ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 16. 11. – 5. 12. 2011 NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

Ufologové si mnou ruce. Mají důkaz o existenci mimozemšťanů

Kuriózní zpráva přišla z Peru. Tamní archeologové údajně nalezli lebku mimozemšťana. Ufologové věří, že je to důkaz existence mimozemské civilizace. Lebka je totiž velká padesát centimetrů. Archeologové ji objevili ve městě Andahuaylillas na jihu Peru. Lebka má navíc neobvykle velké oční dírky. Na jejím vrchu se nachází měkké město, které je typické pro novorozence. Antropologové se shodují, že nemohla patřit člověku. Vedle ní se nacházel ještě další zajímavý úkaz, a sice pozůstatky lidského těla měřící jen třicet centimetrů, zabalené v materiálu připomínající placentu. Vědci se domnívají, že oba nálezy jsou možná dílem člověka, který pozůstatky zdeformoval během rituálu.

Archeologické zprávy pro hledače s detektory kovů

Sóju lidé jedli už před 5000 lety

Sóju, luštěninu s vysoký množstvím proteinů, jedli zřejmě lidé už před více než pěti tisíci lety. S touto myšlenkou přišli archeologové, kteří zkoumali ohořelá semena na pradávných lidských sídlištích. Nalezli boby starší více než pět tisíc let. Nález tak vyvrací teorii, která hovoří o tom, že sóju domestikovali Číňané před třemi tisíci lety. Tým amerických a japonských vědců ale výzkum ohořelých semen zpochybňují. Tvrdí, že velikost bobů mohl zdeformovat žár.

Archeologické zprávy pro hledače s detektory kovů

Řečtí odboráři uzavřeli tamní památky

Špatná ekonomická situace v Řecku dolehla i na tamní památky. Odboráři je začátkem prosince téměř všechny uzavřeli. Turisté, kteří si chtěli prohlédnout například aténskou Akropoli, tak měli smůlu. Tržby z cestovního ruchu přitom v Řecku tvoří až osmnáct procent HDP. Špatnou reklamu si tato země může jen velmi těžko dovolit. Odboráři ale hrozí, že památky uzavřou znovu, pokud řecká vláda schválí třicetiprocentní snižování pracovníků ve veřejném sektoru.

Archeologické zprávy pro hledače s detektory kovů

Majákem turistů na Machu Picchu bude Marcahuamachuco

Záhadný kamenný komplex Marcahuamachuco zkoumají archeologové na severu peruánských And. Podle vědců se může stát novým majákem pro turisty putující po Machu Picchu. Komplex je vysoký 3700 metrů a rozkládá se na ploše o velikosti 240 hektarů. Uvnitř se nachází velké množství artefaktů, které mohou archeologům napovědět více o životě tamních lidí v minulosti. Poslední stopy nasvědčují, že tam žili naposledy ve třináctém století. Pravděpodobně nové turistické centrum And chtějí vědci zapsat na seznam UNESCO.

Archeologické zprávy pro hledače s detektory kovů

Ze zarostlé skály se vyklubala jedna z nejstarších římských pevností

Desítky let ho lidé vnímali jako zarostlou skálu. Koncem letošního roku ale archeologové přišli na to, že  kamenný komplex v anglickém Alderney je jednou z nejstarších římských vojenských pevností. Od roku 1930 na něm sice bádaly různé archeologické týmy, ale ani jeden nedokázal najít důkaz, který by tuto teorii prokázal. Archeologové tentokrát kopali okolo stěn, aby zjistili, na jakých základech byl komplex postavený. Dokonce zjistili, že jeho součástí byl klášter. Jeho věž byla pravděpodobně zničena za druhé světové války. Pevnost postavili Římané pravděpodobně koncem čtvrtého století.

Archeologické zprávy pro hledače s detektory kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru