Slovensko

Nájdem tu nejakého kolegu zo Slovenska?

v kategorii Skupiny a společná hledání, založil numb 26.5.2011 16:39

Ahoj, niekto z Trenčína a okolia tu nie je ? :-)

Serus ja som tu,čo nenapíšeš? ;-)

Som akosi zabudol na teba :-)

:) nevadí :) aj tak neni moc času,ale niekedy môžme vybehnuť kdesi :-)

Pozdravujem, je tu niekto aj z Oravy? :-)

Ahoj, ja som z Oravy :)

Ja to nevzdavam :) Ale vela ludi hej. Konecne som heslo nasiel som tu dlho nebol.. Kam chodis hladat? Mohli by sme spolu vyrazit.

Nie je čo vzdávať, je to krásny koníček :)...Ja sa tomu venujem asi len mesiac :) takže som len začiatočník..Chodim kde sa dá...Odkiaľ si?

Nechce niekto Bounty Hunter Discovery 3000 cena 155euro.

kontakt na mňa:protheus@centrum.sk

Nie je tu niekto z okolia Žiliny kto by ma trochu zasvätil do hľadania. Nemám ešte detektor a chcel by som vidieť naživo ako to funguje. Vopred díky

ja som z KE takze ti asi velmi nepomozem , ale sa mi zda ze na tomto chat uz bol/boli/ nejaky zo ZA a ze sa ozve
ps: ked to uvidis nazivo , tak ta to chytne ze to uz nepustis , hlavne ked najdes nieco ;-)

ahoj...ak máš chuť-nieje problém.Môžeš niekedy s nami vyraziť..

No nebolo by zle keby sa niekto ozval

Ahojte ja som zo slovenska ,a chcem isť hľadať na Zemplinsku širavu ale bojim sa že ma nachitaju policajti nemate s tym skusenosti?

zc,zh,zm a okolie?

aha diki

ahoj chalani ze zahoria vratil sem se na rodnu pudu pochazim od skalice casto pracuji po svete naposledy rok a pul egypt no tet blava ale na vykendy jezdim dom na skalicko ( hodoninsko) rad bych se nekdy k nekomu pridal z okoli :-)

Ahoj,čo Brezno a okolie,nik???? :-(

Ahojte, ja som z DK, detektorujem tento rok od zimy...nájde sa tu niekto z blízkeho okolia?

Nazdar tramp ešte funguješ?Ak hľadáš ešte parťáka tak napíš na vlado991991@gmail.com alebo niekto z okolia DK

Teda v čom hladí ?

ahojte som z jelšavy a hladam niekoho na spoločné hladanie mam garetta 250. dakujem

V akom stave je okplie Trenčina?

Ružomberok okolie ? :)

nema niekto na predaj nokitu,alebo gareta dohladavacku?

http://www.youtube.com/watch?v=l8jeD7UGkN0

jj,,ale ma pravdu..

http://www.stredoslovaci.sk/spravy-krimi-140130_nedovolene_ozbrojovanie

zdravim no ako jeto stim zakonom na slovensku co sa moze a co nie

hladat mozes,,len nemozu ta vidiet:D

jeden tvrdi tak,druhy inak.. samostatnu detektor vlastnit mozes,, co som pocul ja,,vojenske veci do roku 1946 vlastnit,zbierat,hladat nemozes,, a co u mini viem je pod 1918,, financni trest uz zrusili,,uz je to od 1-5 r,,skupinove hladanie je 1 az 10r:D kokoci:D

citujem: :D


㤠249
Poškodzovanie a znehodnocovanie archeologického dedičstva

(1) Kto neoprávnene vyhľadáva, vykope, inak z miesta nálezu vyzdvihne, premiestni alebo prechováva archeologický nález, alebo kto inak poškodzuje alebo znehodnocuje archeologické dedičstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
detektorom kovov alebo iným detekčným zariadením,
z osobitného motívu,
vo väčšom rozsahu, alebo
hoci bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý alebo bol za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený.

(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
v značnom rozsahu, alebo
závažnejším spôsobom konania.

(4) Odňatím slobody na päť rokov až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
vo veľkom rozsahu,
ako člen nebezpečného zoskupenia,
na území požívajúcom ochranu podľa osobitného predpisu, alebo
za krízovej situácie.“.

Po prvé je teda zrejmé, že sa zvyšuje základná trestná sadzba z 1 roka na 2 roky. Oveľa závažnejšou zmenou však je, že sa celkom preformulovala základná skutková podstata, kedy zákonodarca upúšťa od vágnej formulácie o vykonávaní výskumov, ale presne definuje, že trestný čin spácha ten, kto neoprávnene vyhľadáva, vykope, inak z miesta nálezu vyzdvihne, premiestni ale najmä prechováva archeologický nález. Toto ustanovenie teda zrejme umožní účinnejší boj proti spomínaným vykrádačom. Ak takúto činnosť niekto vykonáva za pomoci detektora kovov, zákon dokonca stanovuje trest až na 1-5 rokov.

Na sprísnenú formuláciu však na druhej strane môže doplatiť skupina detektoristov nadšencov, alebo amatérskych archeológov, ktorých je pravdepodobne oveľa viac ako vyššie spomenutých zlodejov. A to je aj isté negatívum navrhovanej novely, pretože vôbec nerozlišuje uvedené dva druhu detektoristov, pričom závažnosť konania jedných je neporovnateľne vyššia ako tých druhých.

aj vidiet ta mozu ale nesmu u teba nič najsť hladaš predsa svoje stratene kluče

Archeologický nález je vlastníctvom Slovenskej republiky.

Archeologický nález je hnuteľná vec alebo nehnuteľná vec, ktorá je dokladom o živote človeka a o jeho činnosti od najstarších dôb do roku 1918 a spravidla sa našla alebo nachádza sa v zemi, na jej povrchu alebo pod vodou. Archeologickým nálezom je tiež zbraň, munícia, súčasť uniformy, vojenská výstroj alebo iný vojenský materiál, ktorý sa našiel v zemi, na jej povrchu alebo pod vodou a pochádza spred roku 1946.

no super a mince po roku 1918 mozes chladat

http://www.topky.sk/cl/10/1376940/

Jo slovenské zákony se moc nepovedli , tam asi moc spolupráce nepokvete , obzvláště po takových případech kdy jeden člověk udá bez sebemenšího ostychu druhého člověka :,-(

:( :( :(

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/1742791_archeolog-storocia-z-bolerazu-tvrdi-nic-som-nevykopal-kupil-som-to-na-burze

Aj ja uvažujem o kompletnom vyčisteni niku už to dospelo do štádia že ked ta doma nejaka dobra duša nabonzuje tak okrem toho co si nasiel ako to držíš doma beru ti secko mobil,počitač atd ako dokaz.meterial standard postup. Takže ja už len neškodne príspevky do chatu. a zabava graduje!!!
Ale ešte to predebatujem z Elmarom alebo adminom

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru