ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY 31 . 5 . - 6. 6. 2010 NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVŮ

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

Studenti vykopali tisíc let staré artefakty

1Studenti z jedné americké školy na vlastní oči viděli, jak se kope kus historie. Profesoři společně s žáky z Wilberforceské školy našli artefakty více jak tisíc let staré. Vědci předpokládají, že nálezy pomohou poodhalit historii jedné z místních osad. Na místních pozemcích přitom lidé chtěli už v roce 1960 začít se stavbou domků. Při výkopových pracích tu ale pracovníci nalezli artefakty z doby železné a svůj záměr lidé nakonec nemohli uskutečnit.

Archeologové nalezli 57 hrobek s barevnými sarkofágy

2Sedmapadesát hrobek nalezli vědečtí pracovníci v Egyptě.  Ve většině z nich se nalézají ručně malované sarkofágy s mumiemi. Nejstarší hrobky pocházejí přibližně z roku 2750 př. n. l. – období první a druhé dynastie. Dvanáct hrobů spadá do období vlády osmnácté dynastie, která vládla v Egyptě v průběhu druhého tisíciletí př. n. l. objev vrhá nové světlo na starověké náboženství Egypta. „Mumie jsou zamotány v prádle popsaném náboženskými texty z Knihy božstev,“ upřesnil šéf egyptské archeologie Zahi Hawass.

 

Řecká kamenná koruna nalezena syrsko-řeckým archeologickým týmem

3Pozoruhodné starověké nálezy nalezli archeologové v několika lokalitách v syrské provincii Deir Ezzor. Nejzajímavějším nalezeným artefaktem je kamenná řecká koruna. Dále archeologové nalezli třicet centimetrů vysokou sošku muže na velbloudovi, mince a několik dalších hliněných sošek.  Syrsko-španělská archeologická mise pracuje v Abu al-Atiq (Hill), 75 km severně od Deir Ezzor.

 

 

Dva tisíce let staré ledničky nalezeny v Číně

Archeologové nalezli v severozápadní čínské provincii Shaanxi v troskách rezidence dva tisíce let staré „primitivní“ ledničky. V hliněných ledničkách se nacházely prsteny o průměru 1,1 metru a šířce
0, 33 metru. Podle jednoho z archeologů prsteny tvořili hřídel, která vedla až do sklepení, kde se nacházel led. Budova, v které vědečtí pracovníci lednici našli, patřila zřejmě vysoce postaveným úředníkům.

4


Třináct tisíc let stará hliněná soška

5Hliněná soška třináct let stará byla nalezena v Japonsku na archeologickém nalezišti v  Higashiomi. Je to nejstarší soška tohoto druhu, kterou kdy někdo v této zemi našel. Soška je 3,1 centimetrů vysoká a váží 14,6 gramů. Zobrazuje tělo ženy – trup, prsa a pas. Podobná soška byla nalezena v roce 1996  v Matsusaka.

 

 

 

 

 

 

 

Francouzští archeologové nalezli třicet let starý banket

Vepřové uši, uzené vemeno i telecí plíce nalezli archeologové v zahradě nacházející se na jihu Paříže. Všechny tyto „dobroty“ byly součástí banketu pod širým nebem. Archeologové si tak udělali obrázek o tom, jak žili umělci v roce 1980. Banket se pořádal ve velmi honosné zahradě. Tíhu času neunesl jen ubrus, který se rozpadl.

6

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

K článku sarkofágy:nebylo tam,že mumie byly omotány plátnem s popisem z tzv. Knihy mrtvých?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru