Archeo LP 2010 – Týnec v jednom kole

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

V sobotu byl sraz v Týnci na náměstí. Pracovně vytížení jedinci dorazili až po obědě, holt není úplně každá sobota volá. Navíc když se vám stane drobná topografická chybka a místo Týnce dorazíte do Kostelce, zdržení lehce naroste. Každopádně mezitím co jsme si se Strážcem prohlíželi krásy Polabí, ono to s Kostelce do Týnce je ještě docela hezký kus cesty, chlapci se činili. Lokalita je to známá a vychozená navíc drsně zoraná, čímž se hodně narušili nálezové situace. I tak ale řada drobných věcí padla a navíc se Pilotovi pod sondu připletl unikátní předmět... laténská kovadlina. Datování bylo jednoduché, jelikož kovadlina byla ve zbytcích nádoby. S té se našly pouze střepy spodní části, zdá se že právě vrchní část byla zničená orbou.

Povzbuzení takovým to nálezem, buřty a pivem co přivezl Mambo se šlo šmrdlat i odpoledne. Nejdříve tedy bylo potřeba vytlačit Mamba jehož Fiat uvázl v bahně. Jako vždy padlo pár veselých hlášek na téma proč si nekupovat žádné auto na F a všechny Francouzský :-). Což raději jako majitel Citroenu nekomentuji :-).

Přibývali další drobné kousky a jelikož ani počasí nezlobilo byla atmosféra skvělá. Pan Sedláček všechny naše nálezy ochotně určoval, vyřazoval domnělé pravěké předměty a popisoval to co by mohlo být opravdu ono. Nakonec se prohlíželi u aut odpady, kde se v Křemílkově hromádce našel ještě krásný kousek náramku. Rozloučili jsem se panem Sedláčkem a vyrazili na hotýlek, kde Míra domluvil ubytování a také nějaké to občerstvení. Přibližně ve dvě hodiny ráno začala diskuze trochu váznout a tak se šlo spát. Ráno byla většina členů lehce rozvrkočená, tedy až na Mamba který od půl sedmé již pobíhal před chatkami. Všichni jsme ale úspěšně předstírali spánek a tak se tam do půl deváté nudil sám.

Po snídani jsem šli ještě zkusit jeden lesík, bylo krásně a tak by byla škoda nevyrazit do lesa kde je ještě po zimně všechny tráva lehla. Padli dvě malá Agčka a trocha té mědi, sluníčko hezky hřálo takže si na kopečku začal Pilot dělat pelíšek. Kolem dvanácte už všichni dostali hlad a tak jsem vyrazilo do Poděbrad do oblíbené hospůdky a pak domů. Byl to zase jeden podařený víkend ;-).

Předseda rozděluje klacky

Předseda rozděluje detektory, podle zásluh :)

Míra v akci

Míra v akci

Melda v akci

Melda v akci

Opékání špekáčků

Opékání špekáčků

Předseda ve své tradiční poloze

Pilot ve své tradiční poloze

Voxík medituje

Voxík medituje nad špekáčkem

Pan doktor Sedláček určje nalezené předměty

Pan Sedláček zapisuje nalezené předměty

Odjez domů

A jelo se na hotel

Nálezy na lokalitě

Pár kousků co padlo

Pár zajímavějších kousků

Laténsá kovadlina, kterou našel Pilot ale Melda vykopal

Kovadlina, původně v nádobě kterou nalezl Pilot

Nález detektorem kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Záslužná a určitě parádní akce a když do toho výjde i počasý, tak paráda ;-)

Pěkně jste se činili :-D

velmi pekne, zavidim...

Podobně to probíhá i u nás na Zlínsku a spokojenost oboustranná doufám. :-)

pěkná akce a i záslužná :-)

Pekny,pekny.

Hezky! ;-)

Hezká práce ;-)

Pan Sedláček je archeolog? Předpokládám, že ano. Super akce- :-D U nás nic :,-(

To Jeger: Ano, pan Sedláček je kolínský archeolog :)

Ta kovadlina je bomba ;-)

Paráda. :-)

Jsou všechna fota z roku 2010?I snímek Opékání špekáčků?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru