ARCHEOLOGICKÉ ZPRÁVY NEJEN PRO HLEDAČE S DETEKTORY KOVU 4/2016

Kategorie: Archeologické zprávy

Archeologické zřejmě našli další anglosaský poklad

Další objev se podařil archeologům na takzvané zlaté hoře v Norfolku (Anglie). Hledají tam informace o anglosaském osídlení. Nově tam vybádali zlaté úchyty zřejmě na meč. „Na co konkrétně sloužily, teprve budeme podrobně zjišťovat. Podobné byly nalezené ve Straffordshire,“ uvedl archeolog Andrew Rogerson. Zda bude tento nový objev prohlášený za poklad, se bude také teprve rozhodovat na základě výzkumu. „Chceme se dozvědět více o osídlení celého východu Anglie,“ vysvětlil ještě archeolog, co má se svým týmem v plánu.

anglosaský poklad

Foto: www.bbc.com

Hledač detektorem kovu objevil vzácnou minci

Tři členové klubu hledačů s detektory kovu (Midtjysk Detektorforening) objevili v Dánsku středové mince. Někdo je ukryl během nepokojů v Dánsku ve čtrnáctém století. Nestabilita tohoto období se podepsala na samotné ražbě, která byla v té době nekvalitní a obsahovala nízké procento zlata. „Je možné, že majitel mincí si je chtěl schovat do lepších časů,“ poznamenal Mikkel Kjeldsen, kurátor muzea ve Viborgu. Hledači s detektory kovu je našli v blízkosti města Foulum během rozsáhlého výzkumu budovy pocházející z doby železné.

Foto: www.thelocal.dk

Sedm tisíc let staré domy se nacházely v Jeruzalémě

Izraelští archeologové oznámili, že našli sedm tisíc let staré osídlení. A to v severním Jeruzalémě. Jedná se o nejstarší objev tohoto druhu v této oblasti. Tamější památkový úřad uvedl, že se podařilo najít dva dobře zachovalé domy, kde se nacházely podlahy i keramické nádoby. „Je to poprvé, co jsme našli architekturu tohoto druhu v samotném Jeruzalémě. Obyvatelé domků byli velmi dobře organizovaní, což je vidět na uspořádání obydlí,“ sdělil Ronit Lupu, vedoucí výzkumu.

Foto: www.yahoo.com

Sedmiletý chlapec našel vzácnou sošku

3400 let starou sošku nedávno odhalil sedmiletý chlapec, když byl na výletě otcem a jeho přáteli. Vyrazili si do údolí Bejt Še'an na severu Izraele. Chlapec se hrál s kamenem, když ho přesunul, uviděl zablácenou sošku, kterou sebral a ukázal tátovi. „Malý Ori přiběhl domů nadšený, že našel figurku. Vysvětlili jsme mu, že je to starověký artefakt a ty patří státu,“ uvedla matka malého nálezce. Archeologové se domnívají, že figurka může znázorňovat bohyni plodnosti Astarte. „Zřejmě pochází za 15. až 13. století před naším letopočtem,“ řekl archeolog Amihai Mazar z Hebrejské univerzity.

Foto: http://mfa.gov.il/

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

dík za novinky

Viky bohužel byla na operaci s očima. Což je pro psaní dost zásadní problém. Holt stárneme všichni .)

Děkuju, už je to v pořádku :) Už zase píšu :)

Super

Rád si vždy počtu,díky a do dalších článků přeji ostrý pohled :-D

Zajímavé jako vždy. :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru