800 let starý mobilní telefon“ údajně nalezen při archeologických pracích v Rakousku?

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Nikoli přátelé, nezbláznil jsem se, ani jsem nepodepsal lukrativní smlouvu se zástupci bulváru. Ale je to první můj letošní článek na LP a tak jsem s rozhodl jej pojmout poněkud volněji. Zprávu v posledních dnech a hodinách přinesly různé světové deníky, na Youtube se objevila celá řada videí, sociální sítě a diskuze zaplavili tisíce názorů – včetně barvitých konspiračních teorií...

800 let starý mobilVelmi zajímavý předmět, který připomíná mobilní telefon s „klávesami“ a značkami nikoli nepodobnými starověkému klínovému písmu, byl údajně nalezen při archeologickém průzkumu v blízkosti Fuschl am See. Mělo by se jednat o předmět ze 13. století – tedy přinejmenším 800 let měl prý v zemi být. Je to pravda, našli odborníci skutečně 800 let starý mobilní telefon? Či jde o pouhý vtip, reklamní trik výrobce telefonů nebo snad pozůstatek nějaké vyspělé civilizace, až již pozemské nebo z vesmíru?

 

V diskuzích pod články na internetu, na sociálních sítích či Youtube kanálech většina lidí zaujímá k celému „objevu“ spíše skeptický postoj. Existují však i tací, kteří v předmětu nacházejí pozůstatek vyspělé civilizace, která kdysi dávno využívala moderní technologie. Jiní definují nález jako důkaz mimozemské civilizace. Další pak spatřují v artefaktu doklad o cestování časem z dob velmi vyspělé starověké Mezopotámie, přičemž snad „telefon nejspíše ve spěchu „zapomněli“ v budoucnosti 13. století.

Oněch teorií, oč by se mohlo jednat a odkud předmět pochází či jak je ve skutečně starý, najdete na internetu celou řadu. Vědecký názor k celému „případu“ už tak snadno nenajdete. Pravdou přitom je, že údajný nález středověkého mobilního telefonu vyvolává více úsměvů, než-li vědecký rozruch. I vzhledem k tomu, že informace o údajných vykopávkách a okolnostech nálezu samotného jsou minimální, lze se oprávněně domnívati, že jde o hoax. A nebo ne?

Zdroje: thesun.co.uk, dailymail.co.uk, bbc.com, mirror.co.uk, myfox8.com, youtube.com

Do dalšího roku plného skvělých zážitků přeje a zdraví GM4PRO - Roman

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:-O

si nekdo hral a ted se smeje:)

Sumeřani v Rakousku za Přemysla Otakara:)
Jen v USA možou vypočítat, že mezi "13th century BCE" a dneškem je 800 let...

a je v něm nějaká SIMka ? :-D

To robor: nevím, zeptej se Romana :-) kredit asi ale propadnul a taky nevím, který operátor to v 13. století dělal :-)

To je jak když ve dva tisíce let staré hrobce panovníka v číně našli švícarské hodinky O:-) jen nikdo nenapsal jestli ještě tikali :-D :-D

Podle mýho je tohle tzv. "stone handy - all in one" model bez simky, samozřejmě :-) A pokrytí? Stoprocentní. Prostě, když se to na něco položilo, mělo to pokrytí :-)

dosah záležel na majiteli ,jak daleko s ním dohodí ;-)

:-D

Joeblack: Ano, přesně. tzv. dosah, občasně i dolet či výraz "tam leť" - pode toho, zda "telefon" majitel udržel v ruce či jím mrštil do dálky. Mimochodem, právě onen středověký tamleť dal vzniknout i dnešnímu oblíbenému dotykovému zařízení - to když Jára Cimrman při zkoušce svého nového fonografu zničehonic cosi vrhnul po slepici Zoře, která mu právě sezobla se zrníčky obilí i tkaničky od bot, se slovy: TAM LEŤ! Cimrman bohužel v té době trpěl sennou rýmou a tak došlo k záměně písměna M za B. Když se k tomuto záznamu z fonografu shodou okolností dostal vídeňský profesor Fiedler, vůbec mu nedošlo, že v důsledku nemoci byl význam slov zcela jiný. Tudíž prvním, kdo vymyslel současný moderní TABLET, je prý dle profesora Fiedlera právě Jára Cimrman.

Možná proto, že to tvrzení je prostě k smíchu. A že těch pár tisíc lidí pracujících v NASA se dá režírovat opravu těžko :) Jenom se divím, že je to bavilo dělat tolik repríz. Pokud si dobře pamatuji tak na Měsící přistálo celkem 6 lodí Apollo.

To že je ale možné uvěřit všemu se nedivím, dnes jsme se ve zprávách dozvěděl, že Rudové nás v roce 1968 přijeli osvobodit a Milada Horáková se dobrovolně přiznala... je to těžká doba.

Jojo taky me to s tou konunistkou taky celkem nadzvedlo ze zidli :-/

Protože NIKDO VÁM nemůže dát tolik co mi Vám můžeme slíbit.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Zdá se mi to divné to by na klávesnici nebylo to klínové písmo, když je starý 800 let. To je blbost. Viděl bych to spíše na věc mimozemského původu, možná relikvie po styku mimozemšťanů s lidmi v pravěku? :-O :-O :-O

Feeku to ti nedošlo, že to před osmi sty lety vyrobil předchůdce Cementa za účelem napálení tehdejších lovců pokladů ? ;-) :-D :-D :-D
GM4PRO -Romane přesně tak to bylo o:-) ;-) :-D
JezevecAlfonz -tvou diagnózu by mohla posoudit má žena o:-) ;-) :-D :-D Ale nedej se a vytrvej , jednou to těm iluminátům a Rockefelrům a dalším jestřábům z vólstrýtu nandáme o:-) :-D :-D

To zahodil v Rakousku nějakej migráček, ukradl si novější model.. :-D

Budhisti veri ze se vsechen zivot stale opauje, tak proc by se neco nemohlo dochovat z jis uplynulich veku lidi bo koho. To je jasny namet pro Danikana. Ale spis bych to videl na 3 rizi ktera se z arktidy a mesice, mozna i ze stredu zeme porad vraci v case a snazi se to dotahnout do konce XDD Ty runy to je jasna vec. Je tam volacka Adolfovi, pridrzte tecku, trojuhelnicek a rodidla a mi vas okamzite prepojime do orliho hnizne NO.2
:-P

:-D :-D

tu zprávu jsem dal mediím já ;-)

Kime to jsi provalil příliš brzy, čekal jsem na pokračovaní :-D

:-D :-D :-D :-D :-D

to jednoduchy jestli to je od nokie tak bude jeste volat a mit pul baterky:)

Pokud nejsou ani zveřejněny další fotografie z místa nálezu či samotného artefaktu, jako že neexistují, tak je to jasné. Ale řekl bych, že na mobilním telefonu budou zmeškané hovory od Chucka Norisse :-)

Myslím že není nic tak jak se zda :-)

To ztratil Aštar Šeran, při přeletu jeho vesmírné flotily Marzuq. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru