25. 7. 2009 Kalendárium

25. 7. 2009 Lebka připisovaná Hitlerovi patřila ženě

Kategorie: Druhá světová válka , Kalendárium

V souvislosti s Adolfem Hitlerem a jeho úmrtím, se v roce 2009 objevila další záhada. Nick Bellantoni prozkoumal fragment lebky, který jako Hitlerův ostatek přechovávají v Moskvě. Tvrdí, že patřila ženě. 

Americká studie vychází ze zkoumání DNA. V archivech FSB se nachází Hitlerova čelist a ve státním archivu je fragment Hitlerovy lebky. Neexistují žádné jiné kousky Hitlerova těla. Bellantoni se vydal do Moskvy pozůstatky prozkoumat.

Vystavená kost se mu ovšem nezdála. Podle něj byla až hodně tenká. „Mužské kosti bývají robustnější,“ řekl vědec. Pustil se proto do výzkumu, když odebral vzorek DNA. Testy pak jeho domněnku potvrdily. „Kost odpovídala pozůstatku ženy staré mezi dvaceti a čtyřiceti roky,“ konstatoval Bellantoni. 

Rusové však tuto verzi odmítli a dokonce prohlásili, že Bellantoni kost nikdo nezkoumal. „Američtí vědci se na náš archiv neobrátili, ani aby provedli analýzu DNA. A i kdyby ji dostali z našich fragmentů, tak s čím by ji mohli srovnávat? Tyto ostatky jsou unikátní. Jediné důkazy tohoto typu o Hitlerově smrti, a proto je uchováváme ve svém archivu,“ argumentoval šéf archivu FSB Vasilij Christoforov

Všeobecně se má za to, že se Hitler spolu se svou milenkou Evou Braunovou zabil, aby nepadl do ruky Sovětům, kteří obklíčili Berlín. Diktátor prý užil kapsli cyankáli a pak se zastřelil.

Objevily se dokonce spekulace, že Hitler druhou světovou válku přežil. Tuto teorii definitivně popřeli před třemi lety. Francouzský lékař Philippe Charlier přišel s důkazem, který definitivně potvrzuje, že Hitler opravdu zemřel v květnu roku 1945, a že všechny výše popsané spiklenecké teorie jsou nesmyslné.

V Moskvě totiž mohl studovat tamní fragmenty diktátorových zubů. Podle jeho analýzy zemřel Hitler na kombinaci kyanidu a kulky. „Zuby jsou autentické, o tom není pochyb. Naše studie jasně prokazuje, že Hitler zemřel v roce 1945,“ uvedl Charlier.

Zdroje: www.idnes.cz, www.ceskatelevize.cz, www.bbc.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hmmm, takže Hitler byl nejenom Žid, ale žena.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru