ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 16. 8 . – 29. 8. 2010 NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

Pět tisíc soch starších než Terakotová armáda

Skupinu kamenných soch nalezli archeologové na Guizai hoře. Ta se nachází v čínské provincii Hunan. Vědci se shodují, že tento objev bude možná v budoucnu považován za další div světa. Samotná hora v minulosti sloužila jako posvátné místo. Sochy na ní zobrazují úředníky, vojenské důstojníky, těhotné ženy a různé druhy vojáků. Jejich výška se pohybuje v rozmezí od 30 cm do několika metrů. Na rozloze patnáct tisíc metrů čtverečních se tak nachází přes pět tisíc soch.

Pět tisíc soch starších než terakotová armáda

Hromadné hroby Cromwellových vojáků nalezené v Yorku

Namačkaná těla vedle sebe, zbavené oděvů a všech osobních věcí. Takový pohled se naskytl anglickým archeologům, když prováděli výzkum v blízkosti hradu York.  V hrobech byli pohřbeni vojáci z Cromwellovy armády. Ti podle vědců nezemřeli v boji, ale nejspíše podlehli nějaké infekční chorobě, když obléhali města během občanské války. Archeologové postupně nalezli deset masových hrobů plných Cromwellových vojáků.

Nález hrobů Cromwellovy armády

Nález 1300 let starých nádob v Argentině

Dva bratři z Argentiny se rozhodli rozšířit svoji haciendu. Začali proto kopat na dvorku základy pro dvě místnosti. V té době ještě netušili, že se jim podaří najít víc než tisíc let staré hrnce. Ty se ukrývali pod čtyřiceticentimetrovou vrstvou zeminy. Osm hrnců měří na výšku čtyřicet centimetrů. Archeologové si myslí, že vzhledem ke struktuře střepu, lidé používali nádoby ke skladování potravin.

Nádoby_argentina

Dětský hrob u nevěstince

 

Archeologové se pustili do výzkumu hromadného hrobu, v kterém je pohřbeno sedmadevadesát dětí. Mezi lidskými pozůstatky nalezli také roztrhanou kostru. Archeologové si myslí, že v blízkosti hrobu v minulosti stál nevěstinec. Ten navštěvovali římští vojáci. Když žena otěhotněla a porodila dítě, vojáci se novorozenců systematicky zbavovali. Jeden za archeologů dokonce narazil na kostru kojence,  která měla zářezy v kostech.

Nálezy u římského nevěstince

V provincii Hunan nalezli čínské „Pompeje“

Se šokující zprávou přišli čínští archeologové. Médiím oznámili, že nalezli v jejich vlasti místo, které připomíná svým osudem Pompeje. V provincii Hunan se totiž podle vědců nachází město, jež bylo zničeno pod tíhou vulkanické erupce. Na místě se přesto dochovala řada artefaktů a kulturních památek. Ty můžou archeologům napovědět více o historii zničeného města, které obestíral tři metry hluboký příkop.

Čínské pompeje


Čínští archeologové hledají v Keni ztracenou flotilu

Tým podvodních archeologů z čínského národního muzea odjel na misi do Keni. Jejich cílem je najít ztracenou Zhengovu flotilu. Ta ztroskotala v blízkosti keňského ostrova Lamu před šesti sty lety. Tým už prostor prohledává více jak měsíc. Archeologům se zatím podařily najít například „Yongle Tongbao“ mince, které se razily v Číně během vlády dynastie Ming. Místní také vědcům pověděli, že dvacet tamních keňských rodin má čínské předky.

Mince nalezená detektorem kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Nejsem si jist ale u prvního článku je asi chyba :-). Že by třiceti až stometrové sochy nenašli dříve ? A ještě když je jich víc jak pět tisíc .Jinak pěkné články.

od 30 do 100metru tak to museli byt celkově delší neš velka činská zed kdiž jich je 5000ks :-D

Opraveno ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru