Archeologické zprávy nejen pro hledače s detektory kovu 6/2017

Kategorie: Archeologické zprávy

2000 let starou dětskou láhev našli v Turecku

V provincii Biga na západě Turecka objevili archeologové 200 let starou dětskou láhev. Má jedno ucho na držení a výlevku podobnou dudlíku. „Během starověkých římských časů tuto láhev používali na krmení dětí,“ poznamenal Atatürk Hasan Kasaoğlu, který je členem archeologického týmu. Podobné předměty se podle jeho slov mohou nacházet v hrobech dětí v oblastech spojených s raným římským obdobím. Mají objem většinou 50 až 100 mililitrů. „Takové věci jsou slouží jako pohřební dary,“ dodal archeolog.

Foto: www.dailysabah.com

V lodi pohřbeného vikinga objevili na náměstí v Norsku

Archeologové, kteří provádí výzkum okolo tržiště v Trondheimu v Norsku, objevili pozůstatky lodního hrobu a možné lidské pozůstatky z doby, kdy vikingové začali cestovat po Evropě. Loď je asi čtyři metry dlouhá, uvnitř se nacházely dvě dlouhé kosti. Protože nejsou dobře zachovány, vědci provedou DNA testy, aby potvrdili, že jsou lidské. Podle odborníků loď pochází z období mezi sedmým a desátým stoletím.

Foto: www.livescience.com

Starověká řeckou pevnost odkryli na jihu Ruska

Archeologové našli pevnost v ruském Krasnodarském kraji, který byl údajně založen řeckými kolonisty v pátém století před naším letopočtem. Oblast prohledávali kvůli stavbě nové energetického mostu mezi Rostovem a Tamanem. Že se jedná o řeckou pevnost zjistili archeologové podle zbytků opevnění. Její stáří odhadli na 2500 let. Stěny citadely řečtí kolonisté postavili z nevypálených cihel vytvarovaných z bahna, což je důvodem, proč nevydržely až dodnes, ale některé stopy lze vidět na místech, kde byla příkopová věž a věže.Foto: www.greekreporter.com

V Egyptě archeologové našli další hrobky, nově objevili mumii zlatníka

Egyptští archeologové objevili v Luxoru hrobku významného zlatníka, který žil před více než 3000 lety. Objevili také sochu a několik šperků. Archeologický tým ve výzkumu pokračuje, snaží se najít další předměty. Už na začátku roku švédští archeologové oznámili, že poblíž města Aswan našli dvanáct starobylých hrobů. Egyptské starověké památky jsou atrakcí pro turisty a místní úřady doufají, že nové nálezy pomohou přilákat více návštěvníků.Foto: www.reuters.com
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

pěkné , ale někdy ta čeština bije do očí :-D

Ten Egypt to je pecka

jelda80: Co máte namysli? Je tam nějaká chyba? Ty zprávy překládám z angličtiny, několikrát i přepisuji, aby ty věty nebyly kostrbaté. Když čtete po sobě pořád dokola text, tak je normální, že chyby přehlídnete.

po stránce pravopisu ok , jen to skloňování je občas na pendrek. ale díky za super zprávy. tu je pár vět :-)

V provincii Biga na západě Turecka objevili archeologové 200 let starou dětskou láhev.

„Během starověkých římských takové láhve používali na krmení dětí,“

Podobné předměty se podle jeho slov mohou být v hrobech dětí nacházejících se v oblastech spojených s raným římským obdobím.

kdy vikingové začali objevovat a pronásledovat země po celé Evropě.

Nejlepší je pohřebenej Viking, ale jsou to chyby z přehlédnutí, jak vidíš Jelda taky přehlédl pohřebeného Vikinga, já zase třeba, že objevoval a pronásledoval země :-) :-) ;-)

No, nejvíc do očí bijící je hned první nadpis: starou dětskou nálev ;-)

Tak nalev jsem si nevšiml :-D :-D

Díky za čtení.

http://www.denik.cz/ze_sveta/bronzova-paze-a-soucastka-prvniho-pocitace-potapeci-hlasi-objev-u-reckych-brehu-20171006.html

Tak to je hustý,díky Wiky ;-) chybovat je lidský :-)a kdo chyby nedělá at hodí šutrákem :-D
Všimnul jsem si některých chyb,co zde kolegové píšou,ale nálev mi fakt utekl :-O :-D ;-)
Těším se na další informace ze světa archeologie,díky-Modrey.

Jelda neřeš kraviny :-/

Gringo , ale tady je nikdo neřeší 8-) Tady jde jen o takové to škodolibé šťouchnutí si ,jinak si myslím, že každého zajímá co píšou a né jak . To by se tu muselo nadávat úplně všem. No teda snad kromě mě o:-) :-P :-D ;-)

Viky díky ;-)

Joeblack má recht , je to jen o popichnuti . Wiki udržuje kvalitu na vysoké úrovni ;-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru