ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 28. 12. - 3. 1. 2010 NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

  • 28. 12. (Peru)

CHRÁM BÁJNÉHO VLADAŘE NALEZEN V PERU

Ilustrační_fotoPo osmi měsících pečlivého výzkumu našli archeologové z brüningského muzea vedle pyramidy  Huaca Chornancap pravděpodobně pozůstatky posvátného chrámu bájného vládce, který se nazýval Naylamp. V roce 1983 již byly odhaleny nástěnné malby, kde byli vyobrazeni bezhlaví bojovníci. Chrám se však podařilo najít až ke konci minulého roku, protože byl skryt pod obrovskou vrstvou hlíny, kterou odklízelo na padesát mužů. K překvapení všech účastníků výzkumu se našel trůn v perfektním stavu.

http://enperublog.com/

 

 

 

  • 29. 12. (USA)

ŽÁDNÉ DŮKAZY O DOPADU METEORITU PŘED 13.000 LETY NENALEZENY

Ilustrační_foto

Mezinárodní tým vědců pod vedením odborníků z univerzity Havaj nenašel žádný důkaz o tom, že by před 13.000 lety měl na naši planetu dopadnout meteorit. Právě v mladším Dryasu došlo k prudkému ochlazení Země. Zahynulo mnoho velkých savců včetně mamuta nebo šavlozubého tygra. Důvodem mělo být podle skupiny vědců cizí těleso, které jsem dopadlo, potvrdit se to nepodařilo a tak se tato událost bude dále zdůvodňovat jako následek komplexních globálních změn.

 http://www.eurekalert.org/

 

 

  • 1. 1. (Sýrie)

BYZANTSKÁ MOZAIKA OBJEVENA V SÝRII

Ilustrační_fotoSyrská národní expedice během výzkumu na archeologickém nalezišti Tal al-Kasara v regionu Deir Ezzor (severovýchodní Sýrie) objevila 44 metrů dlouhou mozaiku. Obrazec byl nalezen v chladně působícím sále v budově bývalých lázní. Jedná se o první mozaiku takového stylu, která se kdy našla v blízkosti středního Eufratu. Jsou na ní vyobrazeny geometrické vzorce a ryby. Archeologické naleziště Tal al-Kasara přitom objevili britští výzkumníci už v roce 1849.

http://www.english.globalarabnetwork.com/

 

 

 

  • 2. 1. (Irán)

VÍCE JAK 200 ARCHEOLOGICKÝCH MÍST V ZÁPADNÍM IRÁNU

Ilustrační_foto

Íránští archeologové objevili více jak 200 starověkých archeologických míst v provincii Chaharmahal-Bakhtiari na západě země. Celkem se jedná o 212 paleolitických lokalit, na kterých se archeologům podařilo najít několik kusů keramických a kamenných výrobků. V blízkosti se nalézaly i hroby. Většinu těchto lokalit obývali v minulosti Peršané.

http://www.presstv.ir/

 

 

 

 

  • 3. 1. (Japonsko)

V JAPONSKU OBJEVILI 81 ZRCADEL ROZTŘÍŠTĚNÝCH NA 311 KUSŮ

Ilustrační_foto

Celkem 311 kusů z roztříštěných bronzových starých zrcadel bylo nalezeno v pohřební komoře na kopci Sakurai. Hrobka pochází z období mezi třetím a čtvrtým stoletím. Po dlouhém zkoumání následně vědci zjistili, že ze střepů lze poskládat až 81 zrcadel odpovídající třinácti různým typům. Jedná se o největší počet artefaktů tohoto druhu, jež se kdy podařilo najít na území Japonska. Tyto zrcadla mohla patřit vládkyni Yamatai, která v tomto období údajně dostala od dynastie Wei jako dar sto zrcadel.

http://www.yomiuri.co.jp/

 

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru