva jen praskani je to zelezo.A kdyz si das diskriminaci na 4 ,tak ti tenke stribrnaky,male zlate nausnicky apod. pujdou do zelezityho tonu.Idealni je opravdu chodit na dvojku.

Díky...budu to muset víc naposlouchat...na dvojku myslíš iron volume?

Jejda chyba. Ja psal o GM4.Omlouvam se.

:-) v pohodě....

Tohle se stává u každyho detektoru,ale jde to naposlouchat,ikdyž to tušíš,tak to stejně většinou kopneš ze zvědavosti.

Toto je na té šestce to co mě baví,jak má železo tvar nebo dírku,či je ve vetší hloubce hlásí se jako barva,to sem u Tesora neměl tam to bylo železo a nebo ticho ale málokdy něco mezi tím,jak píše loki dá se u signálu různě zatančit nebo něco málo odkopat a víš,jinak na stříbrnáky když sem to předevčírem počítal a zařazoval svůj 36tý v pořadí zjistil sem že s Tesorem Silvrem sem jich dal první rok 8 kusů,s Tesorem Golden Max druhý rok 4 kusy,no a ze šestků od letošního 16.5.sem jich dal 24 kusů tak si říkam snad to bude pokračovat,záleží samozřejmě jak často chodíš,kam chodíš a taky štestí k tomu patří,každý ten detík co sem tu psal měl svoje velké plus za které sem ho měl rád a nad tím druhým měl navrch :-)

Chlapi díky :-) ještě se zeptám...jak ošetřujete a čistíte mince...měďáky, stříbrné....atd?

Pěkné mědáky které majé tu patinu krásnů zelenů z hlinopísků nečistím vůbec ani vodů,ty co sů v horším stavu a mají ten povrch flekatý a škaredý čistím růžovů solvínů nebo naložím do špenátu,stříbrnáky na ty si dám 1 díl citronové štávy,1 díl jedlé sody,1 díl růžové solvíny namýchám a nechám odmočit ale pořád ho po asi 20ti minutách vyndávám a kontroluju abch to nepřehnal a nezničil mincu občas ju promnu prstama růžovů solvínů a vidím jestli to povoluje nebo né podle toho přikapávám citronovů štávu na mincu a jemně vytahuju školní gumů tahem směrem ven občas opláchnu vodů :-)

Díky za typ :-)

Tak u těch stříbrňáků vynechej všechno kromě citrónky a ten účinek bude stejnej,možná i lepší. :-D Sodu použij,až na dočistění,pokud je potřeba!!!

A další dotaz....jak poznám, u CS6 že mám vybité baterie? Mám pocit jako by mi detík slábnul v citlivosti a dosahu....

...štěbetavý, přerušovaný, vrčící signál... ;-)

Detektor už mám doma.Byl jsem ho otestovat a zatím nic moc.Jen 4 kolečka.Zkoušel jsem soc korunu a 25 cm krásná barva a 30 cm už takový slabější signál.Nastavení mám disk 5,5, disk vol 6,5, iron vol 3, citlivost 10 a ruční odladění půdy.Mám to nastavené dobře?Mám kopat i signály, které jsou mezi barvou a železem?Když jsem to kopal bylo to vždy železo.Je dobré kopat jen ty vysoké signály?Díky ;-)

díky pedro, neboj já už jsem taky cosi našel a ne málo, ale s garrettama 150 + euro a moje nálezy jsou tady na foru, jen teď laboruju s nastavením CS a nevím jestli někde nedělám chybu v nastavení, garrety byly něco jiného.

Mam cs6 celkem rad ale mam obcas problem.vcera jsem si rano vyrazil po desti do lesa a detektor rval jako sileny vsemi zvuky a porad tak ze se nedalo hledat.kdyz jsem prisel domu tak jsem sundal kryt sondy vycistil jsem ho a vysusil,byla tam voda.a poobede jsem vyrazil na louku kde byla cca20 cm vysoka trava a najednou hledat slo i kdyz cinkani o stebla travy tam byly.na to jsem si uz u tohoto detiku zvykl.no a vecer jsem si vyrazil znovu na tu louku zase po desti a rval mi stejne jako rano v tom lese.a nastaveni jsem mel stejne jako kdyz jsem na te louce byl prvne.muze se stat ze vlhkost nedela civce dobre?mel jsem zato ze je vodotesna.nebo to muze byt necim jinym?jeste jsem si vsiml ze matice u civky byla trochu povolena tam se to muze taky odmontovat? Predem dik vsem za rady

Dobrý den, cs6 mám již tři měsíce první měsíc jsem se učil sním zaházet druhý měsíc bylo vše v pořádku ale poslední tři týdny mám problém odladit detektor a když se mi to povede pak ujdu 10 metru a můžu zas ladit znova nevíte všem je problém ? měnil jsem baterky i místa k hledání ale pořád mě to zlobí detektor podstatě pořád píská naprázdno ... :-( Děkuji za odpovět

Ve třetím měsíci došlo aso k utržení nebo poškození konektoru. Zavolejtemi na 731 10 27 13 dohodneme servis :-)

Včera jsem zkoušel odladit zem,ale když jsem točil s groundem tak jsem se dostal na 9 skoro 10.Má vůbec cenu zem odlaďovat??Jak se chová detektor v těchto podmínkách-dosah,citlivost?díky ;-)

...při odlaďování by v zemi neměl být ani stopa po kovovém předmětu, neodlaďovat poblíž inženýrských sítí, el. vedení,....
Pokud jsi vše splnil, tak zbývá použít automat...
Jak jsi ladil, s P-P nebo v Disc? Zkus příště obojí...

díky ;-) je možné, že to bylo tím el.vedením, které bylo asi 50 metrů daleko.Ladil jsem v Disc.Jinak obvykle mám odladění půdy max. na 5. ;-)

Kde se ti to povedlo? Ta zem musela být asi plná oxidů kovů. Letos v Albánii jsem narazil na oblast s rezavohnědou hlínou, kde dohledávačka hlásila permanentní signál, ale CS6 na automat bez problému. Bohužel jsem zapomněl zkusit přeladit na manuál, ale myslím, že výsledek by byl stejný, jako v tvém případě. Řekl bych, že dosah a citlivost v takových podmínkách jde dolů, ale o kolik a proti čemu bude individuální. P.S.: kdes přišel k tvé ikonce? Takový odznak jsem našel nedávno a nic jsem k němu nevygúglil.

Ten metál našel taťka s Ace 150DD a také nevím o co se jedná.Z druhé strany je nějaký pomocný fond,ale nic jsem nenašel tak nevím.Někde jsem četl,že se jeden našel na akci lovce.Já většinou chodím s Cs6 na automat,ale včera jsem dal manuál a nestačil jsem se divit.Hledal jsem poblíž Bílých Karpat.Dneska jsem měl zas na jiném poli asi o 10km jinde nastavený ground na 4.Včera mě to sem tam hodilo nějaký prozvuk,ale nepadlo nic.Nálezy byly slabé.Od té doby co mám Cs6 tak se nedaří. :,-(

a není to konektorem?? o:-)

Ano Ondro,když tak položím detík trošku blázní než si dohledám ale za ty nálezy mu to prominu,at si blázní je to taky jenom detík :-D

Jenom pro upřesnění, detektor neleží, je klasicky na stojáka, ale poloha cívky vůči tyčce je kolmo 90° |------ tak jak jsem se snažil nakreslit v mém prvním příspěvku. Když detík položím a cívka je ve vzduchu tak je jasné že pípá, protože se snaží doladit zem kterou nevidí.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru