Co se jinam nevešlo

Podkategorie

Konečně: Novela zákona přináší detektoristům celou řadu výhod

Konečně: Novela zákona přináší detektoristům celou řadu výhod

GM4PRO
4434 26
Podle nedávno zveřejněné ankety renovované agentury PSL (Pull Someone’s Leg) je většina detektoristů ochotna spolupracovat výhradně za obdobných podmínek, jaké fungují v tolik opěvované Velké Británii. Tedy v ideálním případě stoprocentní odměna za nález a legální hledání kdekoli. Až dosud přitom v ČR platila odměna max. 10 % z hodnoty pokladu. Ovšem za předpokladu, že nešlo o nález detektorem, ale objev náhodný. Protože, jak všichni archeologové vědí, každé hledání s detektorem kovů je v podstatě sázka na jistotu. Dneškem se ale vše zásadně mění...
Pátrání od Cobasica

Pátrání od Cobasica

cobasico
2669 5
Nedávno se mi podařilo objevit 31 snímků zachycujících některé z předmětů (jedná se jen o malý zlomek!; především o různé miniatury na slonovině a také dózy a hodiny), které byly ve dnech 27. a 28. dubna 1945 uloupeny vojáky SS na Konopišti a odvezeny do Kufsteinu v Rakousku (Tyrolsku). Tehdy na konci druhé světové války bylo z Konopiště odvezeno 31 beden (čísla 1 – 22 a čísla I – X; mimo jednu bednu – údajně č. 2, tu se podařilo zachránit!). Velké množství předmětů (převážně z drahých kovů, např. mince a medaile, ale i další) bylo tehdy z beden vyrabováno a ukradeno
Otvírací doba o svátcích a na nový rok

Otvírací doba o svátcích a na nový rok

Elmara
3489 1
Jako každý rok, tak i letos budeme před koncem roku dělat inventury. Děkujeme na pochopení a přejeme všem krásné vánoční svátky a šťasný nový rok.
17. listopadu máme zavřeno

17. listopadu máme zavřeno

strážce
1872 0
Zítra, 17. listopadu je v Jílovém zavřeno. Přejeme všem klidné prožití svátku svobody a demokracie.
LovecPokladu jde do světa

LovecPokladu jde do světa

tom
1445 2
LovecPokladu.cz se otevřel světu. Po dlouhých měsících práce jsme původně čistě český projekt připravili a do značné míry přeložily do Angličtiny a Němčiny. Pište nám připomínky!
Mistr Hledač 2021

Mistr Hledač 2021

Elmara
32368 73
Za normálních okolností už by přípravy nového Mistra Hledače byly v plném proudu. Ale bohužel, už druhý rok po sobě nemáme tušení, co bude. V článku najdete malou anketu pro ty, co na Mistra Hledače jezdí a také pár nostalgických videí. Pohledem dnešní reality mi některé záběry připomínají nějaké sci-fi.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru