Bílá hora 1620

Kategorie: Pozvánky

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Diky! Vubec jsem to nevedel

Doufám, že tentokrát vyhrajou naši a císařské od Hvězdy zaženeme :-)

Ono je těžký někomu platit žold, když Vám zrovna Valdštejn přebíhá s Vaší stavovskou pokladnicí k Ferdinandovi druhému o:-) :-D

Přesně tak, naši :-) Páni se báli zapojit lid, jelikož si tak nějak ještě pamatovali tu husitskou chátru. Já se jim nedivím, husité Čechy vrátily ekonomicky zpět na začátek 12. století.

Jinak, abych si to ujasnil. Ty říkáš, že by Čechy.. v té době "Země koruny České" (Čechy, Morava, Slezsko a Lužice) nemohli samostatně existovat? A že by nás mohlo spolknout protestanstké Německo? Ale naštěstí nás zachránil císař "Svaté říše římské národa Německého"? :-)

V té době byla vojančina normální podnikání. Kmán se nechal najmout, ty bohatější měli vlastní pluk atd.. Vojáci za 30 války běžně měnily strany. V tom tedy žádná romantika nebyla. To co se ale stalo díky císařským, je právě rozpad země, která si říkala Země koruny České. Zatím co takřka zcela evangelické Čechy a Morava byly neskutečně drsným způsobem pokatoličtěny. Slezko a Lužice zůstala protestantská. Není tak dívu, že Prušáky pak vítali jako osvoboditele. ;-)

ještěěě,vzdělávání zábavnou formou :-) :-) :-)

Dost vysoké české šlechty byly katolíci, tak že vlastně vyhráli i prohráli Češi.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru