Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

založil Elmara 20.3.2018 12:28

Tak to jo a díky za info. :-D

Na to jsem taky koukal , ale moc me to nedava smysl z třídílné konstrukce je rázem dvoudílná takže tam není vlastně ta uspora místa kuli které se ten teleskop dělal , o cěně +clo+DPH by to vyšlo ještě šíleně draho.

nejde o usporu miesta v tomto pripade ale o najlepsiu konstrukciu v prvom rade do vody. Detektor je ľahký ,mrštný a hlavne pevný ako skala nič nevŕzga nič sa nekýve, nič sa neotáča. Ako som ju kúpil behám s ňou všade a origo konštrukcia stoji v rohu.

Kdyby měl někdo zájem o detektor EQ 800 s poslední aktualizací 2.0.1. a s příslušenstvím co je k němu v krabici - sluchátka,nabíječka,resívr atd., mám jeden k prodeji, jsou k němu i sluchátka do vody v záruce + nerez síto lopatka do vody. Kupováno zde na LP. Pište na mojí obálku s vaším emailovým kontaktem, ozvu se, díky.

Otázka na noxakov. Včera som po dlhšom čase zhodil kryt kvôli čisteniu a všimol som si že uprostred cievky v tej hmote sú dve malinké priehlbiny , vyzerá to ako od výroby ale nie som si istý či to tam naposledy bolo, stroj ale funguje v poriadku len kdesi som čítal že to môžu byť príznak poškodenej cievky. Otázka teda na ostatných máte na cievkach aj vy niečo podobné ?

Eredin, buď klidnej. V zalévací hmotě se někdy nachází tzv. kontrakční důlky, pokud to nebylo zaléváno přetlakem, tam zase bývají licí výstupky. Nečti ptákoviny na fejsbůku, někdo se snaží takový detík lacino koupit a vymýšlí blbosti. Místo hledání nedokonalostí na detektoru raději hledej mince nebo artefakty. ;-)

To som nevedel , vďaka za info . Ja nehľadám nedokonalosti len proste to človeka zaujíma či to je v poriadku, s noxom som inak spokojný :-)

je to od vyroby ma to kazda cievka nox nie je to ziadna vada, a to si si vsimol az teraz? 8-)

Pravdu povedať tak len teraz , noxa mám od začiatku roka a doteraz som si to nevšimol tak som si povedal že keď sa opýtam na LP tak nič nepokazím , je to len môj druhý detik tak sa nehnevajte ak sa pýtam na hlúposti ;-)

v poho nikto nevie vsetko ;-)

Mám dotaz:
EQ 800
přijde mi, že mám zlomené drátky v kabelu v místě konektoru připojení k jednotce. Projevuje se tím, že při doteku v místě matice dochází k prozvukům.
Otázka: dá se reklamovat? Dá se opravit? Pokud ano prosím o radu.

Děkuji :)

Ahoj, podle popisu to těžko přověřím, obecně dost záleží jak máš detektor nastavený (pokud máš vyšponovanou citlivost a dvojkovej program může být detektor detektor citlivý).Nicméně není problém se stím stavit nebo to poslat do Jílového na kontrolu. Equinoxe vozím každý den v kufru tak není problém je vzájemně porovnat.

To Jaccob:

bohužel nebyl kupován na Lovcích :(
Problém se vyskytuje i nízké citlivosti, když zahýbu z drátem u konektoru. Do sluchátek propískne jako kdybych měl pod cívkou zavařovačku s ID 40... Jsem ze severu, tak se zastavím pro porovnání u zipsiho.
Kdyby se jednalo o zlomené dráty, dá se opravit nebo je nutné vyměnit celou cívku?
Děkuji

Hele nám je jedno, že ten detektor není od nás, stejně se o tebe postaráme. Asi to raději pošli, s dokladem, který k tomu máš a mi se na to podíváme a dáme to dopořádku. Samozřejmě v rámci záruky.

Díky za kladný přístup. Ráno jsem kontaktoval váš servis. Pošlu.

:-)

jsem nahlodán vánoční nadílkou minelabu,konkretně nox600 s malou cívkou.jen jsem chodil analog jednoton detech reacher a zabordeleny pole na malé stříbro (grešle,okousané 1krejcary)..chápu dobře že v multi hledá i na 20,40 khz ale normálně nejde na tyto frekvence samostatně přepnout?a jde poznat ve dvou,tří tonu že je to kulatý(mince,knofl) cíl podle zvuku?jako u analogu jednoton to poznám bezpečně...jde mi o lepší separaci než reacher..jinak dík za nějaké komentáře ;-)

Chlape, ty jsi fakt turboturek. Neber to zle,ale četl jsi o EQ 600 ? Ten má frekvence tyto:
Multi, 5 kHz, 10 kHz, 15 kHz a programy - Park, Pole, Pláže. Frekvence se dají zvolit i samostatně nebo v Multi pracují všechny dohromady a detektor to vyhodnotí se zvukovým a číselným údajem na displeji. ;-)

A dodatek, v Allmetalu můžeš poslouchat všechny cíle, železa bručí nízkým tónem a barvy prostě tóny vyššími. A jednotón si lze nastavit taky. ;-)

Turboturek to tam napsal dobře. EQ 600 má 20 a 40 Khz, jenom je nemá samostatně, ale pouze v multi. Evidentně sis to špatně nastudoval ty ;-)

No stane se. Mildas je vedle jak ta jedle... :-D :-D

maciz, s tím se nedá než souhlasit. Ano,v Multi ano, nikoliv samostatně jako EQ 800. :-/ Asi musím přestat chlastat a hulit trávu, o:-) a fakt to tam turboturek píše dobře, čímž se mu musím omluvit, protože rozmazaný jsem to četl a pochopil blbě. o:-) :,-( :-O :-D

dík už jsem si myslel že se neumím dobře vyjádřit,jde právě o ty vysoké frekvence na malé stříbro,budu chodit v multi tak jsem se chtěl ujistit ;-)a ještě dotaz jak jsou na tom v délce cm tyčky?chodím s batohem a rozloženým detíkem,vlak,kolo hlavně spodní tyč z cívkou složenou do báglu?dohromady?a když budu mít tu malou něco si odečtu ;-)

turboturku, spodní tyč má celá 61,5 cm. S nasazenou 11" cívkou, naklopenou na tyč má celkově 74 cm. To je moje omluva. ;-) :-D Musel jsem to rozebrat kvůli měření. Horní tyč měří 51cm celá, kus je zastrčený do trubky pod jednotkou. Ten konec i s opěrkou měří bez dvou milimetrů 45 cm. ;-) :-D

:-D :-O děkuji moc za tu snahu,vážím si toho ;-)

Equinox 600 v multifrekvenci využívá 5kHz, 10kHz, 15kHz, 20kHz a 40kHz. Samostatně pak můžeš volit pro hledání 5kHz, 10 a 15kHz. 20 a 40 už jen u Eq800.

Pravda OBI, píše o EQ 600, nechtěl jsem mu to komplikovat, proto neuvádím frekvence 20 a 40 kHz, které má EQ 800. ;-)

;-)jj děkuji

Promínte že vám skáču do řeči ale Mildas to napsal správně nox600 nemá 20ani40kHz a to ani v multi 600 tistovka pracuje pouze 5-10-15kHz. Pokud tomu nevěříte zeptejte se Elmy.

600 v multi má 20 i 40 :-)

s66, jak píše Pilotk je to správně. V návodu, str. 29, je to pod obrázkem frekvencí jasně napsané, cituji: 20 kHz a 40 kHz nejsou k dispozici jakožto jednotlivé pracovní frekvence u EQUINOX 600. Ty zkrátka nejdou samostatně použít jako u EQ 800 a volí se tlačítkem sinusovky vpravo dole.
;-)

Je vidět že lidičky nečtou nebo nechápou napsaný článek nebo dokonce obrázek přesně tento multi program pracuje na Vanquischi kdežto EQ600 si je muže rozdělit na samostatné frekvence kromě 20-40 tak snad to pochopi každý :-P

EQ800-multi-vsechny frekvence muže i samostatne nastvit
EQ600-multi-nemuze tyto 20-40 ale má je jako Vanquisch
Vanquisch-multi-jednotlivě frekvence NEMÁ
Všechny tyto detektory mají 5 Frekvencí
Bez ohledu na množství funkci je to zakladni funkce multi tak tomu rozumim Já :-P

Chodí někdo noxe pouze na jedné frekvenci?

Pilotk. takto pořádně osvětli v manuálu se jasně píše,EQUNOX 600 nabízí navíc k multi-frekvenci také jednotlivé frekvence 5kHz 10kHz 15kHz trojnásobného rozsahu nebo poměru 5až15kHz. nikde se nepíše o tom že si nějakým tlačítkem můžeš navolit 20 nebo 40kHz. Jerry68 co to plácáš za nesmysli že všechny tyto detektory mají 5 frekvencí. o:-) o:-) o:-)

Stačí mi tvé vyjádření dik hold placám a chápu :-D

Jinak nemám se chuť přít ses mnohem zkušený i znalý vážím si tvého umu zatim :-P

Jo v multi :-P

Samotna multifrekvencia u Equinoxu a jej rozdiely v niektorych programoch by bola tema na jeden samostatny članok..

V kratkosti.. mozem odpovedat ze Multifrekvencia u Equinoxu 800 vyuziva u TX 3 optimalne vybrane frekvencie: 7.8khz/17.8khz/39khz/ ...

Ak by pouzil na Tx /vysielanie /viac Ako 3 frekvencie...dajme tomu ze by vysielal na 5 frekvenciach ... rozdelila by sila TX vysielania na viac frekvencii a tym by klesol dosah detekcie..

Pri praci na jednotlivych Frekvenciach pracuje Equinox 800..na volitelnej frekvencii : 5khz /10 khz/15khz/20khz/40khz..

... Turboturek ... Equinox na 40 khz a maximalnej citlivosti ma tiez vyborny dosah na predmety pod 1 gram... mozes ho pouzit v pripade ze na multi v danom terene nemozez ist prilis vysoko s ciltivostou,, ale dajme tomu na 40 khz mozes dat citlivost aj na max...

Takže Vanquish asi natom bude stejně?

S temi ohradniky :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky