Archeologické zprávy nejen pro hledače s detektory kovu 13/2016

Kategorie: Archeologické zprávy

Tisíc let starý perský pohár objevený v Rusku

V blízkosti Karského moře (Rusko) našli archeologové část perského poháru. Jeho stáří odhadli odborníci minimálně na tisíc let. Je vyrobený z bronzu a archeologové ho objevili díky erozi půdy. Pohár doslova „vyčuhoval“ z půdy. Pohár bude podrobený dalšímu zkoumání, které odhalí jeho přesné stáří. Zřejmě ho lidé používali během obřadů, když podávali Bohům jídlo. Archeologové také nadále pokračují ve výzkumu poblíž Karského moře.

Perský pohar

Perský pohár

Foto: www.siberiantimes.com

Díky stavbě plynovodu vybádali starou pevnost

Archeologové se domnívají, že objevili koloniální pevnost poblíž Krymu (Rusko). Byla prý postavena v 1. století před naším letopočtem během panování krále Asandera. Pevnost byla vybavená strážními věžemi, chránila Bosporanské království před kočovnými kmeny. Archeologové pozůstatky pevnosti našli díky rozsáhlému archeologickému výzkumu, který začala letos v blízkosti Gornostayevka. Začaly kvůli plánované stavbě plynovodu  na Krymu.

Pevnost

Foto: www.rbth.com

Detektorem kovu našel u jezera bombu

Poslední věc, kterou si hledač detektorem kovu Jeremy Revoy přál během procházky kolem jezera najít, byla bomba. Stalo se. Když se procházel v Intrepid parku tak uviděl něco rezavého trčet z hlíny. Začal proto kopat a za chvíli mu došlo, že objevil bombu z druhé světové války. Zavolal policisty, kteří přivolali pyrotechnika. Bombu odborně zneškodnili. Zřejmě byla součástí výcviku na základně Camp X.

Nálezy munice

Foto: www.thestar.com

Hrob obsahoval zlaté šperky

Jeden z nejbohatších hrobů z pozdní doby bronzové objevili archeologové na ostrově Kypr. Obsahoval mnoho fantastických předmětů. Například zlatou čelenku, náhrdelník z perel, náušnice a přes sto bohatě zdobených keramických nádob. Předměty pochází z několika kultur, to potvrzuje fakt, že Kypr byl centrem obchodu. K výzkumu hrobu použili archeologové radarové zařízení. Jedná se pravděpodobně o rodinnou hrobku pro osm dětí ve věku 5 až 10 let a pro devět dospělých, kdy nejstaršímu bylo čtyřicet let.  Foto: www.heritagedaily.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Ahoj, ale asi jsem momentálně retardovanej ! Co dělal Jeremy Revoy na Krymu? Že by to samé co geologové v Kosovu? Zapnout mozek! Díky! A nebo je to celé vytrženo z kontextu!

kde se, ehm, píše, že byl Jeremy na Krymu? o:-)

Ehm ,je to páté přes deváté! Kde je Intrepid park? Rád se poučím!

Ehm,tak Camp X Ontario Canada.Díky Google! Nutno psát adresněji Viki ! Díky! ;-)

Krym Ukraina, ne Rusko

Krym Rusko, Ukraina, Rusko

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru