ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 23. 11. – 29. 11. 2009 NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

  • 23. 11. (Egypt)

ZMIZELÁ PERSKÁ ARMÁDA NALEZENA V POUŠTI

Ilustrační_foto

Pozůstatky perského vojska, které se ztratilo v poušti Sahara před 2500 lety, byly nejspíš konečně nalezeny. Podle italských archeologů bronzové zbraně, stříbrný náramek, náušnice a stovky kostí nalezené na této obrovské ploše mohou patřit armádě perského krále Kambýsése II. Osudným se pro 5000 bojovníků měla stát v roce 525 př. n. l. písečná bouře. Další fakta se nejspíše dozvíme až po důkladné analýze.
http://news.discovery.com/

 

 

  • 24. 11. (Japonsko)

V JAPONSKU NALEZEN PALÁC BOJOVNICE

Ilustrační_foto

Archeologové se domnívají, že našli palác bojovnice Himiko. Budova se nachází v těsné blízkosti města Sakurai a bývalého japonského města Nara, 300 mil jihozápadně od Tokia. Je propojena se třemi dalšími staveními, proto si vědci myslí, že se jedná o palác Himiko Yamatai. 
http://www.telegraph.co.uk/

 

 

  • 27. 11. (Albánie)

ZBYTKY BRITSKÉ VOJENSKÉ LODĚ NALEZENY V ALBÁNSKÝCH VODÁCH

Ilustrační_foto

Mezinárodní tým archeologů nedávno objevil pozůstatky britské válečné lodi, která měla nehodu u albánského pobřeží Jordánského moře v roce 1940. Osm mužů dokázalo přežít. Po tomto nešťastném incidentu byli převezeni na Maltu. Loď se podařilo dopravit do Velké Británie a došlo k její přestavbě na fregatu. V šedesátých letech pak byla nasazena během bojů tzv. Studené války.
http://www.balkantravellers.com/

 

 

  • 28. 11 (Sýrie)

TŘI BYZANTSKÉ HROBY NALEZENY V SÝRII

Ilustrační_foto

Vědci z centrálního syrského muzea nalezli jeskyni ve Vádí al-Zahab, která měla sloužit jako „hřbitov“.  Tři hroby, v ní nalezené, totiž nebyly dokončeny a tak v nich nemohl být ani nikdo pochován. Hřbitov sahá až do byzantské éry a nalezen byl díky projektu, jehož cílem je zjistit, jak ochránit tuto oblast před povodněmi.
http://www.english.globalarabnetwork.com/

 

 

  • 29. 11. (Velké Británie)

NALEZENY DOKLADY O PRVNÍ HOSPODĚ V LINCOLNSHIRE

Ilustrační_foto

Doklad o vůbec první hospodě v hrabství Lincolnshire (Má hranice s hrabstvími Norfolk, Cambridgeshire, Rutland, Leicestershire, Nottinghamshire, South Yorkshire a East Riding of Yorkshire. Hlavní město je Lincoln, kde sídlí rada hrabství- wikipedia) byl nalezen ve vesnici v blízkosti města Lincoln. Hospoda vlastnila vlastní zařízení na vaření piva. Jedná se totiž o dřevěné nádrže lemované kůží, které se k takové činnosti většinou patřili. Podle záznamů se zde pořádaly i hody, při nichž se konzumovalo vařené maso a domácí pálenka.

http://www.thisislincolnshire.co.uk/

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru