Archeo Moravia

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory

Hledači, přátelé historie

Archeo MoraviaDovolujeme si Vás seznámit s novým projektem občanského sdružení Archeo Moravia. Sdružení si klade za cíl aktivní ochranu historických památek a artefaktů, spolupráci s organizacemi zabývajícími se ochranou památek, kultivování našeho společného koníčka, vylepšení obrazu této záliby v očích široké veřejnosti a v neposlední řadě také založení a provoz expozice zaměřené na nejen válečné nálezy.

Expozice v těchto dnech vzniká jako součást Army Parku v Ořechově u Brna. Dovolujeme si tímto oslovit širokou, nejen hledačskou obec a vyzvat a poprosit o spolupráci. Pokud Vám jsou cíle sdružení blízké, zapojte se prosím. Hledáme všechny, kteří mají chuť se aktivně účastnit fungování sdružení, všechny, kteří by byli schopni a ochotni budovanou expozici podpořit, ať už přiložením ruky, či hlavy k dílu a v neposlední řadě také zapůjčením nálezů.

Víme a chápeme, že tato prosba o zápůjčku je velmi troufalá, ale jedině vzájemnou spoluprací se může povést tento záměr, jehož výsledek záleží i na vstřícnosti ostatních hledačů. Provozem expozice si klademe za cíl jednak samotné vystavení nálezů v různých souvislostech, ale hlavně také seznámení veřejnosti s tímto koníčkem a snahu o vysvětlení. Třeba i díky tomuto předejdeme několika málo konfliktům při různých setkáních s „veřejností“ v lesích a na polích. Všechny Vaše dotazy, náměty na spolupráci a vůbec vše ohledně sdružení rádi zodpovíme, ať už v diskuzi pod článkem, nebo případně na mailové adrese: archeomoravia@email.cz.

David Kincl
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Klucí a holky, pro poměrně velkou vzdálenost posílám pouze psychickou podporu a přání mnoha úspěchů. Ať vám to funguje.

Kluci děkují za podporu. Holky zatím nejsou, třeba se ale nějaká zapojí.
David Kincl - mate1

zajímavé kolik vás zatím je ?? :-)

to jarmil: Je nás málo. To je taky důvod tohohle článku. Lidí kolem Army Parku v Ořechově se sice pohybuje hodně, ale tohle je něco nového co z bezprostředním chodem AP jako takového příliš nesouvisí. Měl by to být doplněk stávájících expozic.
V neposlední řadě jde také o splečenství lidí se stejným koníčkem a s tím souvisejícími činostmi.

Držím palce, ať se vám daří.

tak zdravíkm,bydlím zhruba 15km od Ořechova a rád bych byl nějak nápomocen,bohužel mám nepřetržitou prac.dobu včetně víkendů tak toho času moc není ale včem spočívá spolupráce?nějaké bližší informace.Hledám cca 2 roky a do AP Ořechov pravidelně jezdím na bitvu :-D

to chuj: Díky za případnou ochotu.
to dzamuch: může jít i klidně jen o názor. Však víc hlav, víc ví. Je ale samozřejmě naším cílem mít i jakousi stabilní členskou základnu.

Jo bylo by to fajn na Moravě založit nějakej klub,určitě máte dobrej nápad jak s expozicí tak s nějakou veřejnou čiností. :-D

Jelikož jsme alespoň radou mohli s Liborem a Pilotem přispět ke vzniku tohoto OPčka, tak samozřejmě držíme pěsti ať se daří! Na příkladu Archeo LP, Havlíčkobrodska nebo Plzeňáku se ukazuje, že to jde. I když to chce občas hodně trpělivosti než některé ledy povolí ;-)

Díky za všechny ohlasy. Elmarovi, Liborovi, Pilotovi a Meldovi zvlášť, za pomoc. Díky. Moc. Prosím všechny, kdo by se chtěli zapojit, nebo alespoň přijít na čumendu, pošlete svoje maily na archeomoravia@email.cz. Během několika dnů bychom rádi udělali setkání všech zájemců.

Za občanské združení Havličkobrodska vám přeji ať se vám daří ;-)

rad se zucastnim .treba neco zapujcim hej jsem od velke bitese mejl plessoun@seznam.cz

to Henry44: Díky moc, ať se daří i vám a třeba někdy, někde na viděnou.
to varadero1000: Díky za nabídku, rádi se setkáme. Mail na tebe máme uložený, ozveme se.

Ahoj kamarádi,jsem rád že jste vyrukovaly s touto myšlenkou jak obohatit a podpořit to co my všichni milujeme a věnujeme velkou část svého života.věřím že každá podpora at už skupiny nebo jednotlivce přispěje k záchraně a podpoře našeho drahoceného koníčku kterému jsme tak podlehly ;-)budu očekávat vaše kontaktování a osobně vás rád přijedu podpořit.

to wallonien: Díky. Prosíme o mail. Během několika dnů nse ozveme a pokusíme se domluvit na nějakém společném srazu.

Ahoj držím palec a ať se daří ;-)

spaca88@seznam.cz

archeo, které mám poměrně blízko. jaké jsou kontakty, hlavně webovky, kde je víc info, stanovy, podmínky k přihlášení se, etc. díky 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru