ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVU 1. 4. – 28. 4. 2013

Kategorie: Archeologické zprávy

S detektory kovu prohledávali les, našli pevnost z 18. století

Archeologové s detektory kovu prohledali oblast, kde měla sídlit pevnost Carra – významné příhraniční opevnění. Prozkoumali celkem 2700 akrů zalesněné půdy u řeky Beaverdam. Objevili dvanáct mušket a další kusy zbraní ze železa a mosazi, vyrobené v osmnáctém století. Dodnes archeologové ani historici nevěděli, kde přesně se pevnost nahází. Identifikovat se vědeckému týmu podařilo místo až díky tomuto výzkumu. V pevnosti pobývalo asi sto vojáků. V roce 1778 začali Britové nabírat nové síly hlavně z řad hraničních osadníků, chtěli kultivovat jižné kolonie. Pevnost nakonec obléhal jejich protivník pod vedením kapitánů Johna Hamiltona a Dougalda Campbella. Na každé straně zemřel asi tucet vojáků, desítky jich bylo popálených.

Hledání s deteektory kovů

Chrám opeřeného hada zdobí zvláštní koule

Stovky záhadných koulí našli archeologové pod chrámem opeřeného hada v Mexiku, je to jedna z nejvýznamnějších staveb prehispánského města Teotihuacan. Nafotil je robot Tlaloc II-TC, který má také infračervenou kameru a laserový skener, který generuje 3D vizualizaci prostorů pod chrámem. „Je to zcela bezprecedentní objev. Koule jsou vyrobené z hlíny a pokryté žlutým materiálem,“ poznamenal archeolog Jorge Zavala z mexického národního a historického ústavu. Teotihuacan je na seznamu UNESCO, představuje jedno z největších městských center antického světa.

Hledání s detektory kovů

Kuchařka z 12. století obsahuje recepty na jídla i masti

Středověkou kuchařku z 12. století objevili ve Velké Británii. Je napsaná v latině a kromě receptů na jídlo obsahuje i receptury na léčivé masti. V podstatě jsou to recepty na jídla, která mají být prospěšná pro zdraví. Slepici tam doporučují okořenit šalvějí, ryby koriandrem. V mnoha receptech je také zázvor, česnek, hořčice a med. Kuchaři dokonce připravují workshop, ve kterém některé recepty představí.

Výstava nálezů v Texasu: přijeli i zástupci Whites

Hledači s detektory kovu z Texasu uspořádali výstavu svých nálezů. Akci navštívily stovky lidí. Detektory kovu tam představili zástupci firmy Whites. Hledače z texaského klubu lovců pokladu přijeli navštívit přátelé z Monroe, Louisiany, New Orleans či Dallasu. Zdejší nadšenci chtěli ukázat, jak hledání s detektory milují. Na výstavu přišli i lidé, kteří zvažují, že začnou s tímto koníčkem.

Detektory kovů Whites

Portugalští archeologové našli stovku vzácných lokalit

Už dva roky prozkoumávají archeologové oblast na severovýchodě Portugalska v blízkosti řeky Sabor. Bádají na sto místech, kde objevili artefakty pocházející až z  doby kamenné. Z nich vybrali archeologové tři lokality, kde budou pokračovat ve výzkumu ještě další měsíce. Jedno je dokonce největším archeologickým nalezištěm z období paleolitu. Archeologové například během výzkumu našli tři sta kamenů, které zřejmě sloužily jako náhrobky. Poznatky, které získali za dva roky bádání, představili až letos v dubnu v Mogadouro.

Hledání s detektory kovů
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

jo, kolem Teotihuacanu by mohlo bejt zajímavý pohledáníčko :-D

tam se dostat to byl kauf

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru