ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVU 26.11–2.12. 2012

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Archeologické zprávy

V Číně odhalí palác poblíž Terakotové armády

Archeologové našli zbytky starověkého císařského paláce v blízkosti hrobky císaře Qin Shi Huang - domov slavné Terakotové neboli hliněné armády. Palác je doposud největším nalezeným v této oblasti. Je odhadem 690 metrů dlouhý a 250 metrů široký - asi čtvrtina velikosti Zakázaného města v Pekingu a má osmnáct nádvoří. Základy jsou velmi dobře zachovalé. Archeologové našli zdi, brány, kamenné silnice i pozůstatky keramiky.

Detektor a archeologie

Objevenou pirátskou loď zdobí krásné řezby

Analýzu pirátské lodi, která potápěla nepřátelské lodě během první punské války, dokončili archeologové na konci listopadu. Plavidlo je 2300 let staré a bylo objevené před čtyřmi lety na severu Sicílie. Potopilo se asi v roce 260 př. nl. po poškození v bitvě Mylae během úvodních etap první punské války (první z celkem tří punských válek vybojovaných mezi Kartágem a římskou republikou). Vědci si nejsou jistí, zda plavidlo patřilo na kartágskou či římskou stranu, pravděpodobnější je druhá varianta. Na rozdíl od dvou lodí objevených ve stejné oblasti v letech 2008 a 2010 je toto plavidlo zdobeno krásnými složitými řezbami.

Detektor a archeologie

V tajné místnosti našli lahvičku na kokain i dámské hodinky

Tajnou místnost v podzemí administrativní budovy zbourané v roce 1970 našli archeologové ve městě Madras v Novém Zélandu. Když tajnou místnost otevřeli, bylo v ní osm set keramických zlomků, včetně hrnec s mastí pomáhající proti revma, francouzská hořčičná láhev a asi tři sta šedesát skleněných předmětů, včetně láhve na kokain, v níž byla látka používaná k anestézii během stomatologických zákroků na konci devatenáctého století. Průzkum podzemí dokončili archeologové na začátku prosince.

Minci ze skříně vydraží za třicet tisíc liber

Vzácná dvě století stará mince nalezená v zadní části skříně, kde byla ukrytá padesát let, se prodává v aukci. Odborníci odhadují, že bude vydražena za třicet tisíc liber. Aukce se uskuteční v lednu ve městě Wiltshire (Velká Británie). Americký cent se nacházel v krabičce od sirek. Mince byla vyražená ve Philadelphii, její vzhled navrhl rytec Robert Scott. Je jednou z mála mincí, která se zachovaná v tak dobrém stavu, i když má stopy zarudnutí kolem lícových písmen a kolem věnce na zadní straně.

V hledání prstenů pomohl klub hledačů s detektory kovu

Louise Boddy z Amotherby (Velká Británie) nosila po smrti svého otce v červenci na řetízku jeho stříbrný a zlatý prsten. Během procházky v Easthorpe se jí řetízek roztrhl, aniž by si toho všimla. Zjistila to až po příchodu domů. Kamarád Louise poradil, že viděl na plakátu kontakt na hledače s detektory kovu, a tak jim nešťastná žena zavolala. Jeden z členů místního klubu hledačů Jim Cooper hledal ztracený řetízek několik dnů, našel jen prsteny. Místní hledači s detektory kovu takto pomáhají zdejším docela často.


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Rád si přečtu tyhle zprávy,ale to hledání prstýnků už nee.To je fakt jak v časopise pro ženy. :-( No i když jsou mezi náma i hledačky,takže vlastně jo. :-(

pěkný manželé mají deuse)

tak máš z toho deuse Pájo orgasmus viď 8-)

jedna dve návštěvy u zubaře a už se tam i těšíš když tě láduje koksem 8-),dneska se láduje koksem leda tak kotel :-P

Lodka by stála za svezení :-)

...fajn počtení. Koks jako anestézie, komoda z krabek od sirek, palác vedle hřbitova, zajímavé....
Manželé to nejsou ;-) je to Louise se členem hledačského klubu Jimem... :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru